• Ново
ПАЛ HD 960*576 Пиксели висока дефиниција Паркинг Заден поглед на Камерата за Citroen DS4 2012 C4L 2013 Автомобил Водоотпорен Копија Камера

ПАЛ HD 960*576 Пиксели висока дефиниција Паркинг Заден поглед на Камерата за Citroen DS4 2012 C4L 2013 Автомобил Водоотпорен Копија Камера

Оценка на клиентот:
DEN 897.60
DEN 718.00 -20 %

Износ
Залиха


ПАЛ HD 960*576 Пиксели висока дефиниција Паркинг Заден поглед на Камерата за Citroen DS4 2012 C4 L 2013 Автомобил Водоотпорен Копија Камера
Особини И Функции :
1.Слика сензор : боја CMOS PC3089
2.Вкупно Пиксели : 960*576 пиксели
3.Резолуција : 520 TV линии
4.Мини Lumination : 0.1 Лукс
Параметарот :
Напон : DC+12 V
Потрошувачка на Струја : <160m A
Операција Температура : -20~+65 ℃/°F
Вода Доказ : IP67
Пиксели Теренот : 6um*6um
Хоризонтална Резолуција : 520 ТВ Линии
Ефективни Пиксели : 960*576
Видео Формат : PAL само
Важна забелешка :
Почитувани купувачи! Ве молиме МОРА да се провери на камерата големина фотографии,види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место!
Овој тип на камерата ќе се компатибилна со следниве модели на возила
(Само како референца, ве молиме проверете ја вашата лиценца плоча светилка место големина ,направи конечна потврда )
За Citroen DS4 2012 C4 L 2013
12 V Моќност на Филтри : Опис : Некои модели на германски автомобили и Американски автомобили, по моторот на проектот, излезен напон интерференции, напојување на обратен светла не се чиста DC напојување, но на пулсот сигнал е надредениот на врвот oscilloscope може да се користи за да се тестираат ако услови ќе се најде слична квадратен бран сигнал. Камерата напојување линија директно надолу светла, бидејќи работен напон е многу нестабилен предизвика камерата да не функционира правилно, видео сигнал на излез е исто така, не е нормално, па домаќин може да се види не постои на тешки пречки, jitter, или не за да се префрлите обратен екранот.
2.4 Ghz Безжична Видео Предавателот Примачот За Полнење :
Превозот
Меѓународни Купувачи – Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Над 95% може да се дојде до купувачите без никакви Даноци. Ние обично се пишува на објектот име "автомобил видео систем". Ако купувачите имаат подобар метод за да им помогне јасно царинската управа, ве молиме контактирајте со нас. Корисниците се одговорни за далечинско областа на плаќање () ако курир потврдува дека вашата адреса припаѓа на оддалечена област.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Ние ги користиме на курирската служба DHL и ЕМС за нашите меѓународни пратката и ако можете да изберете локација за подигнување ние ви препорачуваме да ја користите. ако преферирате други express, ве молиме слободно контактирајте со нас директно Тие обично се 10-20 работни денови за испорака до повеќето од меѓународните градови. Во нашето искуство, околу 10% предмети ќе трае подолго отколку што се должи на царинење.
Ако вашата адреса е PO BOX, Изразат ќе одбие да го испорака па ќе треба да обезбеди уште една адреса, ви благодариме за вашето внимание. Ние само може да испрати ја оваа ставка за да вашиот АЛИ регистрирана адреса, ако сакате да го промените превозот адреса по платени, ние ќе рефундирање на дека прво, и можете да додадете нова адреса во вашиот али и плати за тоа повторно.

