• Ново
DIYKIT 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

DIYKIT 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

Оценка на клиентот:
DEN 1679.04
DEN 1578.00 -6 %

Износ
Залиха


5 Инчен Автомобил Обратен Камера Комплет Резервни Копии на Автомобил Monitor LCD Дисплеј Паркинг Систем
Најдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен HD задните видите автомобил камера 5 метри видео кабел со Висок квалитет TFT LCD монитор
2 канал видео влезови
Лесна инсталација
5 инчен Количка за TFT LCD Задните Видите Автомобил Следење на Камера DVD ВИДЕО
Откако на вашиот автомобил е опремен со овој компактен и модерен видео обратна систем, светот зад вашиот автомобил нема да проблеми што повеќе! Што повеќе, можете да уживате во видео која доаѓа од DVD и др благодарение на своите 2 видео влезови.
Околу 2 Видео Влезови :
Два влезови се двете видео влезови, белата за еден обратен камера, и жолтата за други видео опрема текст, како што се DVD видео текст.
Како единица може само да се прикаже на еден видео влезот во исто време. Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен, и на монитор ќе се прикаже на бела видео влезот чиј сигнал доаѓа од обратен камера.
Кога автомобилот наназад е завршена, обратен камерата се напојува од надвор, мониторот ќе се прикаже на жолта видео влезот повторно.
5" следење, компактна големина со сјајни случај дизајн за луксузен изглед; Едно копче со количка за функцијата за лесно ракување, подобра заштита кога не се користи; Поврзете се до 2 камери за мулти-насока приказ; Автоматско префрлување помеѓу 2 видео влезови, поддршка Video2 обратен приоритет; Ладење отвори и двострано paster дизајн за подобро објект заштита; 5m продолжување видео кабел за лесна конекција со камери; Компатибилност со било кој видео надзор/автомобилот наназад камери, автомобил ДВД
Камера :
Оваа Боја HD Rear view Camera е нов и не се користи високо квалитетен автомобил камера. Со High-definition широк приказ агли и добра водоотпорен функции, тоа е совршено за решавање на ова прашање на лош автомобил задните видите ефект, помагаат да се намали инциденти и несреќа.
High-definition и 120 степен широк приказ агли Со добра водоотпорен функција. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Реши ова прашање на лош автомобил задните гледате ефектот, може да помогне да се намали инциденти и судир Со својот елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарни, Кога автомобилот назад, Сликата ќе се покаже Обратна водечка линија Направен од високо квалитетни и издржливи материјали Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Ние ќе испрати NTSC / PAL според вашата земја, ако имате други барања, ве молиме оставете порака.
Конекција Дијаграм :
Внесете го "Р". Автомобил Огледало за Надгледување на екранот автоматски rear view image
Внесете го "N" или "D". Автомобил Монитор не се прикаже слика на екранот или ПОМОШЕН Видео сликата.
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.Тоа ќе бидат многу побезбедни за почетници, па дури и професионални возачи.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи.

Карактеристики

Бренд Име:
DIYKIT
Школка Материјал:
Алуминиум Легура
Жица или Безжично:
Жица
Guiding Line:
Yes
Леќа Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Производи во категоријата

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг Камера

720.00 -33 % DEN 482.00

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг КамераОсобини И Функции : 1.Слика сензор : боја CMOS PC7070 K2.Вкупно Пиксели : 640*480 пиксели3.Резолуција : 480 TV линии4.Мини Lumination : 1.0 ЛуксПараметарот : Напон 9 DCV15 DCVНоминална Напон 12 DVCМоќ цена Max 1 WСлика сензор боја CMOSВкупно Пиксели 640*480 пикселиРезолуција 480 TVL(Подобрена)Сигнал систем : PAL / NTSC системМини lumination 1 Lux(CMOS)Видео излез 1.0 Vpp композитен видео во 75ohmВажна забелешка : Почитувани купувачи! Ве молиме МОРА да се провери на камерата големина фотографии,види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место!ПревозотМеѓународни Купувачи – Ве Молиме Имајте Во Предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Ноќно CCD HD Автомобил Пред Централната Контрола Мрежна Камера за Ауди Q7 2012 2013 Водоотпорен Паркинг Помогне

