• Ново
Собрани 2 канали AMP NAP140 Клон велика БРИТАНИЈА НАИМ NAP140 Моќност Засилувач заврши одбор X2

Собрани 2 канали AMP NAP140 Клон велика БРИТАНИЈА НАИМ NAP140 Моќност Засилувач заврши одбор X2

Оценка на клиентот:
DEN 2538.24

Износ
Залиха


Вовед :
NAP140 многу производи играат голем број на луѓе, е најпопуларниот модел, причината зошто многу луѓе се игра,
бидејќи NAP140 едноставна структура, лесно за производство, мала инвестиција, наградува и ефективни.
Ова е 2 PCS Моно канал AMP одбор, Можете да го користите како стерео.
Производи : Ова е тест заврши одбор OK (ок).
ЗАБЕЛЕШКА : Цената е за 2 ПАРЧИЊА одбор.
(Поради различни производни пакети , PCB боја ќе бидат различни).
PCB Големина : 120mm * 85mm * 1.6 mm
Пакетот Вклучува :
NAP140 AMP одбор X2
Ние, исто така, се продаде за појавување на ПСУ одбор , шасија и трансформатор.
Посебна забелешка : 2 SC2922 високо-моќ цевка е втора рака расклопување

Карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NAP140
Канали:
2 (2.0)
Бренд Име:
GZLOZONE
Максимална Моќност По Канал:
50W

Производи во категоријата

weiliang аудио Двојна 12V 15W M15-03 со PCB монтажа плоча Запечатување Прстен Трансформатор За Preamplifier dac

810.24 -5 % DEN 770.00

Карактеристики : Целосно ограден печатени коло директни заварување инсталација, прекрасен изглед Инсталација на мала, компактна, силна, сеизмички, влага, пламен retardant, високи електрични сила Висока ефикасност, мали магнетни истекување, добар излез карактеристики, EMC способност Вградена во температурата заштитник, употребата на побезбеднаУпотребата на еколошките услови : Амбиентална температура : 25 ° C до + 70 ° C Релативната влажност : Температура е 40 ° C не е повеќе од 90% Атмосферски притисок : 860 ~ 1060mbar (околу 650 ~ 800mm Hg)Изолација Топлина Оценка : Класа " Б " (130 ° C)Безбедносни карактеристики : Изолација отпор : нормално кога повеќе од 1000 MΩ Dielectric сила : може да издржи моќ фреквенција 4000 V / 1 мин...

1PC EIZZ S24T-BH100K-700 Премиум 24-Чекор Стерео Attenuator Волумен Potentiometer 100K За Аудио HIFI DIY Гроздобер Цевка Засилувач

DEN 3120.00

Вредност : 100 K EIZZ Прецизност 24 чекори, стерео, 2 Слоеви, dual унија Материјал на Shield / корица : Алуминиум, ЦПУ Машински Бојата на Штитот / корица : Црна елоксирани,песок експлозија Материјал на контакт игли : 24 K злато позлатен бакар Материјал на изолатор : Тефлон Целокупната дијаметар : 38mm вкупна должина : 64mm Алуминиум shield должина : 37mm Целокупната должина на вратило : 25мм Нето вратило должина : 15mm Бунари со дијаметар : 6mm Вратило материјал : месинг Панел отсечени дијаметар : 10мм Мазна ротари чекори,со рака се чувствуваат прилагоди завртка Плаќање на цел почнува обработка еднаш исплата е расчисти...

Dual диференцијални FET текст засилувач Злато печат Класа AMP ОДБОР 1:1 Mark Levinson JC-2 Preamplifier Заврши ПО-AMP одбор

DEN 5135.52

Повеќе ИнформацииИме на производ : JC2 Линија предзаврши одбор (веќе debugged) Влезен напон : AC15 V0AC15 V (30 W погоре, на напонот можат да бидат избрани во 1518 V) со две добиток за напојување е најдобар избор Спецификација на Производот : 205 * 154 * 38 MMJC2 линија : Поле цевка влез за промовирање на злато печат цевка излез, quiescent тековната и midpoint може да се прилагоди, работа во класата На засилувањеСпојување кондензатори користите 4 ПАРЧИЊА ЕЗ треска аудио кондензаториRectifier филтер со помош на голем capacitor низа вкупно 16 PCS 2200 UFLXJ electrolytic филтер .Според оригиналната линија дизајн, оптимизиран дизајн, разумни жици без бучава .[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

