• Ново
12pcs/set Луди Јајце Обновливи Силикони Кифла Калапи Фондан Торта Декорирање Мувла Алатки Мешана Боја Печење Чаши

12pcs/set Луди Јајце Обновливи Силикони Кифла Калапи Фондан Торта Декорирање Мувла Алатки Мешана Боја Печење Чаши

Оценка на клиентот:
DEN 191.04
DEN 180.00 -6 %

Износ
Залиха


Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA/LFGB стандарди; 2) не-стап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, ниска-јаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно. Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост : 1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела; 2) користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро; 3) Ве молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња; 4) не пристап до оружје, или користете челична волна и други тешко да се исчисти алатки за чистење; 5) по печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро; 6) правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.
Секоја чаша мерки 2.75" дијаметар на отворањето, 1.6" дијаметар на дното, и 1.25" високи

Карактеристики

Бренд Име:
BEIGUAN
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
Силикони
сертификација:
ФДУ
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
Еко-Пријателски
Тип:
Торта Алатки
Тип:
Печење & Тесто Алатки
каталог:
Bakeware Поставува
боја:
случаен
Обликот:
Круг
тип 1:
сапун мувла

Производи во категоријата

Среќен Божиќ На Силиконски Торта Мувла Елка Силиконски Калап Чоколадо Moldes Де Silicona Фондан Торта Декорација Cookie Мувла

142.08 -30 % DEN 99.00

Главната Опис : Среќен Божиќ На Силиконски Торта Мувла Елка Силиконски Калап Чоколадо Moldes Де Silicona Фондан Торта Декорација Cookie МувлаГолемина : 7.8*5 CMБоја : белаОблик : среќен божиќ стеблаМатеријал : 100% foodgrade силикониМека,флексибилни и издржливиЛесен за употреба и чистењеТемпература : 40 до +230 степенМикробранова печка сеф,фрижидер безбедно и машина за миење садови безбедно

Кујна Cupcakes Палачинки Cookie Торта Muffins Печење Waffles Тесто Фармацевт Крем Speratator Вентил За Мерење На Купот

604.32 -25 % DEN 453.00

Карактеристики : Екстраширок отвор, се доволно големи за да се прелива тесто во голем сад за мешање.Со мерење на знаци, ви кажува точни дел.Капацитетот е до 900ml.Трајни производи за долго време се користи.Лесен за употреба и чиста.Погоден за печење cupcakes, muffins, палачинки, doughnuts, итн.Спецификации : Боја : Виолетова & транспарентен(со мерење на знаци)Материјал : ПластикаКапацитет : 900ml / 3 CПроизвод големина : Прибл.17 * 11 * 18.5 cm / 6.7 * 4.3 * 7.3 воНето тежина : 292gПакетот Вклучува : 1x Палачинка Тесто ФармацевтAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење.2.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и монитор е brightness / contrast settings итн, на тон на боја на вебсајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков.а

4pcs Кристал Силиконски Калап Смола DIY Ѕвезди Pendant Изработка на Силиконски Калап Ѓердан Pendant Смола Накит Одлуки Мувла Занаетчиски

95.52 -9 % DEN 87.00

Карактеристики : Рачно изработени мувла направени со висок квалитет и отпорни силикони.Лесно правење и лесно надвор.Вашиот најдобар избор да се направи било занает.Спецификации : Материјал : СиликонГолемина : прибл...

LXYY Мувла 10cm бебе мека керамика силиконски калап палецот кукла смола мувла свадба бонбони мувла

DEN 704.64

LXYY Мувла 10cm бебе мека керамика силиконски калап палецот кукла смола мувла свадба бонбони мувла Опис Item Име 10cm бебе мека керамика силиконски калап Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY Бебе големина / cm 10 CM*6 CM*2.5 CM тежина / g 65 G Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, сапун, овошје желе, шеќер, и 3 D чоколадо...

