• Ново
DIYSECUR Безжични 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Метал Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

DIYSECUR Безжични 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Метал Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

Оценка на клиентот:
DEN 2382.24
DEN 1977.00 -17 %

Износ
Залиха


5 Инчен Автомобил Обратен Камера Комплет Резервни Копии на Автомобил Monitor LCD Дисплеј Паркинг Систем
Најдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен HD задните видите автомобил камера безжичен приемник & предавателот Висок квалитет TFT LCD монитор
2 канал видео влезови
Лесна инсталација
5 инчен Количка за TFT LCD Задните Видите Автомобил Следење на Камера DVD ВИДЕО
Откако на вашиот автомобил е опремен со овој компактен и модерен видео обратна систем, светот зад вашиот автомобил нема да проблеми што повеќе! Што повеќе, можете да уживате во видео која доаѓа од DVD и др благодарение на своите 2 видео влезови.
Околу 2 Видео Влезови :
Два влезови се двете видео влезови, белата за еден обратен камера, и жолтата за други видео опрема текст, како што се DVD видео текст.
Како единица може само да се прикаже на еден видео влезот во исто време. Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен, и на монитор ќе се прикаже на бела видео влезот чиј сигнал доаѓа од обратен камера.
Кога автомобилот наназад е завршена, обратен камерата се напојува од надвор, мониторот ќе се прикаже на жолта видео влезот повторно.
5" следење, компактна големина со сјајни случај дизајн за луксузен изглед; Едно копче со количка за функцијата за лесно ракување, подобра заштита кога не се користи; Поврзете се до 2 камери за мулти-насока приказ; Автоматско префрлување помеѓу 2 видео влезови, поддршка Video2 обратен приоритет; Ладење отвори и двострано paster дизајн за подобро објект заштита; 5m продолжување видео кабел за лесна конекција со камери; Компатибилност со било кој видео надзор/автомобилот наназад камери, автомобил ДВД
Камера :
120 Степен Професионални Водоотпорен Боја CMOS Камера.
До & Долу Ротација Леќа
Универзална инсталација, погоден за сите ситуација
Исто така, добар имиџ во текот на ноќта со слаба светлина состојба
Карактеристики :
High-definition CMOS сензор и 120 степен дијагонала агол на гледање. Разноврсна компатибилност може да биде поврзан на било кој тип на монитор. Погоден за безбедност и сигурност. Времето-доказ и Appliacable на сите тип на vehcles. Лесна инсталација и да се инсталираат во неколку начини
2.4 G Безжичен пренос & receriver
Конвертирате било обратен камера со стандардна РКА конектор во безжична камера со оваа универзална предавателот и приемникот за полнење.
Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот на камерата крајот и примачот на мониторот крајот.
Опсег на трансмисија : 8m-12m На пократко растојание помеѓу режимите на камера и монитор, подобар пренос на сигналот На сликата може да се види јасно, без било какви пречки
Внесете го "Р". Автомобил Огледало за Надгледување на екранот автоматски rear view image
Внесете го "N" или "D". Автомобил Монитор не се прикаже слика на екранот или ПОМОШЕН Видео сликата.
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.Тоа ќе бидат многу побезбедни за почетници, па дури и професионални возачи.

Карактеристики

Школка Материјал:
Алуминиум Легура
Жица или Безжично:
Безжичната
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
DIYSECUR
Леќа Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Производи во категоријата

BigBigRoad Автомобил Заден Поглед Наназад Копија Камера со моќ реле / Филтер За Lifan 720 ноќ визија водоотпорен паркинг камера

1554.24 -16 % DEN 1306.00

За Lifan 720За да се избегне грешка и спор .pls бидете сигурни дека големината пред да нарачате производ детали Функција : == Да се Реши проблемот на " Поздравниот екран ", "Црн Екран" или "Бран пречки" == кога ќе се наназад...

JiaYiTian Rear View camera за Фолксваген ДО 4D 2D фолксваген до/CCD/Ноќ Визија/Обратен Камера копија камера табличка камера

DEN 1212.00

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080 / PC1049 Супер Слика Seneor / 4 LEDS High Definition / CCD Ноќ ВизијаПовеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд...

