• Ново
honghuismart SMA 24 SMA Машки UHF VHF Dual Band Антена за Yaesu Vertex стандард Tonfa Linton итн воки токи направен во Тајван

honghuismart SMA 24 SMA Машки UHF VHF Dual Band Антена за Yaesu Vertex стандард Tonfa Linton итн воки токи направен во Тајван

Оценка на клиентот:
DEN 1152.00

Износ
Залиха


SMA 24 SMA Машки антена
Пакет :
1 x SMA 24 антена

Карактеристики

Is_Display:
No
Тип:
Додатоци
Бренд Име:
honghuismart
Димензии:
40.5 см должина
Број На Модел На:
Жетвата SMA-24
Максимален Домет:
Воки Токи Тип:
Преносни
Фреквентен Опсег:
144/430MHz
конектор:
sma машки
Направен во :
Таи wan
боја:
Црна

Производи во категоријата

dPMR Професионални 3W Дигитални Радио RS309D Воки Токи 256 Канали Јасен Глас LCD Дисплеј Professional Radio Transceiver

2875.20 -10 % DEN 2588.00

DPMR Професионални 3 W Дигитални Радио RS309 D Воки Токи 256 Канали Јасен Глас LCD Дисплеј Professional Radio Transceiver Карактеристики Комерцијални, мала големина, заштеда на енергија, јасен глас...

XQF 10PCS Грлото Микрофон Слушалки/Слушалка PTT За Воки Токи Baofeng UV5R Puxing двонасочна радио

DEN 4704.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаГрлото Микрофон Слушалки / Слушалка PTT За Воки Токи Baofeng UV5 R Puxing двонасочна радиоBAOFENG Најдобар 2 Pin Радио Слушалката Слушалката Грлото на Тајните Микрофон PTT за KENWOOD TYT UV5 R 888 S двонасочна Радио Воки Токи C9026 AСтавка ОписРазговор Опсег : зависи од радиоТип : ДодатоциБренд Име : другиВоки Токи Тип : ПреносниСкладирање Канал : зависи од радиоМаксимален Опсег : 3km5кмДимензии : за kenwood радиоIs_Display : НикојФреквентен Опсег : зависи од радиоБрој на модел : Радио слушалкаМесто на Потекло : Guangdong Кина (Копно)Радио слушалки : за радиоГрлото Слушалка : за kenwood радиоВоки токи додатоци : за baofeng uv5r 888s радиоВоки токи слушалка : за УВ 5 RUV5 R слушалка : СлушалкиХем радио : baofeng слушалкиРадио воки токи : радио comunicadorВоки токи слушалки : PTT слушалкаДвонасочна радио : воки токиКарактеристики1.Сите на нашите предмети се Сосема Нови.2.Има далечински микрофон со притисни за разговор копчето можете да клип насекаде.3.Оваа професионална одделение грлото микрофонот е специјално дизајниран за тешки задачи во макбаскет воздух мека амбиент...

XQF 10PCS Звучник Микрофон за YAESU Радио FT-2800M FT-1802M FT-1807M FT-7800R МЗ-42B6J Радио

DEN 4704.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R МЗ42 B6 J РадиоЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R FT8900 RФункција : DTMF Микрофон со 6 pin RJ конекториМикрофон клип закачалка и 2 завртки се вклучениВграденво ПЗЗ и микрофонот е многу кориснаЗамена за YAESU МЗ42 B6 JЗа Yaesu Vertex Радија : FT7800 R / E FT8800 R / E FT8900 R / E FT1900 R / E FT2800 M FT2900 R / E FT7900 R / E FT1802 M FT1807 MПакет : 10 Pcs овој звучник + Метал Клип

Baofeng УВ-5R 3800mAh Воки Токи 5W Двојна Бенд Радио UHF 400-520MHz VHF 136-174MHz УВ 5R двонасочна радио преносни воки токи

