• Ново
HIFI 6010 Preamplifier DIY Комплет база на Германија MBL6010D Preamplifier коло

HIFI 6010 Preamplifier DIY Комплет база на Германија MBL6010D Preamplifier коло

Оценка на клиентот:
DEN 1040.64

Износ
Залиха


Краток вовед
Овој производ база на "германски MBL6010 D" коло, независни траги по канал, посебно за одвојување кондензатори, така што на коло има висок степен на одвојување. Секој канал преку три операциони засилувачи, лесно Може да се распореди уникатен звук перформанси.
Овој Комплет со АЛПИТЕ 16-тип potentiometer, стандардно со 6 JRC5534 DD двојна прецизност еден-op amp со позлатени op amp приклучок за да се олесни на корисниците да ги надградат своите треска повеќе оперативни засилувач, Заменливи оп-amp имаат : AD797 OPA604 LME49710 OPA627 AP итн.
Оваа верзија има предност од висока Цена-ефикасен, Мала инвестиција има добра смисла за слух. Во споредба со другите продавници во истиот став,Оваа верзија е да се оптимизира земјата.
Совет : добијте PCB препорачува сигнал влезови и излези се отстранат или на дното заварени директно заварени.Potentiometer влезниот сигнал е Независен двојно земјата,Препорака сигнал влезови и излези се dual жица Сам произведени посебни инсталации.Тоа има голема Поделба.Не се препорачува употреба Три-диригент мозок, Potentiometer комплет мора да биде поврзан на земјата.
Се препорачува напон : AC двојна 15 V, регулаторот усвои 7815,7915.
PCB големина на : 95 * 93 * 1.6 mm (L*W*H)
Answer : ___________________________ NOTE : Ова е Комплет, Сите делови треба заварување и за дебагирање .

Карактеристики

Број На Модел На:
MBL6010D
Пакет:
Yes
Максимална Моќност По Канал:
25w
Канали:
2 (2.0)
Бренд Име:
GZLOZONE

Производи во категоријата

40W*4 4.0 канал KH-2009 автобус патникот, превозникот Кара РЕД верност засилувач стерео систем играч

2048.64 -15 % DEN 1741.00

Повеќе Информации Параметри : Оперативен напон : 18 V 30 V Излезна моќ : 4 * 40 W Со 12 V напон излез (5 A) Зачестеност одговор опсег : 20 HZ 20 KHZ Аудио излезен сигнал на бучава сооднос 90d BТор К песна машинаЛуксузен панели , иновативен дизајн, голема меморија , силна способност да се адаптираат на различни прилики .Четири аудио и видео синхронизација за автоматска / прирачник за конверзија...

2018 Нови 6N2 Притисни 6P14 DIY Цевка Засилувач Комплет Двојна 6Z4 Цевка Rectifier HIFI Засилувач

4272.00 -5 % DEN 4058.00

6 N2 притисни 6 P14 DIY цевка засилувач комплет двојна 6 Z4 Цевка Rectifier HIFI ЗасилувачAnswer : ___________________________ Note : Ова е DIY КОМПЛЕТ, треба да поседувате заварување собранието.Ако ви треба готовиот производ, ве молиме контактирајте меДетали За Производот : Боја : црна и сребренаКомплет листа е како што следува : Шасија x1Машина нозе x4Backplane x1Некои самоприслушување заврткиИзлезниот трансформатор x2Основно : 5 KСредно : 04ohm8ohmИзлезна моќност : 5 WЕнергетски Трансформатори x1Основно : 230v0v 0.15 наСредно : 240v0v 3.15 v0v3.15 v 3аГолемина : 76 * 50Моќност : 100 WНоминална моќност : 85 WСигнал влезниот приклучок за x2Излезниот терминал x6Штекер x1Вклучете x1Potentiometer 100 K x1Potentiometer knob x16 Z4 цевка x26 N2 цевка x16 P14 цевка x2Мали седум нога цевка штекер x2Мали девет нога цевка штекер x30.33 uf / 450v x2100uf / 35v x2220uf / 450v x233uf / 250v x2150k x22k x236k x218k x2470 K x2240 ohms x 4 5 W30 cm дведиригент заштитените жицаSleeve 15cmЗаварување жица 2mНекои од 3 мм до 4 mm нутЛОГОТО x1Врски х5Пакет Се Вклучени : Цевка засилувач комплет x1Забелешка : не се вклучени кабелот за напојување, треба да се подготви себе си.Ние не сме одговорни за било царински давачки или провизии!

