• Ново
20pcs/многу SA818 - 1W UHF 400MHz - 480MHz walky talky FM transceiver модул

20pcs/многу SA818 - 1W UHF 400MHz - 480MHz walky talky FM transceiver модул

Оценка на клиентот:
DEN 8736.00
DEN 7251.00 -17 %

Износ
Залиха


20pcs/многу SA818 - UHF Воки Токи Модул 1 W 400 MHz - 480 MHz walky talky модул transceiver
SA818 е ниска цена, но високи перформанси интегрирани воки токи модул.Со вграден-во со високи перформанси микро-контролор, тесен појас rf transceiver и стандард UART интерфејс тоа лесно може да се користи и да успее сите воки токи функција со добар квалитет глас и долго растојание за пренос. Корисниците само ќе треба да го поврзете надворешен аудио засилувачи, микрофонот или звучникот со овој модул ,тогаш тоа може да работи како мали воки токи со 1 W излез. Во отворен простор, тоа лесно може да се постигне 3.5-5 километри комуникација. Поедноставен интерфејс и ултра мали димензии го прават овој модул широк спектар на апликации, исто така, може да погодно вградување во разни рачни уреди,да се подобри сеопфатни перформанси на крајните производи.
Производ Слика :
Електронски Спецификации :
Карактеристики :
*Фреквенција : 400 ~ 480 MHz (UHF)
*134~174 MHZ (VHF)
*Tx и Rx фреквенција, Tx и Rx CTCSS,CDCSS може да се постави сам.
*Бенд ширина 12.5/25 KHz
*Излезна моќност до 1 w
*Пренос на далечина до 3,5 до 5 километри во Отворен простор
*Чувствителност : - 124 DBM
*Мала големина
*Изградена-во EEPROM, податоците се чуваат непроменета дури и напојува off
*38 CTCSS
*166 CDCSS
*8 ниво squelch
*8 прилагодливи волумен
*висока/ ниска моќност се опционални (500 mw)-1w
*широк опсег на работен напон 3.3 до 5.5 V
*1 ppm KDS TCXO кристално
Примена :
*мали воки токи
*Невидливи спогодба систем
*Спорт производи
*градење на заедницата, систем за безбедност
*аудио надзор систем
20pcs UHF (400 - 480 MHz) Воки Токи Модул SA818
Ако ви треба V HF фреквенција, само оставете порака ве молам.
Испорака : Бесплатен превозот од Кина пост

Карактеристики

Димензии:
35.6*19*2.6 мм
Тип:
делови
Максимален Домет:
3km-5км
Складирање Канал:
38 CTCSS ,166 CDCSS
Бренд Име:
G-NiceRF
Број На Модел На:
SA818
Фреквентен Опсег:
134 - 174MHz; 400 - 480MHz
Разговор Опсег:
3~5 километри
Воки Токи Тип:
Преносни
Работен напон:
3.3 ~ 5.5 V
RX тековната:
60MA
TX струја (висока моќност):
650~750 mW
Чувствителност:
-124 dBm
Tx и Rx фреквенција:
Tx и Rx CTCSS,CDCSS може да се постави сам
Бендот Ширина:
12.5/25KHz
Излезна Моќност:
до 1 w
Пренос на далечина:
до 3,5 до 5 километри во Отворен простор
TX струја (ниска моќност):
450~550mW

Производи во категоријата

2-Жичен Медиум-должност Грлото слушалки со Микрофон Воздух Акустична Цевка & Прст ПЗЗ 1-PIN MT за полнење за Motorola MR355R TLKR T7 FV200R T5420

DEN 863.52

2Жичен Медиумдолжност Грлото слушалки со Микрофон Воздух Акустична Цевка & Прст ПЗЗ 1PIN MT за полнење за Motorola MB140 R MR355 R MH230 R TLKR T7 FV200 R T5420Карактеристики : Оваа професионална одделение грлото микрофонот е pecifically наменета за тешки задачи во макбаскет / airsoft амбиент...

Топла Преносни Led Светло Микрофон Звучник за Baofeng BF-A58 рака звучник микрофон за радио-воки токи BF-A58 9700 радио

813.12 -30 % DEN 569.00

Топла Преносни Led Светло Микрофон Звучник за Baofeng BFA58 рака звучник микрофон за радиовоки токи BFA58 9700 радиоКарактеристики : 1...

Воки Токи Додатоци Автомобил Антена Одбор Картичка Работ Морон Фидер Универзална Работ Каиш За Автомобил Воки Токи SO239 Конектор

DEN 720.00

Карактеристики : Сите на нашите предмети се Сосема Нови Делукс тешки багажникот капак / hatchback планината...

10PCS 2 Pin PTT Звучник Микрофон за Baofeng ув 5r за Kenwood Quansheng PUXING TYT благајничките Радио Додатоци

DEN 2688.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика2 Pin PTT Звучник Микрофон за Baofeng ув 5r за Kenwood Quansheng PUXING TYT благајничките Радио Додатоци2 PIN Рачни PTT Звучник Микрофон Воки Токи ЗА QUANSHENG PUXING TYT BAOFENG UV5 R за KENWOOD Радио C9001 AОпис : Сите на нашите предмети се Сосема Нови...

