• Ново
Нови 5.1 Аудио Опрема Digital Audio DTS Декодер AC3 Digital Audio да Аналогни 5.1 Аудио или Стерео Звук Конвертор со Spdif Коаксијален

Нови 5.1 Аудио Опрема Digital Audio DTS Декодер AC3 Digital Audio да Аналогни 5.1 Аудио или Стерео Звук Конвертор со Spdif Коаксијален

Оценка на клиентот:
DEN 2208.00

Износ
Залиха

Нови 5.1 Аудио Опрема Digital Audio DTS Декодер AC3 Digital Audio да Аналогни 5.1 Аудио или Стерео Звук Конвертор со Spdif Коаксијален Стерео за HD Играчи,DVD XBOX 5.1 АУДИО ОПРЕМА-Digital Декодер за Звук Воведување Дигитален Аудио Декодер : се Користи 24-битна аудио DSP, 96 KHz дигитални корисници, и 192 KHz/24bit ADC и DAC. Поддршка за Dolby Digital AC-3 Dolby Pro Logic, DTS, управување со проектен циклус и други дигитални аудио формат извор декодира, различни од звук поле и реприза резултати на два начини на слушање, 5.1 аналоген аудио излез, автоматски ќе работат со различни засилувач и звучници за да се добие различни звучни ефекти, лесно да се поврзете многу забава уреди кои со оптички и коаксијален дигитален сигнал и аналогните излезни сигнали (како што се : set-top кутии, HD играчи, Blu-ray DVD, PS2, PS-3, XBOX360) Карактеристики 1.Се конвертира DTS/AC3 извор digital audio да аналогни 5.1 аудио или стерео аудио излез 2.Аналогни стерео (L/R) сигналите по дигитална обработка чип се справи со конвертирате во аналогни 5.1 канал излез 3.Мулти-канален аудио влез (Spdif , Коаксијален, Стерео) 2 x Spdif текст, 1 x Коаксијален Текст, 1 x Стерео,1x Usb 4.Аналогни 5.1-канал или stereo output (Стерео излез Технички Податоци 1.Јачина на Бучава : 120db 2.Степен на Одвојување : 85db 3.Зачестеност Одговор : (20 Hz ~ 20 KHz) +/- 0.5 db 4.Макс Излез Volt : 2.2 V 5.Напојување DC/5 V 1А, (расходи 110 V~240 V широкопојасен конвертирате DC5 V Моќ) Производ Интерфејс Шематски DC5 V- Моќност на Текст - ИЗВОР кратко, се префрлат на Текст канали (Spdif, Коаксијален, Помошен,USB Додека D1/D2 /Д3 соодветните LED светла) 2.1/5.1Вклучете 2.1 или 5.1 аналогни аудио 1 - Spdif1 текст интерфејс(D1 светлата на) 2 - Spdif2 текст интерфејс(D2 светлата) Коаксијален - Коаксијален на текст(Д3 светлата) Помошен Аналогни стерео текст(D1 D2Д3 light off) USB ВлезUSB диск на текст(D1 D2Д3 светло) Оптички влакна кабел коаксијален или конекција PS3/XBOX360 / HD играчи PWR - Моќ индикатор, моќ пост-Секогаш Д1 Кога ќе го притиснете копчето за внесување на Текст за повикување, се префрлат на Spdif1, D1 D2 светла Кога ќе го притиснете копчето за внесување на Текст за повикување, се префрлат на Spdif2, D2 светла Д3 Кога ќе го притиснете копчето за внесување на Текст за повикување, се Префрлат на Коаксијален, Д3 светла (Кога се префрлат на само МОЌТА светло е вклучено, влезот е Помошен(стерео) канал) CEN/ШВ - Поврзете Засилувач CEN/ШВ интерфејс FL/FRПоврзете Засилувач FL/COM интерфејс SL/за сексуално и репродуктивно Поврзете Засилувач SL/СР интерфејс FLПоврзете Засилувач FL интерфејс FRПоврзете Засилувач FR интерфејс SL Поврзете Засилувач SL интерфејс за сексуално и репродуктивно Поврзете Засилувач за сексуално и репродуктивно интерфејс CEN - Поврзете Засилувач CEN интерфејс ШВ - Поврзете Засилувач ШВ интерфејс

