• Ново
Бесплатен Превозот NOYAFA НУ-2140 Ласерски растојание метри со Површина & Volume & Должина тест до 40 метри

Бесплатен Превозот NOYAFA НУ-2140 Ласерски растојание метри со Површина & Volume & Должина тест до 40 метри

Оценка на клиентот:
DEN 1824.00
DEN 1733.00 -5 %

Износ
Залиха


Главни Апликации :
1.Ентериерно уредување и дизајн, и градежна технологија.
2.Изградба на проектот надзор & on-сајт на инспекција.
3.Недвижен имот и за развој и евалуација, оган евалуација.
3.Јавни установи за планирање, уредување планирање и примена во телекомуникациската индустрија.
Функција :
1.Lebgth мерење.
2.Ергономски дизајн : мали и exqusite,лесно да се носат.
3.Едноставна трансформација : дистанца за мерење и површина/јачина на пресметка.
4.Област мерење.
5.Волумен мерење.
6.Питагоровата предлог indrect мерење.
7.Против пролизгување мека гумена рачка.
8.Прецизни мерења на локации : +/-1mm
9.Lofting функција.

Карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
НУ-2140
Тип:
Мрежа Поправка Алатка За Полнење
Бренд Име:
NOYAFA
Напојување:
1.5 V*2*AAA( не се вклучени)
Место на Потекло:
Шенжен.Кина
is_customized:
Yes
Макс далечина:
40m
Мерење Грешки:
+/-1MM
Гаранција:
1 година

Производи во категоријата

NOYOKERE 1Ft Машки Да се Женски Навој Панел Ethernet Lan Продолжување Кабелска Мрежа Rj45 Планината Нови Кабелот

89.76 -13 % DEN 78.00

Сосема нов и висок квалитетФлексибилни, трајни amd пламен отпорни функцијаКористете ја оваа голема брзина кабел за да се дистрибуираат податоци, глас и видеоОдговара за сите RJ45 Џек конфигурации.Боја : црнаКабел должина : околу 30 смЕдниот крај : RJ45 машкиНа другиот крај : RJ45 женски панел монтажа++ Пакет се вклучени ++1 x Мрежа продолжување кабел

Професионални Мрежен Кабел Тестер Lan rj45 rj11 со Жица Кабел Crimper Crimp PC Мрежа Рака Алатки Herramientas

DEN 471.84

RJ45 RJ45 Конектори Модуларен Приклучок 1000 Приклучоци8 Пина Мрежен Кабел Глави / Приклучоци.Приклучоци за UTP Cat5, Cat5e цврста или заробени жица цврста или заробени КабелЗлато позлатен води за подобро податоци пренесување и повисока јачина на сигналотБоја : како што е прикажаноКабел Crimper : Устата на пресклешти е направен од magnatic челик, која е цврст и издржливПри користење на пресклешти, само внесете модуларен приклучок во својата позиција и притиснете гоПогоден за Cat5 и Cat5e кабел со 8 P8 C приклучоциЖица stripper вклучениCrimping клешти (боја по случаен избор)Кабел Тестер : Тест RJ45 и RJ11 мрежни каблиТест соодветно двојно искривено кабли 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и ЗемјатаМоже да се суди ред конекција, краток спој и да се отвори колоСтави кабли во двете главни тестер и далечински тестерСветлата на главната тестер ќе се обратат на sequently од 1 до GМонтажни далечински тестер, тест далечински кабел до 1000ft...

Cat5e RJ45 Ѕид Спојка Џек Адаптер 8P8C HM-HB01 Модел UTP Unshielded Една Порта Десктоп Планината Кутија C26

93.60 -5 % DEN 89.00

Карактеристики : Surface Mount Кутија Cat5e Една Бела Површина планината МАЧКА 5e кутија за кога во ѕид кутија и жица за инсталација не е можно...

Нов 4-Цифрен LCD Дисплеј PC Аналитичар Дијагностички Картичка матичната Плоча Пост Тестер Компјутерска Анализа PCI Картичка Вмрежување Алатки

194.40 -11 % DEN 173.00

100% Сосема нов и висок квалитетИ заводот за социјални дејности автобус и PCI автобус се погодниСе утврди дефекти од страна на разликата звуци кодирање со изградиво звучникТоа може да дијагноза на матичната плоча сигнал кој покажува проблемот на ПРОЦЕСОР, Меморија, видео картичка, итн ПОСТ код екранот е направен од двојно, dot matrix hexadecimal readод дека се прикаже Моќта На Авто Тест (POST) статус кодовиПоддршка на извор на енергија работи индикатор +5 V, +12 V, +3.3 V и 12 V (Кога LED индикатор е за да се покаже сопствената моќ е во ред, во спротивно да се покаже сопствената моќ е неуспех.)Целосно компатибилен со било каков вид матични плочи што има PCI и ISA слот автобусСамо проверка на далечински екран функцијаDual ПОСТ код display Корисник може да отчитување ПОСТ на PCB компонента и лемење страна...