1200.00 -34 % DEN 792.00

S pecial забелешка : оваа камера одговара : Автомобил Пред Централната Контрола Мрежна Камера за Ауди Q7 2012 2013Ве молиме мерка вашиот автомобил табличка светлина покрие позиција големина пред да се купи, затоа што можеби помалку на земјата автомобил табличка светлина е различен,ви благодариме.ако сакате камерата за sony ccd чип камера, ве молиме да и плати за $3 дополнителна такса.Ве молиме прво изберете две линковите за да ги додадете на вашата корпа потоа да се купи .,ако не ви платат за екстра плаќање,ние ќе испрати според вашата нарачка ,ве молиме да се разбере,ви благодариме.нашата пакет(options) : без продажба на мало кутија ,ако треба ,ве молиме мора да контакт со нас и да платат за екстра цена, ве молиме пребарување "екстра такса" во нашата продавница,и плати за тоаза жица камера : камера, видео кабел и моќ кабел,упатство*инсталирајте decription е сите апарати се само за референца.*Безжична камера врскаШопинг водичНие прифаќаме : VISA, Mastercard,ЗАЧУВАМкога го користите Зачувам,парите се депонирани сигурно во вашата сметка,Парите ќе бидат објавени до нас само откако ќе се потврди на испорака,Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дневна на ред,Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,ве молиме почекајте неколку minuters и обидете се повторно.Потврдите Адресата со Полно ИмеСите Производи ќе бидат проверени строго пред превозот.ние ќе брод според Aliexpress адреса на само.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот право адреса пред да плаќаат...

FEELDO 1Set Паркинг Заден Поглед на Камерата за Toyota Highlander/Лебди G3/Coolbear/Hiace /Kluger/Lexus RX300 AM2704

665.28 -13 % DEN 579.00

Општи Информации Компатибилност За Toyota Highlander / Лебди G3 / Coolbear / Hiace / KlugerЗа LexRX300 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Должина со LED Светло Да Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

BYNCG 170 Европски Автомобил Табличка Рамка Авто Обратна Задните Видите Копија Камера 12 LED Универзална CCD LED Ноќ Визија

960.00 -14 % DEN 826.00

BYNCG 170 Европски Автомобил Табличка Рамка Авто Обратна Задните Видите Копија Камера 12 LED Универзална CCD LED Ноќ ВизијаЕвропски Автомобил Табличка Rearview Камера Овој Европски Автомобил Табличка Rearview Камера ти дава 170 степени, широк агол на гледање од областа зад вашето возило, со растојание скала линии што ви кажува колку далеку околните објекти...

JiaYiTian Rear View camera за Фолксваген ДО 4D 2D фолксваген до/CCD/Ноќ Визија/Обратен Камера копија камера табличка камера

DEN 1212.00

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080 / PC1049 Супер Слика Seneor / 4 LEDS High Definition / CCD Ноќ ВизијаПовеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд...

CCD Паркинг Камера за 2002-2009 Toyota Land Cruiser 120 Серија Toyota Prado 2700 4000 Auto Backup Задните Видите Бесплатен превозот

864.00 -44 % DEN 484.00

Автомобил Обратна Камера за 20022009 Тојота ЗемјиштеКрстосувачот 120 Серија Toyota Prado 2700 4000Објектот големина е 7.7 cm*за 3,7 см.Карактеристики : · Водоотпорна, може да се користи и во автомобили и дома.· Поддршка ноќ визија.· CMOS слики сензор.· Поддршка NTSC видео систем.· Висока дефиниција и широк агол на гледање.· Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, миникомбе итн.· Лесно да го инсталирате, можете да ги инсталирате монитор преку планината носителот или универзална заградата.· 5m Видео кабел.· Може да помогне да се избегнат инциденти и несреќи триење добро.Спецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CMOS· Ефективни Пиксели : NTSC 512 (H)x492 (V)· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Оперативен Температура : 20°C~ +60°C, RH95% Max· Температура на чување : 30°C ~ +80°C, RH95% Max· Видеокабел должина : 5m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : · 1x Автомобил Rear View Camera· 1x5m Видео Кабел· 1 × 1.5m Кабел за НапојувањеКако да се инсталира на камерата (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил....

LEEWA Авто Паркинг Обратен Копија на Камерата За Mazda 3/Mazda 6 Atenza (13-16) CCD Rearview Камера CA1126

633.60 -17 % DEN 526.00

Општи Информации Компатибилност за Mazda 3 Hatchback (Axela) 2014за Mazda 6 Atenza 20132016 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

Lyudmila Безжична Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 W207 C207 / Автомобил Rear view Camera / Назад Камерата / HD CCD Ноќ Визија

1734.72 -25 % DEN 1301.00

Lyudmila HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Wireless | РКА / ПОМОШЕН 3.5 mm Конектор Wirelss Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг КамераЗа Мерцедес Бенц MB W204 Facelift СЕДАН 4 D, 5 D ВАГОН 2011~За Мерцедес Бенц MB W204 Купе 2 D 2011~За Мерцедес Бенц MB W212 СЕДАН 4 D, 5 D ВАГОН 2011~За Мерцедес Бенц MB C207 W207 Купе 2010~2015Посебна Забелешка : Ако цел, треба да ги споделите со нас кој модел ќе го сакате, имаме МОДЕЛ РКА и МОДЕЛ ПОМОШЕН ...