23 Чекор Potentiometer 10K/50К/100K Две-Канал Волумен Potentiometer Засилувач Контрола на Јачина на звук

DEN 959.52

Детали За Производот : ① 23чекор potentiometer двеканал волумен potentiometer.② Целосно затворена 2 × 23 тезги, среброгалвански контакт чекор промена switch.③ Користење на сад ДЕЈЛ Hi Fi отпор.④ Дијаметар : околу 3,5 СМ⑤ Висока 5.5 CM⑥ Се Справи со должина : 2.5 CM⑦ Отпорност : двојно 10 K / двојно 50К / двојно 100 KПакет Се Вклучени : 1 × Волумен potentiometer

4309 Алуминиумско куќиште Preamp шасија Моќност засилувач случај/кутија големина 430*90*308mm

DEN 4776.00

Детали за производот : Надворешни димензии : длабоко 430 * ширина 90 * висина 308 MM Внатрешни димензии : длабока 330 * ширината 84 * висина 297 ММ Тежина : 5.5 КИЛОГРАМИ Пакетот вклучува : Комплет X1 Гумени влошки X4 се Префрлите X1 Power штекер X1 Поддршка на завртка X1 ЗАБЕЛЕШКА : не се вклучени potentiometer, power кабел и РКА.

YUEPU RU-8Ts Професионален Звук Аудио Миксер 8 Канал 48V Фантом Моќ Reverbration Мешање Конзола Играч USB Музика За DJ

DEN 7632.00

F уживање параметар : 8 текст Канал 4 начин моно,14 канали на вредноста на функцијата,+4 патот стерео,висок квалитет,ниско ниво на бучава рамнотежа 4 микрофон +4 стерео Линија на текст,9 автобус (стерео +4 групирање + исклучување функција),2 помошни Испратите / Стерео помошни врати,3 канал еквилајзер,главната воздух Бенд 7 сегмент Балансиран професионален миксер може да се додаде,висока прецизност трибоја прецизни ниво колумна,точни се прикаже излез ниво,вграденво 24 видови на DSP дигитални ефект,ниска фреквенција на каналот независни излез употреба.USB 2.0 компјутер звучна картичка е поврзан со снимањето.60 MM Удар, Висок Анализа fader,вграденво статичните бучава напојување,лесен за употреба и флексибилни​ ​

80W Чист Бакар Toroidal Трансформатор 80W Двојно 18V Засилувач Трансформатор За LM1875 Amp

DEN 1056.00

Детали За Производот : ① Влезен напон : 220 V 50 HZ② Излезен напон : 18 V018 V③ Дијаметар за : 93 mm④ Висина за : 46 mm⑤ Нето тежина : 1.4 kgПакет Се Вклучени : 1 × трансформатор.2 × Заптивка1 × Завртка

Ms-10d 50W+50W Bluetooth/USB Цевка Засилувач Класа цевка amp засилувач (6N1*2, 6J15*2)

DEN 4559.52

Производ големинаПроизвод клучни спецификација : Напојување : 220 / 230 V 50 / 60 Hz (не поддржуваат 110 V мрежа!)Излезна моќност : 50 W+50 WВлезна моќност : 100 WТекст отпорност : 47kohmТекст чувствителност : 300m VSNR : >80 DBЗачестеност одговор : 28 Hz~20 KHzИзлезна отпорност : 4~16ohmЦевка : 6 N1*2, 6 J15*2.Поддржува bluetooth игра музикаКвалитетот на производот гаранција и продажбаДизајн на клиент барање10 години злато снабдувач на AlibabaТоп моќност засилувач manufacuturers во Кина25 Години професионално искуство на моќност засилувач производствоДобар квалитет обезбедена од страна на напредни manufactruing технологијата и системот за управување со квалитетНиска цена benifit од економии на обем и industial инженеринг оптимизација[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

НОВАТА црна Nobsound MS-10D MKII Hifi 2.0 цевка засилувач USB/Bluetooth засилувач Аудио Засилувач 25W*2 ВРВОТ продажба

4704.00 -5 % DEN 4469.00

Надградена верзија Ms10d Bluetooth цевка засилувач најпродаван цевка засилувач, Поддршка USB музика, одличен звук искуство Производ клуч спецификација Напојување : 220 V 50 / 60 Hz (не 110 V сега) Излезна моќност : 25 W+25 W влезна моќност : 100 W Текст отпорност : 47kohm Текст чувствителност : 300m V SNR : >80 DB Фреквенција одговор : 28 Hz~20 KHz Излезна отпорност : 4~16ohm Цевка : 6 N1*две 6 J15*две Поддржуваат bluetooth игра музикаКвалитетот на производот гаранција и продажбата на Дизајнот од страна на клиент барање 10 години злато снабдувач на Alibaba Врвот моќност засилувач manufacuturers во Кина 25 Години професионално искуство на моќност засилувач производство Добар квалитет обезбедена од страна на напредни manufactruing технологијата и системот за управување со квалитет Ниска цена benifit од економии на обем и industial инженеринг оптимизацијаПроизвод фото албумПодолу линк е блог на нашиот клиент кој пост многу страшни производ фотографии...