AD6 DC12-25V TPA3116D2 + M62446 + NE5532 HIFI 50W*5+100W Целосна далечинскиот управувач 6-channel 5.1-канален засилувач

DEN 4650.24

Повеќе ИнформацииAD6 целосна далечинскиот управувач 5.1канален TPA3116 засилувачAnswer : ___________________________ Note : Да заврши на 6канален излез, влез исто така, мора да биде 6channel; ако внесете 2канал, на излез 2канал .Производот не содржи моќ, ако треба да се купи, додадете $ 15! ( може да користи компјутер лаптоп моќ)Основни M62446 е интегриран 6channel висок квалитет на звукот контролер, од PT2313 2314, M62429 серија и други звучни е многу подобро M62446 може да се користи како HIFI2 канал, исто така, може да се користи како 6channel AV, M62446 внатрешна со HIFI 2канал посветен на текст канал, многу погоден за висок квалитет на аудио контрола со CD...

1PCS дијаметар 44 висина 25 црни алуминиумски Волумен knob засилувач knob DIY AMP дел

288.00 -5 % DEN 274.00

1 PCS дијаметар 44 висина 25 црни алуминиумски аудио засилувач knob Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машински Боја : црна Дијаметар : 44mm, месо тело со Дијаметар од 34 mm, висина : 25мм...

80W Чист Бакар Toroidal Трансформатор 80W Двојно 18V Засилувач Трансформатор За LM1875 Amp

DEN 1056.00

Детали За Производот : ① Влезен напон : 220 V 50 HZ② Излезен напон : 18 V018 V③ Дијаметар за : 93 mm④ Висина за : 46 mm⑤ Нето тежина : 1.4 kgПакет Се Вклучени : 1 × трансформатор.2 × Заптивка1 × Завртка

Douk Аудио Најновите MUZISHARE X10 Двојна Цевка Rectifier KT150 Цевка Засилувач Single-ended Класа Моќ Amp Фоно Preamp

143952.00 -15 % DEN 122359.00

MUZISHARE X10 Двојна Цевка Rectifier KT150 Singleended Класа Цевка Засилувач & Моќ Amp & Фоно Preamp MUZISHARE X10 е на 2017 најнов производ, кој е KT150 SingleEnded Класа Со Моќност Засилувач со прецизен глас, транспарентен звук и можете да звучи повеќе траен...

1 Сет Viborg HiFi ЕУ Стандард Моќ Конектор Приклучок + IEC Конектор Чиста Црвена Бакар OFC/Gold/Родиум/сребрена позлатен

DEN 2400.00

1 Сет Viborg Hi Fi ЕУ стандард Моќ Конектор Приклучок+IEC КонекторМодел : ПЕТ501 G+VF501 G (чиста црвена бакар + злато позлатен)Диригент : Чист Бакар (ЕУ)Чист Бакар (IEC)Се инсталира жица : 8 до 14 awgИнсталирање на кабел со дијаметар до 19mm кабел со дијаметарСите Поликарбонат дизајнКонекција : Set завртка(Сите немагнетни материјали)Димензии : Тело должина x 64mm 38mm дијаметар x 83mm целокупната должина.IEC Тело должина 52mm x 38mm дијаметар x 72mm целокупната должина.Наведени V / A : 2.5 A / 250 VAC10 A / 125 VACViborg Позлата : 1...