Црвено Ласерската Светлина Оптички Влакна Кабел Тестер на Видна Грешка Локатор Тајна за сса 10 километри

DEN 955.20

Црвено Ласерската Светлина Оптички Влакна Кабел Тестер на Видна Грешка Локатор Тајна за 5КМ 18.50 Црвено Ласерската Светлина Оптички Влакна Кабел Тестер на Видна Грешка Локатор Тајна за сса 10 километри 25.59 Црвено Ласерската Светлина Оптички Влакна Кабел Тестер на Видна Грешка Локатор Тајна за 15 KM 44.95 Црвено Ласерската Светлина Оптички Влакна Кабел Тестер на Видна Грешка Локатор Тајна за 20 KM 55.99 Црвено Ласерската Светлина Оптички Влакна Кабел Тестер на Видна Грешка Локатор Тајна за 30 KM 68.99 Мини Оптички Влакна Ласерски Визуелна Грешка Локатор на Оптички Ласерски Кабел Тест за 5КМ 13.99 Мини Оптички Влакна Ласерски Визуелна Грешка Локатор на Оптички Ласерски Кабел Тест за сса 10 километри 15.99 5 Во 1 FTTH Влакна Секира ВО странска валута6 S 5 Mw Визуелна Грешка Локатор Optical Power Meter 89.99 Пратката&Плаќање : 1...

12 Порта CAT5 CAT5E Patch Panel RJ45 Вмрежување Ѕид Рек Планината Заградата за Компјутер Канцеларија Мрежна Алатка C26

766.08 -20 % DEN 613.00

Карактеристики : 1.100% Сосема нов и висок квалитет 2.WallMount и управување со планината Patch Panel доаѓа со 12 порти 3.Простор за заштеда на енергија, висока густина (12 Пристаниште), 4.Црна електростатско правобложени челик...

KELUSHI Мулти-линија-Пронаоѓач KD658 Кабел Тестер анти-притискање целосно бучава-слободен електрифицирани линија за автоматско исклучување

DEN 1440.00

Кршење на дефект на традиционалните жица локатор за сиромашните антимешање и гласна бучаваEndurable висок притисок и самозаштита способностЛинии може да се лови директно во врска со Ethernet switch / рутер / PC терминал / камера во startup статус Да се најде мрежа / Telephone / BNC линии и други ментални кабли под слаба моменталната ситуацијаЛоцирање на жица грешки директно кога е поврзан со прекинувачДа низа на Мрежа линијаСлушалка и светлото ви помогне да работат во темноНизок напон индикацијаМодел : KD658ПредавателотТон фреквенција : 200 HzРастојание на пренос : >=3kРаботат на струјата : Димензии : 10x5x2.3мм(L x W x D)1...

EZP2010 high-speed USB SPI Програмер support24 25 93 EEPROM 25 флеш bios-от чип + SOIC8 SOP8 Тест Клип

DEN 827.04

USB 2.0 интерфејс, брзината е 12 Mbps.Софтвер и ажурирање на фирмверот.Мала формаSurpport 25 ФЛЕШ, 24 EEPROM, 25 EEPROM, 93 EEPROM,итн.Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Прозорци 7Нови SOIC МенгемеЗошто јас треба еденОсвежување, Надградба, Програмирање biosот чипови.Копир, Факс, компјутер, Печатач главниот одбор, одржување или поправка.Моторно Возило меморија, MEMCAL или ЕКИ код за читање, пишување.VCD, DVD, Боја ТВ, одржување или поправка.Неонски Светлина Контролер код пишување.Поправка, читање, пишување, програмирање на КОМПЈУТЕР матична плоча biosот Чипови.Надградба на чип во вашите автомобили компјутер.Измените на чипови во вашиот Xbox или Play Station Конзола.Flash на 3 V6 SPI уред на вашиот плоча или HDD.Брзина на читање и пишување е многу брзо.Автоматско откривање на чип modles.Auto offline чип копија.Софтвер и ажурирање на фирмверот.Боја : бела сива синиМатеријал : ABS металПакет Содржина : 1 x SOP8 чип1 x SOP16 чип1 x SOIC8 SOP8 тест клип1 x CD (Боја по случаен избор, не го прифати наведени боја)1 x Компајлер1 x USB кабел за податоциСамо погоре пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.