• Ново
Децата Перформанси Облека Академски Фустан Gown Градинка Д-Р Диплома Облека Деца Во Основно Училиште Дипломирањето Gown 89

Децата Перформанси Облека Академски Фустан Gown Градинка Д-Р Диплома Облека Деца Во Основно Училиште Дипломирањето Gown 89

Оценка на клиентот:
DEN 1583.52
DEN 902.00 -43 %

Износ
Залиха


Децата Перформанси Облека Академски Фустан Gown Градинка Д-Р Диплома Облека Деца Во Основно Училиште Дипломирањето Gown 89
На облека вклучуваат Облека+Шапка
Топло Prompt
Ова е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .
Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,
Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,
За да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Pls белешка изберете големина, како на висина како што е подолу големина на табела
Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)
Големина(cm) / Lebal
Предлагам Висина
Единица
CM
S(100)
90-100
M(110)
100-110
L(120)
110-120
XL(130)
120-130
XXL(140)
130-140
3 XL(150)
140-150
4 XL(160)
150-160
5 XL(170)
160-170
6 XL(180)
170-180
Answer : ___________________________ Note :
Одделение : 1 cm = 0.39 инчи ,На пример : 10cm*0.39=3.9 инчен
Ознака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големина
Како различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 1-2cm
Ако вашето бебе е малку масти, pls изберете поголем siz e
На соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Употреба:
Училишни Униформи
Број На Модел На:
SL16006
Материјал:
Ацетат
Пол:
Момчиња
Тип На Објект:
академски фустан
Бренд Име:
Daxico
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Објектот:
академски фустан
Применливи прилики:
Церемонијата
Се применуваат за родова:
Неутрален / Мажи/Жени /Момче/Девојка
Применливи Возраст:
Деца
Шема:
Полна Боја
Боја:
Жолта, Црвена
Големина:
100,110,120,130,140,150,160,170,180

Производи во категоријата

Трговија На Големо Јапонски Училиште Морнар Униформа Мода Училиште Класа Морнарица Морнар Училишни Униформи За Cosplay Девојки Чиста Одговараат На

550.56 -14 % DEN 473.00

добредојдовте на нашата продавница Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели.Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет!Боја : Како Што Е ПрикажаноГолемина : Една ГолеминаПакет се вклучени : Врвот + ЗдолништеТаму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлината и на екранотСлика : 1 : Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики...

BOOCRE Јапонски Училишни Униформи JK Морнар Mavy Кратки ракави Т Кошула Колеџ Одговараат Здолниште Женски Лето

DEN 1233.12

BOOCRE Јапонски Училишни Униформи JK Морнар Mavy Кратки ракави Т Кошула Колеџ Одговараат Здолниште Женски Лето100% Сосема НовМатеријал : Памук и ПолиестерПакет вклучувајќи : Врвот + здолниште Големина : S,M,L,XL,XXLЗабелешка : Прирачник за мерење,постојат 23cm во грешка,ве молиме да се разбере...

Топла Јапонски Студенти JK Училишни Униформи Симпатична Девојки JK Униформи Есен Девојки Cosplay Костими Морнар Одговараат на Облека Pleated Здолниште

1625.28 -15 % DEN 1381.00

Топла Јапонски Студенти JK Училишни Униформи Симпатична Девојки JK Униформи Есен Девојки Cosplay Костими Морнар Одговараат на Облека Pleated ЗдолништеОпис : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет на Материјал : Полиестер Боја : Како на Сликата Големина : Како големина на табелаСовети : Ако не знаете како да се избере големината, можете да ни порака.Пакет се вклучени : 1 x Здолниште + ВрвотЗа Големина Не може да биде 13 cm разлика од прирачник за мерење...

Децата Момчиња Училишни Униформи Печатење на маици+Здолниште/панталони Поставите Девојки Летен Камп Слободно Одговараат Салата Тренерки Спорт Одговараат на

DEN 1248.00

Големина информацииXXS : Обележано 100#,одговара за висина 8090cmXS : Обележано 110#,одговара за висина 90100cmS : Обележано 120#,одговара за висина на 100110cmМ : Обележано 130#,одговара за висина 110120cmL : Обележано 140#,одговара за висина 120130cmXL : Одбележаа 150#,одговара за висина 130140cmXXL : Обележано 160#,одговара за висина 140150cm3 XL : Обележано 170#,одговара за висина 150160cm4 XL : Обележано 180#,одговара за висина 160170cm5 XL : Обележано 185#,одговара за висина 170175cm

Бренд LEHNO Британски Училишни Униформи Мода Момчиња&Девојки Студентите Одговара на Висок Квалитет Волнени Грб 4pcs Поставува

DEN 4625.28

Двојно Гради Британски Outwear Одговара Долги Ракави Грб Висок Квалитет на Училиште Униформа Облека Мода Студент Неколку Нови Јакни Кошула+Здолниште / Панталони+Грб+Лак вратоврска 4pcs ПоставуваДостапни грешка опсег : 12cm

Топла продажба Јапонски/корејски Студент Одговараат на Слатки Девојки/Жени Cosplay Морнар Одговараат на Училишни Униформи Облека Морнарица Врвот+Здолништа

2297.28 -30 % DEN 1608.00

Топла продажба Јапонски / корејски Студент Одговараат на Слатки Девојки / Жени Cosplay Морнар Одговараат на Училишни Униформи Облека Морнарица Врвот+Здолништа ве Молиме, изберете ја големината според Cheeest Ширина и панталони половината Големина Должина на Ракав Должина биста Рамо ширина Здолниште должина Корселе Препорачува тежина cm инчи cm инчи cm инчи cm инчи cm инчи cm инчи kg S 47 18.50 20 7.87 96 37.80 37 14.57 40 15.75 60 23.62 4045 М 48 18.90 20.5 8.07 99 38.98 38 14.96 41 16.14 64 25.20 4752 L 49 19.29 21 8.27 102 40.16 39 15.35 42 16.54 68 26.77 5255 XL 50 19.69 21.5 8.46 105 41.34 40 15.75 43 16.93 76 29.92 5760 XXL 51 20.08 22 8.66 108 42.52 41 16.14 44 17.32 82 32.28 6265 3 XL 52 20.47 22.5 8.86 111 43.70 42 16.54 45 17.72 88 34.65 6770 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме овозможи 13 cm разлика се должи на рачно мерење.

Бренд LEHNO Нова Мода Девојки Здолниште Црна Униформа Висок Квалитет на Студентите Сино Здолниште А-линија Слатка Рака Здолниште Кратко Здолниште

DEN 1200.00

Нова Мода Девојки Училишни Униформи Висок Квалитет на Студентите Здолниште Прекрасна Биста Слатка Plaid Pleated Здолниште промет на Големо со Алинија Здолниште(Ремени е монтажни)Достапни грешка опсег : 12cm

Деца од Основно и Средно Училиште Униформа Училишниот Хор Британски Училишни Униформи Облека и Долги Ракави Recitation

1274.88 -8 % DEN 1173.00

XS (100cm , за девојки / момчиња со висина 95105cm) S (110cm , за девојки / момчиња со висина 105115cm) M (120cm , за девојки / момчиња со висина 115125cm) L ( 130cm, за девојки / момчиња со висина 125135cm XL ( 140cm ,за девојки / момчиња со висина 135145cm) XXL (150см , за девојки / момчиња со висина 145155cm) 3 XL ( 160cm ,за девојки / момчиња со висина 155165cm)

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.