• Ново
Laijie Автомобил Заден Поглед Наназад Камера За Audi A8 L S8 Д3 2003~2010 / HD Широк Агол Леќа CCD Ноќ Визија Паркинг Камера / NTSC

Laijie Автомобил Заден Поглед Наназад Камера За Audi A8 L S8 Д3 2003~2010 / HD Широк Агол Леќа CCD Ноќ Визија Паркинг Камера / NTSC

Оценка на клиентот:
DEN 1336.80
DEN 936.00 -30 %

Износ
Залиха

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Audi A8 / A8 L (Д3) 2002~2010 Одговара За Ауди S8 (Д3) 2005~2011
Го замени табличка светлина инсталација Повеќе Јасни Фотографии За Референца 1. Стандард 2. Ноќно подобрување на
Сет 1 : Обични 6 метри Поставено жичана
Сет 2 : Подобрување на 6 метри жичен Сет ( Видео кабли со струја Relay)
Инсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена. Клучни Карактеристики : 1 .High-definition и 170 степен широк гледање агли 2. со добра водоотпорен функција. 3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн 4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. 5. Поддржува NTSC ТВ систем 6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна 7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали 8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Спецификација : 1.Пиксели : NTSC : 720* 480 2.Моќност : DC12 V 110m A 3.Погледнете Агол : 170 степен 4.Слика Сензор : CCD1/3 5.TV систем : NTSC 6.Хоризонтална Резолуција : 520 ТВ линии 7.Леќи на камерата : 18.5 мм 8.Sync. Систем : внатрешни 9.S/N Сооднос : >48 Db 10.Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди 11.Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm 12.Баланс На Белата Боја : Auto 13.Вода-доказ : IP67 14.Видео Кабел Должина : околу 6m Цена & Пакет вклучуваат : Сет 1 : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera (Или 4 LED Ноќ визија на додатна опрема) 1 x Обичните 6 метри Видео кабел 1 x Switch Кабел 1 x прирачник за Корисникот Сет 2 : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera (Или 4 LED Ноќ визија на додатна опрема) 1 x Подобрена 6 метри Видео кабли со струја Реле 1 x упатство
Шопинг Совети
За Плаќање :
Ние ги прифати повеќето од најпопуларните методи за плаќање преку Ali Express ЗАЧУВАМ.
За пакување :
Вистинските пакет на стока може да биде различен од слика,
Но, ве молам остатокот увери, Производите се исти,
Ние само се избираат ефективни превозот цена, да ви даде пониска цена.
За Превозот :
Пратката ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти колку што купувачот информации и превозот адреса е потврдена. Ве молиме да се обезбеди право пост код и валиден телефонски број за да се избегне задоцнувањето во превозот.
1) Ние обично брод со Бесплатен Превозот / Ali Express Стандард Превозот или Пост Регистрирани Воздух Mail , DHL, EMS, ARAMEX - ние изберете повеќето економски начин меѓу нив и за вас.
2) Ние не бродот да APO/FPO, P. O КУТИЈА адреси.
3) Оддалечена област такса исклучени , за адреси наведени во оддалечените области на DHL / UPS-от веб-страница, ќе се наплаќа екстра US$30 .
4) Бразил, Русија клиенти ве молиме одберете EMS, така што тоа би можело да се помине преку царинската побрзо.
5) Блискиот Лесно Земји, Африкански Земји, ве молиме изберете ARAMEX превозот начин.
6) Саудиска Арабија клиенти треба да го покаже copy/измама на примачот ID до владата на царинската управа.