SHENHONG Круша 3D Уметност Торта Мувла Поп Силикони Декорација Мувла Мус Silikonowe Moule Formy Печење Колачи

736.80 -51 % DEN 361.00

SHENHONG Круша 3 D Уметност Торта Мувла Поп Силикони Декорација Мувла Мус Silikonowe Moule Formy Печење КолачиБоја : БелаДимензии : Прикажи СликиПакетот вклучува : 1* Торта МувлаНа мувла се одликува со екстремната флексибилност, се погодни за употреба во рерна, во фрижидер и во експлозијата чилери отпор да температури кои се движат од 60 ° C до + 230 ° C.На elastictà и флексибилност на материјалот, згора на тоа, безбедно да се овозможи да се наведнуваат на мувла, па како да не заземаат премногу простор.Машина за миење садови и гарантира за честа употреба на производот мајсторски се комбинира погодност, дизајн и квалитет.Нашата компанија има 12 годишно искуство во производство на силиконски производи,главни производи : силикони торта мувла, мраз мувла, чоколадо мувла, калап сапун сите видови на храна одделение силиконски каучук мувла, и сите видови на силиконски прибор, дневни потреби.Нашиот дух на прв клиент, интегритет во центарот концепт, акумулацијата на голем број на домашни и странски клиенти за квалитет, производи се извезуваат во целиот свет.Чиста течност силика гел, нетоксични и невкусна, безбедни и хигиенски, својата добра топлинска спроводливост за да се обезбеди најдобар ефект на готвење и печење.Нестап силиконски калап за ослободување се особено лесен, лесен, мазна, речиси совршенПо печење, печење лист, кул за 10 минути и потоа отпуштете, подобар ефект.Силиконски калап користење на собна температура е 60 СТЕ C ~ : 230 СТЕ C може да се користи во микробранова печка, скара, топлински плоча, исто така, може да се замрзнат во фрижидер замрзнувачСе создаде фенси bundt торта да ја покажат на вашето семејство и пријатели со овој уникатен мувла...

2 парчиња Стигнале Круг Мус Прстен & Плоштадот Мувла Bakeware Сет од не ' Рѓосувачки Челик Торта Мувла Прилагодливи Торта Декорирање за Печење Алатка

844.80 -20 % DEN 676.00

2 парчиња / set Прилагодливи Нерѓосувачки ЧеликТорта Калап За Печење АлаткиСо Star Link StarСпецификации : Боја : Случајни Материјал : Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Големина : Како на сликата Тежина : 495gПакетот Вклучува : 2 x Нерѓосувачки Челик Мус Торта ПрстенКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Прилагодливи дијаметар : 16 20 cm / 6.3 7.87 инчи Мувла со голем обем, се попогодни за да се прилагоди на големината...

Moldes Де Silicona 3D Среќен Божиќ Силикони Торта Мувла Елен Елен Силиконски Калап за Печење Чоколадо Фондан Торта Декорирање Алатки

94.56 -10 % DEN 85.00

Главната Опис : Moldes Де Silicona 3 D Среќен Божиќ Силикони Торта Мувла Елен Елен Силиконски Калап за Печење Чоколадо Фондан Торта Декорирање АлаткиГолемина : 7.5*6 CMБоја : розеваОблик : среќен божиќ elkМатеријал : 100% foodgrade силикониМека,флексибилни и издржливиЛесен за употреба и чистењеТемпература : 40 до +230 степенМикробранова печка сеф,фрижидер безбедно и машина за миење садови безбедно

Нови Hippocampus се Стопи Силиконски Калап Колачи Мувла Чоколадо Калап за Печење Алатки Дома, DIY Моделирање Мувла A1309

156.96 -29 % DEN 111.00

Нови Hippocampсе Стопи Силиконски Калап Колачи Мувла Чоколадо Калап за Печење Алатки Дома, DIY Моделирање Мувла A1309 Ставка ОписМатеријал : СиликонБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

Цилиндар rhombus 3D калап сапун мувла силиконски калапи калап за сапун свеќа калапи handemade мувла арома камен габи,

575.52 -15 % DEN 489.00

Добредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашата слика ,ви благодариме.Цилиндар rhomb D калап сапун мувла силиконски калапи калап за сапун свеќа калапи handemade мувлаМувла Материјал Силикони Производ големина7*4.5*4.5 cm Сапун тежина 125g Мувла големина cm во Калап боја случаен Работна температура 40 C да 220 Cнашата продавница други hotsale мувла , кликнете на сликата за да се купи!!!1 ...

