• Ново
2 PIN Тајните Акустична Цевка Слушалка МИКРОФОН за KENWOOD BAOFENG UV5R 888S QUANSHENG

2 PIN Тајните Акустична Цевка Слушалка МИКРОФОН за KENWOOD BAOFENG UV5R 888S QUANSHENG

Оценка на клиентот:
DEN 498.72
DEN 464.00 -7 %

Износ
Залиха


Финансиери : Тајните акустична цевка пренесува повеќе јасен звук. Голема големина ПЗЗ, носење ракавици не влијае на копче операција. Опис : Сите на нашите предмети се Сосема Нови. Има далечински микрофон со притисни за разговор копчето можете да клип насекаде. Скриени микрофонот се наоѓа на страната на PTT switch. Уво bud стил слушалки со вграден-во согласност микрофон. Пластични earbud се вклопува удобно на вашето уво канал. На транспарентен цевка SPK има одлична прикривање што ја прави комуникацијата повеќе приватни. Две-пински стандарден дијаметар : Уво 3.5 mm стерео (врвот pin). Микрофон 2,5 mm стерео (дното pin). Простор на две-пински : 11mm.
Применливи Модели : Речиси Сите бренд двонасочна радио на Кина.
Тип
Тајните Акустична Цевка Слушалка За Kenwood
ЗА Kenwood KPG
KPG27 D, KPG29 D,KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D,KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D, KPG82 D, KPG87 D
ЗА Kenwood ТА
TH-D7, ТИ-D7 A, ТИ-D7 AG, ТИ-D7 E, ТИ-F6, ТИ-F6 A, ТИ-F7, ТИ-F7 E, ТИ-G71, ТИ-G71 A, ТИ-G71 E, ТИ-К2, ТИ-K2 A, ТИ-K2 E, ТИ-K2 ET, ТИ-21, ТИ-21 AT, ТИ-21 BT, ТИ-22, ТИ-22 A, ТИ-22 AT, ТИ-22 E, П-25, ТИ-26, ТИ-27, TH-28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ-42, ТИ-42 A, ТИ-42 AT, ТИ-42 E, ТИ-45, ТИ-46, ТИ-47, ТИ-48, ТИ-55, ТИ-75, ТИ-77, ТИ-G71, ТИ-205, ТИ-215, ТИ-225, ТИ-235, ТИ-235 A, ТИ-235 E, ТИ-315, ТИ-415,
ЗА Kenwood TK
TK-208/308,TK-220/320,TK-240/340,
TK-240 D/340 D,TK-248/348,
TK-250/350/353,
TK-260/360,TK-260 G/360 G,
TK-270/370,
TK-270 G/370 G,
TK-272 G/372 G/373 G,
TK-278 G/378 G/388 GPro Разговор,TK-430/431, TK-2100/3100 Pro Разговор,TK-2102/3102
Про-Моќ,TK-2107/3107
Про-Зборување,TK2207,TK3207,TK-2160/3160,
BAOFENG
Речиси Сите : UV5 R, BF-480/490/320/V6/V7/V8/658/520/530/999/888/777/666 S/777 S/888 S
За HYT
TC286 386 2685 3865 6685, ТЦ 278 378 388, ТЦ 2100 2088
WOUXUN/PUXING/
QUSHENGAN/LINTON/
TYT итн
Речиси Сите со две pin приклучокот, поранешен pin дијаметар од 3,5 мм и 2,5 mm во дијаметар по pin, двојно pin од 8 mm рок, 11 mm центар на растојание од 2 pin.
Напомена : Ако вашата токи-токи тип не е на листата погоре, ве молиме да видам други предмети или испратете ни го вашиот број на модел, тогаш, ние ќе ви помогнат да го најдете оној кој одговара за вас. Пакетот Вклучува : 1 x 2 PIN Тајните Акустична Цевка Слушалка МИКРОФОН за KENWOOD Радио