Карактеристики

Напон:
Standard, 4 LED Night vision
Жица или Безжично:
Жица
Бренд Име:
Laijie
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Пред
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Леќа Материјал:
Стакло

Производи во категоријата

Безжична CCD Обратна Назад До Камерата За Toyota RAV4 Претходница БЕЗ Резервно Тркало На Врата Паркинг Камера Табличка Светлина

1796.16 -22 % DEN 1401.00

HD CCD Чип + Ноќно + Водоотпорен +170 Широк Агол Безжична Автомобил Rear View Camera / Backup Паркинг Камера / Назад Камерата Ова е вклопуваат модели : За TOYOTA RAV4 XA30 2005~2012 (БЕЗ Резервно Тркало На Врата )За ТОЈОТА Претходница XA30 2005~2012 (БЕЗ Резервно Тркало На Врата )Повеќе компонента слики за референца Забелешка : ве Молиме проверете Обратен светлината страна пред да ја купите и да го потврди големина,одговара за вашиот автомобил,бидејќи Различни земја автомобил можеби разлика.Посебна Забелешка : приемници, кои се поделени во две категории : 1) МОДЕЛ РКА е за Поврзување на автомобил на екранот 2) МОДЕЛ ПОМОШЕН е за да се Поврзете преносни GPS навигација Пред да го купат, ве молиме бидете сигурни дека ќе треба да го поврзете уредот преносни GPS навигација, со или без AV влез функција и интерфејс...

Yeshibation Паркинг Автомобил Безжична задна камера За Peugeot 207 Купе 2D Cabriolet/3D 5D Hatchback HD Широк Агол 170 Ноќ Визија

1809.12 -23 % DEN 1393.00

HD CCD Чип + Ноќно + Водоотпорен +170 Широк Агол Безжична Автомобил Rear View Camera / Backup Паркинг Камера / Назад Камерата Ова е Вклопуваат Модели : За Peugeot 207 Купе 2 D Cabriolet / 3 D 5 D HatchbackПовеќе компонента слики за референца Забелешка : ве Молиме проверете Обратен светлината страна пред да ја купите и да го потврди големина,одговара за вашиот автомобил,бидејќи Различни земја автомобил можеби разлика.Посебна Забелешка : приемници, кои се поделени во две категории : 1) МОДЕЛ РКА е за Поврзување на автомобил на екранот 2) МОДЕЛ ПОМОШЕН е за да се Поврзете преносни GPS навигација Пред да го купат, ве молиме бидете сигурни дека ќе треба да го поврзете уредот преносни GPS навигација, со или без AV влез функција и интерфејс...

Евтини IR Автомобил Камион Камера 12-24V Ноќ Визија Водоотпорен Rear View Camera за Камиони Авто Обратна Копија Паркинг Камера Де Ре

DEN 808.80

Оваа безбедносна камера е лесен, ниска потрошувачка на енергија, висока чувствителност, лесно да се инсталира...

CCD ОЕМ Амблем на Логото Задните Видите Авто Флип Обратен Автомобил Trunk се Справи со Камера за ФОЛКСВАГЕН Голф 4 5 6 7 8 GTI Р Водоотпорен Ноќ Визија

10992.00 -9 % DEN 10003.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BOQUERON за Мерцедес Бенц SLK 350 320 300 280 230 HD CCD Водоотпорен Автомобил Камера обратен копија rear view camera

1087.68 -44 % DEN 609.00

Кликнете на Повеќе нови производи!Забелешка : Овој производ не е погодна за поврзување на фабричките, оригиналниот автомобил екран ....

CCD HD Автомобил задна камера за Mazda 2 (4 / 5 врати) обратна камера за Mazda CX-3 година копија Паркинг Камера широк агол водоотпорен

1248.00 -46 % DEN 674.00

ТОП продажба на производот7colors 360degree универзална камераПред|Страна|Странично46% попуст на продажбата Автомобил Видео Паркинг Сензор Обратна Копија Радар им Помогне на Авто паркинг Дигитален Дисплеј радар За DVD TFT 15% попуст за продажба4 камери контрола кутија со ТФкартичка четири видео recor d четири начин DVR25% попуст за продажбаПосебен Автомобил Задните Видите обратна копија Камера одговара : НЕ.8039 за Mazda 2 ( 5 врати) 2016 година камера БР.8414 за Mazda 2 (4 врати) 2016 година задна камера БР.8415 за Mazda CX3 2016 година задна камера Можете да одберете CCD / CCD со LED диоди / за CCDSony камера (ве молиме прочитајте ги нивните опис ,благодарение),за sony ccd камера без LED диоди Во различни земји, автомобил модели може да се разликуваат ве Молиме проверете со вашиот автомобил оригинални задржани камера позиција големина пред да ја купите ,ви благодариме...