Карактеристики

боја:
НИ Приклучокот, ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A61
Максимална Моќност По Канал:
10W
Бренд Име:
Playvision
Канали:
6 (5.1)
Точка име :
5.1 АУДИО ОПРЕМА-Digital Декодер за Звук
Тип:
Дома Засилувач
моќност:
Не 10W

Производи во категоријата

Собрани 2 канали AMP NAP140 Клон велика БРИТАНИЈА НАИМ NAP140 Моќност Засилувач заврши одбор X2

DEN 2538.24

Вовед : NAP140 многу производи играат голем број на луѓе, е најпопуларниот модел, причината зошто многу луѓе се игра,бидејќи NAP140 едноставна структура, лесно за производство, мала инвестиција, наградува и ефективни.Ова е 2 PCS Моно канал AMP одбор, Можете да го користите како стерео.Производи : Ова е тест заврши одбор OK (ок).ЗАБЕЛЕШКА : Цената е за 2 ПАРЧИЊА одбор.(Поради различни производни пакети , PCB боја ќе бидат различни).PCB Големина : 120mm * 85mm * 1.6 mmПакетот Вклучува : NAP140 AMP одбор X2Ние, исто така, се продаде за појавување на ПСУ одбор , шасија и трансформатор.Посебна забелешка : 2 SC2922 високомоќ цевка е втора рака расклопување

IWISTAO Цевка Засилувач Трансформатор Комплет Инвентар за KT88 Цевка Amp Вклучувајќи 1pc 220W Моќ 2 парчиња Излез Трансформатори HIFI Аудио

DEN 6187.20

IWISTAO Цевка Засилувач Трансформатор Комплет Инвентар за KT88 Цевка Amp Вклучувајќи 1pc 220 W Моќ 2 парчиња Излез Трансформатори HIFI АудиоТоа е 220 W цевка засилувач трансформатор за полнење за KT88 или слично.СпецификацииA...

2018 Најновите Мулти-Функција Дома Грамофони ЛП Винил Рекорд за Играч Вграден Стерео Звучници Поддршка за USB/SD Картичка/Касета/FM Радио

6192.00 -5 % DEN 5882.00

Ве Молиме Имајте Во Предвид : Ние само треба 220 V во парк, на клиентот користи 110 V влезниот напон треба prapare напон конвертор со себе.Ние ќе ја испрати на боја по случаен избор ако немате било условот кога купувате.Карактеристики : Појас Управувано 3Брзина Стерео Плочата 33 / 45 / 78 ВРТЕЖИ во минута Едноставен лесен дизајн Лесно ракување Елегантен изглед Вграден стерео звучници Функции : Винил Игра USB / SD картичка Игра и Снимање Касета Репродукција FM Радио играње Headphone out Параметар : Напојување : 220 V(Не ги поддржуваат 110 V) Интерфејс : 1 x USB порт, 1× РКА Линијаод Приклучоци, 1× џек за слушалки, 1× ПОМОШЕН ВО Производ големина : 330 * 310 * 145mm Нето тежина : 3.0 КПакет содржи : 1× Плочата ЦРВЕНО Versiom ЦРНА VersiomЗа Нас : Ние сме посветени да ви ги понудиме најдобрите аудиовизуелна производи по најниска цена за нашите клиенти...

500VA Црна крпа toroidal трансформатор Висока моќност 500W трансформатор за NAP200 засилувач посветен 2x28-0-28

DEN 2879.52

Summary : Дизајниран за NAP200 Моќ засилувачи прилагодени на "ниво" трансформатор, "ниво" core, 4 N Кислород Слободни Бакар, Со црна крпа и централна масти пополнување процес, Ефикасен против вибрации.Димензии : Дијаметар 135mm * Висина 70mmПакет тежина : 6kgНоминална моќност : 500 VAВлезен напон : 0115 V 0115 V (International напон)Излезен напон : 28 V028 V 28 V028 V (Независна напон група излез)Пакетот Вклучува : 500 VA трансформатор X1Поддршка Завртка

