• Ново
HTD5M-250 Заби 50 Ширина 15mm Должина 250mm HTD5M 250 Гума Времето на Пренос Појас

HTD5M-250 Заби 50 Ширина 15mm Должина 250mm HTD5M 250 Гума Времето на Пренос Појас

Оценка на клиентот:
DEN 1104.00

Износ
Залиха

HTD5 M-250 Заби 50 Ширина 15mm
Ова предмети вклучувајќи 10pcs HTD5 M250-15 mm ширина, ако треба други големина pls контактирајте ме, ние може да се направи според вашите nedds.
специфични модели се : MXL, XL, L, XXH, XH, H, T2.5, T5, T10, T20, AT10, AT20,, 3 M, 5 M, 8 M, 14 M, S2 M, S3 M, S4.5 M, S5 M, S8 M, S14 M . специфични модели можат да се консултираат (лента материјал : гума и СТП / СТП). и соодветните макара компоненти.
Advanatge
Стабилен пренос, шок апсорпција, ниско ниво на бучава, пренос на односот на асортиман, обично до 1 : 10, за да се овозможи линија брзина до 40m / s, high пренос на ефикасноста, општо земено до 98% -99%. Трансфер на моќ од неколку watts до неколку стотина киловати. Компактна структура, исто така, се однесува на мулти-оската диск, малку тензија, не подмачкување, нема загадувањето, кои можат да работат во работата на животната средина не дозволуваат повеќе загадување и тешките прилики.
Апликации
Широко се користи во автомобил, тутун, текстил, печатење, стакло, хемикалии, лесна индустрија, металургијата, инструменти, рударство, нафта, за алатни машини, SMT, компјутер, за печатење, пакување на храна и други механичка опрема опрема.
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.
Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Наплата Кога ќе имаат колет,а не се задоволни стоки или тоа е друг проблем како што се скршени,pls да ни каже детали причина и обезбеди фотографии од која Било причина се бара за сите наплата. Точка мора да биде во оригинална состојба и без физичка штета. Купувачот одговорен за сите превозот цена
Контактирајте со нас Добредојдовте во светот на клиентите се распрашува и прашања,ние ќе се обидеме да се потрудиме да повратни информации на клиентите?s e-mail во рок од 1 работен дена. Клиентите задоволство е многу важна за нас.

Карактеристики

Материјал:
Гума
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
HTD 5M 250-15
Тип:
времето појас

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1176-8M-30 заби 147 ширина 30мм должина 1176mm HTD8M 1176 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1584.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD2464-8M-30 заби 308 ширина 30мм должина 2464mm HTD8M 2464 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 3144.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

2 ПАРЧИЊА XL Времето Појас 10мм Ширина 100XL/102XL/104XL106XL/108XL/110XL/112XL/114XL/116XL/118XL Тип 5.08 mm Теренот XL Црн Појас

300.00 -19 % DEN 243.00

LUPULLEY 2 ПАРЧИЊА XL Времето Појас 10мм Ширина Црна Гума Затворенијамка Макара Појас100 XL / 102 XL / 104 XL106 XL / 108 XL / 110 XL / 112 XL / 114 XL / 116 XL / 118 XL Тип 5.08 mm Теренот XL Модел Заби број на Теренот Должина Ширина Материјал Тежина Пакет 100 XL 50 T 254.00 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 102 XL 51 T 259.08 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 104 XL 52 T 264.16 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 106 XL 53 T 269.24 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 108 XL 54 T 274.32 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 110 XL 55 T 279.40 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 112 XL 56 T 284.48 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 114 XL 57 T 289.56 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 116 XL 58 T 294.64 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многу 118 XL 59 T 299.72 mm 10мм Гума 10g / pc 2 парчиња / многуБелешки : 120 XL≠120mm,секој модел со секој теренот должина,како што се 120 XL,теренот должина 304.80 mmЗа повеќе XL времето ремени,ве молиме кликнете на десното модел во подолу лист...