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг Камера

720.00 -33 % DEN 482.00

Автомобил rear view camera за Рено Fluence 2014 2015 CCD Ноќ Визија Копија Обратно Паркинг КамераОсобини И Функции : 1.Слика сензор : боја CMOS PC7070 K2.Вкупно Пиксели : 640*480 пиксели3.Резолуција : 480 TV линии4.Мини Lumination : 1.0 ЛуксПараметарот : Напон 9 DCV15 DCVНоминална Напон 12 DVCМоќ цена Max 1 WСлика сензор боја CMOSВкупно Пиксели 640*480 пикселиРезолуција 480 TVL(Подобрена)Сигнал систем : PAL / NTSC системМини lumination 1 Lux(CMOS)Видео излез 1.0 Vpp композитен видео во 75ohmВажна забелешка : Почитувани купувачи! Ве молиме МОРА да се провери на камерата големина фотографии,види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место!ПревозотМеѓународни Купувачи – Ве Молиме Имајте Во Предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

ПАЛ HD 960*576 Пиксели висока дефиниција Паркинг Заден поглед на Камерата за Citroen DS4 2012 C4L 2013 Автомобил Водоотпорен Копија Камера

897.60 -20 % DEN 718.00

ПАЛ HD 960*576 Пиксели висока дефиниција Паркинг Заден поглед на Камерата за Citroen DS4 2012 C4 L 2013 Автомобил Водоотпорен Копија КамераОсобини И Функции : 1.Слика сензор : боја CMOS PC30892.Вкупно Пиксели : 960*576 пиксели3.Резолуција : 520 TV линии4.Мини Lumination : 0.1 ЛуксПараметарот : Напон : DC+12 VПотрошувачка на Струја : <160m AОперација Температура : 20~+65 ℃ / °FВода Доказ : IP67Пиксели Теренот : 6um*6umХоризонтална Резолуција : 520 ТВ ЛинииЕфективни Пиксели : 960*576Видео Формат : PAL самоВажна забелешка : Почитувани купувачи! Ве молиме МОРА да се провери на камерата големина фотографии,види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место!Овој тип на камерата ќе се компатибилна со следниве модели на возила(Само како референца, ве молиме проверете ја вашата лиценца плоча светилка место големина ,направи конечна потврда )За Citroen DS4 2012 C4 L 201312 V Моќност на Филтри : Опис : Некои модели на германски автомобили и Американски автомобили, по моторот на проектот, излезен напон интерференции, напојување на обратен светла не се чиста DC напојување, но на пулсот сигнал е надредениот на врвот oscilloscope може да се користи за да се тестираат ако услови ќе се најде слична квадратен бран сигнал...

FEELDO 1Set Паркинг Заден Поглед на Камерата за Toyota Highlander/Лебди G3/Coolbear/Hiace /Kluger/Lexus RX300 AM2704

665.28 -13 % DEN 579.00

Општи Информации Компатибилност За Toyota Highlander / Лебди G3 / Coolbear / Hiace / KlugerЗа LexRX300 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Должина со LED Светло Да Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

Intelligentized Обратен Камера За Живата Милано / Sable Заден Поглед Назад Нагоре / 580 ТВ Линии Динамичен Водство Песни

3120.00 -34 % DEN 2059.00

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Живата Милано / SableNTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Живата Милано / SableПриклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

Моќ Реле Филтер За Мерцедес Бенц C Класа W204 / Автомобил Rear View Camera / Назад нагоре Обратна Камерата / HD CCD НОЌ ВИЗИЈА

1534.56 -25 % DEN 1151.00

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Мерцедес Бенц C Класа W204 2007~2014Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Мерцедес Бенц MB W204 2007~2014За Мерцедес Бенц MB W204 Facelift СЕДАН 4 D 2011~2014За Мерцедес Бенц MB W204 5 D ВАГОН 2011~2014За Мерцедес Бенц MB W204 Купе 2 D 2011~2014Како да се инсталира : 1...