1587.36 -5 % DEN 1508.00

ПАКЕТ на единици1 x УВ5 R (VHF136174 & UHF 400520 Mhz)1 x 7.4 V 3800mah Liion Батерија Пакет1 x dual band Антена1 x Спојувалка за Каиш1 X уво кука слушалка1x англиски и на руски јазик Прирачник за Корисникот1x Кратен Апарат ( 100 V ~ 240 V )Карактеристики / ФункцииDualband рачни transceiver со екран функција на мени на екранот LEDКомерцијални FM радио приемник (65 MHz108 MHz)Вградена LED светилкаDTMF кодираниВграденво RX CTCSS / DCS скенирањеФункција ВОКСАларм функцијаBroadband / narrowband изборФункција beep на тастатуратаDual Watch / dual ПриемCrossband прием / преносФункцијата на ФОРУМОТТон крајот на преносШтедење на батеријата функција СПАСИПрограмабилни со PCВграденво копче за заклучување ОПШТИФреквентен опсег65108 Mhz(само за FM)VHF : 136174 Mhz(Rx / Tx) UHF : 400520(Rx / Tx)Меморија каналиДо 128 каналиФреквенција стабилност2.5 ппм.Фреквенција чекор2.5 k Hz / 5k Hz / 6.25 k Hz / 10k Hz / 12.5 k Hz / 25k HzАнтена отпорност50Температурата на работа4o F на +140o FНапонЛитиумЈонска m Ah7.4 V / 1800Потрошувачка во режим на≤75m AПотрошувачка во прифатниот380m AПотрошувачка при пренос≤1.4 АРежим на работаСимплекс или полудуплексДолжност циклус03 / 03 / 54 мин.(Rx / Tx / Екранот Во Мирување)Димензии58mm*110mm*32милиметриТежина130g(приближни) ПРЕДАВАТЕЛОТRF моќ4 W / 1 WТип на модулацијаFMЕмисија класа16 K F3 E / 11 K F3 E(W / N)Максималното отстапување≤±5k Hz / ≤±2.5 k Hz(W / N)Лажни емисииПРИМАЧОТПримачот чувствителност0.2 V(во 12d B SINAD)Intermodulation60d BАудио излез1000m WВо непосредна близина канал на селективност65 / 60d BAnswer : ___________________________ Note : Сите спецификација прикажани се предмет на промена без претходна најава

Половина Лице Професионални Мотоцикл Шлем вградениот Микрофон Слушалка со Прст PTT за Midland LXT435 G225 LXT320 LXT324

1368.00 -37 % DEN 862.00

Половина Лице Професионални Мотоцикл Шлем вградениот Микрофон Слушалка со Прст PTT за Midland LXT435 G225 LXT320 LXT324Функција : Сите на нашите предмети се сосема нови.Шлемот слушалки е наменска за шлем корисници во целостсе соочи статус.Ова е најмоќниот решение за комуникации за мотоциклизам, snowmobiling и било кој друг спорт велосипедист кој носи шлем.PTT единица доаѓа со lapel клип, голем ПЗЗ копчето и контрола на јачина на звук.Dual јазик за зголемување на звукот и јасност, се вклопува во увото и на сите слушалкиДоаѓа со дополнителен прст PTT жица со Велкро лента да биде прикачен на рачката барДва звучници и еден микрофон за да биде прикачена во внатрешноста на кацигатаПрофесионални корисници, вклучувајќи : полицаец, пожарникар воен персонал на ФБИ / CIA / тајни агенти Телохранител, И Одлична за употреба во полицијата, војската, ноќни клубови, барови, макбаскет, безбедност, ресторани, хотели, нешто големо, магацини, и бучни околини.Превозот1.Ние брод на светот со 1 работен ден од денот на доставување на времето.2.Предмети ќе биде предаден во рок од 1 работен ден по приемот на плаќање.3.Предмети ќе бидат означени како Подарок со ниска вредност за да ги избегнете високите увозни давачки.4.Купувачите се одговорни за трошоци.И pls проверете со вашиот земјатацаринската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување / наддавање.5.Ние продаваме производи по многу ниска цена,па увозни давачки,даноци и давачки кои сене се вклучени во точка цена.6.Ние ги испратите објекти според вашата адреса предвидени за купувачот е Aliexpress сметка,па ве молиме да сеосигурете се дека на вашиот примање адреса пред купување.7.Време на испорака ќе зависи од дестинации и други точната фактори,достигнувајќи повеќето земјиво рамките на 3055 дена,па се надевам дека ќе може да има трпение да чекаат за вашиот пакет.Ние брод на светот со 1 работен ден од денот на доставување на времето.Совети1.Ние прифаќаме Зачувам само.2.Ние го цениме навремена исплата и со нетрпение очекувам да вашиот бизнис во иднина.3.Неплатени објектот ќе се поднесе без примање плаќање во 7days од листата заврши.Повратни информации1.Повратните информации ќе бидат оставени за сите трансакции.2.За купувачите кои не се задоволни со купувањето или не се добиени вашиот пакет,pls се чувствуваат слободни да контакт со нас пред да замине било повратни информации или да се подигне секој спор,ние ќе се потрудиме да го реши вашиот случај и да го достигне на купувачот задоволство.За нас1.Ние го правиме нашиот најголем да ги направиме нашите клиенти задоволни.2.Ние сме посветени меѓународни продавачот.3.Ви благодариме за сите купувачи во нашата продавница,се надевам, ќе може да имаат убав шопинг искуство.

