• Ново
DIYSECUR 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

DIYSECUR 5 Инчен Свитлива Rear View Monitor Автомобил Следи Водоотпорен Задните Видите Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

Оценка на клиентот:
DEN 1854.24
DEN 1539.00 -17 %

Износ
Залиха


5 Инчен Автомобил Обратен Камера Комплет Резервни Копии на Автомобил Monitor LCD Дисплеј Паркинг Систем
Најдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен HD задните видите автомобил камера 5 метри видео кабел со Висок квалитет TFT LCD монитор
2 канал видео влезови
Лесна инсталација
5 инчен Количка за TFT LCD Задните Видите Автомобил Следење на Камера DVD ВИДЕО
Откако на вашиот автомобил е опремен со овој компактен и модерен видео обратна систем, светот зад вашиот автомобил нема да проблеми што повеќе! Што повеќе, можете да уживате во видео која доаѓа од DVD и др благодарение на своите 2 видео влезови.
Околу 2 Видео Влезови :
Два влезови се двете видео влезови, белата за еден обратен камера, и жолтата за други видео опрема текст, како што се DVD видео текст.
Како единица може само да се прикаже на еден видео влезот во исто време. Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен, и на монитор ќе се прикаже на бела видео влезот чиј сигнал доаѓа од обратен камера.
Кога автомобилот наназад е завршена, обратен камерата се напојува од надвор, мониторот ќе се прикаже на жолта видео влезот повторно.
5" следење, компактна големина со сјајни случај дизајн за луксузен изглед; Едно копче со количка за функцијата за лесно ракување, подобра заштита кога не се користи; Поврзете се до 2 камери за мулти-насока приказ; Автоматско префрлување помеѓу 2 видео влезови, поддршка Video2 обратен приоритет; Ладење отвори и двострано paster дизајн за подобро објект заштита; 5m продолжување видео кабел за лесна конекција со камери; Компатибилност со било кој видео надзор/автомобилот наназад камери, автомобил ДВД
Камера :
Оваа Боја HD Rear view Camera е нов и не се користи високо квалитетен автомобил камера. Со High-definition широк приказ агли и добра водоотпорен функции, тоа е совршено за решавање на ова прашање на лош автомобил задните видите ефект, помагаат да се намали инциденти и несреќа.
High-definition и 120 степен широк приказ агли Со добра водоотпорен функција. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Реши ова прашање на лош автомобил задните гледате ефектот, може да помогне да се намали инциденти и судир Со својот елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарни, Кога автомобилот назад, Сликата ќе се покаже Обратна водечка линија Направен од високо квалитетни и издржливи материјали Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Ние ќе испрати NTSC / PAL според вашата земја, ако имате други барања, ве молиме оставете порака.
Конекција Дијаграм :
Внесете го "Р". Автомобил Огледало за Надгледување на екранот автоматски rear view image
Внесете го "N" или "D". Автомобил Монитор не се прикаже слика на екранот или ПОМОШЕН Видео сликата.
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.Тоа ќе бидат многу побезбедни за почетници, па дури и професионални возачи.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи.

Карактеристики

Школка Материјал:
Алуминиум Легура
Жица или Безжично:
Жица
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
DIYSECUR
Леќа Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Производи во категоријата

Безжична CCD Обратна Назад До Камерата За Toyota RAV4 Претходница БЕЗ Резервно Тркало На Врата Паркинг Камера Табличка Светлина

1796.16 -22 % DEN 1401.00

HD CCD Чип + Ноќно + Водоотпорен +170 Широк Агол Безжична Автомобил Rear View Camera / Backup Паркинг Камера / Назад Камерата Ова е вклопуваат модели : За TOYOTA RAV4 XA30 2005~2012 (БЕЗ Резервно Тркало На Врата )За ТОЈОТА Претходница XA30 2005~2012 (БЕЗ Резервно Тркало На Врата )Повеќе компонента слики за референца Забелешка : ве Молиме проверете Обратен светлината страна пред да ја купите и да го потврди големина,одговара за вашиот автомобил,бидејќи Различни земја автомобил можеби разлика.Посебна Забелешка : приемници, кои се поделени во две категории : 1) МОДЕЛ РКА е за Поврзување на автомобил на екранот 2) МОДЕЛ ПОМОШЕН е за да се Поврзете преносни GPS навигација Пред да го купат, ве молиме бидете сигурни дека ќе треба да го поврзете уредот преносни GPS навигација, со или без AV влез функција и интерфејс...