P805U HIFI Треска 5.1 канал 600W+600W 2SC5200 / 2SA1943 homeHousehold Караоке КТВ AV засилувач Поддржува USB, SD репродукција AC-3

DEN 7338.24

Повеќе Информации Отпорност : 416 ohms Канал : 5.1 Тежина : 10.5 КГ Излезна моќност : 600 + 600 W, Околу : 1040 W, Бас : 120 W може да Надворешен Bluetooth Приемник![xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

40W*4 4.0 канал KH-2009 автобус патникот, превозникот Кара РЕД верност засилувач стерео систем играч

2048.64 -15 % DEN 1741.00

Повеќе Информации Параметри : Оперативен напон : 18 V 30 V Излезна моќ : 4 * 40 W Со 12 V напон излез (5 A) Зачестеност одговор опсег : 20 HZ 20 KHZ Аудио излезен сигнал на бучава сооднос 90d BТор К песна машинаЛуксузен панели , иновативен дизајн, голема меморија , силна способност да се адаптираат на различни прилики .Четири аудио и видео синхронизација за автоматска / прирачник за конверзија...

A8 C5198 / A1941 моќ цевка HIFI треска засилувач 120W + 120W 2.0-канал високо-моќ HiFi дома десктоп дигитален аудио засилувач

DEN 4175.04

Повеќе Информации Карактеристики Вистински чист дигитален засилувач моќ, приклучок за слушалки засилувач може да се направи...

НОВАТА црна Nobsound MS-10D MKII Hifi 2.0 цевка засилувач USB/Bluetooth засилувач Аудио Засилувач 25W*2 ВРВОТ продажба

4704.00 -5 % DEN 4469.00

Надградена верзија Ms10d Bluetooth цевка засилувач најпродаван цевка засилувач, Поддршка USB музика, одличен звук искуство Производ клуч спецификација Напојување : 220 V 50 / 60 Hz (не 110 V сега) Излезна моќност : 25 W+25 W влезна моќност : 100 W Текст отпорност : 47kohm Текст чувствителност : 300m V SNR : >80 DB Фреквенција одговор : 28 Hz~20 KHz Излезна отпорност : 4~16ohm Цевка : 6 N1*две 6 J15*две Поддржуваат bluetooth игра музикаКвалитетот на производот гаранција и продажбата на Дизајнот од страна на клиент барање 10 години злато снабдувач на Alibaba Врвот моќност засилувач manufacuturers во Кина 25 Години професионално искуство на моќност засилувач производство Добар квалитет обезбедена од страна на напредни manufactruing технологијата и системот за управување со квалитет Ниска цена benifit од економии на обем и industial инженеринг оптимизацијаПроизвод фото албумПодолу линк е блог на нашиот клиент кој пост многу страшни производ фотографии...

1pcs Дијаметар 30мм висока 26mm сите алуминиум солидна Волумен knob

288.00 -6 % DEN 271.00

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребрена на СтандардноДијаметар : 30мм,висина : 26mm.potentiometer Бленда : 6mmЗабелешка : цената е за 1pcs...

DIY 50W+50W SK3875 HIFI засилувач Со ESS9023 USB DAC декодирање Поддршка на компјутер, USB и OTG декодирање и Аналогни на текст

DEN 6042.24

Повеќе ИнформацииЕфектот е добар може да се види 47 LAB продажба на десетици илјади 3875 моќност засилувач, суштината е да се користи две Sanken SK3875, тонот е полн со природни, нежен, далеку од дигитален засилувач моќ може да се спореди, од lm3886 tda7293 lm1875 за подобро звук.Taobao развиена 7 дена без причина да се врати стоката систем за извршување, 100% без оправдувања, се чувствуваат не се задоволни со производот не се применуваат, во рок од 7 дена може да биде испратена назад во вратите.Аналогните излезни сигнали на машината може дополнително да се побие за да се поврзете на компјутер, мобилен телефон, CD и други опрема, но исто така, додавање на USB приемник модул, кој може да се вие не треба да купат надворешни DAC, можете да ги пуштам на компјутер и мобилен на репродукцијата на музика квалитетот е подобрена, на декодерот чип е на ESS9023 и внатрешни директни I2 S протокол на пренос, многу добро во коаксијален СП пренос на владата...

3U алуминиумска шасија Инструментација алуминиумска шасија засилувач од алуминиум школка / case / куќиште / кутија DIY (229*132*270mm)

DEN 4108.32

Драги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!1 : името и количината : 3 U алуминиумска шасија Инструментација алуминиумска шасија засилувач од алуминиум школка ...

