• Ново
vhf база антена SMA-Женски UT-106UV Автомобил магнетни uhf антена за Baofeng BF-888S УВ-5R УВ 5R Плус УВ-82 УВ-5RE Преносни Радио

vhf база антена SMA-Женски UT-106UV Автомобил магнетни uhf антена за Baofeng BF-888S УВ-5R УВ 5R Плус УВ-82 УВ-5RE Преносни Радио

Оценка на клиентот:
DEN 596.64
DEN 388.00 -35 %

Износ
Залиха


Модел : UT-106 UV
Конектор : SMA-F
Фреквенција : 144/430 MHz(UHF+VHF)
Стекнат : 3.5 d B / 5.6 d B
Отпорност : 50 OHM
Max моќност : 10 W
Кабел : RG-174
Кабел должина : 3m
Магнет Морон Големина : 31mm
Антена Должина : 34cm
Тежина : 88g
За BAOFENG
BF-666 S, BF-777 S, BF-888 S, BF-320, BF-480, BF-490, BF-V6, BF-V8, BF-388 A, BF-UV5 R, BF-UV5 RA, BF-UV5 RB, BF-UV5 RC, BF-UV5 RD, BF-UV5 RE, BF-UV5 REPlus, BF-UV82, BF-UVB5 Б6
За Kenwood
TK-360, TK-370, TK-370 G, TK-372, TK-372 G, TK-3100, TK-3140, TK-3160, TK-3170, TK-3180 , TK-3200, - АПАРАТ TK-3202, TK3207
За LINTON
LT-3288, LT-6288, LT-3188, LT-2188, LT-3260, LT-3268, LT6188, LT3288
За WEIERWEI
VEV-3288 S, VEV-6288, VEV-3288
За WOUXUN
KG-689, КГ-689 ПЛУС, КГ-669, КГ-669 ПЛУС, КГ-659, КГ-699 E, КГ-UVD1
За HYT
ТЦ-268, ТЦ-268 S, ТЦ-368, ТЦ-368 S, ТЦ-370 S, ТЦ-500, ТЦ-500 S
За TYT
TH-UVF1 T2 T3 F6 300 500 600 800 900 9900
За PUXING
PX-777, PX-777 ПЛУС, PX-666, PX-888
За QUANSHENG
TG-K4 AT, TG-2 AT, TG-45 AT, TG-42 AT, TG-22 AT, TG-25 AT, TG-УВ
Други радија погоден за оваа антена.
1* UT-106 UV антена со SMA-F конектор
Топло Забелешка : почитувани руски пријатели, ве молиме оставете ги вашите име и презиме на испорака адреса, кога ќе се направи нарачка. Бидејќи руската пост е потребно за доставување на пратката. ве молиме љубезно ве молиме да се разбере. Ви благодарам многу за вашата соработка во однапред.

За Плаќање :
1 Ние прифати исплата од Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/ / Пари Booker ! како што се Visa,Web Money (познато како WM), TT трансфери, Western Union, Qiwi паричник, Бразил Boleto и така натаму.
2 ве Молиме контактирајте со нас ако имате проблеми или треба да се менува цената пред вашата исплата,ви Благодариме
За превозот :
1 Ние брод на Alixpress адреса на САМО.Ве молиме контактирајте со нас пред shippment ако треба да ја промените вашата адреса/телефонскиот број/Пост број. Ние ќе брод по confirme вашите адреси.
2 Ние ќе организира стоки за вас во рок од 1-3 работни дена nomally. Ве молиме проверете ги следење на информации се на веб страната : http : //www.17track.net. Ве молиме имајте предвид, тоа ќе трае 2-5 дена пред следење на информации може да се гледа онлајн.
3 Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот или исклучува викенди или празници. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона
За нашата Услуга :
1 ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате доколку ги имате било каков проблем или потреба од секоја помош во врска со вашата нарачка,Ние ќе среќен да услуга за вас,ви благодариме.
2 ве Молиме не го отворите спор пред каква било комуникација, ако сте незадоволни со нашите производи или услуги, и, тоа не е никаква помош за вас и нас, ние ќе го реши вашиот проблем ПОБРЗО откако ќе ја добиете вашата reqire, ве молиме љубезно ве молиме да се разбере, ви благодарам многу!
3 Ние ќе се обидеме потрудиме за вас.Сепак, Некои времиња, ние одговори на вашата порака малку полека во викенд или празник. Ве молиме љубезно разбирање. Ние ќе ви одговори што ПОБРЗО откако ќе работат, ве молиме да бидете трпеливи,Можете да контактирате со Whatsapp, Wechat, Aliwawa, Skype или на Мејл ако многу итна,ви благодариме!
За Повратни информации :
1 Вашето задоволство е наша најголема удобност, ние сме секогаш очекуваат служат за вас!
2 Вашиот коментар и предлог е доста важен за нашето продавница. Ве молиме да ја искористам за момент да се остави позитивни повратни информации со детални Продажба Оценка од 5.