автобус/комбиња /камиони rear view camera DC9-35V 120 степен видите агол ноќ визија водоотпорен IP67, фабрика за директна продажба

1872.00 -49 % DEN 955.00

Слика Сензори : 7070ТВ Систем : PAL / NTSCводоотпорен стапка : Ip67Ефективни Пиксели : 628x582 пиксели / 656×пиксели 492Резолуција : 420 TV линииМинимална Осветлување : 1.0 Лукс / Ф1.2PinЛеќа : f=2,5 mm / F = 2.0Леќа Агол : 120°Вертикална Синхронизација...

CCD 600Line Динамичен Траекторијата Trunk се справи со Задна Камера За Posche Cayenne Audi A4 A4L A6 A6L О7 А5 Q7 П5 Q3 RS5 RS6 A3 A8L Cam

2150.40 -24 % DEN 1634.00

Нов производТопла продажбаАвтомобил Заден Поглед Назад До Обратна Камераувозот HD CCD ЧИП Интелигентни Поддршка ПесниДирективата Паркинг Помош Песни / Интегративни Динамична Патекакамерата одговара : Автомобил 1 : за porsche Cayenne 2011 2012 2013 за Ауди 2013 A4 / 2012 2013 A4 L f 2012 или 2013 А5 / 2013 A6 / 2012 A6 L за 2013 О7 / A8 L S5 / 2013 S6 S7 / 2012 2013 RS5 RS6 за 2012 2013 Q3 / 2010 2012 2013 П5автомобил 2 : за 2011 Ауди A6 L 2011201212 Ауди Q7 20112012 A3 20122013 A8 L паркинг помогнеавтомобил 1 деталиКамерата 2 : Кабелот како што е подолу (6m AV кабел како стандардно)За camera1моќта линијаЗаеднички проблеми и решенија( Љубезно одговори на вашите прашања : )Заеднички проблеми и решенијаНајчесто поставувани ПРАШАЊА : 1.Зошто сликата се случи jitter, поздравниот екран, мешање , нестабилен, Црна и бела нема боја кога ќе се резервираат?1) сликата станува црна и бела боја само затоа што сте купиле погрешна ТВ систем...

BYNCG 170 Европски Автомобил Табличка Рамка Авто Обратна Задните Видите Копија Камера 12 LED Универзална CCD LED Ноќ Визија

960.00 -14 % DEN 826.00

BYNCG 170 Европски Автомобил Табличка Рамка Авто Обратна Задните Видите Копија Камера 12 LED Универзална CCD LED Ноќ ВизијаЕвропски Автомобил Табличка Rearview Камера Овој Европски Автомобил Табличка Rearview Камера ти дава 170 степени, широк агол на гледање од областа зад вашето возило, со растојание скала линии што ви кажува колку далеку околните објекти...

Liandlee Автомобил Копија Паркинг Камера За Chevrolet Chevy Имот 2002~2008 Задните Видите Rearview Обратна Камерата / Интегриран SONY CCD

1680.00 -9 % DEN 1529.00

За Chevrolet Chevy Имот 2002~2008 Автомобил Rearview Обратна Копија Паркинг Камера (1) Користете SONY MCCD Висок Квалитет Чип Технологија, Висока Дефиниција Слики (2) 1 / 3 инчен Големи Image Sensor, Голема Бленда, Појасна Слика...

Laijie Безжична Автомобил Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 S212 C207 2009~2012 / Авто Обратен Паркинг Камера / HD CCD NTSC ПАЛ

1818.72 -25 % DEN 1364.00

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Мерцедес Бенц E Class Седан (W212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Класа Имот (S212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Class Coupe (C207) Facelift Пред 2009~2012 Купување белешки : камерата default NTSC стандард, ако треба PAL систем, ве молиме оставете поракаГо замени табличка светлина инсталација РКА & Оригинални Екран Компатибилни (Не сите Бенц автомобили изданија се со над конектор, ве Молиме проверете со вашиот автомобил.) Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила Објектив За Автомобил DVD (РКА)За Автомобил Монитор (РКА)За Автомобил GPS (ПОМОШЕН)Надворешните набљудувачи (РКА) треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберетеИнсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

Автомобилот Задни Приказ за Мицубиши Outlander Обратна Копија Камера

DEN 1072.80

Добредојдовте на нашата продавница ! Уживајте во вашата шопинг !!! Автомобилот Задни Видите Обратна Копија на Камерата за Мицубиши Outlander Клучна карактеристика : Водоотпорна, Може да се користи и во автомобили и дома...