Карактеристики

Број На Модел На:
earp-028
Фреквентен Опсег:
136-174
Is_Display:
No
Максимален Домет:
3km-5км
Складирање Канал:
99
Разговор Опсег:
5КМ
Материјал:
Пластични
Воки Токи Тип:
Преносни
Бренд Име:
BAOFENG
Состојба:
Нови
слушалка:
Еден
Слушалка Дизајн:
Уво-Купот (Над Увото)
Безжична Технологија:
Не Е Применливо
Одговара Дизајн:
Уво-Кука
Карактеристики:
Отстранување На Бучава
Земја/Регион на Производство:
Кина

Производи во категоријата

нерѓосувачки челик телескоп флексибилни BNC VHF 136-174 Mhz антена за Icom IC-V8,IC-V82,IC-V85,IC-V80 итн воки токи

DEN 480.00

BNC антена Фреквенција : VHF 136174 MHz Стекнат : 2.15 d Bi Max Моќност : 10 W Отпорност : 50ohm V S W Р : помалку од 1.5 Должина : околу 15.738.7 cm Конектор : BNC Одговараат за Icom V8 V80 V80 E V82 V85 V85 E F3 S VX200 VX500 итн воки токи исто така availabe за други бенд употреба VHF BNC антена Пакет : 1x антена

10PCS 2 Pin PTT Звучник Микрофон за Baofeng ув 5r за Kenwood Quansheng PUXING TYT благајничките Радио Додатоци

DEN 2688.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика2 Pin PTT Звучник Микрофон за Baofeng ув 5r за Kenwood Quansheng PUXING TYT благајничките Радио Додатоци2 PIN Рачни PTT Звучник Микрофон Воки Токи ЗА QUANSHENG PUXING TYT BAOFENG UV5 R за KENWOOD Радио C9001 AОпис : Сите на нашите предмети се Сосема Нови...

XQF 10PCS SMA-M UHF Светлина емитуваат Антена За YAESU Vertex-апарат vx-1R-апарат vx-2R-апарат vx-3Р-апарат vx-7R Zastone УВ-3Р двонасочна Радио

DEN 2448.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаSMAM UHF Светлина емитуваат Антена За YAESU Vertexапарат vx1 Rапарат vx2 Rапарат vx3Рапарат vx7 R Zastone УВ3Р двонасочна РадиоТопло Место : Стекнат : 2.15 d BiПрозрачна краток LED антенаОпис : 1...

10W Воки Токи F-988 Водоотпорен UHF 400-470MHz 16CH Рачни двонасочна Радио Анти-бучава Голем Говорник 3800mah Transceiver

DEN 3696.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаНови 10 W Висока Моќност F998 Воки Токи UHF 400470 MHzDustproof, водоотпорен, капка отпор, ниска температура отпор16 мемориска каналиГолем говорник, анти бучава анти магнетни пречкиМоден изглед , Погоден за изградба сајт, тунел, качување операции.10 W со ВИСОКА МОЌ двонасочна РАДИО Фреквентен Опсег : 400470 MHz Излезна Моќност : 10 W меморија канали : 16 25 KHz / 12.5 KHz Switchable Итни Сигнализација слаба Батерија Алармирање на ОБУЧУВАЧИ сигнализација Заклучување на Тастатурата SMAЖЕНСКИ антена ВОКС CTCSS / DCS Кинески и англиски гласовен потсетник на штедење на Батеријата функција за Скенирање Следи Squelch ниво поставување / off Фреквентен опсег се прошири продажна Промоција(Подарок) 1."Еден компјутери baofeng оригинални PTT Слушалка" & "еден компјутери Мини рачен Микрофон за Moblie Телефон"...

Headphone Еден Слушалки Јака ПЗЗ Со Микрофон За Vertex Стандард VX131 VX230 VX231 VX261 Воки Токи

DEN 1017.60

Кинеската Нова Година Празник Информации : Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере...