10pcs Двојна Бенд VHF/UHF SMA-M воки токи Антена за YAESU BAOFENG BF-УВ-3Р PUXING-апарат vx-6R 5R KG-UV6D двонасочна радио

4655.52 -5 % DEN 4423.00

Dual Band VHF / UHF SMAM воки токи Антена за YAESU BAOFENG BFУВ3Р PUXINGапарат vx6 R 5 R KGUV6 D двонасочна радио Жешки Точки се Стекнат : 3.0 d Bi (144 MHz) / 5.5 d Bi (430 MHz) Моќност : 20 W Опис : Сите на нашите предмети се сосема нови...

PL259 SO239 конектор двонасочна радио repeater коаксијален светлина-ning надворешна антена surge protector

767.52 -5 % DEN 729.00

PL259 SO239 конектор двонасочна радио repeater коаксијален светлинаning надворешна антена surge protectorЕЛЕКТРИЧНИ СПЕЦИФИКАЦИИФреквентен ОпсегDC1000 MHz V...

Корисна TDMA Digital Аналоген DMR VHF воки токи RS628D Дигитални Мобилни Радио transceiver БЛАГАЈНИЧКИТЕ UHF со SMS ВОКС функција 4Watt

6086.40 -10 % DEN 5478.00

Корисна TDMA Digital Аналоген DMR VHF воки токи RS628 D Дигитални Мобилни Радио transceiver БЛАГАЈНИЧКИТЕ UHF со SMS ВОКС функција 4 WattКарактеристика на 628 D DMR воки токиTDMA Двојна Слот ТехнологијаДигитално / Аналогни РежимиПовик Дигитални ЕнкрипцијаДалечински Одговорено / Убие, Активирајте, ОживееВисока / Ниска Моќност SlectableМултиповик РежимиПриоритет Канал Скенирање во Analog / Digital / РежимиUserdefined тонот на Ѕвонење и Предупредување со ВибрацииВграденво CTCSS / DCSВОКССпецификации на 628 D Дигитални РадијаФреквенција : 400470 MHzКанали Проред : 12.5 KHz / 25 KHzКанали : 16Излезна Моќност : UHF : 4 W / 1 WОперативен температура : 30 степен+60degreeМодулација : 12.5 KHz : 7 K60 FXD; 12.5 KHz : 7 K60 FXEБатеријата Пакет : 1500m Ah Liion(DC7.4 V)Дигитални Чувствителност : 110d Bm (БЕР ≤1%); 117d Bm (БЕР ≤5%)Во непосредна близина Канал на Селективност : 50d B @ 12.5 KHzВо непосредна близина на Каналот Моќ : ≤60d B @ 12.5 KHzДимензија : 61mm × 135mm × 36mmТежина : 253g(со Спојувалка за Каиш и Антена) Пакетот вклучува : 1pc x RS628 D воки токи 1pc x спојувалка за каиш 1pc x Liion батерија 1pc x полначот 1pc x адаптер 1pc x антенаОбјектот слики на 628 D DMR Дигитални Радија

10pcs Волумен knob + Канал селектор knob за полнење за Motorola радио GP-328 338 HT750 HT1250 EP350 EP450 EX500 EX600 GP340 GP360 GP380

911.52 -5 % DEN 866.00

Волумен knob + Канал селектор knob за полнење за Motorola радио GP328 338 HT750 HT1250 EP350 EP450 EX500 EX600 GP340 GP360 GP380 Компатибилен Со Радија : HT750 HT1250 EP350 EP450 EX500 EX600 GP340 GP360 PG380 MTX850 MTX950 PTX760 GP3188 GP3688 CP040 CP140 CP160 CP180 CP200 PRO5150 PRO7150 GP328Пакет се вклучени : 10 X Волумен knob10 X Канал knob

Honghuismart SRH789 Широк Бенд 95-1100mhz SMA Женски Висока Добивка за Kenwood BaoFeng PuXing TYT итн walkei токи направен во Тајван

DEN 2400.00

SRH789 Ommdirectionally Foldabel СтруктураSRH789Стекнат : 2.15 d Bi(95300mhz) 3.2 d Bi(3001100mhz)Max Моќност : 10 WДолжина : 80.5 cm(целосна должина) 20cm(повече) 6 фазиТежина : 29gТип : 1 / 4(95300mhz), 1 / 2(3001100mhz)Конектор : SMA ЖенскиПакет : 2x SRH789 антена

10PCS Програмирање кабел за полнење за Motorola радио-апарат VISAR / Фреквенција пишување линија RPC-MV25 да бидат опремени со RPC-MRIB напишете фреквенција

DEN 9216.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаПрограмирање кабел за полнење за Motorola радиоапарат VISAR / Фреквенција пишување линија RPCMV25 да бидат опремени со RPCMRIB напишете фреквенција кутијаАдаптер со радиоапарат VISAR фреквенција пишување главата RPCMV25 треба да бидат опремени со RPCMRIB напишете фреквенција кутијаИме на производ : апарат VISAR напишете фреквенција главаПроизвод модел : RPCMV25Поле на примена : апарат VISAR / РЕБРОДодатоци : апарат VISAR / 25 pin за да напишете ја главата со употреба на РЕБРОПакет се вклучени : 10*RPCMV25 кабел

dPMR Професионални 3W Дигитални Радио RS309D Воки Токи 256 Канали Јасен Глас LCD Дисплеј Professional Radio Transceiver

2875.20 -10 % DEN 2588.00

DPMR Професионални 3 W Дигитални Радио RS309 D Воки Токи 256 Канали Јасен Глас LCD Дисплеј Professional Radio Transceiver Карактеристики Комерцијални, мала големина, заштеда на енергија, јасен глас...

