• Ново
20mm Еластична Водат Лента Бела Сребро Злато Лента Трим Бенд Webbing Applique Материјали за Шиење cinta за Костимот Рака 40yd/T1157

20mm Еластична Водат Лента Бела Сребро Злато Лента Трим Бенд Webbing Applique Материјали за Шиење cinta за Костимот Рака 40yd/T1157

Оценка на клиентот:
DEN 1295.52
DEN 1140.00 -12 %

Износ
Залиха


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, накит одлуки, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : Полиестер Големина : Прибл. целосна ширина 20mm /0.79" инчи, 1 двор=91cm
Се должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Бело злато и сребро Пакет се Вклучени : 1 X 40 метри лента

Карактеристики

Тип На Производ:
Webbing
Функција:
Еластична,Еко-Пријателски,Со Голема Истрајност
Материјал:
100% Полиестер
Техника:
Печатени
Употреба:
Чанти,Облека,Дом На Текстил
Ширина:
Approx. full width 20mm /0.79 inches
Број На Модел На:
Webbing t1157
боја:
Бела боја со сребрена и златна
Тип:
Еластична Водат Лента
Секс:
за жените
Материјал:
Полиестер
Големина:
Approx. full width 20mm /0.79 inches, 1 yard=91cm
За:
Појас, пакет декорација, свадба партија декорација

Производи во категоријата

Микс 36 Бои 400yards/многу 5/8 1,5 см Пати во Текот Еластична Бебе Девојки коса НЕПРИЈАТЕЛ Девојка DIY Еластичен Сјајна Бенд За Коса Додатоци

DEN 3648.00

Pls Забелешка : За ваков оглас,50 метри по боја, pls изберете 8 бои на повеќето, ве молиме оставете порака за количеството и бои што сакате кога цел...

2yards 32-милиметри 38mm 1.5 широк Памук webbing црна, беж црна, Црвена шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 95.52

2 дворови од серијата 38mm 1.4 "широк webbing црна, беж црна шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Должина:2 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : црна, беж црна и Црно Бела црнаБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

10 јарди од серијата 38mm 1.4 широк webbing браун беж браун шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 258.72

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing сина, бела сина шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : кафена беж браунБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

висок квалитет рамен најлон webbing еко пријателски 38mm црна боја 1.5 mm дебелина

DEN 720.00

ЗА ОБИЧЕН НАЈЛОН ТРАКА ТРАКАТАСтил : обична grian, мрачно, жакард,крстот жито, twill, ребрести, herringbone, chevron, пике, лежиште, overlock работ, комбо боја, виножито, tabby, grossgrain, argyle, Gallo лента, цикцак, маскирна, стан и многу други стилови.Примена : облека, чанти, ранци, suitcases, luggages, декорации, метална & пластични опрема, мажите појас, seatbelt, појасот, пет поводник, riggers појас, лигамент, еѕр појас, шлем, менза, термос торба, мраз вреќа, камера торба, пиштол прашка, влечки, мода појас, гитара појас, животот јакна, нуркање тежина појас и harnesses, коњ ќебиња, искинати ремени, hoese halters, коњ доведе јажиња,linge линии, забавува ремени, види ремени, вратоврска надолу ремени и така натаму.ЗА LIMAN ЛЕНТА : Гуангжу liman лента има над 10 години експерименти на одлуки webbing,ние имаме развиено повеќе од 6000 видови на webbing sucessfully.ние во големинајлон webbing ,вклучувајќи чиста најлон и имитација најлон,моделот може да се Herringbone,Двојно Herringbone,Twill ,Мрачно,голема заклучување страна,мали заклучување страна,Microgrroove,ЗгуснеMicrogrrove; Памук webbing, вклучувајќи чист памук,СП линија и Акрил...