Карактеристики

Is_Display:
No
Складирање Канал:
зависи од радио
Број На Модел На:
АМ-РА 08
Бренд Име:
oppxun
Разговор Опсег:
зависи од радио
Тип:
Додатоци
Максимален Домет:
1.5 км-3km
Фреквентен Опсег:
зависи од радио
Материјал:
Метал
Димензии:
34cm
Воки Токи Тип:
Преносни
Модел:
UT-106UV
конектор:
SMA-F
Фреквенција:
144/430MHz(UHF+VHF)
Добивка:
3.0 dB / 2.15 dB
Отпорност:
50 Ohm
Max Моќ:
10W
Кабел:
RG-174
Магнет Морон Големина:
31mm
Дијаметар:
3.2 cm
Compatibe:
за baofeng Kenwood LINTON WOUXUN итн

Производи во категоријата

Предавателен Систем Водоотпорен на Коскената Спроводливост Ресивер со 1 Воки Токи + 5 Водоотпорни Слушалки Примачите+1 Микрофон

DEN 24912.00

Преглед : Ние знаеме колку е тешко тоа може да биде за да комуницира со пливачи во текот на обуката Висока јачина на звук и лошата акустика во базени за пливање сила тренери да вика да бидат сослушани од страна на пливачи, и додека пливање тие не слушаат што на сите...

Retevis Црна G-Форма Уво кука Микрофон, Слушалки за Retevis RT82 Двојна бенд DMR Радио Воки Токи J9127A

518.40 -22 % DEN 404.00

Црна GФорма Уво кука Микрофон, Слушалки за Retevis RT82 двонасочна Радио Воки Токи J9127 AG форма слушалка, лесен за користење, лево уво и десно уво може да биде удобен за носење...

Нови TS689 10 Вати Енергија Три-бенд воки токи двонасочна радио предавател со DTMF/ ANI /Трка функцијата+Li-on батерија

4598.40 -10 % DEN 4139.00

Нови TS689 10 Вати Енергија Трибенд воки токи двонасочна радио предавател со DTMF / ANI / Трка функцијата+Lion батеријаDiscription : Triбенд : 136174 MHz / 350400 MHz / 400470 MHz• Трибенд, двоен дисплеј и стендбај• DTMF кодирај и декодира• АНИ функција• 2 ѕвонење кодирај и декодира функции• 1750 Hz на ѕвонење• CTCSS / DCS• 200 меморија канали• FM радио• Факел светлина функција• Обратна функција• HI / MI / LO моќ селективно, max...

Топла Преносни Led Светло Микрофон Звучник за Baofeng BF-A58 рака звучник микрофон за радио-воки токи BF-A58 9700 радио

813.12 -30 % DEN 569.00

Топла Преносни Led Светло Микрофон Звучник за Baofeng BFA58 рака звучник микрофон за радиовоки токи BFA58 9700 радиоКарактеристики : 1...

10pcs Двојна Бенд VHF/UHF SMA-M воки токи Антена за YAESU BAOFENG BF-УВ-3Р PUXING-апарат vx-6R 5R KG-UV6D двонасочна радио

4655.52 -5 % DEN 4423.00

Dual Band VHF / UHF SMAM воки токи Антена за YAESU BAOFENG BFУВ3Р PUXINGапарат vx6 R 5 R KGUV6 D двонасочна радио Жешки Точки се Стекнат : 3.0 d Bi (144 MHz) / 5.5 d Bi (430 MHz) Моќност : 20 W Опис : Сите на нашите предмети се сосема нови...

XQF 10PCS SMA-M UHF Светлина емитуваат Антена За YAESU Vertex-апарат vx-1R-апарат vx-2R-апарат vx-3Р-апарат vx-7R Zastone УВ-3Р двонасочна Радио

DEN 2448.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаSMAM UHF Светлина емитуваат Антена За YAESU Vertexапарат vx1 Rапарат vx2 Rапарат vx3Рапарат vx7 R Zastone УВ3Р двонасочна РадиоТопло Место : Стекнат : 2.15 d BiПрозрачна краток LED антенаОпис : 1...

