• Ново
16mm Еластична Жолт Сјај Лента Солидна Боја Лента Трим Бенд Webbing Applique Материјали за Шиење cinta за Костимот Рака 40y/T1153

16mm Еластична Жолт Сјај Лента Солидна Боја Лента Трим Бенд Webbing Applique Материјали за Шиење cinta за Костимот Рака 40y/T1153

Оценка на клиентот:
DEN 1631.52
DEN 1436.00 -12 %

Износ
Залиха


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, накит одлуки, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : Полиестер Големина : Прибл. целосна ширина 16mm /0.63" инчи, 1 двор=91cm
Се должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Жолта Пакет се Вклучени : 1 X 40 метри лента

Карактеристики

Тип На Производ:
Webbing
Функција:
Еластична,Еко-Пријателски,Со Голема Истрајност
Материјал:
100% Полиестер
Техника:
Печатени
Употреба:
Чанти,Облека,Дом На Текстил
Ширина:
Approx. full width 16mm /0.63 inches
Број На Модел На:
Webbing t1153
боја:
Жолта
Тип:
Еластична Водат Лента
Секс:
за жените
Материјал:
Полиестер
Големина:
Approx. full width 16mm /0.63 inches, 1 yard=91cm
За:
Појас, пакет декорација, свадба партија декорација

Производи во категоријата

Промоција! 10 јарди Памук Печатени памук Лента 20mm Облека Панделки единствено еднострана Лента headwear Завиткување Подароци Панделки

330.24 -12 % DEN 290.00

ДОЛАРИ 5.99 ДОЛАРИ 9.88 ДОЛАРИ 24.00 ДОЛАРИ 7.38 Производи ДеталиМатеријал : 100% ПамукГолемина на : 20mm 3 / 4"конверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченБоја : Како што е прикажаноБоите од слики главно за референца.можеби некои бои не во слики.Количина : Ќе добиете 10 метри од оваа точка во листата на цена Кога ќе кликнете на "Мешани одберете дизајни",ве молам да ми испрати која модели сакате,ве молиме означете стилот број и количина .,многу, многу важно!!!!! или ние ќе ги испрати по случаен избор (Секој стил 2 метри) ...

8yards/многу 1.7 CM Националните компјутер webbing Облека декоративни материјали Троседот перница Миленичиња куче јака keychain рачно изработени DIY лента

360.00 -10 % DEN 324.00

Објектот спецификитеБрој на модел на:ZD30 Ширина:1.7 CM Количество:8yards / многу (1yard=91 CM)Боја:како на сликаГолемина се мери со рака, може да биде малку грешка,ве молиме да се разбере!Повеќе производи за да се препорача

5 метри од серијата 38mm 1.4 широк webbing црно бела црна шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 162.72

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing црно бела црна шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : црна, бела црнаБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

2yards 32-милиметри 38mm 1.5 широк Памук webbing црна, беж црна, Црвена шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 95.52

2 дворови од серијата 38mm 1.4 "широк webbing црна, беж црна шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Должина:2 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : црна, беж црна и Црно Бела црнаБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

100cm DIY Прозрачна Webbing Shoelaces Светат во Темница Флуоресцентни Bootlaces Стрингови Рефлексивни Безбедност Laces 10 Пара/многу DEC262

528.00 -24 % DEN 401.00

100cm DIY Прозрачна Webbing Shoelaces Светат во Темница Флуоресцентни Bootlaces Стрингови Рефлексивни Безбедност Laces 10 Пара / многу DEC2621) Тип : прозрачна wdbbing2) Должина : 100 cm4) Функција : Чевли чипка, Текстил, модни Додатоци, Додатоци DIY5) Пакување : 10 пара / многу (20 парчиња / многу )7) Забелешка : Цената е за 10 пара(20 парчиња )Можете да изберете боја на вебстраницата и, исто така, може да забелешка бојата што сакате.

Новиот дизајн 5/8 поклопецот над еластичен златна фолија точки печатени непријател еластична 029 бела 100yards/многу бесплатен превозот

DEN 1536.00

Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : Еластична HeadbandМатеријал : Spandex, Најлон Тип : Деца, ВозрасниПроизводи : Еластична Headband OEM услуга : ДаПакет : 100yards / многу...

Панделки многу тенки Памучни Ткаени Лента Проѕирен Webbing Злато Lurex Дише Памук Лента За Облека 3yards 7MM на Ширина 50MM

91.20 -14 % DEN 78.00

Материјал : 80%памук 20%ployester Боја : Злато и Сребро Чувствувам : Тенок, Миг, Навременобесплатен, не може да си дозволи да ја косата, goodtexture...