Обратна Камера За Land Rover Range Rover Sport 2005~2012 Висока Дефиниција На Високо Квалитетни Резервни Копии На Камера

1535.52 -37 % DEN 967.00

Автомобил Rear View Camera HD широк агол 170 ноќ визија водоотпоренЗа Land Rover Range Rover Sport 2005~2009За Land Rover Range Rover Sport 2010~2012Прецизност дизајн, водоотпорен и прашина, автомобил мие, дожд не се плашатОбратен камера големина на табелата како референцаЗабелешка : ве Молиме проверете Обратен светлината страна пред да ја купите и да го потврди големина,одговара за вашиот автомобил,бидејќи Различни земја автомобил можеби разлика...

CCD ОЕМ Амблем на Логото Задните Видите Авто Флип Обратен Автомобил Trunk се Справи со Камера за ФОЛКСВАГЕН Голф 4 5 6 7 8 GTI Р Водоотпорен Ноќ Визија

10992.00 -9 % DEN 10003.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

безжична жица АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ обратен камера паркинг помогне ЗА Toyota Prius Aurion camry 2007 2008 2009 2010 2011 2012 prius камера

1200.00 -45 % DEN 660.00

ТОП продажба на производот7colors 360degree универзална камераПред|Страна|Странично46% попуст на продажбата Автомобил Видео Паркинг Сензор Обратна Копија Радар им Помогне на Авто паркинг Дигитален Дисплеј радар За DVD TFT 15% попуст за продажба4 камери контрола кутија со ТФкартичка четири видео recor d четири начин DVR25% попуст за продажбаАВТОМОБИЛОТ ЗАДНИ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА ПАРКИНГ КАМЕРАType1 : ЗА TOYOTA PRIAurion20062011 / camry 2009 2010 2011Type2 : за 2012 priusВо различни земји, автомобил модели може да се разликуваат ве Молиме проверете со вашиот автомобил табличка светлина покрие големина пред да ја купите ,ви благодариме...

Seicane НОВИ 170 Степен HD Широк Агол Големи Гледање Ноќ Визија Водоотпорен за Универзална Европската Табличка Rearview Камера

1766.40 -32 % DEN 1201.00

Популарната 170 Степен HD Широк Агол Големи Гледање Ноќ Визија Водоотпорен за Универзална Европската Табличка Rearview КамераОбјектот Специфики : Точка Име : ЕУ Табличка Обратен Камера Погоден за : Универзална Чип : 7070 Image Sensor : CMOS Чувствителна област : 4.08 мм * 3.12 mmМоќност : 3 W Оперативни температура : 20 ° C до 75 ° C, RH 95% МАКС Прилагодливи Агол : 170° Моќ Напон : 12 V Водоотпорен Стапка : IP68 Хоризонтална Јасност : 420 TV lines Shutter speed : 1 / 601 / 20000 Видео излез : 1.0 VPP, 75 OHM Складирање температура : 40 ° C до 85 ° C, RH 95% МАКС Производ Големина : 545mm × 140mm × 23mmКарактеристики На Производот : 1.Овој автомобил камера ви овозможува да го јасно и целосно го почитува патот состојба, па како да се избегне сообраќајни несреќи...