Карактеристики

Жица или Безжично:
Жица
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
Huifei
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Алармот Тип:
Задната Страна
Леќа Материјал:
Стакло
Пиксели:
960*576
Хоризонтална Резолуција:
520 ТВ линии
Видео Формат:
ПАЛ само
сензор на слика:
PC3089
ОДГОВАРА ЗА:
Одговара за сите екран со AV видео порта
Погоден за:
Citroen DS4 2012 C4L 2013

Производи во категоријата

Intelligentized Обратен Камера За Живата Милано / Sable Заден Поглед Назад Нагоре / 580 ТВ Линии Динамичен Водство Песни

3120.00 -34 % DEN 2059.00

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Живата Милано / SableNTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Живата Милано / SableПриклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

DIYKIT 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

1679.04 -6 % DEN 1578.00

5 Инчен Автомобил Обратен Камера Комплет Резервни Копии на Автомобил Monitor LCD Дисплеј Паркинг СистемНајдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен HD задните видите автомобил камера 5 метри видео кабел со Висок квалитет TFT LCD монитор2 канал видео влезовиЛесна инсталација5 инчен Количка за TFT LCD Задните Видите Автомобил Следење на Камера DVD ВИДЕООткако на вашиот автомобил е опремен со овој компактен и модерен видео обратна систем, светот зад вашиот автомобил нема да проблеми што повеќе! Што повеќе, можете да уживате во видео која доаѓа од DVD и др благодарение на своите 2 видео влезови.Околу 2 Видео Влезови : Два влезови се двете видео влезови, белата за еден обратен камера, и жолтата за други видео опрема текст, како што се DVD видео текст.Како единица може само да се прикаже на еден видео влезот во исто време...

EEMRKE CCD HD Автомобил Копија Камери За Мерцедес Бенц W212 W221 E200 E230 E350 Помош Динамичен Водство Траекторијата Песни Камера

2657.76 -16 % DEN 2232.00

Апликации купувачот,ќе можеше да се види песни камера за видео, на следниве линкови, cloud.video.taobao.com / play / u / 2575896347 / p / 1 / e / 6 / t / 1 / 35226514.mp4 cloud.video.taobao.com / play / u / 2575896347 / p / 1 / e / 2 / t / 1 / 35226514.m3u8ee Mrke ® Интелигентни Динамичен Паркинг Линија Заден Поглед Наназад Песни Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 2010 2011 2012 За Мерцедес Бенц E200 E230 E350 E250 За Мерцедес Бенц S Класа W221 2009Up HD CCD Ноќ Визија Smart Поддршка Песни Систем Директивата Паркинг Помош Песни / Интегративни Динамична Патека NTSC Тип со РКА Конектор Видео Кабел Ако Инсталирате Камерата за Прв Пат...

Laijie Безжична Автомобил Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 S212 C207 2009~2012 / Авто Обратен Паркинг Камера / HD CCD NTSC ПАЛ

1818.72 -25 % DEN 1364.00

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Мерцедес Бенц E Class Седан (W212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Класа Имот (S212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Class Coupe (C207) Facelift Пред 2009~2012 Купување белешки : камерата default NTSC стандард, ако треба PAL систем, ве молиме оставете поракаГо замени табличка светлина инсталација РКА & Оригинални Екран Компатибилни (Не сите Бенц автомобили изданија се со над конектор, ве Молиме проверете со вашиот автомобил.) Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила Објектив За Автомобил DVD (РКА)За Автомобил Монитор (РКА)За Автомобил GPS (ПОМОШЕН)Надворешните набљудувачи (РКА) треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберетеИнсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BOQUERON за Мерцедес Бенц SLK 350 320 300 280 230 HD CCD Водоотпорен Автомобил Камера обратен копија rear view camera

1087.68 -44 % DEN 609.00

Кликнете на Повеќе нови производи!Забелешка : Овој производ не е погодна за поврзување на фабричките, оригиналниот автомобил екран ....

Моќ Реле Филтер За Мерцедес Бенц C Класа W204 / Автомобил Rear View Camera / Назад нагоре Обратна Камерата / HD CCD НОЌ ВИЗИЈА

1534.56 -25 % DEN 1151.00

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Мерцедес Бенц C Класа W204 2007~2014Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Мерцедес Бенц MB W204 2007~2014За Мерцедес Бенц MB W204 Facelift СЕДАН 4 D 2011~2014За Мерцедес Бенц MB W204 5 D ВАГОН 2011~2014За Мерцедес Бенц MB W204 Купе 2 D 2011~2014Како да се инсталира : 1...