Headphone Еден Слушалки Јака ПЗЗ Со Микрофон За Vertex Стандард VX131 VX230 VX231 VX261 Воки Токи

DEN 1017.60

Кинеската Нова Година Празник Информации : Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере...

10PCS 2 Pin PTT Звучник Микрофон за Baofeng ув 5r за Kenwood Quansheng PUXING TYT благајничките Радио Додатоци

DEN 2688.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика2 Pin PTT Звучник Микрофон за Baofeng ув 5r за Kenwood Quansheng PUXING TYT благајничките Радио Додатоци2 PIN Рачни PTT Звучник Микрофон Воки Токи ЗА QUANSHENG PUXING TYT BAOFENG UV5 R за KENWOOD Радио C9001 AОпис : Сите на нашите предмети се Сосема Нови...

XQF 10PCS oppxun Општи TYT BaoFeng wouxun енергија-заштеда ѕвезда UV5R 888S за Kenwood TK-3207 рачен микрофон

DEN 3264.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаoppxun Општи TYT Bao Feng wouxun енергијазаштеда ѕвезда UV5 R 888 S за Kenwood TK3207 рачен микрофонКарактеристики на производот : 1 сите наши производи се сосема нови.2 Мини Компактен Дизајн3.5 mm 3 вграден микрофон, слушалки џек спаси долга жица на дното.4 боја : Црвена5 должина : 60 cm6 тежина : 97 грамаКомпатибилен : Забелешка : ако не сте наведени погоре, ве молиме обратете се на мојот други објекти, или да ни ги испратите вашите модел, а потоа ние ќе ви помогнат да се најде соодветен за вас.KPG27 D, KPG29 D, KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D, KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D,, KPG82 D, KPG87 D,,,, иTHD7, ТИD7 A, ТИD7 AG, ТИD7 E, ти F6, ТИF6 A, ТИF7, ТИF7 E, ТИG71, ТИG71 A, ТИG71 E, ТИК2, ТИK2 A, ТИK2 E, ТИK2 ET, ТИ21, ТИ21 AT, ТИ21 BT, ТИ22, ТИ22 A, ТИ22 AT, ТИ22 E, П25, ТИ26, ТИ27, TH28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ42, ТИ42 A, ТИ42 AT, ТИ42 E, ТИ45, ТИ46, ТИ47, ТИ48, ТИ55, ТИ75, ТИ77, ТИG71, ТИ205, ТИ215, ТИ225, ТИ235, ТИ235 A, ТИ235 E, ТИ315 ТИ415TK208 / 308, TK220 / 320 TK240 / 340, TK240 D / 340 D, TK248 / 348, TK250 / 350 / 353, TK260 / 360, TK260 G / 360 G, TK270 / 370, TK270 G / 370 G, TK272 G / 372 G / 373 G, TK278 G / 378 G / 388 G ПроЗборување, TK430 / 431, TK2100 / 3100 ПроЗборување, TK2102 / 3102 ПроМоќ, TK2107 / 3107 ПроЗборување, TK2160 / 3160, TK2170 / 3170 / 3173, TK2200 / 3200, TK3101 / 3131 Слободен Разговорапарат TK3130.TK2207 / 3207BAOFENG Bao FengРечиси сите : UV5 R, BF480 / 490 / 320 / V6 / V7 / V8 / 658 / 520 / 530 / 999 / 888 / 777 / 666 S / 777 S / 888 SЗа HYT / wouxun / СТП / TYT / star / QS.Речиси сите двојно игла К главата на спогодба Пакет се вклучени : 10 x Звучник микрофон

Црвена Боја Воена Бучава Поништување на Надземни Слушалката Слушалката Бум Микрофон со PTT 1pin за Yaesu Vertex Радио-апарат vx-6R 7R 6E

3648.00 -21 % DEN 2882.00

Почитувани купувачи,Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации, вие ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата, ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Спецификации : Воени Професионални Бучава Поништување на Надземни Слушалка Слушалки со бум микрофон микрофон PTT(Притисни За Разговор) за Yaesu Vertexапарат vx6 R 7 R 6 E 7 E 120 127 170 177 Радио Телохранител ФБИ Безбедност Вратата Надзорник 1pin...