За Chevrolet Cruze Кадилак SRX XTS CTS Buick GL8 Опел Vectra C Караван Mokka Автомобил заден поглед назад обратно паркинг камера navi

1008.00 -28 % DEN 726.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

CCD HD Автомобил задна камера за Mazda 2 (4 / 5 врати) обратна камера за Mazda CX-3 година копија Паркинг Камера широк агол водоотпорен

1248.00 -46 % DEN 674.00

ТОП продажба на производот7colors 360degree универзална камераПред|Страна|Странично46% попуст на продажбата Автомобил Видео Паркинг Сензор Обратна Копија Радар им Помогне на Авто паркинг Дигитален Дисплеј радар За DVD TFT 15% попуст за продажба4 камери контрола кутија со ТФкартичка четири видео recor d четири начин DVR25% попуст за продажбаПосебен Автомобил Задните Видите обратна копија Камера одговара : НЕ.8039 за Mazda 2 ( 5 врати) 2016 година камера БР.8414 за Mazda 2 (4 врати) 2016 година задна камера БР.8415 за Mazda CX3 2016 година задна камера Можете да одберете CCD / CCD со LED диоди / за CCDSony камера (ве молиме прочитајте ги нивните опис ,благодарение),за sony ccd камера без LED диоди Во различни земји, автомобил модели може да се разликуваат ве Молиме проверете со вашиот автомобил оригинални задржани камера позиција големина пред да ја купите ,ви благодариме...

EEMRKE CCD HD Автомобил Копија Камери За Мерцедес Бенц W212 W221 E200 E230 E350 Помош Динамичен Водство Траекторијата Песни Камера

2657.76 -16 % DEN 2232.00

Апликации купувачот,ќе можеше да се види песни камера за видео, на следниве линкови, cloud.video.taobao.com / play / u / 2575896347 / p / 1 / e / 6 / t / 1 / 35226514.mp4 cloud.video.taobao.com / play / u / 2575896347 / p / 1 / e / 2 / t / 1 / 35226514.m3u8ee Mrke ® Интелигентни Динамичен Паркинг Линија Заден Поглед Наназад Песни Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 2010 2011 2012 За Мерцедес Бенц E200 E230 E350 E250 За Мерцедес Бенц S Класа W221 2009Up HD CCD Ноќ Визија Smart Поддршка Песни Систем Директивата Паркинг Помош Песни / Интегративни Динамична Патека NTSC Тип со РКА Конектор Видео Кабел Ако Инсталирате Камерата за Прв Пат...

FUWAYDA Паркинг Следи Систем Rear View Camera за Toyota Prius 06-10/ Camry 09 10/ Aurion 06-11 4.3ретровизорот Следење

2831.04 -20 % DEN 2265.00

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( )Оваа опрема за следење е погодна за H oyota PriCamry 09 10 / Aurion 0611Наменета За : ToyotaToyota PriToyota Camry 20092010 Тојота Aurion 20062011со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира1,Висока Јасно , Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластични материјали 2,160 степен поглед агол, многу мали, и лесен за installinОпис на производот CCD Посебен Автомобил Rear View Camera CCD камера е висока јасно, подобар квалитет од CMOS и CMD.PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат...

BigBigRoad За Mazda 3 Mazda3 Axela BM Седан 2013- Автомобил Задните Видите Обратна Копија Камера HD CCD Ноќ Визија паркинг камера

1128.48 -15 % DEN 959.00

За Mazda 3 Mazda3 Axela BM Седан 2013 2014 2015 2016 година да се избегне грешка и спор.pls бидете сигурни дека големина и изглед пред да нарачате...

JiaYiTian rear view camera За Toyota Highlander Kluger XU40 2007~2013 CCD Ноќ Визија Обратна камера табличка камера

DEN 1274.88

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080 / PC1049 Супер Слика Seneor / 4 LEDS High Definition / CCD Ноќ ВизијаПовеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд...

Yeshibation Безжична Копија Паркинг Камера За Suzuki Swift 2008 2009 2010 2011 HD CCD Ноќ Визија Широк Агол Обратна Камера

1906.56 -23 % DEN 1468.00

HD CCD Чип + Ноќно + Водоотпорен +170 Широк Агол Безжична Автомобил Rear View Camera / Backup Паркинг Камера / Назад Камерата Ова е Одговара М odels : За Suzuki Swift 2008 2009 2010 2011Повеќе компонента слики за референца Забелешка : ве Молиме проверете Обратен светлината страна пред да ја купите и да го потврди големина,одговара за вашиот автомобил,бидејќи Различни земја автомобил можеби разлика.Посебна Забелешка : приемници, кои се поделени во две категории : 1) МОДЕЛ РКА е за Поврзување на автомобил на екранот 2) МОДЕЛ ПОМОШЕН е за да се Поврзете преносни GPS навигација Пред да го купат, ве молиме бидете сигурни дека ќе треба да го поврзете уредот преносни GPS навигација, со или без AV влез функција и интерфејс...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.