Автомобил Камера Прошири жица/поврзување на кабли за SZDALOS 3D Опкружувачки Приказ на Систем за Следење

DEN 312.00

3200266031603328 Ако ви треба highdefinition верзија парче парче парче парчеАвтомобил Камера Прошири жица / поврзување на кабли Само За SZDALOS 3 D Опкружувачки Приказ на Систем за СледењеТоа може да биде поврзан со употреба

Обратна Камера За Land Rover Range Rover Sport 2005~2012 Висока Дефиниција На Високо Квалитетни Резервни Копии На Камера

1535.52 -37 % DEN 967.00

Автомобил Rear View Camera HD широк агол 170 ноќ визија водоотпоренЗа Land Rover Range Rover Sport 2005~2009За Land Rover Range Rover Sport 2010~2012Прецизност дизајн, водоотпорен и прашина, автомобил мие, дожд не се плашатОбратен камера големина на табелата како референцаЗабелешка : ве Молиме проверете Обратен светлината страна пред да ја купите и да го потврди големина,одговара за вашиот автомобил,бидејќи Различни земја автомобил можеби разлика...

Автомобилот задни приказ на задната камера за Bremsleuchte Bremslicht Nissan NV300 Primastar Опел Опел Vivaro Рено сообраќај Фиат обратна

4752.00 -28 % DEN 3421.00

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BYNCG 170 Европски Автомобил Табличка Рамка Авто Обратна Задните Видите Копија Камера 12 LED Универзална CCD LED Ноќ Визија

960.00 -14 % DEN 826.00

BYNCG 170 Европски Автомобил Табличка Рамка Авто Обратна Задните Видите Копија Камера 12 LED Универзална CCD LED Ноќ ВизијаЕвропски Автомобил Табличка Rearview Камера Овој Европски Автомобил Табличка Rearview Камера ти дава 170 степени, широк агол на гледање од областа зад вашето возило, со растојание скала линии што ви кажува колку далеку околните објекти...

Голем гледање спектар 22.5 mm дупка со дијаметар од CCD чип drilled ретки приказ на камерата HD Дигитален фотографски обработка на чип

DEN 381.12

D HD ! Пазарна пенетрација ценаПрифатлива, навистина прифатлива!Име : Rear view cameraСтил : drilled (исто така познат како вградени , свеченото отворање )Дупка со дијаметар : 22.5 mmКарактеристики : 18.5 мм камера, намалување на минималната штета на оригиналниот автомобил тело ! Компактен мода .Висока дефиниција CCD чип , висока резолуција на слики во боја , повеќе реалниГолем гледање спектар 170 ° агол на гледање , обратен побезбедноСо обратен референца линија ( електронски владетел линија ) , пречка растојание на прв погледДигитални фотографски обработка на чип , ноќно ефект е очигледноМултислој водоотпорен дизајн , навистина високопритисок за перење и впива водаВидео кабел поврзан со монитор , кабелот за напојување поврзани автомобил taillights моќ , Наназад, обратен автоматски мониторинг систем на работа , јасно може да се види на автомобил 'sКарактеристики На Производот : Инсталацијата е едноставна , да се отвори , производ скриени добро , конзистентен изглед и стил на оригиналната автомобил ...