10PCS Програмирање кабел за полнење за Motorola радио-апарат VISAR / Фреквенција пишување линија RPC-MV25 да бидат опремени со RPC-MRIB напишете фреквенција

DEN 9216.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаПрограмирање кабел за полнење за Motorola радиоапарат VISAR / Фреквенција пишување линија RPCMV25 да бидат опремени со RPCMRIB напишете фреквенција кутијаАдаптер со радиоапарат VISAR фреквенција пишување главата RPCMV25 треба да бидат опремени со RPCMRIB напишете фреквенција кутијаИме на производ : апарат VISAR напишете фреквенција главаПроизвод модел : RPCMV25Поле на примена : апарат VISAR / РЕБРОДодатоци : апарат VISAR / 25 pin за да напишете ја главата со употреба на РЕБРОПакет се вклучени : 10*RPCMV25 кабел

Комуникациска Опрема за полнење За Motorola Радио Слушалка Воздух Цевка Слушалката Слушалката PTT за полнење за Motorola Радио МТН800И MTH850 MTP850 MTS850

696.00 -48 % DEN 362.00

1 Pin Слушалката Слушалката PTT за полнење за Motorola Преносни Радио МТН800И MTH850 MTP850 MTS850 Слушалка за Воки Токи MTH600 mth650 типКарактеристики На Производот : * 100% Сосема нов.* Удобно за ПритисниЗаЗборување PTT копчето, добро се вклопи во вашиот прст.* 2,5 mm 1Pin Завртка приклучок во Златна боја, чувствителни и издржливи.* Јасно акустична цевка слушалка со мека увоbud, овозможи непречено разговор.* Тоа е широко се користи од страна на полицијата, војник, телохранител итн...

Мобилен Радио спикер Т-750 мобилен радио Надворешните Комуникации, Говорник Т-750 за Дијамантски ICOM е радио за автомобил KT8900 tyt ти-9800

DEN 655.68

Овој Дијамант Т750 стил надворешен звучник има switchable бучава филтер и исклучување на звукот Погоден за вашето БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио или Шунка радио комуникации...

10pcs Retevis D Форма Мека Уво Кука Слушалка PTT Воки Токи Слушалки за полнење За Motorola GP300 P040 GP2000 P080 CT150 За HYT ТЦ-500

2879.52 -22 % DEN 2246.00

10pcs Retevis D Форма Мека Уво Кука Слушалка PTT Воки Токи Слушалки за полнење За Motorola GP300 P040 GP2000 P080 CT150 За HYT ТЦ500Карактеристика на Добар квалитет на звукот,Одлична чувствителност...

20pcs/многу SA818 - 1W UHF 400MHz - 480MHz walky talky FM transceiver модул

8736.00 -17 % DEN 7251.00

20pcs / многу SA818 UHF Воки Токи Модул 1 W 400 MHz 480 MHz walky talky модул transceiverSA818 е ниска цена, но високи перформанси интегрирани воки токи модул.Со вграденво со високи перформанси микроконтролор, тесен појас rf transceiver и стандард UART интерфејс тоа лесно може да се користи и да успее сите воки токи функција со добар квалитет глас и долго растојание за пренос...

Моќен 10w три-бенд 2 начин радија transceiver VHF UHF преносни радио предавател w/ DTMF/ ANI /Трка функција

4550.40 -10 % DEN 4095.00

Моќен 10w трибенд 2 начин радија transceiver VHF UHF преносни радио предавател w / DTMF / ANI / Трка функцијаDiscription : Triбенд : 136174 MHz / 350400 MHz / 400470 MHz• Трибенд, двоен дисплеј и стендбај• DTMF кодирај и декодира• АНИ функција• 2 ѕвонење кодирај и декодира функции• 1750 Hz на ѕвонење• CTCSS / DCS• 200 меморија канали• FM радио• Факел светлина функција• Обратна функција• HI / MI / LO моќ селективно, max...

Грлото Микрофон Микрофон Тајните Акустична Цевка Слушалка Слушалки Со Прст PTT за Yaesu Vertex Радио-апарат vx-6R 7R 6E 7E 120 127

DEN 1089.60

Кинеската Нова Година Празник Информации : Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере...

