• Ново
Преносни Печати ја Главата Почиста Топла Продажба Практични Ултразвукови Чистење на Апаратот Машина со Вода Недостиг Сигнализација

Преносни Печати ја Главата Почиста Топла Продажба Практични Ултразвукови Чистење на Апаратот Машина со Вода Недостиг Сигнализација

Оценка на клиентот:
DEN 17040.00
DEN 16188.00 -5 %

Износ
Залиха


1pc Преносни Ултразвучно Печати ја Главата Почиста Топла Продажба Практични Чистење на Апаратот Машина со Вода Недостиг Сигнализација
Спецификација За Производ :
Печати Ја Главата Чистење Машина
1 Функција Параметар Упатство
1)Ултразвучно Фреквенција : 40 KHz
2)Напонот на Напојување : AC220 V±10% 50 Hz
3)Влезна Моќност : P
4)Видови на спреј млазницата дека може да се чистат : XAAR, SEIKO, СПЕКТРИ, KONIKA, EPSON DX5 DX6 DX7 глава за печатење и др. Примена : Нашата глава за печатење чистење машина е професионален модел, тоа има и притисок за чистење и ултразвукови чистење функции, и е погодна за многу видови на печатачки глави, како што се XAAR, SEIKO, СПЕКТРИ, KONIKA, EPSON DX5 DX6 DX7 глава за печатење и др. Тоа може да се прилагодува со замена на глава за печатење полица за да одговараат за различни вид на глава за печатење. Постојат сосема 5 различни печати ја главата полици заедно со машина. Обично тоа може да биде чиста во неколку минути и да се вратат на работа, повторно како и обично пред тоа беше. Да се направи период на процес на чистење на глава за печатење е многу важно, бидејќи ова може да го направи животот на глава за печатење многу подолго, и намалување на отпадот ги време, и со спогодба на ниски трошоци.
Answer : ___________________________ Note : Оваа машина е со англискиот јазик Прирачник.
Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод", ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки. Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН, и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директно ќе испорака до вашата адреса (од врата ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако е така, кога пратката стигнала, купувачот само треба да се обрне сопствени даночни или должност такса. Купувачите треба да ја испита пакет/стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.

Карактеристики

боја:
220V, 110V
Бренд Име:
YunlinLi
Напон (V):
220v
Вода Недостиг На Алармот:
Yes
Број На Модел На:
Никој
сертификација:
CB
Капацитет:
Тип:
Ултразвукови Почиста
Пареа Времетраење:
10-15 минути
Моќност (W):
35W
моќност:
35W
со англиски Упатство:
Yes
Напон (V):
220
Име на производ:
HA043

Производи во категоријата

180W 6.5 L Ултразвукови Почиста со Чистење Кошница Watch/Стакло/CD Ултразвукови Чистење Машина со англискиот јазик Прирачник за PS-30

7440.00 -5 % DEN 7068.00

детална спецификацијаултразвучно фреквенција40 , 000 hzлагер материјалнерѓосувачки челик sкапацитет6.5 Lвреме контролаМеханички тајмер ( 1 30 минути )напојувањеac 100 ~ 120v , 50 / 60hzac 220 ~ 240v , 50 / 60 hzултразвукови моќта180 w (со 3 тресење на главата)моќ загрева200 wпојавата на мерење330 x 180 x 210 mm ( l x w x h )внатрешен резервоар големина300 x 150 x 150 mm ( l x w x h )пакување мерење395 x 240 x 370 mm ( l x w x h )n ...

