• Ново
Автомобилот задни wiper сечилото задниот прозорец стакло за Опел Meriva ( од 2003 наваму ) 16 1 парче Само задното стакло стакло

Автомобилот задни wiper сечилото задниот прозорец стакло за Опел Meriva ( од 2003 наваму ) 16 1 парче Само задното стакло стакло

Оценка на клиентот:
DEN 331.20
DEN 282.00 -15 %

Износ
Залиха

Опис на производот : ЗА "Опел" Meriva ( од 2003 наваму )
ГОЛЕМИНА : 16 "(400mm) за Заден прозорец
Забележи : Ако вашиот wiper големина е diffrent со нашите споменати; ве Молиме забелешка со цел.
Бидејќи потекло и година на автомобили се различни, стакло стилови и големини може да се разликуваат. Ве молиме бидете сигурни дека ќе го купи стакло стилови и големини.
Меѓународни weper големина на :
Детали за производот :
Совети :
1. Чистење на шофершајбната стакло пред заменување, како што се странски тело бришачите на шофершајбната може да се појави во прилог на вода марки.
2, во случај ако не е абнормален звук или го победи нов wiper опрема, обично стакло и wiper рака агол не одговара, обично се нарекува господар на гаража во еден агол малку се повлече wiper рака може да се отстрани.
3, и на шофершајбната стакло со soot е главната причина на заматено стакло wiper, тоа може да биде, бидејќи постојат ресторани и гасови во близина на извор на вашата паркинг простор, или за долги периоди на дожд автомобилот издувни гасови и прашина лепливоста. Затоа, многу велосипедисти мислам стакло стружење нејасно е wiper лошо, всушност, потроши многу време додека масло детергент (детергент) и миење на шофершајбната wiper фоки, ситуацијата ќе биде многу подобрена. Имајте на ум дека не е премногу тешко кога чистење на ленти, натопени во детергент и нежно избришете со мека крпа лента нож, а потоа исплакнете со вода, рака се чувствува да се чувствуваат мазна и ќелави.
4, ние ви препорачуваме да се проверува редовно, не влијае на линија на погледот не е јасно поради дождот и стружење безбедносен ризик.
5, под нормални околности, стакло живот е околу 1 година, ако времето е особено лошо, како што се температура, и висок УВ интензитет, животот може да биде скратена.
6, wiper пломби не само да имаат доволно еластичност, цврстина и анти-стареењето својства, како и подмачкување на површината на кожата. Тоа е овој слој на кожата само да го направите бришачите за стакло слајд непречено. По подмачкување слој носи далеку, стакло, исто така, произведуваат абнормални звук и победи феномен, тогаш ќе треба да го замени лента. Ако не се чека тој да го замени пломби се скршени, на стакло ќе директни заштитно јаже или заградата на стакло, ова ќе гребење стакло предни тезги, повеќе штета отколку добро.
7, стакло може да се замени за Чистење со крпа за чистење на шофершајбната стакло, но го користат само кога е неопходно. Ако прилог на многу прашина од стакло, а не најдобрите стакло стружење, ако сакате да бидете сигурни дека за да се scrape вода, со особено внимание да не нека се исуши стружење стакло, wiper ножеви се лесно да се оштетат.
Инструкции за инсталација :
1. Ставете мала шапка оригинални задни wiper рака се сврте нагоре, 8 до 10 со клуч unscrew орев.
2. Нежно се тресат сопругата по wiper рака, заден wiper рака првата сопруга отстранети.
3. ќе се качи на нови задните wiper рака усогласување монтажа studs, а потоа се стави настрана.
4. Заостри одредување на орев.
5. Мали шапка покриени. во ред!
6. Ако само промена на задните wiper, заден wiper ќе се отстранат старите wiper рака директно по инсталирањето на новата задна wiper.

Карактеристики

Објектот Должина:
single rear wiper
За Возило Брендови/Модел:
Опел
Опел Модел:
Meriva
Опел Meriva-Година:
2003 година
Бренд Име:
asywf
Име На Модел:
R-W
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
1.5cm
Објектот Висина:
2.5cm
Објектот Тежина:
0.4kg
Материјал Тип:
Специјална Пластика, Железо И Гума
Специјални Функции:
Чисти прозорецот
Големина:
16
Автомобил модел:
за Опел Meriva ( од 2003 наваму )

Производи во категоријата

S610 26+18 АВТОМОБИЛ WIPER СЕЧИЛОТО ОДГОВАРА ЗА LEXUS ES350 и LEXUS 300H, 2 ПАРЧИЊА МНОГУ, ВИСОК КВАЛИТЕТ на ветробранското стакло ШОФЕРШАЈБНАТА WIPER

1103.52 -21 % DEN 872.00

!!! Ве молиме проверете го вашиот автомобил LHD или RHD внимателно пред цел Ако вашиот автомобил е RHD диск (кога ќе се седне во внатрешноста на автомобилот, управувачот е во Десната Рака = RHD), ве молиме дозволете ни да знаеме, wiper на ветер можат да бидат различни...