Силиконска Лента Поп Торта Стап Се Појавува Мувла Cupcake Печење Мувла Партија

10800.00 -20 % DEN 8640.00

Силиконска Лента Поп Торта Стап Се Појавува Мувла Cupcake Печење Мувла ПартијаПроизвод Карактеристики : Материјал : СиликонDemension : 22.5 x 18cm / 9 x 7.2 инченКруг со Дијаметар : 4cm ,Стап Должина : 7cm Пакет се вклучени : 2x Поп Мувла + 20 СтаповиПосветеност На КвалитетотНашата цел е да се направи долго бизнис со вас...

Женски кукла џеб мека керамика силиконски калап роденден, свадба сапун декорација мувла Женско бебе рацете на бебето

DEN 607.68

Женски кукла џеб мека керамика силиконски калап роденден, свадба сапун декорација мувла Женско бебе рацете на бебето Опис Item Име рацете на бебето Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY Бебе големина / cm 8СМ*4.5 CM*3 CM тежина / g 58 G Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, сапун, овошје желе, шеќер, и 3 D чоколадо...

2017 силикони Вафли Палачинка печење мувла јајце мувла Торта мувла

239.52 -15 % DEN 204.00

Драг Пријател, ако сте russion клиент, ве молиме оставете ни го вашето име и презиме откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела побрзо, ви благодариме однапред !

БЕЈКЕР ДЕПО DIY Силиконски Калап за Чоколадо Желе Пудинг Силикони Торта Декорирање Мувла Двојно Срцето Дизајн CDSM-581

158.40 -40 % DEN 95.00

РУСКИТЕ КУПУВАЧИ : БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ЗА ВТОРИОТ ОБЈЕКТ (ВО ЕДЕН РЕД) ВО РУСИЈА КУПИ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ...

4pcs /многу креативни мода девојка картичка пакување од не ' Рѓосувачки челик колачиња машина мувла торта мувла ориз моделирани

153.60 -40 % DEN 92.00

бесплатен превозотНОВО! креативни мода девојка картичка пакување од не ' Рѓосувачки челик колачиња машина мувла торта мувла ориз моделираниИмајте на ум тоа пред да нарачате : 1...

Силиконски Фондан Машина Торта Мувла Чоколадо Тесто Фондан Мувла Кујна Sugarcraft Желе Пудинг Ice Cube Торта Декорирање Алатки

26.88 -14 % DEN 23.00

Паднав во љубов со печење, бидејќи тоа носи мене многу на животот задоволства и ме прави навистина љубовен животдве стил youcan изберетееден е симпатична шапкадругиот е бројот мувлание сме фабрика .цената е трговија на големо цена

кинески месечината торта со цвет силиконски калап сапун силиконски калап сапун калапи

DEN 556.80

кинески месечината цвет торта со форма на силиконски калап, калап сапун , силиконски калап сапунФункција : 1,Eко пријателски2,Долг живот (300~500 пати повеќе)3, висока температура отпор (40~240 centigrade)4,помек,лесно да се demould&операција5,Разни апликацијаСпецификација : Материјал : помек течни силиконска гумаТежина на сапун мувла : 150gГолемина на сапун мувла : 95*95*45mmБоја : автоматскиПримена : Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.