Целосна Алуминиум Моќност засилувач случај + Еднострано heatsink

3408.00 -5 % DEN 3238.00

Добредојдовте во мојата продавница ! Верувам дека можете да најдете повеќе интересни предмети!!Целосна Алуминиум Моќност засилувач случај(вклучува терминали) + Еднострано heatsinkсребро panelЛистата : Комплет X1Прекинувач X1Гумени влошки X4Моќ штекер X1Волумен knob (шупливи) X1Поддршка на заврткатаНе се вклучуваат : не се вклучуваат моќ кабел.не inlclue РКА и звучник терминали.Големина на : Надворешни димензии : ширина 220mm Висина 90mm Длабочина 311mmВнатрешни димензии : Ширина 203.5 mm Висина 84 mm Длабочина од 300 ммна heatsink големина : 300мм*85mm*50mmПакет тежина : околу 3.8 kgПревозот време : 716 работни денаСледните фотографии само за повикување само.Воздухот mail Превозот Време ЗемјатаВреме на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 57 811 1214 1519 2022 >22 Работни Дена + сабота + недела 59 1015 1620 2125 2630 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .1% 50.1% 29.6% 10.5% 4.7% Наплата Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.9% 63.2% 19.1% 3.4% 4.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.4% 50.0% 14.3% 7.2% 7.1% Наплата Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.5% 28.6% 43.8% 10.1% 7.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1% 22.2% 30.3% 20.9% 15.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.0% 47...

1pcs Дијаметар 20 mm висок 22 mm Duckbill тип сите алуминиум солидна Волумен knob Аудио засилувач potentiometer knob

335.52 -6 % DEN 315.00

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребренаДијаметар : 20mm,висина : 22mm.potentiometer Бленда : 6mmЗабелешка : цената е за 1pcs.

AD6 DC12-25V TPA3116D2 + M62446 + NE5532 HIFI 50W*5+100W Целосна далечинскиот управувач 6-channel 5.1-канален засилувач

DEN 4650.24

Повеќе ИнформацииAD6 целосна далечинскиот управувач 5.1канален TPA3116 засилувачAnswer : ___________________________ Note : Да заврши на 6канален излез, влез исто така, мора да биде 6channel; ако внесете 2канал, на излез 2канал .Производот не содржи моќ, ако треба да се купи, додадете $ 15! ( може да користи компјутер лаптоп моќ)Основни M62446 е интегриран 6channel висок квалитет на звукот контролер, од PT2313 2314, M62429 серија и други звучни е многу подобро M62446 може да се користи како HIFI2 канал, исто така, може да се користи како 6channel AV, M62446 внатрешна со HIFI 2канал посветен на текст канал, многу погоден за висок квалитет на аудио контрола со CD...

Собрани L12-2 Стерео Засилувач Моќ Одбор Ултра Ниска Дисторзија Засилувач Одбор

DEN 1824.00

параметарот : Моќта = 120 W / 8 R + 50 V напон200 W 4 R + 50 V напонTHDСР = 35 V / НАСАмортизацијата фактор > 200, 8ohm оптоварувањеТекст чувствителност = 1.6 V Излез 120 W 8 RФреквентен опсег = 15 HZ50К HZ (3 DB)Quiescent Тековната = 80 MAПозитивен и негативен напон спектар = DC двојна напон + 12 V на + 55 VНапон зголемување = 31 патиAnswer : ___________________________ NOTE : ова е собрани одбор ,имаме тестирани ипакет се вклучени : Собрани L122 стерео засилувач моќ одбор 120 W 2CH +50 V x 1 (2 канали)

2017 FX-АУДИО ЦЕВКА-03 МИНИ Жолчката 6J1 Preamp Цевка Засилувач Бафер HIFI Аудио Preamplifier Treble Бас Вредноста на Пред-засилувачи DC12V

DEN 2399.52

Производ параметри : РКА линија излез : 0.9 vrms Сигнал на бучава сооднос : 98db Нарушување : 0.3% Tweeter прилагодување на опсегот : + 6db Бас прилагодување на опсегот : + 10db Фреквенција одговор : 20 Hz20 KHz Напојување : DC12 V Големина : 118*98*28 MM Тежина : 0.35 Kg

40W*4 4.0 канал KH-2009 автобус патникот, превозникот Кара РЕД верност засилувач стерео систем играч

2048.64 -15 % DEN 1741.00

Повеќе Информации Параметри : Оперативен напон : 18 V 30 V Излезна моќ : 4 * 40 W Со 12 V напон излез (5 A) Зачестеност одговор опсег : 20 HZ 20 KHZ Аудио излезен сигнал на бучава сооднос 90d BТор К песна машинаЛуксузен панели , иновативен дизајн, голема меморија , силна способност да се адаптираат на различни прилики .Четири аудио и видео синхронизација за автоматска / прирачник за конверзија...