freeship vdwall lvp615+1 компјутер novastar испраќачот msd300 видео процесор scaler ЦЕНА led видео ѕид контролер емитува картичка led

DEN 44160.00

Карактеристики1 Новата генерација Faroudja Вистинска Боја професионални LED видео процесор 10 + Малку Faroudja DCDI КиноОбработка и Faroudja Ture Life Видео Подобрувач2...

DIY Ф1 Пред-засилувач Стерео Аудио Preamplifier готовиот производ користејќи OPA2604 или LME49720 чип Ф1 засилувач

DEN 2432.64

Повеќе Информацииопис на производот : Вид : со op OPA49720 NA *2 ПАРЧИЊА : 50.68$Б тип : со печат запечатување верзија : LME4972ha * 2 Парчиња 60.98$Програмата е во моментов најдобар TAOBAO тон ниво, напојување на примероци ,...

2017 FX-АУДИО ЦЕВКА-03 МИНИ Жолчката 6J1 Preamp Цевка Засилувач Бафер HIFI Аудио Preamplifier Treble Бас Вредноста на Пред-засилувачи DC12V

DEN 2399.52

Производ параметри : РКА линија излез : 0.9 vrms Сигнал на бучава сооднос : 98db Нарушување : 0.3% Tweeter прилагодување на опсегот : + 6db Бас прилагодување на опсегот : + 10db Фреквенција одговор : 20 Hz20 KHz Напојување : DC12 V Големина : 118*98*28 MM Тежина : 0.35 Kg

2018 нова Цевка црна ЗАСИЛУВАЧ MS-30D hifi bluetooth цевка Засилувач 25W+25W Поддршка на Usb Напојување со засилувач MS-10D MKII надградба

DEN 7679.52

Summary : MS30 D Звук перформанси цевка засилувач деликатна густа, живописни бои и со еден допир на екстраваганција, звук чистина и транспарентност, даде префинета текстура АКО висока густина на цврсти пан во Црквата богат звук исклучување , широк звук поле со голем број на аудиовизуелна продукција на силно чувство на телото, гласот и мелодичен звук дава чувство на елеганција и полн звук сетилото за слух, се постават мазна водат, сила, брзина и многу ниска фреквенција еластична се чувствувате добро во врска .Оваа MS30 D цевка засилувач со Помош на голем динамичен напон preamp gall мочниот меур, големи тековната низок отпор транзисторски засилувач моќ комбинација за да се обезбеди дека коло има доволно динамично, пропусен опсег, ниска дисторзија.Дали слушате музика или дома кабинетите се добар избор...

IWISTAO Цевка Засилувач Трансформатор Комплет Инвентар за KT88 Цевка Amp Вклучувајќи 1pc 220W Моќ 2 парчиња Излез Трансформатори HIFI Аудио

DEN 6187.20

IWISTAO Цевка Засилувач Трансформатор Комплет Инвентар за KT88 Цевка Amp Вклучувајќи 1pc 220 W Моќ 2 парчиња Излез Трансформатори HIFI АудиоТоа е 220 W цевка засилувач трансформатор за полнење за KT88 или слично.СпецификацииA...

A238 транзисторски засилувач шасија Целосна алуминиум Моќност засилувач шасија / AMP случај Куќиште / DIY шасија (435*380 *115mm)

DEN 2778.24

1 : името и количината : A238 транзисторски засилувач шасија Целосна алуминиум Моќност засилувач шасија2 : Шасија машина нога дупка не е отворен(Удобноста на сопствениот дизајн) 3 : Состојба : Нови 4 : Додатоци : Гума машина нозе, Моќ Блок ...

Нови 5.1 Аудио Опрема Digital Audio DTS Декодер AC3 Digital Audio да Аналогни 5.1 Аудио или Стерео Звук Конвертор со Spdif Коаксијален

DEN 2208.00

Нови 5.1 Аудио Опрема Digital Audio DTS Декодер AC3 Digital Audio да Аналогни 5.1 Аудио или Стерео Звук Конвертор со Spdif Коаксијален Стерео за HD Играчи,DVD XBOX 5.1 АУДИО ОПРЕМАDigital Декодер за Звук Воведување Дигитален Аудио Декодер : се Користи 24битна аудио DSP, 96 KHz дигитални корисници, и 192 KHz / 24bit ADC и DAC...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.