LEEWA Авто Паркинг Обратен Копија на Камерата За Mazda 3/Mazda 6 Atenza (13-16) CCD Rearview Камера CA1126

633.60 -17 % DEN 526.00

Општи Информации Компатибилност за Mazda 3 Hatchback (Axela) 2014за Mazda 6 Atenza 20132016 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

HD 1280*720 Пиксели 1000TV линии За BMW 1 series 120i E81 E87 135i 640i мини couper countryman автомобил задните видите обратна камера navi

1200.00 -5 % DEN 1140.00

Ако ви треба безжична камера, ве молиме изберете точниот options да се купи! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

Голем гледање спектар 22.5 mm дупка со дијаметар од CCD чип drilled ретки приказ на камерата HD Дигитален фотографски обработка на чип

DEN 381.12

D HD ! Пазарна пенетрација ценаПрифатлива, навистина прифатлива!Име : Rear view cameraСтил : drilled (исто така познат како вградени , свеченото отворање )Дупка со дијаметар : 22.5 mmКарактеристики : 18.5 мм камера, намалување на минималната штета на оригиналниот автомобил тело ! Компактен мода .Висока дефиниција CCD чип , висока резолуција на слики во боја , повеќе реалниГолем гледање спектар 170 ° агол на гледање , обратен побезбедноСо обратен референца линија ( електронски владетел линија ) , пречка растојание на прв погледДигитални фотографски обработка на чип , ноќно ефект е очигледноМултислој водоотпорен дизајн , навистина високопритисок за перење и впива водаВидео кабел поврзан со монитор , кабелот за напојување поврзани автомобил taillights моќ , Наназад, обратен автоматски мониторинг систем на работа , јасно може да се види на автомобил 'sКарактеристики На Производот : Инсталацијата е едноставна , да се отвори , производ скриени добро , конзистентен изглед и стил на оригиналната автомобил ...

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг Камера

720.00 -33 % DEN 482.00

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг КамераОсобини И Функции : 1.Слика сензор : боја CMOS PC7070 K2.Вкупно Пиксели : 640*480 пиксели3.Резолуција : 480 TV линии4.Мини Lumination : 1.0 ЛуксПараметарот : Напон 9 DCV15 DCVНоминална Напон 12 DVCМоќ цена Max 1 WСлика сензор боја CMOSВкупно Пиксели 640*480 пикселиРезолуција 480 TVL(Подобрена)Сигнал систем : PAL / NTSC системМини lumination 1 Lux(CMOS)Видео излез 1.0 Vpp композитен видео во 75ohmВажна забелешка : Почитувани купувачи! Ве молиме МОРА да се провери на камерата големина фотографии,види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место!ПревозотМеѓународни Купувачи – Ве Молиме Имајте Во Предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Евтини IR Автомобил Камион Камера 12-24V Ноќ Визија Водоотпорен Rear View Camera за Камиони Авто Обратна Копија Паркинг Камера Де Ре

DEN 808.80

Оваа безбедносна камера е лесен, ниска потрошувачка на енергија, висока чувствителност, лесно да се инсталира...

FEELDO Автомобил Rear View Camera Со 4 LED за Buick лакрос GL8 GT Седан Бис CHEVROLET AVEO SONIC Кадилак CTS/SRX AM2816

691.68 -13 % DEN 602.00

Општи Информации Компатибилност За Buick лакрос 20092015,За GL8 GT Седан 2011,За БисЗа CHEVROLET AVEO SONICЗа Кадилак CTS 2011 / SRX Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа Со LED Светло Да Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

JiaYiTian Rear View camera за SEAT Mii 2011~2015 година /CCD/Ноќ Визија/Обратен Камера Паркинг Помош

DEN 1266.24

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080 / PC1049 Супер Слика Seneor / 4 LEDS High Definition / CCD Ноќ ВизијаПовеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд...

CCD ОЕМ Амблем на Логото Задните Видите Авто Флип Обратен Автомобил Trunk се Справи со Камера за ФОЛКСВАГЕН Голф 4 5 6 7 8 GTI Р Водоотпорен Ноќ Визија

10992.00 -9 % DEN 10003.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

FUWAYDA Паркинг Следи Систем Rear View Camera за Toyota Prius 06-10/ Camry 09 10/ Aurion 06-11 4.3ретровизорот Следење

2831.04 -20 % DEN 2265.00

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( )Оваа опрема за следење е погодна за H oyota PriCamry 09 10 / Aurion 0611Наменета За : ToyotaToyota PriToyota Camry 20092010 Тојота Aurion 20062011со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира1,Висока Јасно , Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластични материјали 2,160 степен поглед агол, многу мали, и лесен за installinОпис на производот CCD Посебен Автомобил Rear View Camera CCD камера е висока јасно, подобар квалитет од CMOS и CMD.PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат...