1pcs Дијаметар 30мм висока 26mm сите алуминиум солидна Волумен knob

288.00 -6 % DEN 271.00

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребрена на СтандардноДијаметар : 30мм,висина : 26mm.potentiometer Бленда : 6mmЗабелешка : цената е за 1pcs...

Matche база на велика БРИТАНИЈА НАИМ NAP140 Засилувач Моќ (2 ПАРЧИЊА AMP PCB + 1PCS ПСУ PCB)

DEN 651.84

Вовед : NAP140 многу производи играат голем број на луѓе, е најпопуларниот модел, причината зошто многу луѓе се игра,бидејќи NAP140 едноставна структура, лесно за производство, мала инвестиција, наградува и ефективни.ЗАБЕЛЕШКА : Цената е за 2 ПАРЧИЊА PCB+1 PCS ПСУ ПХБ.(Поради различни производни пакети, PCB боја ќе бидат различни).PCB Големина на : ЗАСИЛУВАЧ=120mm * 85mm * 1.6 mmПСУ=120mm*100mm*1.6 mm

AV-299D 120W 4 Ohms 2.0 канал HIFI треска 1941/5198 Моќ цевка дома Bluetooth аудио засилувач со USB, SD MP3 микрофон Игра

DEN 2240.64

Повеќе Информации параметар : Канал : 2 Излезна моќност : 120 W Отпорност : 48 ohms Тежина : 3 KG Сигнал на бучава сооднос : 95 BD Нарушување : помалку од 1% Фреквентен опсег : 20 HZ20 K hz [xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

2 парчиња HI-FI, Мини Чиста Класа Поле ефект транзистори Моно Моќност Засилувач Одбор A1013/ C2383 Аудио Засилувач

DEN 1536.00

Ова е цената на 2 парчиња Две кола се формираат 2канален засилувач одборТехнички Параметри : Максимална излезна моќност : 30 W / 8 ohms, 60 W / 4 ohms Максимална Класа Моќност : 30 W Максимален напон : + 33 V Хармонично нарушување : Фреквенција одговор : 0 Hz100 KHz Амортизацијата коефициент : 100 Сигнал на бучава сооднос : 96d B Конверзија го оценувате : 30 V / нас Текст Чувствителност : 0.5 V (rms) на Текст отпорност : 10 K Стекнат : 31d B (34x) Големина : 99mm 53mmКарактеристики : Коло е многу концизен коло е многу стабилна, не се грижи за прегревање оштетување на цевка за Инсталација и пуштање во употреба е многу едноставна, само поврзете го DC напојување, се приспособат на quiescent тековната и midpoint потенцијал да OK (ок)...

Чиста Класа Десктоп 2SC5200 Моќност Засилувач HiFi Слушалки Amp 8W*2 врз Основа на 1969 Коло

DEN 4704.00

Оваа класа amp е многу висок степен на завршување на десктоп засилувач, Чиста класа средновисока фреквенција е многу добра, топла звук, Исклучително висока јачина на бучава сооднос, 24 V напон, quiescent тековната зголеми за околу 1А, на излезна моќност по канал мери 8 WОсновни параметри : Максимум undistorted излезна моќност : 8 W * 2 Нарушување : 1 KHz синусен облик 8 W излез 0.1% Текст Чувствителност : Засилувач напон стекнат : 13 пати напон : AC100240 V случаен стандард 100 W напојување ) Максимална потрошувачка на енергија : Димензии : ширина = 112 height = 50 Длабочина = 160 Тежина : околу 2 KGКарактеристики : Класичен 1969 кола5 A реле switch за звучници и приклучок за слушалки излез,Специјален костим за K701, и за Зајнхајзер или Beyerdynamic таква голема отпорност слушалки, исто така може да одговара добро.Надворешна сила радијатор, highend шасијаСо 24 V / 4Ависока адаптерПакетот вклучува : 1 PC засилувач 1 PC напојување

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.