• Ново
40 компјутери 220435 + 220439 - потрошен материјал За 260A Плазма Сечење Факелот(400XD/260/260XD/130/130XD/4070/3070 Машина)

40 компјутери 220435 + 220439 - потрошен материјал За 260A Плазма Сечење Факелот(400XD/260/260XD/130/130XD/4070/3070 Машина)

Оценка на клиентот:
DEN 9408.00

Износ
Залиха


Овие потрошен материјал вклучени 20 компјутери 220435 260 A Електроди 20 компјутери 220439 260 A Млазницата
Високи Перформанси-трошоци за потрошен материјал
За превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.
И ние ќе го избере побрзо/посигурен брод метод од стандардната.
Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.
Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.
Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.
Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!
Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.
E-mail : 15061588456163.com
We Chat : James15061588456

Карактеристики

Заварување Капацитет:
260A
Заварување Тип:
Плазма Факелот
Број На Модел На:
HPR
Тип:
плазма сечење
Место на Потекло:
Кина
Модел:
220435/220439
машина:
260A Плазма Машина за Сечење
Сегашниот Опсег:
260A

Производи во категоријата

НОВИ БЕСПЛАТНИ SHIPPIN G35PCS Воздух плазма сечење машина потрошен материјал Продолжен Одговара PT31 LG40 Факел CUT-50D (PT-31)

537.60 -5 % DEN 511.00

35 компјутери пакет, вклучувајќи ги следниве : 10pcs СОВЕТИ Продолжен Уп Бр : 18866 L10pcs ЕЛЕКТРОДИ Продолжен Уп Бр : 18205 L5pcs SHIEDEDКУПОТ на Уп Бр : 1820410 компјутери за ГАС ПРСТЕН Уп Бр : 18785Овој потрошен материјал се погодни за PT31 и LG40 машина факел се користи;Номинална заварување на струјата : 40 AМакс Сечење дебелина : 12 MM

A141 Trafimet Плазма Сечење Факел Потрошни Делови Совет PD0101-19 1.9 mm & Electrode hafnium PR0101 20PCS

964.80 -5 % DEN 917.00

A141 Trafimet Плазма Сечење Факел Потрошни Делови Совет PD010119 1.9 mm & Electrode hafnium PR0101 20 PCS Листата : 10pcs Совет 1.9 mm PD010119 (Ако сте треба 1.1 мм ,1.4 mm или 1.7 мм ,ве молам дозволете ми да знам)10pcs Electrode PR0101Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Бесплатен превозот WP9 воздух за ладење аргон tig факел главата тело bule се справи со 1pcs

592.80 -5 % DEN 563.00

Бесплатен превозот WP9 воздух за ладење аргон tig факел главата тело bule се справи со 1pcsПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Висок квалитет WP-26 TIG26 Воздух за Ладење Аргон Лачно заварување факел 4M со сини рачка

1647.36 -5 % DEN 1565.00

Бесплатен превозот WP26 Воздух за Ладење Аргон Лачно заварување пиштол 4 M со црна рачка*Функција : *Факелот со вентил,флексибилни факелот и флексибилни факелот со вентил се достапни*Два вида на прекинувачи : еден контрола хируршка постапка и двојна контрола префрлате*Pubber факелот со високо изолациони сопственост*Погоден за сите типови на заварчик по конектор е refittedПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

A101 A141 Trafimet Плазма Сечење Факел Потрошни Делови Совет PD0101-1.4 1.4 mm & Electrode hafnium PR0101 20PCS

964.80 -5 % DEN 917.00

A101 A141 Trafimet Плазма Сечење Факел Потрошни Делови Совет PD01011.4 1.4 mm & Electrode hafnium PR0101 20 PCS Листата : 10pcs Совет 1.4 mm PD010114 (Ако сте треба 1.1 мм или 1.7 мм ,ве молам дозволете ми да знам)10pcs Electrode PR0101Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

20 КОМПЈУТЕРИ CuCrZr M6*28 1.0 mm заварување совети погоден за BINZEL 24KD МИГ заварување факелот

756.00 -5 % DEN 718.00

20 КОМПЈУТЕРИ Cu Cr Zr M6*28 1.0 mm заварување совети погоден за BINZEL 24 KD МИГ заварување факелот На содржината на пакетот : 20 компјутери 24 KD Cu Cr Zr контакт совети M6*28 1.0 мм имаме 0.8,1.0,1.2,1.6 mm контакт совети, ако треба другите модел, ве молиме контактирајте со продавачот.Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

50PS CuCrZr M6*28*1.2 заварување совети за Binzel стил миг маг заварување факел инверторот заварчик

1488.00 -5 % DEN 1414.00

50 PS Cu Cr Zr M6*28*1.2 заварување совети за Binzel стил миг маг заварување факел инверторот заварчикПакување листа : 50 PCS контакт совети Cu Cr Zr M6*28*1.2Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 24 PK Плазма Пилот Сечење Потрошен за СЕКРЕТАР-55 AG-60 потрошен материјал машина

