• Ново
Бесплатен Превозот Поставен Линија Резервоарот Црвено Tulle Вечерни Фустани

Бесплатен Превозот Поставен Линија Резервоарот Црвено Tulle Вечерни Фустани

Оценка на клиентот:
DEN 6480.00
DEN 5184.00 -20 %

Износ
Залиха


КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ :
Големина На Табелата :
Боја Палета :
Answer : ___________________________ NOTE :
О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики). Наддавање е за еден фустан само!!!
Б : Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
C : Тоа е многу нормално да се 1 инчен грешка при мерење помеѓу големините што ги обезбеди и големини на облека што ќе ја добие. Овој вид на грешка и не може да се прифати за било враќа или размена.
Плаќање
A. PLS кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе го поставите цел, тогаш тоа ќе доведе до крај плаќање додека можете да оставите порака во однос на мерењата, боја и други детали што мислите дека е важно.
Б. Зачувам е СЛОБОДЕН обезбеди плаќање услуга која е автоматски достапна за сите трансакции. Оваа услуга се осигурува дека плаќањето е објавен на добавувачот само откако ќе се потврди задоволително потврда на вашата нарачка.
В. во моментот можете да платите користејќи 1) Кредитна Картичка 2) Банкарски Трансфер 3) Moneybookers 4) Western Union 5)Други Методи, поддржани од Aliexpress како што Маестро, Qiwi Паричник ,Самостојна, Carte Bleue, Poste Pay, Carta Si, 4 B и Euro6000. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.
Пакување : Нашите производи се спакувани во еден вода-отвратителен polybag. Или ако имате било какви посебни барања, само кажи ни, ние ќе ги пакет според вашите барања.
Осигурување и Обичај : Купувачи се одговорни за било каква осигурување тие се потребни и секој доход или должност обвинет од страна на својата земја.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.она од што " ракување со времето за цел?
Обично тоа треба цела 7-15 дена за облека да се биде подготвен за превозот, тоа трае повеќе од 7 дена, ако фустанот е извезена или тешки beaded . Ако ви треба под итно, Контактирајте со нас прво, ние може да дојде твојот ред.
2.Колку време е потребно за превозот време?
A : EMS превозот време за 5-10 дена. EMS е на сила во земјата, како што се САД,Канада,Австралија,Русија,Сингапур,обединетото КРАЛСТВО,Франција,Netherland,Шведска,Германија,Јапонија,Fenland,Грција.Ако не сте во овие земји, што подобро би се избере друг брод компанија.
Б : ТНТ или DHL е сила за поголемиот дел од земјата во целиот свет, но превозот цена ќе биде малку поголем од ЕМС. Превозот време обично за 3-7 работни дена.
3.Дали ви се нудат сопствени направени услуга?
Да,ние го правиме.ние може да се направи на облека според вашиот мерења додека вие се согласувате дека конечната промена може да бидат потребни за најдобро одговара.Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални пред купување на било gown онлајн.
4.Може да избравме една боја за облекуваат (дизајн)?
Да,сите бои се прикажани на нашата палета се опција за вас.PLS да ни каже боја име или боја број од нашите табелата,тогаш може да се направи фустан во боја сакате.
5.Ако јас (ние) може да ви испрати некои слики да се покаже дизајн,можете да го направите за мене(нас) ?
Да,ние може да се направи се облекуваат според сликите што ни ги испратите.

Карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Силуета:
А-Линија
Бренд Име:
EMIQIAN
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Pleat,Beading
Вистински Слики:
Yes
Ткаенина Тип:
Чипка
Воз:
Никој
Материјал:
Полиестер
Sleeve Стил:
Резервоар
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Моден Елемент:
Кроена
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
KN03
Фустани Должина:
Кат Должина
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
категорија:
вечер фустан
Примена:
матурска или партија
Затворање:
Патент
ОЕМ:
прифатете
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)

Производи во категоријата

Нови Пристигнување мулти боја краток свадба чипка Половина-ракави фустан вечер фустан есен и зима

1968.00 -7 % DEN 1830.00

Спецификации : *Првиоткласа Chiffon ткаенини*дизајнер свадба / невестата фустани*Custom sizes & бои* НЕМА MOQ ,1piece е, исто така, ја прифати* Брза испорака (во рок од 3 до 7 работни дена)*Вез КатДолжина Chiffon и сатен свадба се облекуваат(било која големина / боја)*Прилагодено Деверуша фустанПанорама на венчаница,Само за вас !!!Дојди На мојот Пријател!!Големина на табелата : НИ Големина 6 : (Големина S) Биста : 80СМ половината : 63 CM НИ Size 8 : (Големина M) Биста : 84cm Половината : 67cm НИ Size10 : (Големина L) Биста : 87cm Половината : 70cm НИ Size 12 : (Големина XL) Биста : 90cm Половината : 74cm НИ Големина 14 : (Големина XXL) Биста : 93cm Половината : 77cmНИ Големина 16 : (Големина 3 XL) Биста : 96cm Половината : 80смслика ВИСТИНСКА СЛИКА ПОКАЖУВА​