Oge Wiper Ножеви За Fiat Freemont 2011 2012 2013 2014 Ветробранското Стакло Стакло Гума Автомобил Додатоци

959.52 -32 % DEN 652.00

Автомобил Направи : За Fiat FreemontГодина : 20112014Пред Големина : 24" & 18"Задните Големина : 12"​Oge Refills користи напредна технологија, лента површината се справи со три посебни третман (SPфлуор мазива, обложување третман, Nchlorinated), highdefinition, тивко, се носат.

21+18+12 АВТОМОБИЛ WIPER ОДГОВАРА ЗА Toyota е корола САЛОН & ИМОТ (2001-2007), ПРЕД WIPER НОЖОТ, ЗАДЕН WIPER РАКА НОЖ, WIPER СЕТ

479.52 -23 % DEN 369.00

Квалитет : А+ Одделение (Нашата продавница сите wiper е+ одделение pls се земе бесплатно да ред) ( Истакна : Сите за wiper ножеви имаат 3 одделение : A+ A B Оценки ) ве Молиме да ја Потврди големина кога ќе го поставите цел.Ви благодариме!За TOYOTA е корола (Имот&Салон)Година : 20012007Возачот Големина : 21"(525 MM)Патникот Големина : 18"(450 ММ)Задните Wiper Големина : 12"(305 MM)Производ ДеталиПред Wiper ШоуДинамичен дизајнПритисокот е повеќе униформа,Нула тест подобро,Блиску со стаклоЛенти Заштитникпроцесот на производство и производ во согласност и флексибилниДинамичен дизајнПритисокот е повеќе униформа,Нула тест подобро,Блиску со стаклоИнтерфејс Токаосновата е простор цинк легура интерфејс,материјал стабилна и цврстаСите сезона перформансиБезбедност Чистота ТишинаЗадните Wiper Сечилото ШоуПосебни пластични+Стаклени влакна скелет.Материјали(PBT+30%GF) се Прилагодат на различни срединиИзградиво Висок Степен на Пролет ЧеликНерѓосувачки челик Seiko производство,Queching,Калење третманНашите гума е направен од 100% natual гума,соС...

KAWOO 2 парчиња Автомобил Wiper Сечилото 24+16 За Lexus LS430 (2001-2006) Авто Мека Гума Windcreen Стакло Ножеви Автомобил Додатоци Стил

758.40 -24 % DEN 576.00

Почитувани Купувачот,Имаме сопствен wiper factorys може да обезбеди речиси сите модел на автомобил wiper ножеви.Ве молиме оставете порака за Лева или Десна рака возачот за нас откако ќе го стави на ред.Ние ќе љубезно им помогне да го избере најдобриот wiper за вас, кои се вклопуваат во вашиот автомобил.Вие исто така може да се пријавите на нашата веб продавница за повеќе производи : Ви благодарам многу.За LexLS430 Година Модел : Од 20012006 Големина : 24"+16" за возачот и совозачот

CITALL 13 Задните Дожд Прозорец Шофершајбната Wiper Сечилото Бришачи За Kia Sportage 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010

335.52 -17 % DEN 278.00

13" Задните Дожд Прозорец Шофершајбната Wiper Ножот За Kia Sportage 20042010Точка име : 13" Задните Дожд Прозорец Шофершајбната Wiper Ножот За Kia Sportage 20042010 Состојба : 100% нов Објект се вклучени : Задните Wiper Сечилото x 1Компатибилен : За Kia Sportage 20042010Ве молиме проверете ја вашата задните wiper сечилото заеднички видот и должината пред да купите.Димензија : 13" / 325mmФункција : Метална рамка...