Автомобилот Задни Видите Обратна Паркинг Камера Копија Паркинг Помош HD Камера Водоотпорен IP67 за Peugeot 206 207 307 СМ 407

815.52 -30 % DEN 571.00

Топла Продаван Автомобил за Заден Поглед Обратна Паркинг Камера Копија HD Паркинг Помош на Камерата Водоотпорен IP67 за Peugeot 206 207 307 СМ 407 Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од високо квалитетни и издржливи материјали со Висока дефиниција и широк гледање агли Поддршка боја CMOS слика и NTSC ТВ систем Водоотпорен, антишок, антитоплина, антивлажна Кога автомобил го грбот нагоре ,сликата ќе се прикаже во реално време backup на сликите автоматски Спецификации : Апликации : Peugeot 206 / 207 / 307 СМ / 407 Image Sensor : Боја CMOS Резолуција : 420 TV lines IP водоотпорен одделение : IP67 ТВ Систем : NTSC Ефективни Пиксели : 648 x 488 Агол Леќа (Сте) : 170 степени S / N Сооднос : Подобро од 48 d B Минимална осветлување : 0.04 Лукс / Ф1.2 Оперативни температура : 20 °C до 60 °C Извор на Енергија : DC 12 V Пакетот Вклучува : 1 x Автомобил Rear View Camera за peugeot 206 207 307 СМ 407 1 x Видео Кабел 1 x Моќ Кабел 1 x монтажа Додатоци Совети : ве Молам да се добие тој потврди дали камерата се вклопи во вашиот сакан автомобил пред да плаќаат за тоа...

CCD автомобил пред логото на камерата за Хонда Спогодба CRV Одисеја XR-V Crosstour Одговара Град ГРАЃАНСКИ Позитивен имиџ камера паркинг Помош

640.32 -19 % DEN 519.00

ОписЖичана Или Безжична : WiredМатеријал : ABSШколка Материјал : ABSВидео Линија Должина : 6mЛеќа Материјал : Пластични + СтаклоКарактеристики : Слика во боја со висока дефиниција, повеќе реални. 170 степени агол на гледање големи визуелниот опсег, обратен повеќе безбеден. Со обратен референца линија (електронски владетел линија), пречка растојание на прв поглед. Дигитален сензор за обработка, ноќно ефект е очигледна. Мултислој водоотпорен дизајн, навистина голем притисок за перење и впива водоотпорен. Инсталиран во задниот дел се справи и табличка светла, со завртки и shims. Видео кабел поврзан со монитор, кабелот за напојување поврзани со автомобил taillights напојување, рикверц, задната мониторинг системот автоматски почнува да работи, јасно може да се види на автомобил по ситуацијата. Обезбеди внатрешната и надворешната средина мониторинг за да се обезбеди безбедноста на возилото. Тоа е погодно за возачите да ја видите автомобил.На гласачките места : Се прилагодува на автомобил 12 V електричниот систем, не може да се инсталира на 24 V електричен автомобил. Континуирана употреба на различните компоненти потоа се обезбедуваат посветена линија конекција. Во инсталацијата треба да се преземат за да се спречи дробење, пирсинг, сечење, проширување на кабел. Ве молам, инсталирајте и одржување на системот кога на власт е исклучено.Материјал : ABSСлика Сензор : PC1030Пиксели : 648 x 488Слика Стандард : NTSC / PALДијагонала Агол : 170 степениНоминална Напон : DC12 VЗаштита Ниво : IP67Напон Спектар : 9 V15 VПотрошувачка на енергија : Max 1 WСлики Уред : CMOSМинимална Осветлување : 1 Lux (CMOS)Повратен Сигнал : 1.0 Vpp / 75ohmAV Линија : 6mМоќта Линија : 1.5 мПримена : За Хонда CRV HRV Пакетот вклучува1 x Автомобил Пред Камера1 x 6m Видео Линија1 x 1.5 м DC Кабелот за Напојување1 x Настава1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ...