Воки Токи Додатоци Автомобил Антена Одбор Картичка Работ Морон Фидер Универзална Работ Каиш За Автомобил Воки Токи SO239 Конектор

DEN 720.00

Карактеристики : Сите на нашите предмети се Сосема Нови Делукс тешки багажникот капак / hatchback планината Најсилниот, повеќето универзален мобилен планината на располагање...

Црвена Боја Воена Бучава Поништување на Надземни Слушалката Слушалката Бум Микрофон со PTT 1pin за Yaesu Vertex Радио-апарат vx-6R 7R 6E

3648.00 -21 % DEN 2882.00

Почитувани купувачи,Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации, вие ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата, ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Спецификации : Воени Професионални Бучава Поништување на Надземни Слушалка Слушалки со бум микрофон микрофон PTT(Притисни За Разговор) за Yaesu Vertexапарат vx6 R 7 R 6 E 7 E 120 127 170 177 Радио Телохранител ФБИ Безбедност Вратата Надзорник 1pin...

Комуникациска Опрема за полнење За Motorola Радио Слушалка Воздух Цевка Слушалката Слушалката PTT за полнење за Motorola Радио МТН800И MTH850 MTP850 MTS850

696.00 -48 % DEN 362.00

1 Pin Слушалката Слушалката PTT за полнење за Motorola Преносни Радио МТН800И MTH850 MTP850 MTS850 Слушалка за Воки Токи MTH600 mth650 типКарактеристики На Производот : * 100% Сосема нов.* Удобно за ПритисниЗаЗборување PTT копчето, добро се вклопи во вашиот прст.* 2,5 mm 1Pin Завртка приклучок во Златна боја, чувствителни и издржливи.* Јасно акустична цевка слушалка со мека увоbud, овозможи непречено разговор.* Тоа е широко се користи од страна на полицијата, војник, телохранител итн...

Тајните Акустична Цевка Слушалката Слушалката За Yaesu Vertex-апарат vx-6R-апарат vx-7R 6E 7E-апарат vx-120 127 170 177 двонасочна Радио

342.72 -26 % DEN 253.00

Почитувани купувачи,Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации, вие ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата, ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Опис : Јасно Акустична Цевка Тајните Слушалка Слушалка Слушалки PTT(Притисни За Разговор) со вграденво согласност микрофон микрофон за Yaesu Vertexапарат vx6 R 7 R 6 E 7 E 120 127 170 177 Радио Телохранител ФБИ Безбедност Вратата Надзорник...

Retevis Црна G-Форма Уво кука Микрофон, Слушалки за Retevis RT82 Двојна бенд DMR Радио Воки Токи J9127A

518.40 -22 % DEN 404.00

Црна GФорма Уво кука Микрофон, Слушалки за Retevis RT82 двонасочна Радио Воки Токи J9127 AG форма слушалка, лесен за користење, лево уво и десно уво може да биде удобен за носење...

XQF 10PCS Звучник Микрофон за YAESU Радио FT-2800M FT-1802M FT-1807M FT-7800R МЗ-42B6J Радио

DEN 4704.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R МЗ42 B6 J РадиоЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R FT8900 RФункција : DTMF Микрофон со 6 pin RJ конекториМикрофон клип закачалка и 2 завртки се вклучениВграденво ПЗЗ и микрофонот е многу кориснаЗамена за YAESU МЗ42 B6 JЗа Yaesu Vertex Радија : FT7800 R / E FT8800 R / E FT8900 R / E FT1900 R / E FT2800 M FT2900 R / E FT7900 R / E FT1802 M FT1807 MПакет : 10 Pcs овој звучник + Метал Клип

Општи MOTOROLA воки токи 2200mah Литиум Батерија + Спојувалка за Каиш за Gp3188 Gp3688 Cp340 Cp360 Cp380 Pr400 Радија NNTN4497