5/8 пати во текот еластична 340 тиркизна секси чипка печатени непријател еластична непријател headbands 100yards, OEM услуги за бебе headband

DEN 1248.00

НепријателДобредојдовте на обичај било логото треба на НЕПРИЈАТЕЛНие имаме дизајнер и печатење фабрика !!Производ предност1.Добар квалитет,конкурентна цена и брза испорака2.Сите стилови ,големини,бои се availble3.Прифати сопствени дизајни,било дизајни сакате ние можеме да дизајнираме за вас4.Боја контрола : Нашиот добар квалитет полиестер grosgrain лента се обоена во 180 ">° C висока температура, со светли бои и со повеќе од 4 ниво постојаност на боја за да бидете сигурни дека тие немаат боја исчезнат проблем.Нашата лента е во добра форма, фина текстура...

Нов непријател 5/8 златна фолија среќен божиќ печатени пати во текот еластична 029 бела непријател еластична 50yards/многу големо

DEN 816.00

Точка Име : 5 / 8" златна фолија голема chevron печатени пати во текот еластична #210корални се зголеми, за еластична за коса додатоци, 50yards / многуСтил : Поклопецот Над ЕластиченДимензии (Ширина) : 5 / 8" (1516mm)Користење на логото : Златна фолија голема chevronБоја : #210Корални РоузМатеријали : Најлон / SpandexПакет : 50 метри / rollСертификација : OEKOTEX СертификацијаМесто на Потекло : Xiamen, ChinaУпотреба : облека, додатоци, коса додатоци, headband, лакови&врски, подарок пакување, цвет,лакови, торба string, reticule мозок, и тении, ги красат лента, покривки, материјал за пакување,промоција на подарок, мобилни string, картичка string, етикета, играчки, чевли, дома текстилни додатоци,gown, и така натаму.ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.Превозот1...

3PCS*10Meters Обоени Еластична Webbing Бенд 0.5 MM Ширина Strecth Полиестер Кабелот За Шиење Облека, Додатоци

95.52 -5 % DEN 91.00

име : 0.5 mm боја еластична webbing / strecth јажебоја : ако изберете забелешка боја,ве молам оставете ме боја,инаку ние ќе брод од страна на случаен избордолжина : 3pcs*10metersколичина : 3 еезБоја Неусогласеност Разлики во боја може да се предизвика од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот,осветлување,припадност и сл ,Сепак, ако мислите дека објектот примена е во погрешна боја ве молиме контактирајте со нас...

Hotsale 5 метри по грбовник,10 видови на дизајн,50 јарди во вкупниот број Пати во текот еластична 5/8 божиќ и ноќта на вештерките за коса лакови

DEN 1200.00

Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : Еластична HeadbandМатеријал : Spandex, Најлон Тип : Деца, ВозрасниПроизводи : Еластична Headband OEM услуга : ДаПакет : 100yards / ролна...

68mm Еластична Водат Лента Scrapbooking Појас Трим Webbing Лента Разубавувањето Applique Средување на Бендот Материјали за Шиење 10yd /T1133

1439.52 -12 % DEN 1267.00

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн...

една Ролна да се Шие Серија Памук Webbing рачно изработени Украсни Етикета Печатени Grosgrain Webbing Панделки лента За DIY Scrapbooking за Шиење

1919.04 -30 % DEN 1344.00

Предмет : шие серија памук WebbingМатеријал : 100% памук 10мм Светло зелена Розова Памук webbing За scrapbooking Шие Завиткување DIY Памук webbing Grosgrain Лента за 20 милиониБоја : исто како на сликата подолу 15mm був карактер печатени webbing За scrapbooking Шие Завиткување DIY Памук webbing Grosgrain Лента 10m 1 " 25мм Печатени Grosgrain Лента За scrapbooking Шие Завиткување Светот Националното Знаме DIY Памук Grosgrain ЛентаПакет : една Ролна (околу 98 метар / многу.)Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Ве молиме имајте во предвид дека лента боите можат да се разликуваат sl ightly поради монитори...