BigBigRoad За Mazda 3 Mazda3 Axela BM Седан 2013- Автомобил Задните Видите Обратна Копија Камера HD CCD Ноќ Визија паркинг камера

1128.48 -15 % DEN 959.00

За Mazda 3 Mazda3 Axela BM Седан 2013 2014 2015 2016 година да се избегне грешка и спор.pls бидете сигурни дека големина и изглед пред да нарачате...

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг Камера

720.00 -33 % DEN 482.00

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг КамераОсобини И Функции : 1.Слика сензор : боја CMOS PC7070 K2.Вкупно Пиксели : 640*480 пиксели3.Резолуција : 480 TV линии4.Мини Lumination : 1.0 ЛуксПараметарот : Напон 9 DCV15 DCVНоминална Напон 12 DVCМоќ цена Max 1 WСлика сензор боја CMOSВкупно Пиксели 640*480 пикселиРезолуција 480 TVL(Подобрена)Сигнал систем : PAL / NTSC системМини lumination 1 Lux(CMOS)Видео излез 1.0 Vpp композитен видео во 75ohmВажна забелешка : Почитувани купувачи! Ве молиме МОРА да се провери на камерата големина фотографии,види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место!ПревозотМеѓународни Купувачи – Ве Молиме Имајте Во Предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

FUWAYDA Паркинг Следи Систем Rear View Camera за Toyota Prius 06-10/ Camry 09 10/ Aurion 06-11 4.3ретровизорот Следење

2831.04 -20 % DEN 2265.00

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( )Оваа опрема за следење е погодна за H oyota PriCamry 09 10 / Aurion 0611Наменета За : ToyotaToyota PriToyota Camry 20092010 Тојота Aurion 20062011со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира1,Висока Јасно , Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластични материјали 2,160 степен поглед агол, многу мали, и лесен за installinОпис на производот CCD Посебен Автомобил Rear View Camera CCD камера е висока јасно, подобар квалитет од CMOS и CMD.PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат...

Seicane НОВИ 170 Степен HD Широк Агол Големи Гледање Ноќ Визија Водоотпорен за Универзална Европската Табличка Rearview Камера

1766.40 -32 % DEN 1201.00

Популарната 170 Степен HD Широк Агол Големи Гледање Ноќ Визија Водоотпорен за Универзална Европската Табличка Rearview КамераОбјектот Специфики : Точка Име : ЕУ Табличка Обратен Камера Погоден за : Универзална Чип : 7070 Image Sensor : CMOS Чувствителна област : 4.08 мм * 3.12 mmМоќност : 3 W Оперативни температура : 20 ° C до 75 ° C, RH 95% МАКС Прилагодливи Агол : 170° Моќ Напон : 12 V Водоотпорен Стапка : IP68 Хоризонтална Јасност : 420 TV lines Shutter speed : 1 / 601 / 20000 Видео излез : 1.0 VPP, 75 OHM Складирање температура : 40 ° C до 85 ° C, RH 95% МАКС Производ Големина : 545mm × 140mm × 23mmКарактеристики На Производот : 1.Овој автомобил камера ви овозможува да го јасно и целосно го почитува патот состојба, па како да се избегне сообраќајни несреќи...

Parking Assist Систем За Peugeot MRN Системи 508 208 C4 Автомобил Обратна Камера Декодер

9360.00 -8 % DEN 8611.00

Parking Assist Систем За Peugeot MRN Системи 508 208 C4 Автомобил Обратна Камера ДекодерОвој интерфејс може да вметнете видео, обратна камера, паркинг упатства на ОЕМ монитор...

Автомобил Камера Прошири жица/поврзување на кабли за SZDALOS 3D Опкружувачки Приказ на Систем за Следење

DEN 312.00

3200266031603328 Ако ви треба highdefinition верзија парче парче парче парчеАвтомобил Камера Прошири жица / поврзување на кабли Само За SZDALOS 3 D Опкружувачки Приказ на Систем за СледењеТоа може да биде поврзан со употреба

Евтини IR Автомобил Камион Камера 12-24V Ноќ Визија Водоотпорен Rear View Camera за Камиони Авто Обратна Копија Паркинг Камера Де Ре

DEN 808.80

Оваа безбедносна камера е лесен, ниска потрошувачка на енергија, висока чувствителност, лесно да се инсталира...