Linyixun Вистински Фото Нова Едноставна Сатен Вечерни Фустани 2017 Евтини Лажичка Долго Vestido де феста Backless Матурска Gown Облека де соаре

5232.00 -17 % DEN 4343.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦАКога Ќе Ги Нарачате .Ве молиме да го Прочитате тоа:1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете.3.Ние не може да се направи фустан иста како на сликата, ве молиме да се разбере ова,becausethat не е наш дизајн, но ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди на секој клиент врвен квалитет.4.Цената не вклучувајќи било свадба додатоци како свадбен превез, свадба ракавици, капа, накит.5.Купувачи ве молиме овозможи приближно 715 дена за испорака по ред се обработуваат.Производство на времето во нашата фабрика е 715 дена,ја Добиете Вашата Фустан во 1430 дена.Ве молиме пред време се подготвува да prearrange!6.Ако сте од Бразил и Сакате да изберете локација за подигнување на превозот начин,ве Молиме леа пет масажа со мене за вашиот CPF,кога јас не shiped,ми треба.Ви благодарам многу!!П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе e laborate дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...

Розова Вечер Фустани 2018 Сирена Брод Вратот Долги Ракави, Сатен Чипка Жените Долго Вечер Gown Пром Фустан Матурска Gown Облека Де Соаре

3648.00 -9 % DEN 3320.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Евтини Sparky Sequin Црна Вечерни Фустани Сирена Формално Долго Пром Фустан V Деколте, Плус Големина на Облека де Соаре 2017 Резервоарот Avondjurk

5184.00 -20 % DEN 4147.00

Опис на производотЕвтини Sparky Sequin Црна Вечерни Фустани Сирена Формално Долго Пром Фустан V Деколте, Плус Големина на Облека де Соаре 2017 Резервоарот AvondjurkСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

2018 Вистински Фотографии Чипка Appliques Муслиманските Арапски Сина Вечер Фустан Луксузни Вечер Gown Облека Де Соаре

10140.00 -20 % DEN 8112.00

БЕЛЕШКИ1 Цената е само за облека, не се вклучуваат било какви додатоци како што се ракавици, јакна, превез и petticoat.2...

CEEWHY Avondjurken Гала Jurken Vinrage Вечер Фустан Beaded Чипка Долго Фустани Вечер Gown Облека де Соаре Longue 2018 Kaftan

10992.00 -40 % DEN 6595.00

100% сосема нов материјал : tulle во боја : црна ( на вашата сопствена боја ве молиме изберете ја прилагодите бојата опција и да ни оставите порака за вашата боја unmber, боја шема на следните ) големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 ( custom size ) стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Bealegantom Секси Мода Црвениот Кристал А-Линија Вечерни Фустани 2017 Со Pleat Chiffon Формално Партија Матурска Gown Vestido Долго BE43

7152.00 -20 % DEN 5722.00

Добредојдовте на Нашата Продавница Bealegantom Свадба Flagships ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

Злато Appliques Шампањ А-линија Империја Вечерни Фустани Долга Женска Мода Исклучување Рамо Сопствени Направени Формално Макси Фустани Vestidos

6192.00 -5 % DEN 5882.00

1 Сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см.2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок...

AnXin SH црвена чипка вечерни Фустани Секси Невеста Партија принцезата црвен лак вечер фустан плажа турција брод вратот црвена чипка вечер фустан

4458.24 -0 % DEN 4458.00

Ако ова производи може да избере да ги Прилагодите големина значи може да го прилагодите направени големина, аконе мора да значи не може да се направи Прилагодите големина...

Leeymon Сопствени Направени 2018 Бесплатен Превозот Вечер Фустан Гроздобер Чипка Вечер Gown Фустан Наметка Де Соаре Longue Вистински Слики

15312.00 -34 % DEN 10106.00

Leeymon Сопствени Направени 2018 Вечер Фустан Гроздобер Чипка Вечер Gown Фустан Наметка Де Соаре Longue Вистински Слики

E JUE SHUNG облека де соаре Злато Sequin Сирена Вечерни Фустани Долг Чиста Назад Капа Ракави Формално Фустани abendkleider

6715.20 -20 % DEN 5372.00

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

Нови Пристигнување Висок Врат Chiffon Краток Вечер фустан 2018 Мода vestido де феста Формално фустан Вечер партија vestido noche de

6192.00 -20 % DEN 4954.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Leeymon Бесплатен Превозот 2018 Вечер Фустан Луксузни Црвено Долги Ракави Рачно Производство Чипка Вечер Gown Облека Де Соаре Longue Вистински Слики

22512.00 -30 % DEN 15758.00

Leeymon Сопствени Направени 2018 Вечер Фустан Луксузни Црвено Долги Ракави Рачно Производство Чипка Вечер Gown Облека Де Соаре Longue Вистински Слики

КРАЛИЦАТА БУЛЧИНСКИ Вечерни Фустани Сирена Висок Врат Везови Секси Жени Партија Матурска Облекување Наметки 2018 Vestido Де Феста JW69

3390.72 -26 % DEN 2509.00

ФотографииГолеминаПревозотНие само брод вашата потврди адреса Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите.Повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 35 дена по исплата потврда."Бесплатен Превозот" објект ќе бидат испратени од страна на "Кина Пост" Или "e Packet" регистрирани воздух mail, предмети може да се провери и да се следи онлајн.Европски и Американски држави превозот нормално трае 7 до 21 работни дена...