XQF 10PCS Звучник Микрофон за YAESU Радио FT-2800M FT-1802M FT-1807M FT-7800R МЗ-42B6J Радио

DEN 4704.00

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R МЗ42 B6 J РадиоЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R FT8900 RФункција : DTMF Микрофон со 6 pin RJ конекториМикрофон клип закачалка и 2 завртки се вклучениВграденво ПЗЗ и микрофонот е многу кориснаЗамена за YAESU МЗ42 B6 JЗа Yaesu Vertex Радија : FT7800 R / E FT8800 R / E FT8900 R / E FT1900 R / E FT2800 M FT2900 R / E FT7900 R / E FT1802 M FT1807 MПакет : 10 Pcs овој звучник + Метал Клип

PL259 SO239 конектор двонасочна радио repeater коаксијален светлина-ning надворешна антена surge protector

767.52 -5 % DEN 729.00

PL259 SO239 конектор двонасочна радио repeater коаксијален светлинаning надворешна антена surge protectorЕЛЕКТРИЧНИ СПЕЦИФИКАЦИИФреквентен ОпсегDC1000 MHz V...

Половина Лице Професионални Мотоцикл Шлем вградениот Микрофон Слушалка со Прст PTT за Midland LXT435 G225 LXT320 LXT324

1368.00 -37 % DEN 862.00

Половина Лице Професионални Мотоцикл Шлем вградениот Микрофон Слушалка со Прст PTT за Midland LXT435 G225 LXT320 LXT324Функција : Сите на нашите предмети се сосема нови.Шлемот слушалки е наменска за шлем корисници во целостсе соочи статус.Ова е најмоќниот решение за комуникации за мотоциклизам, snowmobiling и било кој друг спорт велосипедист кој носи шлем.PTT единица доаѓа со lapel клип, голем ПЗЗ копчето и контрола на јачина на звук.Dual јазик за зголемување на звукот и јасност, се вклопува во увото и на сите слушалкиДоаѓа со дополнителен прст PTT жица со Велкро лента да биде прикачен на рачката барДва звучници и еден микрофон за да биде прикачена во внатрешноста на кацигатаПрофесионални корисници, вклучувајќи : полицаец, пожарникар воен персонал на ФБИ / CIA / тајни агенти Телохранител, И Одлична за употреба во полицијата, војската, ноќни клубови, барови, макбаскет, безбедност, ресторани, хотели, нешто големо, магацини, и бучни околини.Превозот1.Ние брод на светот со 1 работен ден од денот на доставување на времето.2.Предмети ќе биде предаден во рок од 1 работен ден по приемот на плаќање.3.Предмети ќе бидат означени како Подарок со ниска вредност за да ги избегнете високите увозни давачки.4.Купувачите се одговорни за трошоци.И pls проверете со вашиот земјатацаринската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување / наддавање.5.Ние продаваме производи по многу ниска цена,па увозни давачки,даноци и давачки кои сене се вклучени во точка цена.6.Ние ги испратите објекти според вашата адреса предвидени за купувачот е Aliexpress сметка,па ве молиме да сеосигурете се дека на вашиот примање адреса пред купување.7.Време на испорака ќе зависи од дестинации и други точната фактори,достигнувајќи повеќето земјиво рамките на 3055 дена,па се надевам дека ќе може да има трпение да чекаат за вашиот пакет.Ние брод на светот со 1 работен ден од денот на доставување на времето.Совети1.Ние прифаќаме Зачувам само.2.Ние го цениме навремена исплата и со нетрпение очекувам да вашиот бизнис во иднина.3.Неплатени објектот ќе се поднесе без примање плаќање во 7days од листата заврши.Повратни информации1.Повратните информации ќе бидат оставени за сите трансакции.2.За купувачите кои не се задоволни со купувањето или не се добиени вашиот пакет,pls се чувствуваат слободни да контакт со нас пред да замине било повратни информации или да се подигне секој спор,ние ќе се потрудиме да го реши вашиот случај и да го достигне на купувачот задоволство.За нас1.Ние го правиме нашиот најголем да ги направиме нашите клиенти задоволни.2.Ние сме посветени меѓународни продавачот.3.Ви благодариме за сите купувачи во нашата продавница,се надевам, ќе може да имаат убав шопинг искуство.

Батерија за Baofeng УВ 5R 5RA 5RB 5RC 5RD 5RE Црна 7.4 V/ 1800mAh двонасочна Радио

518.88 -21 % DEN 410.00

Почитувани купувачи : Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации,ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата,ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Нови Црни Високи перформанси 1800m Ah батерија за Baofeng УВ 5 R 5 RA 5 RB 5 RC 5 RD 5 RE двонасочна радио со бесплатен превозотОва е погоден за Bao Feng 5 R батеријата...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.