Retevis Црна G-Форма Уво кука Микрофон, Слушалки за Retevis RT82 Двојна бенд DMR Радио Воки Токи J9127A

518.40 -22 % DEN 404.00

Црна GФорма Уво кука Микрофон, Слушалки за Retevis RT82 двонасочна Радио Воки Токи J9127 AG форма слушалка, лесен за користење, лево уво и десно уво може да биде удобен за носење...

Елементот Z-Тактички TCI Стил U94 Слушалки PTT за 2-начин Верзија Иглички Радио Слушалки Airsoft Тактички Слушалки Z114-Црна Токи

926.88 -30 % DEN 649.00

Елементот ZТактички TCI Стил U94 Слушалки PTT за 2начин Верзија Иглички Радио Слушалки Airsoft Тактички Слушалки Z114Црна ТокиКарактеристики : Елемент Тип ПритиснизаЗборување Уред Одговара на воена стандардна верзија plug Големи ПритиснизаЗборување Копчето Метален Клип на грбот за вршење на вест / врвка За М 2начин верзија иглички радио ПритиснизаЗборување Копчето се наоѓа страна на телефонот ЗАБЕЛЕШКА : ве молиме бидете сигурни дека тоа е вклучен во цврсто и да ротирате, да се донесе PTT приклучок во добар контакт со слушалки...

Погоден за YAESU FT-817ND ултра-мали HF / VHF / UHF мулти-режим на преносни shortwave радио предавател автомобил

41534.40 -5 % DEN 39458.00

Главната функцијаИзлезна моќност 5 W 208 складирање канали / 10 складирање групи Складирање канал може да се постави 8карактер складирање ознака Работни бенд 16010m, HF, 6m, 2m, 70cm Мал волумен 5.3 "x 1.5" x 6.5 " Двојна антена интерфејс АКО Форумот, АКО Бучава Почиста, ИПО, Attenuator Г.С...

XQF 10PCS Кожата Слушалки Акустична Воздух Цевка Слушалка Слушалка PTT за полнење за Motorola GP328 GP338 GP340 GP380 Радио Воки Токи

DEN 7248.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаСлушалки Акустична Воздух Цевка Слушалка Слушалка PTT за полнење за Motorola GP328 GP338 GP340 GP380 Радио Воки Токи1...

20pcs/многу SA818 - 1W UHF 400MHz - 480MHz walky talky FM transceiver модул

8736.00 -17 % DEN 7251.00

20pcs / многу SA818 UHF Воки Токи Модул 1 W 400 MHz 480 MHz walky talky модул transceiverSA818 е ниска цена, но високи перформанси интегрирани воки токи модул.Со вграденво со високи перформанси микроконтролор, тесен појас rf transceiver и стандард UART интерфејс тоа лесно може да се користи и да успее сите воки токи функција со добар квалитет глас и долго растојание за пренос...

PL259 SO239 конектор двонасочна радио repeater коаксијален светлина-ning надворешна антена surge protector

767.52 -5 % DEN 729.00

PL259 SO239 конектор двонасочна радио repeater коаксијален светлинаning надворешна антена surge protectorЕЛЕКТРИЧНИ СПЕЦИФИКАЦИИФреквентен ОпсегDC1000 MHz V...

5PCS Нов Мобилен е Радио за Автомобил 30cm Моќ Краток Кабел за полнење за Motorola Mobile Radio GM300 GM950E Висок Квалитет Автомобил Додатоци Автомобил стил

941.28 -48 % DEN 490.00

5 PCS Нов Мобилен е Радио за Автомобил 30cm Моќ Краток Кабел за полнење за Motorola Mobile Radio GM300 GM950 E Висок Квалитет Автомобил Додатоци Автомобил стилМобилен е Радио за Автомобил 30cm Моќ Кабел за полнење за Motorola Mobile Radio GM300 GM950 E SM50 M120 SM120 GM950 I GM3188 GM3688Функција : 100 Нови , Високо КвалитетниКабел должина : Околу...