ZJMZYM Нови Пристигнување BG-03C Дигитални Чистење Машина Прилагодливи Домаќинство 304 од не ' Рѓосувачки Челик Ултразвукови Чистење 220v 150W 6.5 L

DEN 7248.00

ZJMZYM Нови Пристигнување BG03 C Дигитални Чистење Машина Прилагодливи Домаќинство 304Нерѓосувачки Челик Ултразвукови Чистење 220v 150 W 6.5 LЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : BG03 C дигитална машина за перењеНапон : 220 vУлтразвук моќност : 150 WОсцилатор број : 3Капацитет : 6.5 LМерењето : прилагодливТемпература : на собна температура ~ 80 ℃Прилагодливи фреквенција : 40 KHzВнатрешен резервоар големина : 30 * 15 * 15cmРабота кошница големина : 27 * 11 * 13cmОдводни цевки димензии : дијаметар 2cm * должина од 100cmГолемина : 41 * 30 * 38cmТежина : 8kg

1200W Ултразвучно Циркулираат Филтер Систем ,Еден потоне

DEN 110400.00

ултразвучно Циркулираат филтер системОбемот на singleslot тип на циркулацијата и филтрација на ултразвукови чистење машина, авто делови, електронски делови, позлата, од не ' рѓосувачки челик вентили, метални производи, алуминиумски делови, пластични производи, машини, рака, мувла, оптичка леќа, накит, леќа, спектакл рамка, phlx обланда, spinneret филтер и стакло средства за чистење; еден ритам ултразвукови чистење машина, ултразвукови чистење машина користење на база на вода додадете малку додаток како чистење агент, ниска цена, добар чистење ефектот е најдобар, повеќето достапни за чистење опрема...

1800W ултразвучно Циркулираат филтер за чистење на системот

DEN 422400.00

ултразвучно Циркулираат филтер системОбемот на singleslot тип на циркулацијата и филтрација на ултразвукови чистење машина, авто делови, електронски делови, позлата, од не ' рѓосувачки челик вентили, метални производи, алуминиумски делови, пластични производи, машини, рака, мувла, оптичка леќа, накит, леќа, спектакл рамка, phlx обланда, spinneret филтер и стакло средства за чистење; еден ритам ултразвукови чистење машина, ултразвукови чистење машина користење на база на вода додадете малку додаток како чистење агент, ниска цена, добар чистење ефектот е најдобар, повеќето достапни за чистење опрема...

G-1036Z Преносни Ултразвукови Почиста Вибрации Одбор 1800W Трансдуцерот Кутија Генератор Бања Резервоарот за Чистење Машина Моќ ја Прилагодите

DEN 66336.00

Контактирајте со насВе молиме не двоумете се да ме контактирате доколку ви треба дополнителни информацииWhatsapp / Tel : +8618025853042Веб : Адреса : 5 H,Beifang Junyi Бизнис Центар, Baoan Fuyong Област,Шенжен,Кина (Копно)

Ултразвукови почиста со двојна моќ и допир копче за нов дизајн Ултразвукови Почиста

4416.00 -5 % DEN 4195.00

Ултразвукови почиста со двојна моќ и допир копче за нов дизајн Ултразвукови ПочистаСликата покажува : Накит ултразвукови почиста, стоматолошки ултразвукови чистење, Skymen ултразвукови почиста , LPs рекорд ултразвукови почиста ,оптичка леќа ултразвукови почиста ,овошје ултразвукови почиста ,зеленчук ултразвукови почиста ,голф ултразвукови почиста, PCB индустриски ултразвукови почиста, тетоважа ултразвукови чистење, дигитални ултразвукови почиста, голем резервоар ултразвукови почиста машина, ултразвукови чистење машина, пиштол ултразвукови почиста, дигитални ултразвукови чистење опрема, immesible ултразвучно transducers, branson ултразвукови чистење, ултразвук систем, ултразвучно бањи, ултразвукови почистаСјајна слика за домаќинството и за лична употреба откако се чисти : 1...

108L Дигитални Ултразвукови Почиста Бања Автоматско Автомобил Делови Индустриски Плоча Хардвер Лабораториска Опрема Грејач Стакло Тајмер

DEN 66624.00

Најдобар Продавачот На ПроизводотОбјектот спецификитеСовети за Одржување1 Ве молиме имајте на машина за чистење...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.