2017 FX-АУДИО ЦЕВКА-03 МИНИ Жолчката 6J1 Preamp Цевка Засилувач Бафер HIFI Аудио Preamplifier Treble Бас Вредноста на Пред-засилувачи DC12V

DEN 2399.52

Производ параметри : РКА линија излез : 0.9 vrms Сигнал на бучава сооднос : 98db Нарушување : 0.3% Tweeter прилагодување на опсегот : + 6db Бас прилагодување на опсегот : + 10db Фреквенција одговор : 20 Hz20 KHz Напојување : DC12 V Големина : 118*98*28 MM Тежина : 0.35 Kg

1PC E182CC (Врв) ДА 12BH7 (Дното) 9Pins ДА 9Pins Цевка DIY Аудио Вакуум Цевки Адаптер Приклучок Конвертор Бесплатен Превозот

718.08 -15 % DEN 611.00

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.1 Piece E182 CC ( врв ) ДА 12 BH7 ( дното) 9 Pins ДА 9 Pins Цевка DIY Аудио Вакуум Цевки Адаптер Приклучок Конвертор Бесплатен ПревозотНа Керамика9ПИНСКИ Приклучок: Направени во КинаДијаметар : 25мм Вкупната Висина:30мм Бакар Висина : 19 MMБ Bakelite 9ПИНСКИ Приклучок: Направени во КорејаДијаметар : 25мм Вкупната Висина:30мм Бакар Висина : 19 MMC Керамика Голема9ПИНСКИ Приклучок: Направени во КинаДијаметар : 29.5 mm Вкупна Висина:30.5 mm Бакар Висина : 22 MM

360W 48V/7.5 LED Префрлување Напојување За TAS5630 Класа D Засилувач Одбор

DEN 1056.00

Детали За Производот : ① Влезен напон и фреквенција на опсегот : 110 ~ 264 VAC / 47 ~ 63 Hz (switch конверзија),② Startup раш тековната : 20 A @ 120 VAC (ладно започнете).③ Излез на вредноста на опсегот : ± 10% (номинална излезниот напон).④ Заштита од Преоптоварување : 105% ~ 200% (номинална оптоварување), автообнова.⑤ Во Текотнапон заштита : 115% ~ 135% (номинална излезниот напон).⑥ Краткиколо заштита : автообнова.⑦ Излез startup време : ≤ 2 S @ 120 VAC ≤ 1.0 S @ 230 VAC.⑧ Излез задржете време : ≥ 10m S @ 120 VAC, ≥ 20m S @ 230 VAC.⑨ Dielectric сила : Влез Излез : AC1500 V, 1min.Спецификации : Влезен напон : AC110AC220 V (може да се прилагоди)Излезен напон : DC48 VИзлезна струја : 7.5 АМоќ : 360 WГолемина (L × W × H) : 214mm × 115mm × 50mmТежина : 1.3 КГПакет Се Вклучени : 1 × 360 W 48 V / 7.5 НА префрлување напојување

75W*2+150W Дигитален засилувач со користење TPA5613 Големи чип 2.1 канал од Класа D Моќност засилувач Subwoofer CSR8635 Bluetooth 4.0

1885.44 -0 % DEN 1885.00

Повеќе ИнформацииОваа TAS5613d amplifer може да се вози DC35 V 4ohm ,и нудат 150w +150w +75w*2 2.1 канал излез ,тоа беше направено од страна на Pure Path HD Технологија и ТИ напредни затворена јамка архитектура.THD+N : Јачина на бучава сооднос : >100d BТекст impedence : 20 KИзлез форумот напон : Трансфер опсег : 50 V / насFrequence опсег : 20 Hz20k HzНадворешни димензии : (W)102mm X (H)3 6mm (D)138mm (со исклучок на knob и терминал големини)Оптоварување опсег : 48ohmМоќ опсег : DC18DC32 (Plug големина 5.5 ММ...