Половина Лице Професионални Мотоцикл Шлем вградениот Микрофон Слушалка со Прст PTT за Midland LXT435 G225 LXT320 LXT324

1368.00 -37 % DEN 862.00

Половина Лице Професионални Мотоцикл Шлем вградениот Микрофон Слушалка со Прст PTT за Midland LXT435 G225 LXT320 LXT324Функција : Сите на нашите предмети се сосема нови.Шлемот слушалки е наменска за шлем корисници во целостсе соочи статус.Ова е најмоќниот решение за комуникации за мотоциклизам, snowmobiling и било кој друг спорт велосипедист кој носи шлем.PTT единица доаѓа со lapel клип, голем ПЗЗ копчето и контрола на јачина на звук.Dual јазик за зголемување на звукот и јасност, се вклопува во увото и на сите слушалкиДоаѓа со дополнителен прст PTT жица со Велкро лента да биде прикачен на рачката барДва звучници и еден микрофон за да биде прикачена во внатрешноста на кацигатаПрофесионални корисници, вклучувајќи : полицаец, пожарникар воен персонал на ФБИ / CIA / тајни агенти Телохранител, И Одлична за употреба во полицијата, војската, ноќни клубови, барови, макбаскет, безбедност, ресторани, хотели, нешто големо, магацини, и бучни околини.Превозот1.Ние брод на светот со 1 работен ден од денот на доставување на времето.2.Предмети ќе биде предаден во рок од 1 работен ден по приемот на плаќање.3.Предмети ќе бидат означени како Подарок со ниска вредност за да ги избегнете високите увозни давачки.4.Купувачите се одговорни за трошоци.И pls проверете со вашиот земјатацаринската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување / наддавање.5.Ние продаваме производи по многу ниска цена,па увозни давачки,даноци и давачки кои сене се вклучени во точка цена.6.Ние ги испратите објекти според вашата адреса предвидени за купувачот е Aliexpress сметка,па ве молиме да сеосигурете се дека на вашиот примање адреса пред купување.7.Време на испорака ќе зависи од дестинации и други точната фактори,достигнувајќи повеќето земјиво рамките на 3055 дена,па се надевам дека ќе може да има трпение да чекаат за вашиот пакет.Ние брод на светот со 1 работен ден од денот на доставување на времето.Совети1.Ние прифаќаме Зачувам само.2.Ние го цениме навремена исплата и со нетрпение очекувам да вашиот бизнис во иднина.3.Неплатени објектот ќе се поднесе без примање плаќање во 7days од листата заврши.Повратни информации1.Повратните информации ќе бидат оставени за сите трансакции.2.За купувачите кои не се задоволни со купувањето или не се добиени вашиот пакет,pls се чувствуваат слободни да контакт со нас пред да замине било повратни информации или да се подигне секој спор,ние ќе се потрудиме да го реши вашиот случај и да го достигне на купувачот задоволство.За нас1.Ние го правиме нашиот најголем да ги направиме нашите клиенти задоволни.2.Ние сме посветени меѓународни продавачот.3.Ви благодариме за сите купувачи во нашата продавница,се надевам, ќе може да имаат убав шопинг искуство.

5PCS Нов Мобилен е Радио за Автомобил 30cm Моќ Краток Кабел за полнење за Motorola Mobile Radio GM300 GM950E Висок Квалитет Автомобил Додатоци Автомобил стил

941.28 -48 % DEN 490.00

5 PCS Нов Мобилен е Радио за Автомобил 30cm Моќ Краток Кабел за полнење за Motorola Mobile Radio GM300 GM950 E Висок Квалитет Автомобил Додатоци Автомобил стилМобилен е Радио за Автомобил 30cm Моќ Кабел за полнење за Motorola Mobile Radio GM300 GM950 E SM50 M120 SM120 GM950 I GM3188 GM3688Функција : 100 Нови , Високо КвалитетниКабел должина : Околу...

10pcs Retevis D Форма Мека Уво Кука Слушалка PTT Воки Токи Слушалки за полнење За Motorola GP300 P040 GP2000 P080 CT150 За HYT ТЦ-500

2879.52 -22 % DEN 2246.00

10pcs Retevis D Форма Мека Уво Кука Слушалка PTT Воки Токи Слушалки за полнење За Motorola GP300 P040 GP2000 P080 CT150 За HYT ТЦ500Карактеристика на Добар квалитет на звукот,Одлична чувствителност...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.