• Ново
HTD5M-250 Заби 50 Ширина 25мм Должина 250mm HTD5M 250 Гума Времето на Пренос Појас

HTD5M-250 Заби 50 Ширина 25мм Должина 250mm HTD5M 250 Гума Времето на Пренос Појас

Оценка на клиентот:
DEN 1439.52

Износ
Залиха

HTD5 M-250 Заби 50 Ширина 25мм
Ова предмети вклучувајќи 10pcs HTD5 M250-25 mm ширина, ако треба други големина pls контактирајте ме, ние може да се направи според вашите nedds.
специфични модели се : MXL, XL, L, XXH, XH, H, T2.5, T5, T10, T20, AT10, AT20,, 3 M, 5 M, 8 M, 14 M, S2 M, S3 M, S4.5 M, S5 M, S8 M, S14 M . специфични модели можат да се консултираат (лента материјал : гума и СТП / СТП). и соодветните макара компоненти.
Advanatge
Стабилен пренос, шок апсорпција, ниско ниво на бучава, пренос на односот на асортиман, обично до 1 : 10, за да се овозможи линија брзина до 40m / s, high пренос на ефикасноста, општо земено до 98% -99%. Трансфер на моќ од неколку watts до неколку стотина киловати. Компактна структура, исто така, се однесува на мулти-оската диск, малку тензија, не подмачкување, нема загадувањето, кои можат да работат во работата на животната средина не дозволуваат повеќе загадување и тешките прилики.
Апликации
Широко се користи во автомобил, тутун, текстил, печатење, стакло, хемикалии, лесна индустрија, металургијата, инструменти, рударство, нафта, за алатни машини, SMT, компјутер, за печатење, пакување на храна и други механичка опрема опрема.
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.
Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Наплата Кога ќе имаат колет,а не се задоволни стоки или тоа е друг проблем како што се скршени,pls да ни каже детали причина и обезбеди фотографии од која Било причина се бара за сите наплата. Точка мора да биде во оригинална состојба и без физичка штета. Купувачот одговорен за сите превозот цена
Контактирајте со нас Добредојдовте во светот на клиентите се распрашува и прашања,ние ќе се обидеме да се потрудиме да повратни информации на клиентите?s e-mail во рок од 1 работен дена. Клиентите задоволство е многу важна за нас.

Карактеристики

Материјал:
Гума
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
HTD 5M 250-25
Тип:
времето појас

Производи во категоријата

Trapezoided навистина endlesss времето појас T2.5/T5/T10/T20 тип ремени

DEN 9407.52

На времето појас е нелизгање механички диск појас и терминот може да се однесува на или : Заби појас, флексибилен појас со заби украсениот кон својата внатрешна површинаВремето појас (camshaft), а заби појас користи за да се вози на camshaft(s) во рамките на моторот со внатрешно согорување1, Модел : T10 / 2, Материјал : СТП3, Карактеристики : Nonлизгање механички диск појас4, Одговараат за : Рабмелење машина5, Испорака : Рок 315 дена(зависи од акции)6, Работна температура : во Рамките 110 centigrade7, Сертификација : BV / TUV / SGS / ISO90018, Големина : ОЕМ или ODM барање9, MOQ : 50 PCS10...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1440-8M-30 заби 180 ширина 30мм должина 1440mm HTD8M 1440 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1872.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

POWGE T5 Синхрони времето појас C=790/800/810/815/840 Ширина 10/15/20mm Заби 158 160 162 163 168 Гума T5X800 T5X810 T5X840

DEN 575.52

Метрички Trapezoid T5 Синхрони Појас Периметар / Теренот должина 790 / 800 / 810 / 815 / 840mm Теренот 5mm Заби број 158 T 160 T 162 T 163 T 168 T Гума, Neoprene со Fiberglass core Ширина 10 / 15 / 20mm T5 Времето Појас Т тип во затворенијамка за Светлина Оптоварување Пренос( На T5 Синхрони појас Периметар имаат 790 / 800 / 810 / 815 / 840mm )(ве молиме изберете Појас Периметар и Ширина и Квантитетот )T5 Синхрони Појас ЗатворениЈамка Карактеристики : Карактеристики : Редовни Вртежен Момент T2.5 T5 T10 T10 се Метрички Т Тип Трапезоидна Синхрони појас заби времето pulleys,погодна за пренос...

Бесплатен Превозот 290H100 заби 58 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 736.60 mm Теренот 12.7 мм 290 H 100 Т Индустриски времето појас 5pcs/многу

DEN 2232.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1176-8M-30 заби 147 ширина 30мм должина 1176mm HTD8M 1176 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1584.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1280-8M-30 заби 160 ширина 30мм должина 1280mm HTD8M 1280 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1680.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Кориснички T5 навистина бескрајни времето појас

DEN 9052.32

На времето појас е нелизгање механички диск појас и терминот може да се однесува на или : Заби појас, флексибилен појас со заби украсениот кон својата внатрешна површинаВремето појас (camshaft), а заби појас користи за да се вози на camshaft(s) во рамките на моторот со внатрешно согорување1, Модел : T2, Материјал : СТП3, Карактеристики : Nonлизгање механички диск појас4, Одговараат за : Рабмелење машина5, Испорака : Рок 315 дена(зависи од акции)6, Работна температура : во Рамките 110 centigrade7, Сертификација : BV / TUV / SGS / ISO90018, Големина : ОЕМ или ODM барање9, MOQ : 50 PCS10...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1904-8M-30 заби 238 ширина 30мм должина 1904mm HTD8M 1904 ГОДИНА 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 2448.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD2800-8M-30 заби 350 ширина 30мм должина 2800mm HTD8M 2800 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 3504.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

2 парчиња 60 заби GT2 Времето Макара Bore14mm + 5Meters GT2 времето Појас Широк 6mm 2GT појас макара за 3D печатач бесплатен превозот

DEN 936.00

Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи : 2 парчиња x 60 Заби GT2 Алуминиум Времето Pulleys Понесе 14mm .4pcs x М3 setscrews1pcs x Ален Копче1pcs x 2 GT Отвори Појас Гума, Neoprene Со Fiberglass Core (2mm теренот x 6mm широк)...

