• Ново
бесплатен превозот симпатична малата големина закрпи железо на закрпи закрпи за облека, Извезена Закрпи 10 парчиња/многу

бесплатен превозот симпатична малата големина закрпи железо на закрпи закрпи за облека, Извезена Закрпи 10 парчиња/многу

Оценка на клиентот:
DEN 287.52

Износ
Залиха


Име : Железо на Платно печ
Боја : покаже како pictue
Употреба : одличен за детска облека текстил, итн.
Answer : ___________________________ Note : Инструкции за Железо на :
1)Место далноводи кон никаде на платно директно.
2)Покрие тенка крпа на далноводи,а потоа и на железо. Избегнувајте користење на железо директно на крпеница за заштита на далноводи под висока температура.
3)да се продолжи со притискање на железо околу 40-60 секунди и temp. Околу 120-150(зависи од дебелината на платно)
4)се Движи од железо,почекајте се излади compeletly.
5)Ако adherece не е совршено,ве молиме да се повтори action3)and4)
димензии : 4cm*4.8 cm
ГОЛЕМИНА : 8.5 cm*3.5 см
ГОЛЕМИНА : за 3.3 cm*7cm
ГОЛЕМИНА : за 4cm*8cm
ГОЛЕМИНА : за 4cm*4.5 cm
ГОЛЕМИНА : околу 3,5 см*5.5 cm
ГОЛЕМИНА : околу 3cm*4.2 cm
ГОЛЕМИНА : околу 3.7 cm*3.5 см
ГОЛЕМИНА : за 2cm*6.5 см
ГОЛЕМИНА : околу 3.7 cm*9cm
ние поддршка wholesales.
За било кој дизајн,квалитетот е повеќе од 2000 парчиња,ред е во ред.

Карактеристики

Тип На Производ:
Закрпи
Стил:
Железо-На
Број На Модел На:
10designs
Големина:
show as destail
Техника:
Извезена
Функција:
Еко-Пријателски

Производи во категоријата

Organza чипка јака, Везови чипка јака, кошула лажни јака WNLD-007

DEN 9486.72

0rganza чипка јака, Везови чипка јака, кошула лажни јака WNLD006Пакет : Различни itmes во различни пакување На пример : Кристал Applique Yardage : 15rds по дел,парче валани со хартија картичка;Околу 1~2pc / opp;520opp / картонска кутија;Картон мерка : 202030cm...

2017 година Топла продажба модни топла топи лепило applique везови закрпи DIY додаток 1pcs продаде C5879-C5895

4.80 -17 % DEN 4.00

купувачи се покажеИмаме два вида на дамки (Топла Топи Лепило или Шиење) Ве молиме да се биде внимателен за да одберете кое ги задоволува вашата потреба...

Бесплатен превозот Голема промоција Висок квалитет на 24*11cm слонова коска бела чипка applique за фустан, превез DIY Прирачник додатоци 4pcs/торба

287.52 -10 % DEN 259.00

2014 нова високо квалитетна бела чипка applique 25*13cm за фустан свадба фустан, превез Прирачник додатоци DIY 4pcs / торба s01 многупарчиња / многуГолема промоција Висок квалитет на 25*11cm бела чипка applique за фустан свадба фустан, превез DIY Прирачник додатоци 4pcs / торба s01 многупарчиња / многуГолема промоција Висок квалитет на 25*12.5 см црна чипка applique за фустан венчаница DIY Прирачник додатоци 4pcs / торба s01 многупарчиња / многуГолема промоција Висок квалитет бела чипка applique 27.5*12cm за фустан свадба фустан, превез Прирачник додатоци DIY 4pcs / торба s01 многупарчиња / многуВисок квалитет 26.5*12cm црвена чипка applique за фустан венчаница DIY Прирачник додатоци 4pcs / торба s01 многупарчиња / многуГолема промоција на бела / црвена чипка applique 10.5*8.5 cm за фустан венчаница DIY Прирачник додатоци 4pair / торба s01 многупара / многу2014 година нови Applique долго чипка додатоци Возбудува бела lacework за венчаница DIY додатоци метар2014 година нови Applique чипка додатоци sequins Возбудува бела lacework за венчаница DIY додатоци метар

DIY 5pcs Tassel Беж Бел Бисер Кристал Necklines Булчински Лента Ѓердан Јака Appliques да се Шие на Прибор за Облека N-02

595.68 -18 % DEN 489.00

DIY 5pcs Tassel Беж Бел Бисер Кристал Necklines Свадба се Облекуваат Appliques да се Шие на Лента Ѓердан Облека Додаток N02Боја : Crystal( Ако сте треба други бои,pls контактирајте со нас пред место цел)Употреба : Булчински Свадба Вечер Фустан Јака ,Кошула Јака Ѓердан,Булчински ДодатоциГолемина : 7.68*1.3 инчиПозлата боја : Сребрена / Злато Пакување : 5 КОМПЈУТЕРИ Бесплатен превозот : CPAM (кина пост воздух mail ) или e Packt Ова е нашиот боја шемаАко сакате да промените било боиВе молиме контактирајте ме пред да го поставите целУПОТРЕБА : Кристал метал копчето embellishments...