5 метри од серијата 38mm 1.4 широк webbing сиво бела сива шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 162.72

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing сиво бела сива шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : сива сива боја белаБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

10 јарди од серијата 38mm 1.4 широк webbing браун беж браун шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 258.72

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing сина, бела сина шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : кафена беж браунБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

Црна боја евтини цена најлон лента 20mm шарени најлон лента

DEN 1680.00

Стил : обична grian, мрачно, жакард,крстот жито, twill, ребрести, herringbone, chevron, пике, лежиште, overlock работ, комбо боја, виножито, tabby, grossgrain, argyle, Gallo лента, цикцак, маскирна, стан и многу други стилови.Примена : облека, чанти, ранци, suitcases, luggages, декорации, метална & пластични опрема, мажите појас, seatbelt, појасот, пет поводник, riggers појас, лигамент, еѕр појас, шлем, менза, термос торба, мраз вреќа, камера торба, пиштол прашка, влечки, мода појас, гитара појас, животот јакна, нуркање тежина појас и harnesses, коњ ќебиња, искинати ремени, hoese halters, коњ доведе јажиња,linge линии, забавува ремени, види ремени, вратоврска надолу ремени и така натаму.ЗА LIMAN ЛЕНТА : Гуангжу liman лента има над 10 години експерименти на одлуки webbing,ние имаме развиено повеќе од 6000 видови на webbing sucessfully.ние во големинајлон webbing ,вклучувајќи чиста најлон и имитација најлон,моделот може да се Herringbone,Двојно Herringbone,Twill ,Мрачно,голема заклучување страна,мали заклучување страна,Microgrroove,ЗгуснеMicrogrrove; Памук webbing, вклучувајќи чист памук,СП линија и Акрил...

10 јарди по многу 17 бои, сјај тема еластична за Коса додатоци сјајот Пати во Текот Еластична лента headwear еластична бенд

DEN 109.44

Димензии (Ширина) : 5 / 8"(15mm~16mm)Бои : Мешани боиМатеријали : Најлон&SpandexПакет : 10yards / многуСертификација : OEKOTEX СертификацијаМесто на Потекло : Xiamen, ChinaУпотреба : се Направи косата headbands, венчиња, ги красат мини топ капи, декорација девојки фустани, свадба слави украси, фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.ПРЕВОЗОТСите акции предмети може да бидат испратени во 35 дена по уплатата.Ние ќе ве известиме кога ние брод надвор предмети.Ако цел помалку од $150 , ние ќе брод предмети од Кина Пост...

Микс 36 Бои 400yards/многу 5/8 1,5 см Пати во Текот Еластична Бебе Девојки коса НЕПРИЈАТЕЛ Девојка DIY Еластичен Сјајна Бенд За Коса Додатоци

DEN 3648.00

Pls Забелешка : За ваков оглас,50 метри по боја, pls изберете 8 бои на повеќето, ве молиме оставете порака за количеството и бои што сакате кога цел...

висок квалитет рамен најлон webbing еко пријателски 38mm црна боја 1.5 mm дебелина

DEN 720.00

ЗА ОБИЧЕН НАЈЛОН ТРАКА ТРАКАТАСтил : обична grian, мрачно, жакард,крстот жито, twill, ребрести, herringbone, chevron, пике, лежиште, overlock работ, комбо боја, виножито, tabby, grossgrain, argyle, Gallo лента, цикцак, маскирна, стан и многу други стилови.Примена : облека, чанти, ранци, suitcases, luggages, декорации, метална & пластични опрема, мажите појас, seatbelt, појасот, пет поводник, riggers појас, лигамент, еѕр појас, шлем, менза, термос торба, мраз вреќа, камера торба, пиштол прашка, влечки, мода појас, гитара појас, животот јакна, нуркање тежина појас и harnesses, коњ ќебиња, искинати ремени, hoese halters, коњ доведе јажиња,linge линии, забавува ремени, види ремени, вратоврска надолу ремени и така натаму.ЗА LIMAN ЛЕНТА : Гуангжу liman лента има над 10 години експерименти на одлуки webbing,ние имаме развиено повеќе од 6000 видови на webbing sucessfully.ние во големинајлон webbing ,вклучувајќи чиста најлон и имитација најлон,моделот може да се Herringbone,Двојно Herringbone,Twill ,Мрачно,голема заклучување страна,мали заклучување страна,Microgrroove,ЗгуснеMicrogrrove; Памук webbing, вклучувајќи чист памук,СП линија и Акрил...

100yard 6mm 7mm 8мм 9mm Бела Еластична Водат Лента на Бендот, Чипка Скриј Лента Webbing Појас Рака Занает Шиење Додатоци T2406

959.52 -12 % DEN 844.00

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн...

5/8 непријател ананас, година симпатична DIY headband, одмор и декорација на handcrafts 100Y/многу

DEN 1776.00

Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : Еластична HeadbandМатеријал : Spandex, Најлон Тип : Деца, ВозрасниПроизводи : Еластична Headband OEM услуга : ДаПакет : 100yards / ролна...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.