безжична жица АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ обратен камера паркинг помогне ЗА Toyota Prius Aurion camry 2007 2008 2009 2010 2011 2012 prius камера

1200.00 -45 % DEN 660.00

ТОП продажба на производот7colors 360degree универзална камераПред|Страна|Странично46% попуст на продажбата Автомобил Видео Паркинг Сензор Обратна Копија Радар им Помогне на Авто паркинг Дигитален Дисплеј радар За DVD TFT 15% попуст за продажба4 камери контрола кутија со ТФкартичка четири видео recor d четири начин DVR25% попуст за продажбаАВТОМОБИЛОТ ЗАДНИ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА ПАРКИНГ КАМЕРАType1 : ЗА TOYOTA PRIAurion20062011 / camry 2009 2010 2011Type2 : за 2012 priusВо различни земји, автомобил модели може да се разликуваат ве Молиме проверете со вашиот автомобил табличка светлина покрие големина пред да ја купите ,ви благодариме...

Parking Assist Систем За Peugeot MRN Системи 508 208 C4 Автомобил Обратна Камера Декодер

9360.00 -8 % DEN 8611.00

Parking Assist Систем За Peugeot MRN Системи 508 208 C4 Автомобил Обратна Камера ДекодерОвој интерфејс може да вметнете видео, обратна камера, паркинг упатства на ОЕМ монитор...

CCD Паркинг Камера за 2002-2009 Toyota Land Cruiser 120 Серија Toyota Prado 2700 4000 Auto Backup Задните Видите Бесплатен превозот

864.00 -44 % DEN 484.00

Автомобил Обратна Камера за 20022009 Тојота ЗемјиштеКрстосувачот 120 Серија Toyota Prado 2700 4000Објектот големина е 7.7 cm*за 3,7 см.Карактеристики : · Водоотпорна, може да се користи и во автомобили и дома.· Поддршка ноќ визија.· CMOS слики сензор.· Поддршка NTSC видео систем.· Висока дефиниција и широк агол на гледање.· Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, миникомбе итн.· Лесно да го инсталирате, можете да ги инсталирате монитор преку планината носителот или универзална заградата.· 5m Видео кабел.· Може да помогне да се избегнат инциденти и несреќи триење добро.Спецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CMOS· Ефективни Пиксели : NTSC 512 (H)x492 (V)· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Оперативен Температура : 20°C~ +60°C, RH95% Max· Температура на чување : 30°C ~ +80°C, RH95% Max· Видеокабел должина : 5m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : · 1x Автомобил Rear View Camera· 1x5m Видео Кабел· 1 × 1.5m Кабел за НапојувањеКако да се инсталира на камерата (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил....

FUWAYDA Паркинг Следи Систем Rear View Camera за Toyota Prius 06-10/ Camry 09 10/ Aurion 06-11 4.3ретровизорот Следење

2831.04 -20 % DEN 2265.00

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( )Оваа опрема за следење е погодна за H oyota PriCamry 09 10 / Aurion 0611Наменета За : ToyotaToyota PriToyota Camry 20092010 Тојота Aurion 20062011со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира1,Висока Јасно , Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластични материјали 2,160 степен поглед агол, многу мали, и лесен за installinОпис на производот CCD Посебен Автомобил Rear View Camera CCD камера е висока јасно, подобар квалитет од CMOS и CMD.PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат...

Laijie Безжична Автомобил Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 S212 C207 2009~2012 / Авто Обратен Паркинг Камера / HD CCD NTSC ПАЛ

1818.72 -25 % DEN 1364.00

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Мерцедес Бенц E Class Седан (W212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Класа Имот (S212) Facelift Пред 2009~2012 Одговара За Мерцедес Бенц E Class Coupe (C207) Facelift Пред 2009~2012 Купување белешки : камерата default NTSC стандард, ако треба PAL систем, ве молиме оставете поракаГо замени табличка светлина инсталација РКА & Оригинални Екран Компатибилни (Не сите Бенц автомобили изданија се со над конектор, ве Молиме проверете со вашиот автомобил.) Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила Објектив За Автомобил DVD (РКА)За Автомобил Монитор (РКА)За Автомобил GPS (ПОМОШЕН)Надворешните набљудувачи (РКА) треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберетеИнсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

Seicane НОВИ 170 Степен HD Широк Агол Големи Гледање Ноќ Визија Водоотпорен за Универзална Европската Табличка Rearview Камера