860 Пиксели Автомобил Задните Врати Камера За Рено Fluence / Megane II 2 Rearview Паркинг / 580 ТВ Линии Динамичен Водство Tragectory

2793.60 -34 % DEN 1844.00

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Рено Fluence / Рено Megane II 2NTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Рено Fluence / Рено Megane II 2Приклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

Автомобилот задни приказ на задната камера за Bremsleuchte Bremslicht Nissan NV300 Primastar Опел Опел Vivaro Рено сообраќај Фиат обратна

4752.00 -28 % DEN 3421.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

CCD автомобил пред логото на камерата за Хонда Спогодба CRV Одисеја XR-V Crosstour Одговара Град ГРАЃАНСКИ Позитивен имиџ камера паркинг Помош

640.32 -19 % DEN 519.00

ОписЖичана Или Безжична : WiredМатеријал : ABSШколка Материјал : ABSВидео Линија Должина : 6mЛеќа Материјал : Пластични + СтаклоКарактеристики : Слика во боја со висока дефиниција, повеќе реални. 170 степени агол на гледање големи визуелниот опсег, обратен повеќе безбеден. Со обратен референца линија (електронски владетел линија), пречка растојание на прв поглед. Дигитален сензор за обработка, ноќно ефект е очигледна. Мултислој водоотпорен дизајн, навистина голем притисок за перење и впива водоотпорен. Инсталиран во задниот дел се справи и табличка светла, со завртки и shims. Видео кабел поврзан со монитор, кабелот за напојување поврзани со автомобил taillights напојување, рикверц, задната мониторинг системот автоматски почнува да работи, јасно може да се види на автомобил по ситуацијата. Обезбеди внатрешната и надворешната средина мониторинг за да се обезбеди безбедноста на возилото. Тоа е погодно за возачите да ја видите автомобил.На гласачките места : Се прилагодува на автомобил 12 V електричниот систем, не може да се инсталира на 24 V електричен автомобил. Континуирана употреба на различните компоненти потоа се обезбедуваат посветена линија конекција. Во инсталацијата треба да се преземат за да се спречи дробење, пирсинг, сечење, проширување на кабел. Ве молам, инсталирајте и одржување на системот кога на власт е исклучено.Материјал : ABSСлика Сензор : PC1030Пиксели : 648 x 488Слика Стандард : NTSC / PALДијагонала Агол : 170 степениНоминална Напон : DC12 VЗаштита Ниво : IP67Напон Спектар : 9 V15 VПотрошувачка на енергија : Max 1 WСлики Уред : CMOSМинимална Осветлување : 1 Lux (CMOS)Повратен Сигнал : 1.0 Vpp / 75ohmAV Линија : 6mМоќта Линија : 1.5 мПримена : За Хонда CRV HRV Пакетот вклучува1 x Автомобил Пред Камера1 x 6m Видео Линија1 x 1.5 м DC Кабелот за Напојување1 x Настава1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ...

HD 1280*720 Пиксели 1000TV линии За BMW 1 series 120i E81 E87 135i 640i мини couper countryman автомобил задните видите обратна камера navi

1200.00 -5 % DEN 1140.00

Ако ви треба безжична камера, ве молиме изберете точниот options да се купи! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

JiaYiTian Rear View camera за Фолксваген ДО 4D 2D фолксваген до/CCD/Ноќ Визија/Обратен Камера копија камера табличка камера

DEN 1212.00

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080 / PC1049 Супер Слика Seneor / 4 LEDS High Definition / CCD Ноќ ВизијаПовеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд...

FEELDO 1Set Паркинг Заден Поглед на Камерата за Toyota Highlander/Лебди G3/Coolbear/Hiace /Kluger/Lexus RX300 AM2704

665.28 -13 % DEN 579.00

Општи Информации Компатибилност За Toyota Highlander / Лебди G3 / Coolbear / Hiace / KlugerЗа LexRX300 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Должина со LED Светло Да Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.