Моден Вечерни Фустани Долг 2018 А-Линија Tulle V Деколте, Матурски Фустани Чипка Цвет Beaded Облека де Соаре Вечер Партија Gown NE7

10164.00 -15 % DEN 8640.00

12408401036334422 Нов Моден Дизајн парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеБренд Име Fanovais Стил Број NE7 Ткаенина Tulle, Разубавувањето Sequin Чипка, Цвет beaded Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Да Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1220 дена MOQ 1 Парче Примерок Време 78 дена Сопствени направени Да Пратката DHL / Федекс / UPS / ТНТ / EMS / Aramex / ПАТАРИНА / Equick100% Реално Направени Се ОблекуваатАко фустани имате било какви проблеми откако ќе ги добие, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се реши овој проблем во рок од 48 часа! Ние не прифати да се врати назад за да нема причини .П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе елаборат дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...

Menoqo Домот Beaded Кралска Сина Сирена Долги Вечерни Фустани 2018 Матурска Партија Облечи Облека Де Соаре Longue исклучување на рамо

6336.00 -33 % DEN 4245.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Арапски Бургундија Вечерни Фустани Формално Вечер Фустани Vestido Де Феста Со Долги Ракави Висока Сплит Страна На Жените Партија Се Облекуваат Abiye

15312.00 -25 % DEN 11484.00

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

Дубаи Вечерни Фустани Vestidos Де Noite Longos 2017 Сребро Appliques Линија Долга Вечер Gown со Ракави

6360.00 -20 % DEN 5088.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Шампањ Формално Вечерни Фустани Вистинска Слика V Вратот Chiffon Pleated Партија Се Облекуваат 2017 Vestido Longo Со Златен Појас Евтини Матурска Gown

8256.00 -25 % DEN 6192.00

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

Домот Вечерни Фустани Abiti Da Сера Lunghi 2017 V Деколте, Црвен Сатен Сирена Долго Пром Фустан Формално Жените Gown со Appliques

6336.00 -20 % DEN 5069.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Нов Стил О Вратот Црна Чипка Вечер Gown Со Цветни Печатење Џерси Сатен Долги Вечерни Фустани Корсет Чипка Назад Vestidos De

5760.00 -45 % DEN 3168.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Луксузна Сирена Црисс-Крос Назад Вечерни Фустани Суд Воз Chiffon Кристали Матурска Вечер Фустани 2018

7200.00 -14 % DEN 6192.00

Луксузна Сирена ЦриссКрос Назад Вечерни Фустани Суд Воз Chiffon Кристали Матурска Вечер Фустани 2018Деколте : ДушоSleeve Lengt : Без РакавиФустан Должина / Воз : Судот Воз Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Монистра / Кристали Ткаенини : Chiffon Назад : Backlessве молиме имајте во предвид : 1) цел е само за еден дел од венчаница...

Нови Пристигнување Половина ракав Арабија Вечер фустан 2018 Чипка Beaded Бисери Вечер фустани Плус големина vestido де феста Формално се облекуваат

8064.00 -20 % DEN 6451.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил,потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, безтоа, ние не може да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Нови Пристигнување Половина ракав Арабија Вечер фустан 2018 Чипка Beaded Бисери Вечер фустани Плус големина vestido де феста Формално се облекуваатВе Молиме Пополнете Го Овој Формулар : (Се Облекуваат Големина)(1)Биста : __(2)Половината : __(3)Хип : __(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __(5)рамо до Рамо : __Ако се облекуваат имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)(6) Armseye : __(7) Bicep : __(8)Рамо Точка да Зглоб : __(8)Рамо до Биста : __

А-линија Кратко Sleeve Везови Beaded Темно Сина Вечер Фустани, Елегантен 2018 Нови Пром Фустани Наметки Vestido Де Феста NT06

DEN 5308.80

ФотографииКако да се Измери?ПревозотНие само брод вашата потврди адреса Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите.Повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 35 дена по исплата потврда."Бесплатен Превозот" објект ќе бидат испратени од страна на "Кина Пост" Или "e Packet" регистрирани воздух mail, предмети може да се провери и да се следи онлајн.Европски и Американски држави превозот нормално трае 7 до 21 работни дена...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.