1766.40 -32 % DEN 1201.00

Популарната 170 Степен HD Широк Агол Големи Гледање Ноќ Визија Водоотпорен за Универзална Европската Табличка Rearview КамераОбјектот Специфики : Точка Име : ЕУ Табличка Обратен Камера Погоден за : Универзална Чип : 7070 Image Sensor : CMOS Чувствителна област : 4.08 мм * 3.12 mmМоќност : 3 W Оперативни температура : 20 ° C до 75 ° C, RH 95% МАКС Прилагодливи Агол : 170° Моќ Напон : 12 V Водоотпорен Стапка : IP68 Хоризонтална Јасност : 420 TV lines Shutter speed : 1 / 601 / 20000 Видео излез : 1.0 VPP, 75 OHM Складирање температура : 40 ° C до 85 ° C, RH 95% МАКС Производ Големина : 545mm × 140mm × 23mmКарактеристики На Производот : 1.Овој автомобил камера ви овозможува да го јасно и целосно го почитува патот состојба, па како да се избегне сообраќајни несреќи...

Lyudmila Безжична Камера За Мерцедес Бенц E Класа W212 W207 C207 / Автомобил Rear view Camera / Назад Камерата / HD CCD Ноќ Визија

1734.72 -25 % DEN 1301.00

Lyudmila HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Wireless | РКА / ПОМОШЕН 3.5 mm Конектор Wirelss Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг КамераЗа Мерцедес Бенц MB W204 Facelift СЕДАН 4 D, 5 D ВАГОН 2011~За Мерцедес Бенц MB W204 Купе 2 D 2011~За Мерцедес Бенц MB W212 СЕДАН 4 D, 5 D ВАГОН 2011~За Мерцедес Бенц MB C207 W207 Купе 2010~2015Посебна Забелешка : Ако цел, треба да ги споделите со нас кој модел ќе го сакате, имаме МОДЕЛ РКА и МОДЕЛ ПОМОШЕН ...

Ноќно CCD HD Автомобил Пред Централната Контрола Мрежна Камера за Ауди Q7 2012 2013 Водоотпорен Паркинг Помогне

1200.00 -34 % DEN 792.00

S pecial забелешка : оваа камера одговара : Автомобил Пред Централната Контрола Мрежна Камера за Ауди Q7 2012 2013Ве молиме мерка вашиот автомобил табличка светлина покрие позиција големина пред да се купи, затоа што можеби помалку на земјата автомобил табличка светлина е различен,ви благодариме.ако сакате камерата за sony ccd чип камера, ве молиме да и плати за $3 дополнителна такса.Ве молиме прво изберете две линковите за да ги додадете на вашата корпа потоа да се купи .,ако не ви платат за екстра плаќање,ние ќе испрати според вашата нарачка ,ве молиме да се разбере,ви благодариме.нашата пакет(options) : без продажба на мало кутија ,ако треба ,ве молиме мора да контакт со нас и да платат за екстра цена, ве молиме пребарување "екстра такса" во нашата продавница,и плати за тоаза жица камера : камера, видео кабел и моќ кабел,упатство*инсталирајте decription е сите апарати се само за референца.*Безжична камера врскаШопинг водичНие прифаќаме : VISA, Mastercard,ЗАЧУВАМкога го користите Зачувам,парите се депонирани сигурно во вашата сметка,Парите ќе бидат објавени до нас само откако ќе се потврди на испорака,Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дневна на ред,Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,ве молиме почекајте неколку minuters и обидете се повторно.Потврдите Адресата со Полно ИмеСите Производи ќе бидат проверени строго пред превозот.ние ќе брод според Aliexpress адреса на само.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот право адреса пред да плаќаат...

HD 1280*720 Пиксели 1000TV линии За BMW 1 series 120i E81 E87 135i 640i мини couper countryman автомобил задните видите обратна камера navi

1200.00 -5 % DEN 1140.00

Ако ви треба безжична камера, ве молиме изберете точниот options да се купи! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.