1286.40 -5 % DEN 1222.00

Ова е оригинална батерија 100% нов, фабрика спакувани и никогаш не се користи.Батеријата Пакет Спецификации : Напон : 7.4 V Capacitor : 2200m Ah Niмз батеријата е Применливо радио : Мото GP3688 GP3188 CP200,CP200 D,PR400,CP150Пакет содржина : 1 x батеријата 1 x спојувалка за каиш

TK-U100 UHF 400-430MHz 16 RF Канали воки токи 4Watt Тенка лесни Преносни двонасочна Радио Transceiver

5405.76 -5 % DEN 5136.00

TKU100 UHF 400430 MHz 16 RF Канали 4 Watt Тенки & Лесни Преносни двонасочна Радио / TransceiverЛесен, тенок и лесен – TKU100 е многу лесно да се справи и да работат...

Нови TS689 10 Вати Енергија Три-бенд воки токи двонасочна радио предавател со DTMF/ ANI /Трка функцијата+Li-on батерија

4598.40 -10 % DEN 4139.00

Нови TS689 10 Вати Енергија Трибенд воки токи двонасочна радио предавател со DTMF / ANI / Трка функцијата+Lion батеријаDiscription : Triбенд : 136174 MHz / 350400 MHz / 400470 MHz• Трибенд, двоен дисплеј и стендбај• DTMF кодирај и декодира• АНИ функција• 2 ѕвонење кодирај и декодира функции• 1750 Hz на ѕвонење• CTCSS / DCS• 200 меморија канали• FM радио• Факел светлина функција• Обратна функција• HI / MI / LO моќ селективно, max...

Предавателен Систем Водоотпорен на Коскената Спроводливост Ресивер со 1 Воки Токи + 5 Водоотпорни Слушалки Примачите+1 Микрофон

DEN 24912.00

Преглед : Ние знаеме колку е тешко тоа може да биде за да комуницира со пливачи во текот на обуката Висока јачина на звук и лошата акустика во базени за пливање сила тренери да вика да бидат сослушани од страна на пливачи, и додека пливање тие не слушаат што на сите...

Грлото Микрофон Микрофон Тајните Акустична Цевка Слушалка Слушалки Со Прст PTT за Yaesu Vertex Радио-апарат vx-6R 7R 6E 7E 120 127

DEN 1089.60

Кинеската Нова Година Празник Информации : Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере...

2-Жичен Медиум-должност Грлото слушалки со Микрофон Воздух Акустична Цевка & Прст ПЗЗ 1-PIN MT за полнење за Motorola MR355R TLKR T7 FV200R T5420

DEN 863.52

2Жичен Медиумдолжност Грлото слушалки со Микрофон Воздух Акустична Цевка & Прст ПЗЗ 1PIN MT за полнење за Motorola MB140 R MR355 R MH230 R TLKR T7 FV200 R T5420Карактеристики : Оваа професионална одделение грлото микрофонот е pecifically наменета за тешки задачи во макбаскет / airsoft амбиент...

XQF 10PCS Звучник Микрофон микрофон за Hytera Радио PD700 PD700G PD780 PD780G PT580 PT580H Радио

DEN 10368.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаЗвучник Микрофон микрофон за Hytera Радио PD700 PD700 G PD780 PD780 G PT580 PT580 H РадиоЗвучник Микрофон микрофон за Hytera Радио PD700 PD700 G PD780 PD780 G PT580 PT580 H Компатибилен со Hytera Радио : PD700 PD700 G PD702 PD782 PD782 G PD702 G PD780 PD780 G PD790 EX PT580 PT580 H итн.Пакет10* Звучник Микрофон

Топла Преносни Led Светло Микрофон Звучник за Baofeng BF-A58 рака звучник микрофон за радио-воки токи BF-A58 9700 радио

813.12 -30 % DEN 569.00

Топла Преносни Led Светло Микрофон Звучник за Baofeng BFA58 рака звучник микрофон за радиовоки токи BFA58 9700 радиоКарактеристики : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.