LUPULLEY 2 ПАРЧИЊА XL Времето Појас 180/182/184/186/188/190/192/194/196/198XL 10мм Ширина Заб Појас XL Црна Гума Макара Појас

412.80 -19 % DEN 335.00

XL Времето Појас Црна Гума Макара Појас180 XL / 182 XL / 184 XL / 186 XL / 188 XL / 190 XL / 192 XL / 194 XL / 196 XL / 198 XL Тип 10мм Ширина Модел Заби број на Теренот Должина Ширина Материјал Тежина Пакет 180 XL 90 T 457.20 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 182 XL 91 Т 462.28 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 184 XL 92 T 467.36 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 186 XL 93 T 472.44 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 188 XL 94 T 477.52 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 190 XL 95 T 482.60 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 192 XL 96 T 487.68 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 194 XL 97 T 492.76 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 196 XL 98 T 497.87 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многу 198 XL 99 T 502.92 mm 10мм Гума 11g / pc 2 парчиња / многуЗа повеќе XL времето ремени,ве молиме кликнете на десното модел во подолу лист...

Бесплатен Превозот 290H100 заби 58 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 736.60 mm Теренот 12.7 мм 290 H 100 Т Индустриски времето појас 5pcs/многу

DEN 2232.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

HTD5M-250 Заби 50 Ширина 25мм Должина 250mm HTD5M 250 Гума Времето на Пренос Појас

DEN 1439.52

HTD5 M250 Заби 50 Ширина 25ммОва предмети вклучувајќи 10pcs HTD5 M25025 mm ширина, ако треба други големина pls контактирајте ме, ние може да се направи според вашите nedds.специфични модели се : MXL, XL, L, XXH, XH, H, T2.5, T5, T10, T20, AT10, AT20,, 3 M, 5 M, 8 M, 14 M, S2 M, S3 M, S4.5 M, S5 M, S8 M, S14 M ...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1280-8M-30 заби 160 ширина 30мм должина 1280mm HTD8M 1280 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1680.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

POWGE T5 Синхрони времето појас C=790/800/810/815/840 Ширина 10/15/20mm Заби 158 160 162 163 168 Гума T5X800 T5X810 T5X840

DEN 575.52

Метрички Trapezoid T5 Синхрони Појас Периметар / Теренот должина 790 / 800 / 810 / 815 / 840mm Теренот 5mm Заби број 158 T 160 T 162 T 163 T 168 T Гума, Neoprene со Fiberglass core Ширина 10 / 15 / 20mm T5 Времето Појас Т тип во затворенијамка за Светлина Оптоварување Пренос( На T5 Синхрони појас Периметар имаат 790 / 800 / 810 / 815 / 840mm )(ве молиме изберете Појас Периметар и Ширина и Квантитетот )T5 Синхрони Појас ЗатворениЈамка Карактеристики : Карактеристики : Редовни Вртежен Момент T2.5 T5 T10 T10 се Метрички Т Тип Трапезоидна Синхрони појас заби времето pulleys,погодна за пренос...

LUPULLEY XL Времето Појас 320XL/322XL/330XL/332XL/334XL/336XL/338XL Тип 10мм Ширина Црна Гума Макара Појас Заби теренот 5.08 mm

331.20 -13 % DEN 288.00

XL Времето Појас 320 XL / 322 XL / 330 XL / 332 XL / 334 XL / 336 XL / 338 XL Тип10мм Ширина Црна Гума Макара Појас Модел Заби број на Теренот Должина Ширина Материјал Тежина Пакет 320 XL 160 T 812.80 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многу 322 XL 161 T 817.88 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многу 330 XL 165 T 838.20 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многу 332 XL 166 T 843.28 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многу 334 XL 167 T 848.36 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многу 336 XL 168 T 853.44 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многу 338 XL 169 T 858.52 mm 10мм Гума 20g / pc 1pc / многуЗа повеќе XL времето ремени,ве молиме кликнете на десното модел во подолу лист XL Времето Појас 10мм Ширина