CCD 600Line Динамичен Траекторијата Trunk се справи со Задна Камера За Posche Cayenne Audi A4 A4L A6 A6L О7 А5 Q7 П5 Q3 RS5 RS6 A3 A8L Cam

2150.40 -24 % DEN 1634.00

Нов производТопла продажбаАвтомобил Заден Поглед Назад До Обратна Камераувозот HD CCD ЧИП Интелигентни Поддршка ПесниДирективата Паркинг Помош Песни / Интегративни Динамична Патекакамерата одговара : Автомобил 1 : за porsche Cayenne 2011 2012 2013 за Ауди 2013 A4 / 2012 2013 A4 L f 2012 или 2013 А5 / 2013 A6 / 2012 A6 L за 2013 О7 / A8 L S5 / 2013 S6 S7 / 2012 2013 RS5 RS6 за 2012 2013 Q3 / 2010 2012 2013 П5автомобил 2 : за 2011 Ауди A6 L 2011201212 Ауди Q7 20112012 A3 20122013 A8 L паркинг помогнеавтомобил 1 деталиКамерата 2 : Кабелот како што е подолу (6m AV кабел како стандардно)За camera1моќта линијаЗаеднички проблеми и решенија( Љубезно одговори на вашите прашања : )Заеднички проблеми и решенијаНајчесто поставувани ПРАШАЊА : 1.Зошто сликата се случи jitter, поздравниот екран, мешање , нестабилен, Црна и бела нема боја кога ќе се резервираат?1) сликата станува црна и бела боја само затоа што сте купиле погрешна ТВ систем...

860 Пиксели Автомобил Задните Врати Камера За Рено Fluence / Megane II 2 Rearview Паркинг / 580 ТВ Линии Динамичен Водство Tragectory

2793.60 -34 % DEN 1844.00

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Рено Fluence / Рено Megane II 2NTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Рено Fluence / Рено Megane II 2Приклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

Intelligentized Обратен Камера За Живата Милано / Sable Заден Поглед Назад Нагоре / 580 ТВ Линии Динамичен Водство Песни

3120.00 -34 % DEN 2059.00

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Живата Милано / SableNTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Живата Милано / SableПриклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

CCD Паркинг Камера за 2002-2009 Toyota Land Cruiser 120 Серија Toyota Prado 2700 4000 Auto Backup Задните Видите Бесплатен превозот

864.00 -44 % DEN 484.00

Автомобил Обратна Камера за 20022009 Тојота ЗемјиштеКрстосувачот 120 Серија Toyota Prado 2700 4000Објектот големина е 7.7 cm*за 3,7 см.Карактеристики : · Водоотпорна, може да се користи и во автомобили и дома.· Поддршка ноќ визија.· CMOS слики сензор.· Поддршка NTSC видео систем.· Висока дефиниција и широк агол на гледање.· Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, миникомбе итн.· Лесно да го инсталирате, можете да ги инсталирате монитор преку планината носителот или универзална заградата.· 5m Видео кабел.· Може да помогне да се избегнат инциденти и несреќи триење добро.Спецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CMOS· Ефективни Пиксели : NTSC 512 (H)x492 (V)· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Оперативен Температура : 20°C~ +60°C, RH95% Max· Температура на чување : 30°C ~ +80°C, RH95% Max· Видеокабел должина : 5m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : · 1x Автомобил Rear View Camera· 1x5m Видео Кабел· 1 × 1.5m Кабел за НапојувањеКако да се инсталира на камерата (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил....

Laijie Безжична Автомобил Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 S212 C207 2009~2012 / Авто Обратен Паркинг Камера / HD CCD NTSC ПАЛ

1818.72 -25 % DEN 1364.00

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Мерцедес Бенц E Class Седан (W212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Класа Имот (S212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Class Coupe (C207) Facelift Пред 2009~2012 Купување белешки : камерата default NTSC стандард, ако треба PAL систем, ве молиме оставете поракаГо замени табличка светлина инсталација РКА & Оригинални Екран Компатибилни (Не сите Бенц автомобили изданија се со над конектор, ве Молиме проверете со вашиот автомобил.) Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила Објектив За Автомобил DVD (РКА)За Автомобил Монитор (РКА)За Автомобил GPS (ПОМОШЕН)Надворешните набљудувачи (РКА) треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберетеИнсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.