FILBAKE Круг Ридот Пагоди во Облик на Бели Силикони Торта Чоколадни Десерти сладолед Калап за Печење Алатки Bakeware Тесто

335.52 -19 % DEN 272.00

Материјал : Храна безбедно силикониБоја : БелаГОЛЕМИНА20*20*5.5 cm / 7.87*7.87*2.16"Пакетот вклучува : 1* Силикони Торта МувлаТемпературата се движи од 40 до +230 °C...

благослов во кинески карактер силиконски калап сапун мувла силиконски калап сапун

DEN 556.80

благослов во кинески карактер во облик на силиконски калап , калап сапун , силиконски калап сапун , силикони торта мувлаФункција : 1,Eко пријателски2,Долг животен век (500 пати повеќе)3, висока температура отпор (40~240 centigrade)4,помек,лесно да се demould&операција5,Разни апликацијаСпецификација : Материјал : помек течни силиконска гумаТежина : 150gГолемина : 95*95*32милиметриБоја : автоматскиПримена : Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.

Цвет силикони чипка мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо gumpaste мувла свадба торта decoraton CK-СМ-252

431.52 -15 % DEN 367.00

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови БезбедноКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware кујна

Фондан Силиконски Калап Девојка Лице silikon форма Мувла Чоколадно Колаче печење алатки за торти Оркестарот Кукла Одлуки T1013

109.92 -14 % DEN 94.00

Опис на Производ големина Должина : 5.1 cm ширина : 5.1 cm дебелина : 2cm тежина : 40g Боја : розова Пакување : OPP вреќа Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1.Материјал : 100% потрошувачка на ниво на силиконски гел...

Топ Продажба Цвет Форма Фондан CupCake Embosser Машина Мувла Шлаг Втиснување Шеќер, Бисквит Торта Занает

DEN 47.52

Висок квалитет на храна одделение силиконски.Лесен за употреба и чиста.Таа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож.Предмет тип : Фондан КалапиФункција : Екопријателски,Еднократно,НестапОблик : Осум petal цветМатеријал : СиликонБоја : РозеваГолемина на : 12.5*7*0.7 CMТежина : 30gРејтинг на температура : 40 centigrade на +230 centigradeПакет содржи : 1*Фондан КалапиAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да биде малку поинаков од вистинската боја на објектот...

природните предели форма на силиконски калап сапун силиконски калап украсување сапун габи,

DEN 556.80

природните предели во облик на силиконски торта мувла , силиконски калап сапун , силиконски калап , торта алаткиФункција : 1,Eко пријателски2,Долг живот (300~500 пати повеќе)3, висока температура отпор (40~240 centigrade)4,помек,лесно да се demould&операција5,Разни апликацијаСпецификација : Материјал : помек течни силиконска гумаТежина : 150gГолемина : 82*82*42mmБоја : автоматскиПримена : Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.

Надворешниот простор cupcake wrappers роденден декорација за деца 12 wrappers+ 12 вметнете картички печење алатка

311.52 -25 % DEN 234.00

Име на производ : вселената cupcake wrappers роденден декорација за деца 12 wrappers+ 12 вметнете картички печење алаткаПотекло : КинаСпецификација : дното дијаметар : 5cmОпис : 1 сет вклучуваат 12 околните wrappers и 12 вметнете картички ...

Музика Ангел Занает Уметност Силиконски калап Сапун Занает Калапи DIY рачно изработени сапун калапи

DEN 261.60

Опис на Силиконски калапи Боја : Случајно Бродот од Кина машина за миење Садови безбедно,Лесен за користење и брзо да се исчисти Заврши Сапун Големина : Заврши Сапун тежина : Ние брод на сите стоки во рамките 72hours по приемот на плаќање (освен за одмор и за викенд).ЗемјаДојде времеПревозот МетодПревозот Надоместсветот2045 денаМеѓународниот Воздушен MailБесплатен Превозот во светотНие брод од страна на Меѓународниот Воздушен mail од Кина од страна на Кина пост, Обично можете да добиете пакет брзо во рок од 25 дена, но понекогаш тоа може да трае околу 45 дена да пристигнат...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.