3209 Целосна алуминиум класа Со моќност засилувач Шасија/Case/Куќиште/Кутија 320*90*311

DEN 3820.80

Големина на : Надворешни димензии : Width=320mmВисина=90mmДлабочина=311mmВнатрешни димензии : Width=220 mmВисина=82 mmДлабочина=300 mmМатеријал дебелина : Преден панел=8ммНазад panel / завршна плоча / основна плоча=3ммТежина : околу 6kgЛистата : Комплет X1Гумени влошки X4Моќ штекер X1Прекинувач со капа X1Алуминиум knob X1Поддршка на заврткатаЗАБЕЛЕШКА : не се вклучени potentiometer, power кабел и РКА.

ПОМИНЕ А5 еден крај на часот со моќност засилувач HIFI 70W+70W моќност засилувач

40128.00 -5 % DEN 38122.00

ПОМИНЕ А5 еден крај на часот со моќност засилувач HIFI 70 W+70 W моќност засилувачСПЕЦИФИКАЦИИКаин 20d B избалансирани,20 или 26d B избалансираниFreq Одговор 0.5 d B во 2 Hz,2 d B во 100 KHzИзлезна моќност 60 w / ch 8 ohmsМаксимална Излезна 30 volts,8 засилувачиИзобличување(1 KHz) 1% @ 60 w,8 ohms3% @ 90 w,4 ohmsТекст lmpedance 10 Kohm неурамнотежени25 Kohm избалансирани диференцијалАмортизацијата фактор 50 номиналнаИзлез Бучава 600u V unweightedDC форумотПотрошувачка на енергија 300 wТемпература од 25 степени C погоре амбиентниотДимензии W 430 MM*H200 MM*L410 MMИспорака Тежина 30kgr.

1PC EIZZ ЗЛАТО Премиум 24-Чекор Стерео Attenuator Волумен Potentiometer 10K 100K 250K За Аудио HIFI DIY Гроздобер Цевка Засилувач

DEN 5520.00

СОСЕМА НОВ ПРЕМИУМ EIZZ 24чекор Волумен Potentiometer Вредност : 10 K 100 K, 250 K се достапни Премиум ОРУЖЈЕ јаглерод филм отпорници изработени во Јапонија 24 чекори,стерео,dual унија Материјал на Shield / корица : Алуминиум легура, ЦПУ машински Shield / покрие површина : Титаниум злато позлатен Материјал на изолатор : Тефлон Материјал на Контакт Игли : 24 K Злато Позлатен бакар Целокупната дијаметар : 38mm вкупна должина : 64mm Shield / покрие должина : 37mm Целокупната должина на вратило : 25мм Нето вратило должина : 15mm Бунари со дијаметар : 6mm Вратило материјал : Дувачкиот Панел отсечени дијаметар : 10мм цената е за 1 PC / многу Плаќање на цел почнува обработка еднаш исплата е расчисти...

freeship vdwall lvp615+1 компјутер novastar испраќачот msd300 видео процесор scaler ЦЕНА led видео ѕид контролер емитува картичка led

DEN 44160.00

Карактеристики1 Новата генерација Faroudja Вистинска Боја професионални LED видео процесор 10 + Малку Faroudja DCDI КиноОбработка и Faroudja Ture Life Видео Подобрувач2...

4309 Алуминиумско куќиште Preamp шасија Моќност засилувач случај/кутија големина 430*90*308mm

DEN 4776.00

Детали за производот : Надворешни димензии : длабоко 430 * ширина 90 * висина 308 MM Внатрешни димензии : длабока 330 * ширината 84 * висина 297 ММ Тежина : 5.5 КИЛОГРАМИ Пакетот вклучува : Комплет X1 Гумени влошки X4 се Префрлите X1 Power штекер X1 Поддршка на завртка X1 ЗАБЕЛЕШКА : не се вклучени potentiometer, power кабел и РКА.

2*85W 2.0 канал Фаза засилувач одбор TDA7293 Треска засилувач одбор

1051.68 -14 % DEN 904.00

DIY засилувач одбор деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!Опис : TDA7293 Е Европа водечките SGSTHOMSON ST Microelectronics во 90 Високомоќ IC 's уништи цевка на излез од поле ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.