Honghuismart SRH789 Широк Бенд 95-1100mhz SMA Женски Висока Добивка за Kenwood BaoFeng PuXing TYT итн walkei токи направен во Тајван

DEN 2400.00

SRH789 Ommdirectionally Foldabel СтруктураSRH789Стекнат : 2.15 d Bi(95300mhz) 3.2 d Bi(3001100mhz)Max Моќност : 10 WДолжина : 80.5 cm(целосна должина) 20cm(повече) 6 фазиТежина : 29gТип : 1 / 4(95300mhz), 1 / 2(3001100mhz)Конектор : SMA ЖенскиПакет : 2x SRH789 антена

Рамо Далечински Рачен Микрофон Микрофон Звучник за MultiPin Радио GP140-апарат gp320 GP328 GP329 GP338 GP339 GP340 GP360

778.08 -21 % DEN 615.00

Почитувани купувачи,Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации, вие ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата, ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!ФункцијаСе зборува и да слуша без воопшто да го држите вашиот радио...

Тајните Акустична Цевка Слушалката Слушалката За Yaesu Vertex-апарат vx-6R-апарат vx-7R 6E 7E-апарат vx-120 127 170 177 двонасочна Радио

342.72 -26 % DEN 253.00

Почитувани купувачи,Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации, вие ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата, ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Опис : Јасно Акустична Цевка Тајните Слушалка Слушалка Слушалки PTT(Притисни За Разговор) со вграденво согласност микрофон микрофон за Yaesu Vertexапарат vx6 R 7 R 6 E 7 E 120 127 170 177 Радио Телохранител ФБИ Безбедност Вратата Надзорник...

Грлото Микрофон Микрофон Тајните Акустична Цевка Слушалка Слушалки Со Прст PTT за Yaesu Vertex Радио-апарат vx-6R 7R 6E 7E 120 127

DEN 1089.60

Кинеската Нова Година Празник Информации : Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере...

Моќен 10w три-бенд 2 начин радија transceiver VHF UHF преносни радио предавател w/ DTMF/ ANI /Трка функција

4550.40 -10 % DEN 4095.00

Моќен 10w трибенд 2 начин радија transceiver VHF UHF преносни радио предавател w / DTMF / ANI / Трка функцијаDiscription : Triбенд : 136174 MHz / 350400 MHz / 400470 MHz• Трибенд, двоен дисплеј и стендбај• DTMF кодирај и декодира• АНИ функција• 2 ѕвонење кодирај и декодира функции• 1750 Hz на ѕвонење• CTCSS / DCS• 200 меморија канали• FM радио• Факел светлина функција• Обратна функција• HI / MI / LO моќ селективно, max...

10PCS Програмирање кабел за полнење за Motorola радио-апарат VISAR / Фреквенција пишување линија RPC-MV25 да бидат опремени со RPC-MRIB напишете фреквенција

DEN 9216.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаПрограмирање кабел за полнење за Motorola радиоапарат VISAR / Фреквенција пишување линија RPCMV25 да бидат опремени со RPCMRIB напишете фреквенција кутијаАдаптер со радиоапарат VISAR фреквенција пишување главата RPCMV25 треба да бидат опремени со RPCMRIB напишете фреквенција кутијаИме на производ : апарат VISAR напишете фреквенција главаПроизвод модел : RPCMV25Поле на примена : апарат VISAR / РЕБРОДодатоци : апарат VISAR / 25 pin за да напишете ја главата со употреба на РЕБРОПакет се вклучени : 10*RPCMV25 кабел

TK-U100 UHF 400-430MHz 16 RF Канали воки токи 4Watt Тенка лесни Преносни двонасочна Радио Transceiver

5405.76 -5 % DEN 5136.00

TKU100 UHF 400430 MHz 16 RF Канали 4 Watt Тенки & Лесни Преносни двонасочна Радио / TransceiverЛесен, тенок и лесен – TKU100 е многу лесно да се справи и да работат...

10pcs Retevis D Форма Мека Уво Кука Слушалка PTT Воки Токи Слушалки за полнење За Motorola GP300 P040 GP2000 P080 CT150 За HYT ТЦ-500

2879.52 -22 % DEN 2246.00

10pcs Retevis D Форма Мека Уво Кука Слушалка PTT Воки Токи Слушалки за полнење За Motorola GP300 P040 GP2000 P080 CT150 За HYT ТЦ500Карактеристика на Добар квалитет на звукот,Одлична чувствителност...

Се применува за Motorola токи-токи шест-начин на полначот на Една линија универзален полнач GP328 / 338/340 HT1250 MTX8250 PRO5150 J6395A

2495.04 -5 % DEN 2370.00

Се применува за Motorola Еден начин Универзална Брз Полнач GP328 / 338 / 340 HT1250 MTX8250 PRO5150 Радио J6395 AЗабелешка : имаме приклучок за САД / велика БРИТАНИЈА / ЕВРА ,по што го плаќаат тоа ,ние ќе го испрати базираше на вашата земја .Ви благодариме !Карактеристика : Сите на нашите предмети се сосема нови и не се користи...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.