• Ново
MPU9250 BMP280 10DOF Забрзување Gyroscope Компас Девет Вратило Сензор Модул GY-91

MPU9250 BMP280 10DOF Забрзување Gyroscope Компас Девет Вратило Сензор Модул GY-91

Оценка на клиентот:
DEN 242.40

Износ
Залиха


Напомена : нови следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само befor пристигне на аеродром на вашата земја,ве молиме изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации. Истиот производ ќе пристигне во 15 до 60 дена. Следење информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде : www.17track.net/en MPU9250 + BMP280 модул (Три-оската gyroscope + triaxial акцелеметарски + triaxial магнетно поле + притисок) Модул Модел : GY-91 Употреба чип : MPU-9250 + BMP280 Напојување : 3-5v (внатрешни ниска осипување регулаторот) Комуникација : стандард ЖИТО / SPI комуникациски протокол -Чип 16bit AD конвертор, 16-битни податоци излез Gyroscopes опсег : ± 250 500 1000 2000 ° / s Забрзување опсег : ± 2 ± 4 ± 8 ± 16g Областа опсег : ± 4800u T Притисок опсег : 300-1100h Pa Користење на Потопување Злато PCB, машина за заварување процес за да се обезбеди квалитет 2.54 mm теренот
Модул големина 14.3 мм * 20.5 mm

Карактеристики

Бренд Име:
WEMS
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Компатибилен:
Конзола За Игри

Производи во категоријата

freeshipping AN5270 AN5270

522.24 -5 % DEN 496.00

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

dc-dc buck регулаторот модул 12 станува 5V6W изолирани моќ модул WRB2405MD-6W

DEN 528.00

WRB2405 MD6 WДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

Mosleader 1000PCS SOT89 2SA1013 A1013 Висок квалитет

DEN 950.40

Имаме инженери тест за квалитет за вас .Ние сме професионални за Mosfets , Transistors , Диоди и Optocouplers .Ако ви треба некои примероци за испитување ,Ве молиме контактирајте со нас слободно !Ако ви треба големи количини ,Ве молиме контактирајте со нас слободно ,Ние ќе ви даде подобра цена !

5pcsdcdc 24V чекор надолу моќ модул пак негативни 12V DC-DC изолирани моќ WRA2412MD-6W вистински

DEN 2160.00

WRA2412 MD6 WДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

20PCS DM0265R FSDM0265R DM0265 НАТОПИ-8

DEN 336.00

1.FEEBACK : Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и да НЕ'T ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

5pcsDC-DC12V напојување модул 9-18V пак 12V dcdc изолирани моќ WRB1212MD-6W вистински

DEN 1824.00

WRB1212 MD6 WДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.