Моден 1PC Euramerican Железо-на Црвена Роза Цвет Жени Мажи Везови Закрпи Декоративни Парчиња Прибор за Облека

DEN 18.72

ОписСтил : Железона,ШиенаГолемина : Како На СликатаМатеријал : ПолиестерБоја : ЦрвенаМодел : ВезовиКористете Опсег : Облека,Торба,Прибор За ОблекаОблик : ЦветПол : Жените И МажитеКоличина : 1 PCПлаќање : Само се чувствуваат сигурни да се плаќаат преку Ali Express Зачувам преку кредитна картичка,Visa,Master Card,QIWI,Western Union, и Банкарски Трансфери.Меѓународни Купувачи* ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Брада закрпи за облека, железо на закрпи diy модна везови печ applique parches ropa симпатична налепници за облека 5pcs

191.52 -34 % DEN 126.00

1 Стави парче на вашиот крпа, везови страна нагоре 2 Место памучна ткаенина над печ 3 Железо преку далноводи на висок околу 30 секунди...

260pcs Мешани Бои, Ткаенини Чувствува Азбука Писмо Appliques 40mm Големи букви A-Z Буква бебе соба Оркестарот DIY Занает Дома Декор

DEN 880.80

Големина : Прибл 40mm Висина Дебелина 2mm Боја : Мулти Бои Материјал : Неплетени Ткаенини Чувствува КОЛИЧИНА : 260pcs / многу (10set,10pcs за секоја буква)~~~~ Нека Вашата Имагинација Се Обистини ~~~ ако ви се допаѓа мали букви,pls линк Сите нови клиенти чекор од нашата продавница ќе добијат бесплатен подарок.Дното цена и најдобра услуга е она што ние секогаш се обидуваат да се направи.Занаетите нешта може да имаат мали defectives,pls се разбере.Слободен приоритет или express mail превозот можат да бидат понудени за нарачки износ над НАС$100.Ние не сме одговорни за било локалните должност или данок на вашата земја.Бесплатен превозот цена е не вклучувајќи Увоз даноци.Зачувам е безбедно за купувачи и продавачи, ние ви препорачуваме да изберете Зачувам, додека, исто така, поддршка на Кредитна картичка, Money bookers, Виза, Мастеркартичка, Western union итн.Плаќање треба да се заврши во рок од 7 дена, доколку постои било каква тешкотија, ве молиме известете ме НАПРЕД.Ве молиме кликнете на "Продажен Објект" за да пронајдете повеќе придобивки : Купони Фиксна ПопустПрибл...

1 Buc Закрпи Железо-за да се Шие на Sliver Злато Ѕвезда Везови Мотив Applique Облека Деца Жените DIY Облека Налепница Свадба Партија

DEN 13.92

купувачот се покажеОна што го гледате е она што ќе добиете !Слика = ПроизводотНие сме фабрика , на Големо цел, ве молиме контактирајте со нас !!!Она што го гледате е она што ќе добиете !Слика = Производот

(5pieces) Мали Кристално Зголеми злато Кристал applique-DIY бебе Headband булчински gaeter материјали WRA-978

DEN 705.12

Мали Кристално Зголеми злато Кристал appliqueDIY бебе Headband булчински gaeter материјали WRA978100% Производство На Рачно Изработени, Со Висок Квалитет, Моден ДизајнМоже Исто Така Да Како Што Се : Употреба : (1) За свадба облека,свадба се облекуваат или навечер gown...

Лепенки за облека Т кошула Жените 26cm 3D Був птица Везови печ Т-маица Женска Мода Блузи Кошула Femmer Дама Облека

79.20 -18 % DEN 65.00

Нова МодаЛепенки за облека Т кошула Жените 26cm 3 D Був птица Везови печ Тмаица Женска Мода Блузи Кошула Femmer Дама Облекалепенки за облекалепенки за облекаМомчињата облека Бебе облека, Детска облекаОблека бебе Облека на Жените Облека за девојкиБебе облека, Облека закрписе справи со неаBiker закрпи Applique Parches para la ropaSequins закрпи

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.