• Ново
Tanpell оглавник вечер црн фустан без ракави линија обвиткан кат должина фустани жените назад црисс-крос ремени долго вечер gwon

Tanpell оглавник вечер црн фустан без ракави линија обвиткан кат должина фустани жените назад црисс-крос ремени долго вечер gwon

Оценка на клиентот:
DEN 2412.00
DEN 1447.00 -40 %

Износ
Залиха


Tanpell оглавник вечер црн фустан без ракави линија обвиткан кат должина фустани жените назад црисс-крос ремени долго вечер gwon

Карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Бренд Име:
tanpell
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Деколте:
Оглавник
Декорација:
Обвиткан
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
12847755
Воз:
Никој
Материјал:
Полиестер,Свила,Spandex,Најлон,Rayon
Sleeve Стил:
Резервоар
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Моден Елемент:
Кроена
is_customized:
No
Фустани Должина:
Кат Должина
Ткаенина Тип:
Chiffon
Половината:
Природни

Производи во категоријата

Луксузна Сирена Црисс-Крос Назад Вечерни Фустани Суд Воз Chiffon Кристали Матурска Вечер Фустани 2018

7200.00 -14 % DEN 6192.00

Луксузна Сирена ЦриссКрос Назад Вечерни Фустани Суд Воз Chiffon Кристали Матурска Вечер Фустани 2018Деколте : ДушоSleeve Lengt : Без РакавиФустан Должина / Воз : Судот Воз Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Монистра / Кристали Ткаенини : Chiffon Назад : Backlessве молиме имајте во предвид : 1) цел е само за еден дел од венчаница...

AnXin SH црвена чипка вечерни Фустани Секси Невеста Партија принцезата црвен лак вечер фустан плажа турција брод вратот црвена чипка вечер фустан

4458.24 -0 % DEN 4458.00

Ако ова производи може да избере да ги Прилагодите големина значи може да го прилагодите направени големина, аконе мора да значи не може да се направи Прилагодите големина...

Арапски Бургундија Вечерни Фустани Формално Вечер Фустани Vestido Де Феста Со Долги Ракави Висока Сплит Страна На Жените Партија Се Облекуваат Abiye

15312.00 -25 % DEN 11484.00

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

Едноставен Дизајн Шпагети Рака Chiffon Корсет Назад Шампањ Долг Фустан за Партија Abendkleider Вечерни Фустани Мајка на Невестата

7200.00 -23 % DEN 5544.00

добредојдовте на нашата продавницаЕдноставен Дизајн Шпагети Рака Chiffon Корсет Назад Шампањ Долг Фустан за Партија Abendkleider Вечерни Фустани Мајка на НевестатаНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Плус Големина Вечерни Фустани 2018 Сирена Еден рамо Chiffon Чипка Appliques Долго Вечер Gown Пром Фустани Облека Де Соаре

3600.00 -9 % DEN 3276.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Реалната Слика Нова Капа Ракав Светкавиот Сирена Вечерни Фустани Долг Дубаи Луксузот Rhinestones Монистра Sequin Матурска Облека за Жени 2018

13635.84 -24 % DEN 10363.00

добредојдовте на нашата продавницаРеалната Слика Нова Капа Ракав Светкавиот Сирена Вечерни Фустани Долг Дубаи Луксузот Rhinestones Монистра Sequin Матурска Облека за Жени 2018Напомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

CEEWHY Облека Де Соаре Кристал Сирена Gown Долго Tulle Чипка Вечерни Фустани Долг Sequined Вечер Gown Пром Фустани Матурска Gown

6182.40 -30 % DEN 4328.00

100% сосема нов материјал : tulle,sequined облека во боја : златна големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

2017 Нов High-end Вечер Фустан Луксузни Невестата Банкет 3D Цвеќиња Кристал Beading Високо-вратот Долги Ракави Матурска Партија Фустани

31128.96 -49 % DEN 15876.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Нов Стил О Вратот Црна Чипка Вечер Gown Со Цветни Печатење Џерси Сатен Долги Вечерни Фустани Корсет Чипка Назад Vestidos De

5760.00 -45 % DEN 3168.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Тренд Мода 2018 Tulle Sequins Вечерни Фустани Долг Mermiad Ракави Пром Фустан Партија Gown vestido долго де феста

DEN 9552.00

Продавница Линк : Тренд Мода 2018 Tulle Sequins Вечерни Фустани Долг Mermiad Ракави Пром Фустан Партија Gown vestido долго де фестаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во Опција,Ве Молиме Контактирајте Ме Или Оставете Порака !ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

Домот Вечерни Фустани Abiti Da Сера Lunghi 2017 V Деколте, Црвен Сатен Сирена Долго Пром Фустан Формално Жените Gown со Appliques

6336.00 -20 % DEN 5069.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Евтини Sparky Sequin Црна Вечерни Фустани Сирена Формално Долго Пром Фустан V Деколте, Плус Големина на Облека де Соаре 2017 Резервоарот Avondjurk