1113.60 -10 % DEN 1002.00

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 24 PK Плазма Пилот Сечење Потрошен за СЕКРЕТАР55 AG60 потрошен материјал машина24 парчиња потрошен материјал за 60 A плазма Пилот машина за сечење.Потрошен материјал може да работи со факели СЕКРЕТАР55 ,AG60 и WSD60 за НАМАЛУВАЊЕ на60,LGK60 плазма Пилот сечење машини.Овие 24 потрошен материјал вклучуваат : • 10 парчиња совети• 10 парчиња електроди• 2 парчиња Керамички чаши штит• 2 парчиња Spacer Упатство

WP-18 Вода за Ладење Аргон Лачно Заварување Факел 4M со сина боја се справи со се користи за TIG заварчик

1684.32 -5 % DEN 1600.00

WP18 Вода за Ладење Аргон Лачно Заварување Факел 4 M со сина боја се справи со се користи за TIG заварчик*Функција : *Факелот со вентил,флексибилни факелот и флексибилни факелот со вентил се достапни*Два вида на прекинувачи : еден контрола хируршка постапка и двојна контрола префрлате*Pubber факелот со високо изолациони сопственост*Погоден за сите типови на заварчик по конектор е refittedПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

тркала groover за винил подни заварување Тркала Groover Grooving Slotting се Повлече Рака Алатка Slotter ПВЦ Винил Подни Заварување

8640.00 -8 % DEN 7949.00

Grooving Алатка За Винил Подни ЗаварувањеЕдинствена во воланот позиционирање уред пред и по сечилото на шие да патуваат низ во рамките дупчиња, погодна за средни и мали областа на слотот...

Бесплатен превозот WP17 WP-17 Заварување факел сина справи со заварување Додатоци за TIG заварување машина

799.20 -5 % DEN 759.00

Бесплатен превозот WP17 Заварување факел сина справи со заварување Додатоци за TIG заварување машина*Функција : *Факелот со вентил,флексибилни факелот и флексибилни факелот со вентил се достапни*Два вида на прекинувачи : еден контрола хируршка постапка и двојна контрола префрлате*Pubber факелот со високо изолациони сопственост*Погоден за сите типови на заварчик по конектор е refittedПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

WP17 WP-17 Заварување факел главата (сина рачка) заварување Додатоци за TIG заварување машина

443.52 -5 % DEN 421.00

WP17 Заварување факел главата (сина рачка) заварување Додатоци за TIG заварување машина*Функција : *Факелот со вентил,флексибилни факелот и флексибилни факелот со вентил се достапни*Два вида на прекинувачи : еден контрола хируршка постапка и двојна контрола префрлате*Pubber факелот со високо изолациони сопственост*Погоден за сите типови на заварчик по конектор е refittedПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Бесплатен Превозот Trafimet ОЕМ A81 Воздух Плазма Сечење Факел Главата Тело PF0135

3147.84 -5 % DEN 2990.00

Бесплатен Превозот Trafimet ОЕМ A81 Воздух Плазма Сечење Факел Главата Тело PF0135Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Бесплатен Превозот Факел се Префрлите 2 ПАРЧИЊА & 2pin Приклучок + Plug 1Set За TIG Заварување Факел WP - 9 WP-17 WP-26 WP-20 Плазма Машина

493.92 -5 % DEN 469.00

Бесплатен Превозот Факел се Префрлите 2 ПАРЧИЊА & 2pin Приклучок + Plug 1 Set За TIG Заварување Факел WP 9 WP17 WP26 WP20 Плазма МашинаПакување Листа : 2 парчиња факел се префрлите1pcs 2pin socket1pcs 2pin приклучокПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Бесплатен превозот WP18 TIG заварување факел главата (црна рачка)

766.08 -5 % DEN 728.00

Бесплатен превозот WP18 TIG заварување факел главата (црна рачка)*Функција : *Факелот со вентил,флексибилни факелот и флексибилни факелот со вентил се достапни*Два вида на прекинувачи : еден контрола хируршка постапка и двојна контрола префрлате*Pubber факелот со високо изолациони сопственост*Погоден за сите типови на заварчик по конектор е refittedПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

1 Сет Штекер Централна Конектор Евра Панел Бакар Конверзија Адаптер 93cm Жица За CO2 МИГ Заварување Машина

1542.24 -40 % DEN 925.00

BI0003191Спецификација : Бренд новиМатеријал : БакарЖица должина : околу.93cmЗаварчик должина : околу.15cmСе користи во : Миг заварување машинаПакет се вклучени : 1 сет x Евра централна конекторAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

10 КОМПЈУТЕРИ гас diffuser погоден за BINZEL 24KD МИГ заварување факелот за заварување машина

422.40 -5 % DEN 401.00

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.