POWGE 10pcs T2.5 Тајмингот појас Периметар 285 287.5 290 300 305 Ширина 6mm Заби 114 115 116 120 122 T2.5X285 синхрони T2.5X300

DEN 911.52

10pcs Метрички Trapezoid T2.5 Синхрони Појас Периметар 285 / 287.5 / 290 / 300 / 305mm Теренот 2,5 mm Заби 114 T 115 T 116 T 120 T 122 T Гума, Neoprene Fiberglass Ширина 6mm T2.5 Тајмингот Појас Т тип во затворенијамка за Светлина Оптоварување Пренос( На T2.5 Синхрони појас Периметар имаат 285 / 287.5 / 290 / 300 / 305mm ,ве молиме изберете Појас Периметар и Ширина)(Опција "Мешани остави порака" значи можете да изберете различни должина на 285 / 287.5 / 290 / 300 / 305mm )T2.5 Синхрони Појас ЗатворениЈамка Карактеристики : Карактеристики : Редовни Вртежен Момент T2.5 T5 T10 T10 се Метрички Т Тип Трапезоидна Синхрони појас заби времето pulleys,погодна за пренос...

Ребрести поли v појас 4PJ457

DEN 576.00

Ребрести ПолиV ПојасТип : PJТеренот : 2.4 mmПојас ширина : 2.4 mm*4Висина : 3.5 mmRib Висина : 1.5 mm4 PJ457 457mmПРЕВОЗОТПроизводите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1840-8M-30 заби 230 ширина 30мм должина 1840mm HTD8M 1840 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 2376.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот Инчен Trapezoid L времето појас L-200 Width=50.8 мм L отвори синхрони појас СТП со челик core L појас макара 10Meters

DEN 7200.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,15mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаТ заби Индустриски Гума времето појасТип на Теренот Pb(mm) Забот на височината ht(mm) Појас дебелина хс(mm) Аголот β° Детали MXL 2.032 0.51 1.14 40 Детали XXL 3.175 0.76 1.52 50 Детали XL 5.080 1.27 2.30 50 Детали L 9.525 1.91 3.60 40 Детали H 12.70 2.29 4.30 40 Детали XH 22.225 6.35 11.20 40 Детали XXH 31.750 9.53 15.70 40 Детали T2.5 2.5 0.7 1.30 40 Детали T5 5 1.20 2.20 40 Детали T10 10 2.50 4.50 40 Детали T20 20 5.00 8.00 40 Детали AT5 5 1.20 2.70 50 Детали AT10 10 2.50 5.00 50 Детали AT20 20 5.00 8.00 50 ДеталиHAPE SELEETION ГРАФИКИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD2272-8M-30 заби 284 ширина 30мм должина 2272mm HTD8M 2272 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 2856.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1168-8M-30 заби 146 ширина 30мм должина 1168mm HTD8M 1168 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1560.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1544-8M-30 заби 193 ширина 30мм должина 1544mm HTD8M 1544 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1992.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

12pcs тркала 25мм Теренот * 298mm Долго Скејт Тркала Подвижни 20mm К. Г.* 15mm Ширина на Тркала Гравитацијата Подвижни ролери Капацитет 30Kgf

DEN 1728.00

Име : Метал Скејт Тркала Подвижни / Летаат тркала подвижниДел број : НА2015 BS298 L25 PТркала : 12pcsДолжина : 298mmТеренот : 25mmГолемина на тркало : К...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD1248-8M-30 заби 156 ширина 30мм должина 1248mm HTD8M 1248 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 1656.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 1pcs HTD2224-8M-30 заби 278 ширина 30мм должина 2224mm HTD8M 2224 8M 30 Лак заби Индустриски Гума времето појас

DEN 2808.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.