година Нови Заден Ветробран Wiper Рака & Ножот За Peugeot 407 ШВ 04-15 за Citroen C5 01-08

412.32 -15 % DEN 350.00

Состојба : 100% Сосема нов.Висок квалитет.Совршен резервни replacment.Професионална installtion се препорачува.(настава не е вклучена)Спецификација : Боја : ЦрнаДолжина на ножот : 30 cm / 11.8 инченДолжина на носачот : 29 см / 11.4 инченПоставување на Возило : ЗаднитеПакет Количина : 2 компјутериFitment : Одговара за Peugeot 407 За СР 20042015Исто така одговара за Citroen C5 20012008Одговара на 8мм болтПакет Inlcuded : 1x Wiper Сечилото1x Wiper Рака

KOSOO Авто Задните Автомобил Wiper Ножот За Mazda 3,355 mm 2003-2009 Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Ножеви Рака,Автомобил Додатоци Стил

374.40 -10 % DEN 337.00

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

KAWOO 2 парчиња Автомобил Wiper Сечилото 24+21 За Фолксваген Tiguan (2007-) Авто Мека Гума Windcreen Стакло Сечилото Автомобил Додатоци Стил

619.20 -14 % DEN 532.00

Почитувани Купувачот,Имаме сопствен wiper factorys може да обезбеди речиси сите модел на автомобил wiper ножеви.Ве молиме оставете порака за Лева или Десна рака возачот за нас откако ќе го стави на ред.Ние ќе љубезно им помогне да го избере најдобриот wiper за вас, кои се вклопуваат во вашиот автомобил.Вие исто така може да се пријавите на нашата веб продавница за повеќе производи : http : / / www.aliexpress.com / store / 1033177Ви благодарам многу.За "Фолксваген" Tiguan Година Модел : Од 2007 Size : 24"+21" за возачот и совозачот

KAWOO 2 парчиња Автомобил Wiper Сечилото 21+18 За Киа РИО (2002-2005) Авто Мека Гума Windcreen Стакло Ножеви Автомобил Додатоци Стил

758.40 -21 % DEN 599.00

Почитувани Купувачот,Имаме сопствен wiper factorys може да обезбеди речиси сите модел на автомобил wiper ножеви.Ве молиме оставете порака за Лева или Десна рака возачот за нас откако ќе го стави на ред.Ние ќе љубезно им помогне да го избере најдобриот wiper за вас, кои се вклопуваат во вашиот автомобил.Вие исто така може да се пријавите на нашата веб продавница за повеќе производи : Ви благодарам многу.За Киа РИО Година Модел : Од 20022005 Големина : 21"+18" за возачот и совозачотВе молиме Кликнете на линкот Подолу за КИА РИО назад стакло :

QEEPEI Задните Wiper Ножот и Арм За Toyota Land crusier МК 10(120) 2002-2009 12 5 вратата SUV Висок Квалитет Iso9000 Природна Гума

DEN 959.52

QEEPEI Задните Wiper Ножот и Арм За Toyota Land Crusier МК 10(120) 20022009 12" 5 вратата SUV Висок Квалитет Iso9000 Природна ГумаНие може да обезбеди речиси сите големини на автомобил Предните И Задните wiper ножеви.Ако овој производ не е оној што треба, ве молиме логирајте се да ги следат вебсајт за да пребарувате за тоа.Или ве молиме испратете порака до мене со оставањето на вашиот автомобил модел и автомобил период, јас би сакал да се изберат соодветни стакло за вас како е можно поскоро по приемот тоаQEEPEI ветробранското стакло Стакло За "Опел" Corsa D 20062016 26"+16" Додатоци За Авто Гума Шофершајбната Wiper Нож,CPB1082Internation Големина На : Функција : Висок квалитет wiper ножеви со метална база.PBT суровини; Природна гума и нерѓосувачки челик спринт во внатрешноста.Станот и елегантен пролет ленти wiper ножеви .Користејќи ја истата технологија како Европа премиум автомобил производители .100% OE дизајн, овие wiper ножеви може да го замени вашиот wiper сечилото директно и одговараат совршено.

S610 22+22 АВТОМОБИЛ WIPER СЕЧИЛОТО ОДГОВАРА ЗА MG З.Т. (Tourer) (2001-2005), 2 ПАРЧИЊА МНОГУ, ВИСОК КВАЛИТЕТ на ветробранското стакло ШОФЕРШАЈБНАТА WIPER

1103.52 -21 % DEN 872.00

!!! Ве молиме проверете го вашиот автомобил LHD или RHD внимателно пред цел Ако вашиот автомобил е RHD диск (кога ќе се седне во внатрешноста на автомобилот, управувачот е во Десната Рака = RHD), ве молиме дозволете ни да знаеме, wiper на ветер можат да бидат различни...

