• Ново
10set 9mm Брз Гас Конектор WP 9 17 18 26 DJK10-25 DJK35-50 TIG Заварување Заварчик

10set 9mm Брз Гас Конектор WP 9 17 18 26 DJK10-25 DJK35-50 TIG Заварување Заварчик

Оценка на клиентот:
DEN 538.56
DEN 512.00 -5 %

Износ
Залиха

10set 9mm Брз Гас Конектор WP 9 17 18 26 DJK10-25 DJK35-50 TIG Заварување Заварчик Пакување Листа : 10 компјутери прстен 10 компјутери конектор

3 ЧЕКОРИ за да се најдат производи во нашата продавница.
ЧЕКОР 1
ЧЕКОР 2 Тип клучен збор
ЧЕКОР 3 Притиснете во оваа продавница
Ве молиме порака мене, ако ви треба помош.

Карактеристики

Број На Модел На:
9mm Брз Гас Конектор
Бренд Име:
JINSLU
Примена:
ВП 9 17 18 26 DJK10-25 DJK35-50

Производи во категоријата

Уп: 120574 WS плазма Сечење Факел потрошен материјал electrode PKG/10

DEN 954.24

Објектот спецификите Опис на ПроизводотWS Компатибилен Плазма сечење ФАКЕЛ млазницата 10pcs пакетПроизводите се Плазма сечење факел ОЕМ деловиПакет вклучувајќиWS Electrode 800900 Amp Делови Код : 120574 10pcs

Топ Квалитетни LED Собранието Машина TVM802A со 27 задолжени за хранење телиња и Камери за Монтажа Способност 5000PCS/ BGA Машина

DEN 158400.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AВидео : https : / / www.youtube.com / channel / UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAp9 PAТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~400mm*360mmXY оска движат во опсег425*550mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC, BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

WT20 TIG Заварување Волфрам Electrode 2% Thoriated 3.0 X 150m Црвено PK/10

DEN 1407.84

Точка име : WT20 TIG Заварување Волфрам Electrode 2% Thoriated 3.0 x 150m Црвено PK / 10 Листата се Вклучени : Tig tor ch electrode Уп : WT203.0×150 WST50005 10 p кс Повеќе Детали : WS OEMed Tig сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

Изберете и Место Машина TVM802B Визуелна Позиција Сместување Машина Прирачник Мали Изберете и Место Машина

DEN 206400.00

Изберете и Место Машина TVM802 BТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm270mm*350mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

5PCS * 219678 електроди продолжи, БЕШЕ плазма факел потрошен одговара за Милер, МРАЗ-100T

DEN 959.52

Производи Име : Компатибилни Плазма сечење ФАКЕЛ electrode s 219678 5 компјутери пакетПроизводите се Плазма сечење факел ОЕМ деловиКарактеристики : WS OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Електроди 219678 5pcs

Бесплатен Превозот HI-LO Заварување Мерач Gage Тест Ulnar Заварчик Инспекција Алатки

1190.88 -5 % DEN 1131.00

Бесплатен Превозот HILO Заварување Мерач Gage Тест Ulnar Заварчик Инспекција АлаткиПреглед На Нашите Продажба На ПолитикиПлаќањеВе молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други.ПревозотСАД, 7 да 13 денаКанада, 15 до 20 работни денаAustrralia, Западна Европа се 20 до 45 денаДруга Земја : 3060 денаОбјектот ќе биде испратена во 35days по примена на плаќање на вообичаениот, ако билопосебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда.За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори.Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.Увозни давачкиУвозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот'responsibility.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќебиде пред купување.Политика На ВраќањеВрати се на располагање само во рок од 7 дена по примен објект.Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со наспред да го испратите објектот назад.Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во реsaleable состојба, сите оригиналнипакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн.Превозот и ракувањето со такси не се враќа.Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.Контактирајте со насНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕДќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Уп: 120577 WS плазма Сечење Факел потрошен материјал млазницата/совети PKG/10

DEN 911.52

Објектот спецификите Опис на ПроизводотWS Компатибилен Плазма сечење ФАКЕЛ млазницата 10pcs пакетПроизводите се Плазма сечење факел ОЕМ деловиПакет вклучувајќиWS Млазницата 600 Делови Код : 120577 10pcs

Handif Аполон Лемење железо совет DCN Серија DCN-10DV1 13DV1 16DV1 20DV1 за Аполон Робот

DEN 6048.00

Handif Аполон Лемење железо совет DCN СеријаDCN10 DV1 13 DV1 16 DV1 20 DV1 за Аполон РоботОпис На ПроизводотФункција : 1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со оловослободен лемење.4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 106.Се применува за Лемење станица.Забелешки за безбедноста и здравјето на : 1...

Заварување Алатки Делови WP9 WP9F WP9V WP9FV WP9P Воздух за Ладење Аргон Флексибилни И Вентил Молив TIG Заварување Пиштол Факел Главата Тело

457.44 -35 % DEN 297.00

1.Пакет вклучувајќи ги следниве : 1 buc WP9 или WP9 F или WP9 P или WP9 V или WP9 FV НАЈДОБРИ Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување Факелот на телото (не вклучува совети,electrode,чаши )2.Користете спектар : За WP9 Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување ФакелотМИКС inliude : 1 PCS WP9 Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување Факелот1 PCS WP9 F Флексибилни Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување Факелот1 PCS WP9 V Вентил Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување Факелот1 PCS WP9 P Молив Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување Факелот1 PCS WP9 FV Флексибилни И Вентил за Воздух за Ладење Аргон Tig Заварување Факелотs Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС.Сите пакети на Аргентина треба CUIT број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС.Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС.Сите пакети во Русија треба Целосен Назив(име + Средината на името + презиме)...

46 задолжени за хранење телиња TVM802B SMT Монтажа Машина Изберете и Место Машина за Led Линија за Производство/ 2 Камери и Голема Брзина

DEN 201600.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

44 Целосна автоматска задолжени за хранење телиња Чип Монтажа Машина/PCB Машина со 6 Камери и 4 Глави за LED Производство Машина Линија

DEN 297600.00

Работа со видео : Со Convoyer Видео : https : / / www.youtube.com / watch?v=_kf P1a6_w NE&feature=youtu.be Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.