5184.00 -20 % DEN 4147.00

Опис на производотЕвтини Sparky Sequin Црна Вечерни Фустани Сирена Формално Долго Пром Фустан V Деколте, Плус Големина на Облека де Соаре 2017 Резервоарот AvondjurkСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Linyixun Вистински Фото Нова Едноставна Сатен Вечерни Фустани 2017 Евтини Лажичка Долго Vestido де феста Backless Матурска Gown Облека де соаре

5232.00 -17 % DEN 4343.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦАКога Ќе Ги Нарачате .Ве молиме да го Прочитате тоа:1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете.3.Ние не може да се направи фустан иста како на сликата, ве молиме да се разбере ова,becausethat не е наш дизајн, но ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди на секој клиент врвен квалитет.4.Цената не вклучувајќи било свадба додатоци како свадбен превез, свадба ракавици, капа, накит.5.Купувачи ве молиме овозможи приближно 715 дена за испорака по ред се обработуваат.Производство на времето во нашата фабрика е 715 дена,ја Добиете Вашата Фустан во 1430 дена.Ве молиме пред време се подготвува да prearrange!6.Ако сте од Бразил и Сакате да изберете локација за подигнување на превозот начин,ве Молиме леа пет масажа со мене за вашиот CPF,кога јас не shiped,ми треба.Ви благодарам многу!!П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе e laborate дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...

Шампањ Формално Вечерни Фустани Вистинска Слика V Вратот Chiffon Pleated Партија Се Облекуваат 2017 Vestido Longo Со Златен Појас Евтини Матурска Gown

8256.00 -25 % DEN 6192.00

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

Нови Пристигнување Висок Врат Chiffon Краток Вечер фустан 2018 Мода vestido де феста Формално фустан Вечер партија vestido noche de

6192.00 -20 % DEN 4954.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Елегантен Партија Вечерни Фустани За Жени Носат Chiffon со Луксузни Кристал Црвениот Тепих Славна личност Посебен Повод Пром Фустани 2018

6672.00 -10 % DEN 6005.00

започнетекрајотве молиме не заборавајте напишете го следново детали откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела непречено 1 .Биста _____Инчи или ___cm 2 .Половината _____Инчи или___cm 3 .Колковите _____Инчи или ___4 cm...

Menoqo Домот Beaded Кралска Сина Сирена Долги Вечерни Фустани 2018 Матурска Партија Облечи Облека Де Соаре Longue исклучување на рамо

6336.00 -33 % DEN 4245.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Leeymon Сопствени Направени 2018 Бесплатен Превозот Вечер Фустан Гроздобер Чипка Вечер Gown Фустан Наметка Де Соаре Longue Вистински Слики

15312.00 -34 % DEN 10106.00

Leeymon Сопствени Направени 2018 Вечер Фустан Гроздобер Чипка Вечер Gown Фустан Наметка Де Соаре Longue Вистински Слики

Дубаи Вечерни Фустани Vestidos Де Noite Longos 2017 Сребро Appliques Линија Долга Вечер Gown со Ракави

6360.00 -20 % DEN 5088.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

CEEWHY Avondjurken Гала Jurken Vinrage Вечер Фустан Beaded Чипка Долго Фустани Вечер Gown Облека де Соаре Longue 2018 Kaftan

10992.00 -40 % DEN 6595.00

100% сосема нов материјал : tulle во боја : црна ( на вашата сопствена боја ве молиме изберете ја прилагодите бојата опција и да ни оставите порака за вашата боја unmber, боја шема на следните ) големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 ( custom size ) стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

9 Стил Цветни Печати Вечерни Фустани Џерси Линија Оглавник Долга Црна Вечер Gown Vestidos Де На Продажба

5760.00 -45 % DEN 3168.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Вечер фустан 2018 Мулти боја Монистра Бисери на банкет фустан еден-парче облека Брод вратот плус големина жените краток вечерни фустани

2304.00 -7 % DEN 2143.00

кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно се како што е подолу : 1...

2018 Вистински Фотографии Чипка Appliques Муслиманските Арапски Сина Вечер Фустан Луксузни Вечер Gown Облека Де Соаре

10140.00 -20 % DEN 8112.00

БЕЛЕШКИ1 Цената е само за облека, не се вклучуваат било какви додатоци како што се ракавици, јакна, превез и petticoat.2...

Вистински Фото Жените Долго Вечер Фустан 2018 Долг Ракав V деколте, Чипка Chiffon Кат Должина Домот Формално Пром Фустан Vestido Де Феста

8160.00 -23 % DEN 6283.00

добредојдовте на нашата продавницаВистински Фото Жените Долго Вечер Фустан 2017 Долг Ракав V деколте, Чипка Chiffon Кат Должина Домот Формално Пром Фустан Vestido Де ФестаНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.