Флексибилни V Ребрести Појас 4PJ406

DEN 552.00

Флексибилни V Ребрести ПојасТип : PJТеренот : 2.4 mmТеренот број : 4Појас ширина : 9.6 mmВисина : 3.5 mmRib Висина : 1.5 mmДолжина : 4 PJ406 406mmПРЕВОЗОТПроизводите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1304-8M-30 заби 163 ширина 30мм должина 1304mm HTD8M 1304 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1704.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

2 ПАРЧИЊА XL Времето Појас 10мм Ширина 100XL/102XL/104XL106XL/108XL/110XL/112XL/114XL/116XL/118XL Тип 5.08 mm Теренот XL Црн Појас

300.00 -19 % DEN 243.00

LUPULLEY 2 ПАРЧИЊА XL Времето Појас 10мм Ширина Црна Гума Затворенијамка Макара Појас100 XL / 102 XL / 104 XL106 XL / 108 XL / 110 XL / 112 XL / 114 XL / 116 XL / 118 XL Тип 5.08 mm Теренот XL Модел Заби број на Теренот Должина Ширина Материјал Тежина Пакет 100 XL 50 T 254.00 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 102 XL 51 T 259.08 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 104 XL 52 T 264.16 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 106 XL 53 T 269.24 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 108 XL 54 T 274.32 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 110 XL 55 T 279.40 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 112 XL 56 T 284.48 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 114 XL 57 T 289.56 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 116 XL 58 T 294.64 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 118 XL 59 T 299.72 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многуБелешки : 120 XL≠120mm,секој модел со секој теренот должина,како што се 120 XL,теренот должина 304.80 mmЗа повеќе XL времето ремени,ве молиме кликнете на десното модел во подолу лист...

5 парчиња/пакет HTD3M времето појас должина 477mm заби 159 ширина 10мм гума затворени-јамка 477-3M-10 Висок квалитет HTD 3M 477 10 CNC

DEN 451.20

477HTD3 M10мм Времето Ремени теренот 3.00 мм или 0.118 инчен, должина 477mm ширина 10мм заби 159Количина : 5 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ Карактеристики : Висок вртежен момент.HTD 3 M времето Ремени,погоден за Висок Torqure Transmisson.Листата на мерењето појас спецификација Модел и големина( 3 M тип на Теренот=3.00 mm) : Производ Слик За Повикување Само : Измената на Производство на сите видови на HTD 3 M Времето ПојасиЗабелешка : големината на времето појаси за вашиот референца само.Детални информации како што вашиот бараната големина.добредојдовте да се распрашува,или примерок обработка!Во зависност од вашите барања, ние обработка на нестандардни времето појас и макарата.Превозот 1...

Подвижни Возење Ролери Поцинкуван Подвижни Макара Појас Подвижни Ролери Гравитацијата Подвижни Idler Гума Lagged Макара

DEN 624.00

Ви благодариме за вашиот изглед преку нашата веб страна, ние сме една фабрика во изработка на транспортери и опрема...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1240-8M-30 заби 155 ширина 30мм должина 1240mm HTD8M 1240 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1632.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен превозот! 4 парчиња / многу 60XL/64XL/68XL Појас Гм Заби Појас 5.08 mm Чекор 10 mm ширина XL Макара

DEN 588.96

Бесплатен превозот! 4pcs / многу 60 XL / 64 XL / 68 XL Појас Гм Заби Појас 5.08 mm Чекор 10 mm ширина XL Макара имаме 60 XL за 1020 XL времето појас за избор...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1928-8M-30 заби 241 ширина 30мм должина 1928mm HTD8M 1928 ГОДИНА 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 2472.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1488-8M-30 заби 186 ширина 30мм должина 1488mm HTD8M 1488 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1944.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот PK Ребрести Појас PK2120 PK2135 PK2140 PK2150 PK2164 PK2175 Гума Пренос V Појас Возило Индустриското Земјоделство

DEN 2448.00

ние исто така снабдување други ребра , цената е исто така различни , ако треба други ребра , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

2 парчиња 600 HTD 8M 45 Времето појас должина 600mm ширина 45mm теренот 8мм заби 75 Гума HTD8M СПИ S8M Времето појаси

DEN 1104.00

2 парчиња 600 HTD 8 M 45 Времето појас должина 600mm ширина 45mm теренот 8мм заби 75 Гума HTD8 M СПИ S8 M Времето ремени Тип : 6008 M45 Количина : 1pcТеренот : 8mmМатеријал : Neoprene Rubber Со Fiberglass CoreДолжина : 600mmШирина : 45 mmЗабите Број : 75 ЗабиОблик : ЗатворениЈамкание исто така снабдување други ширина 9mm, 10мм, 15mm,20mm,25мм...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.