За Chevrolet Cruze Кадилак SRX XTS CTS Buick GL8 Опел Vectra C Караван Mokka Автомобил заден поглед назад обратно паркинг камера navi

1008.00 -28 % DEN 726.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

HD 1280*720 Пиксели 1000TV линии За BMW 1 series 120i E81 E87 135i 640i мини couper countryman автомобил задните видите обратна камера navi

1200.00 -5 % DEN 1140.00

Ако ви треба безжична камера, ве молиме изберете точниот options да се купи! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

Ноќно CCD HD Автомобил Пред Централната Контрола Мрежна Камера за Ауди Q7 2012 2013 Водоотпорен Паркинг Помогне

1200.00 -34 % DEN 792.00

S pecial забелешка : оваа камера одговара : Автомобил Пред Централната Контрола Мрежна Камера за Ауди Q7 2012 2013Ве молиме мерка вашиот автомобил табличка светлина покрие позиција големина пред да се купи, затоа што можеби помалку на земјата автомобил табличка светлина е различен,ви благодариме.ако сакате камерата за sony ccd чип камера, ве молиме да и плати за $3 дополнителна такса.Ве молиме прво изберете две линковите за да ги додадете на вашата корпа потоа да се купи .,ако не ви платат за екстра плаќање,ние ќе испрати според вашата нарачка ,ве молиме да се разбере,ви благодариме.нашата пакет(options) : без продажба на мало кутија ,ако треба ,ве молиме мора да контакт со нас и да платат за екстра цена, ве молиме пребарување "екстра такса" во нашата продавница,и плати за тоаза жица камера : камера, видео кабел и моќ кабел,упатство*инсталирајте decription е сите апарати се само за референца.*Безжична камера врскаШопинг водичНие прифаќаме : VISA, Mastercard,ЗАЧУВАМкога го користите Зачувам,парите се депонирани сигурно во вашата сметка,Парите ќе бидат објавени до нас само откако ќе се потврди на испорака,Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дневна на ред,Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,ве молиме почекајте неколку minuters и обидете се повторно.Потврдите Адресата со Полно ИмеСите Производи ќе бидат проверени строго пред превозот.ние ќе брод според Aliexpress адреса на само.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот право адреса пред да плаќаат...

Евтини IR Автомобил Камион Камера 12-24V Ноќ Визија Водоотпорен Rear View Camera за Камиони Авто Обратна Копија Паркинг Камера Де Ре

DEN 808.80

Оваа безбедносна камера е лесен, ниска потрошувачка на енергија, висока чувствителност, лесно да се инсталира...

Lyudmila Безжична Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 W207 C207 / Автомобил Rear view Camera / Назад Камерата / HD CCD Ноќ Визија

1734.72 -25 % DEN 1301.00

Lyudmila HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Wireless | РКА / ПОМОШЕН 3.5 mm Конектор Wirelss Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг КамераЗа Мерцедес Бенц MB W204 Facelift СЕДАН 4 D, 5 D ВАГОН 2011~За Мерцедес Бенц MB W204 Купе 2 D 2011~За Мерцедес Бенц MB W212 СЕДАН 4 D, 5 D ВАГОН 2011~За Мерцедес Бенц MB C207 W207 Купе 2010~2015Посебна Забелешка : Ако цел, треба да ги споделите со нас кој модел ќе го сакате, имаме МОДЕЛ РКА и МОДЕЛ ПОМОШЕН ...

Голем гледање спектар 22.5 mm дупка со дијаметар од CCD чип drilled ретки приказ на камерата HD Дигитален фотографски обработка на чип

DEN 381.12

D HD ! Пазарна пенетрација ценаПрифатлива, навистина прифатлива!Име : Rear view cameraСтил : drilled (исто така познат како вградени , свеченото отворање )Дупка со дијаметар : 22.5 mmКарактеристики : 18.5 мм камера, намалување на минималната штета на оригиналниот автомобил тело ! Компактен мода .Висока дефиниција CCD чип , висока резолуција на слики во боја , повеќе реалниГолем гледање спектар 170 ° агол на гледање , обратен побезбедноСо обратен референца линија ( електронски владетел линија ) , пречка растојание на прв погледДигитални фотографски обработка на чип , ноќно ефект е очигледноМултислој водоотпорен дизајн , навистина високопритисок за перење и впива водаВидео кабел поврзан со монитор , кабелот за напојување поврзани автомобил taillights моќ , Наназад, обратен автоматски мониторинг систем на работа , јасно може да се види на автомобил 'sКарактеристики На Производот : Инсталацијата е едноставна , да се отвори , производ скриени добро , конзистентен изглед и стил на оригиналната автомобил ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.