8yards/многу 1.7 CM Националните компјутер webbing Облека декоративни материјали Троседот перница Миленичиња куче јака keychain рачно изработени DIY лента

360.00 -10 % DEN 324.00

Објектот спецификитеБрој на модел на:ZD30 Ширина:1.7 CM Количество:8yards / многу (1yard=91 CM)Боја:како на сликаГолемина се мери со рака, може да биде малку грешка,ве молиме да се разбере!Повеќе производи за да се препорача

Промоција! 10 јарди Памук Печатени памук Лента 20mm Облека Панделки единствено еднострана Лента headwear Завиткување Подароци Панделки

330.24 -12 % DEN 290.00

ДОЛАРИ 5.99 ДОЛАРИ 9.88 ДОЛАРИ 24.00 ДОЛАРИ 7.38 Производи ДеталиМатеријал : 100% ПамукГолемина на : 20mm 3 / 4"конверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченБоја : Како што е прикажаноБоите од слики главно за референца.можеби некои бои не во слики.Количина : Ќе добиете 10 метри од оваа точка во листата на цена Кога ќе кликнете на "Мешани одберете дизајни",ве молам да ми испрати која модели сакате,ве молиме означете стилот број и количина .,многу, многу важно!!!!! или ние ќе ги испрати по случаен избор (Секој стил 2 метри) ...

една Ролна да се Шие Серија Памук Webbing рачно изработени Украсни Етикета Печатени Grosgrain Webbing Панделки лента За DIY Scrapbooking за Шиење

1919.04 -30 % DEN 1344.00

Предмет : шие серија памук WebbingМатеријал : 100% памук 10мм Светло зелена Розова Памук webbing За scrapbooking Шие Завиткување DIY Памук webbing Grosgrain Лента за 20 милиониБоја : исто како на сликата подолу 15mm був карактер печатени webbing За scrapbooking Шие Завиткување DIY Памук webbing Grosgrain Лента 10m 1 " 25мм Печатени Grosgrain Лента За scrapbooking Шие Завиткување Светот Националното Знаме DIY Памук Grosgrain ЛентаПакет : една Ролна (околу 98 метар / многу.)Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Ве молиме имајте во предвид дека лента боите можат да се разликуваат sl ightly поради монитори...

5 метри од серијата 38mm 1.4 широк webbing сиво бела сива шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 162.72

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing сиво бела сива шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : сива сива боја белаБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

5 метри од серијата 38mm 1.4 широк webbing црно бела црна шарени памук полиестер лента twill торба

DEN 162.72

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing црно бела црна шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : црна, бела црнаБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

16mm Еластична Жолт Сјај Лента Солидна Боја Лента Трим Бенд Webbing Applique Материјали за Шиење cinta за Костимот Рака 40y/T1153

1631.52 -12 % DEN 1436.00

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн...

Панделки многу тенки Памучни Ткаени Лента Проѕирен Webbing Злато Lurex Дише Памук Лента За Облека 3yards 7MM на Ширина 50MM

91.20 -14 % DEN 78.00

Материјал : 80%памук 20%ployester Боја : Злато и Сребро Чувствувам : Тенок, Миг, Навременобесплатен, не може да си дозволи да ја косата, goodtexture...

100yard 6mm 7mm 8мм 9mm Бела Еластична Водат Лента на Бендот, Чипка Скриј Лента Webbing Појас Рака Занает Шиење Додатоци T2406

959.52 -12 % DEN 844.00

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн...

10 јарди по многу 17 бои, сјај тема еластична за Коса додатоци сјајот Пати во Текот Еластична лента headwear еластична бенд

DEN 109.44

Димензии (Ширина) : 5 / 8"(15mm~16mm)Бои : Мешани боиМатеријали : Најлон&SpandexПакет : 10yards / многуСертификација : OEKOTEX СертификацијаМесто на Потекло : Xiamen, ChinaУпотреба : се Направи косата headbands, венчиња, ги красат мини топ капи, декорација девојки фустани, свадба слави украси, фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.ПРЕВОЗОТСите акции предмети може да бидат испратени во 35 дена по уплатата.Ние ќе ве известиме кога ние брод надвор предмети.Ако цел помалку од $150 , ние ќе брод предмети од Кина Пост...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.