KAWOO 2 парчиња Автомобил Wiper Сечилото 24+18 За ФИАТ Браво (2007-) Авто Мека Гума Windcreen Стакло Ножеви Автомобил Додатоци Стил

834.24 -29 % DEN 592.00

Почитувани Купувачот,Имаме сопствен wiper factorys може да обезбеди речиси сите модел на автомобил wiper ножеви.Ве молиме оставете порака за Лева или Десна рака возачот за нас откако ќе го стави на ред.Ние ќе љубезно им помогне да го избере најдобриот wiper за вас, кои се вклопуваат во вашиот автомобил.Вие исто така може да се пријавите на нашата веб продавница за повеќе производи : http : / / www.aliexpress.com / store / 1033177Ви благодарам многу.За ФИАТ Браво Година Модел : Од 2007 Size : 24"+18" за возачот и совозачот

Toocene Шофершајбната Wiper Ножеви За 2008- Ауди П5 size24+20Автомобил додаток ,ветробранското стакло wiper ножеви

809.28 -20 % DEN 648.00

Меѓународни wiper големина на : За Ауди П5 (20082016 ) 24"+20"Возачот Големина : 24 инченПатникот Големина : 20 инчиДетали За Производот : Product Phopo : Инсталација метод : Внимание : 1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред...

KOSOO Авто Задните Автомобил Wiper Ножот За Mazda Брзина 3 ,355mm 2007-2009 Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Ножеви Рака,Автомобил Додатоци

374.40 -10 % DEN 337.00

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

1 сет Wiper ножеви за Citroen C6(2005-2012),28+28,автомобил wiper,Boneless wiper, ветробранското стакло wiper, Автомобил додаток

1632.00 -44 % DEN 914.00

Боја : balckСпецификација на производот : Две парчињаПрименливи модели : За Citroen C6(20052012)Големина : 28"+28"Посебна функција : highdefinition, трајниМила,ве молиме погледнете ги и оние предлози што сакам да ви кажам како пријател : 1)се Должи на руската поштенска политика на вредноста,мора да се писател твоето полно име да се добијат парцели2)за Да се избегне купување на погрешен стакло,ве молиме бидете сигурни дека стакло дали вклучите вашиот автомобил и да се најде точниот стакло пред да го купат.3)Ако нема треба стакло,ве молиме да направите фотографија од вашата оригиналниот стакло,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.4) ве Молиме да ни укажуваат дека вашиот автомобил е ДесноСтрана Диск или ЛевоСтрана Диск, затоа што wiper систем е различно помеѓу Десната Рака се Вози и ЛевоСтрана Диск5)Ако добиете производот како и производот да се најде бидат оштетени во транспортот, ве молиме да не ни даде средината или негативен фидбек првин,само фотографирајте и испратете ја на нас, ние ќе slove на вашиот проблем и да се обидуваме се потрудиме, ви благодарам многу!Меѓународни wiper големина на : 100% Вистински снимање : Wiper компонента : Производ предност : Инсталација метод : Шоу на автомобил :

SUMKS Wiper Ножеви за Хонда FR-V 26&18 Фит Кука Оружје 2004 2005 2006 2007 2008

970.56 -43 % DEN 553.00

Автомобил Направи : За Хонда FRVМодел Година : 2004 2009 ГодинаНожеви Тип : КукаWiper Големина : 26"&18"Задните Wiper Големина : 12"SUMKS Wiper Ножеви Понуда..Лесно монтирање wiper ножеви вклучувајќи зрак ножеви, Хибридни ножевиЗаврши ножеви видови за сите видови на автомобили или камиониГрафит слој refills да се направи ножеви избрише потивок и неспокојотДо 40% подолг живот од другите конкуренти тестирани од страна на ОрганотПроизвод Профили : Брза Испорака : Пакет : Ние нудиме на животната Срединапријателски пакет од страна на пакување на производот со воздушното перничеЗаврши животната срединапријателски, нема загадување, не штети на животната средина Силна воздушното перниче за заштита на производи од тоа да биде оштетена при транспортот Помал товар на трошоците за да се заштедат пари за купувачитеПовратни информации : Ако сте задоволни со SUMKS Предмети, ве молиме да ја објавите 5ѕвезда видиш дека е многу важно за нашата продавница.И Ние би сакале да понуди 2 ДОЛАРИ, купон за купувачите, ако купувачи на барањата како што е подолу : Пост 5ѕвезди преглед со најмалку 4 слики од екранот Напишете најмалку 50 зборови во прегледЗа нас : SUMKS имаат Speciallized во wiper ножеви за повеќе од 20 години и продажба на wiper ножеви за над 60 земји SUMKS обезбедува високи перформансицена сооднос производиНаплата или Замена : Ве молиме Не го Остави Негативни Преглед или Пораст Спор.Ако имате било каков проблем со објектот кога ќе примите тоа, ве Молиме испратете ни порака преку Aliexpress, ние се случува да се грижи за вас во 12 часот...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.