• Ново
DYL009U 17.7 mm 3D Велигден Bunny Флексибилни Силиконски Калап - Зајакот Животинско Мувла Накит, Фондан, Заболување на Паста, Слез, Смола Мувла

DYL009U 17.7 mm 3D Велигден Bunny Флексибилни Силиконски Калап - Зајакот Животинско Мувла Накит, Фондан, Заболување на Паста, Слез, Смола Мувла

Оценка на клиентот:
DEN 61.92
DEN 57.00 -8 %

Износ
Залиха


Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.
Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.
Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.
Мувла боја : од Страна на Случаен избор.
Мувла Материјал : Храна Безбедно Силикони
Нема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.
Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..
Љубезно Ве Потсетам :
Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.
Мувла clean-up е лесно со топла вода & сапун.

Карактеристики

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Бренд Име:
UIE
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,
Број На Модел На:
DYL009U

Производи во категоријата

Кралски Дијамант Силиконски Калап Фондан Чоколадо Силиконски Калап Cookie Силиконски Калап за Печење H755

167.04 -5 % DEN 159.00

Големина : 80*85*23mmМувла тежина : 9 0gМатеријал : храна одделение силиконскиБоја : испрати по случаен изборКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

FILBAKE Силикони Пан Торта Калап за Печење Габи, За Косата Цвет Форма Колачи Габи, DIY Чоколадо Тави Украсување Десерти Алатки

486.24 -19 % DEN 394.00

Материјал : Храна Безбедно Силиконски КалапБоја : БелаГолемина : 16.5 CM*4.5 CM*16.5 CMПакет Содржи : 1*Силиконски КалапБез мирис, нетоксичен, антипрашина, трајни, impermeable, лесен за чистење.Одлично за остварување Фондан Десерт Колачи Косата и повеќе.Едноставно истурете вашиот омилен рецепт во калапот, подготви и кул целосно.Потоа свртете го наопаку овој флексибилен силиконски калап нуди нестап површинатоа им овозможува на печива да pop право надвор со малку притисок од дното.Лесно да се исчисти и практично да ги продавница.Нестап површина ракување ќе го објави храна без борба.Посебно им помогнам на дизајн може да се намали шансата spillsи слатки форми ќе донесе повеќе забава на вашето семејство.

Нови Пристигне 4 бои Гроздобер Кабинет Копчиња и Рачки Шкафот Вратата на Кабинетот Фиока Мебел Антички Школка Рачка

9744.00 -20 % DEN 7795.00

4 бои Гроздобер Кабинет Копчиња и Рачки Шкафот Вратата на Кабинетот Фиока Мебел Антички Школка РачкаМатеријал : Железо Боја : Bronz, Бакар,Црна, Сребрена ...

Малку Мечка Форма Мувла Седум-дупка Фондан Торта Силиконски Калап Желе Бонбони Чоколадо Мувла Торта Декоратор Печење Алатки

77.28 -7 % DEN 72.00

Малку Мечка Форма Мувла Седумдупка Фондан Торта Силиконски Калап Желе Бонбони Чоколадо Мувла Торта Декоратор Печење Алатки Карактеристики : Тоа е лесно да се чисти, demould, се мијат, како и трајни производи за употреба производот е отпорни на топлина, нетоксични, нелеплива и без мирис Огради лесно во мали области, тави задржи нивната оригинална форма, а не повеќе чување или редење проблеми Печење & Тесто Алатки Тип : Торта / Јајце Курва Мувла,Чоколадо Мувла,Ice Cube Послужавник, чоколадо пудинг Функција : Екопријателски Известување 1.Ние ќе испрати боите на објектот случајно...

Часовник Види Силикони Фондан Мувла Чоколадо Колачињата Калап Сапун, Садови За Кујна Печење Мувла Bakeware Торта Оркестарот

DEN 47.52

Здраво!Добредојдовте на Нашата Продавница!Се надевам дека ќе се забавуваат тука, додека во шопинг!Ние и ветуваме да ви даде нашата најдобра услуга!Опис : 100% сосема нов и висок квалитетПогоден за правење на cupcake / Желе / Чоколадно / Свеќа / БонбониНа мувла се добри за Фондан Колачи, Шеќер Паста, DIY готвење или занает глини.Карактеристики На Производот : 1...

Facemile 1PCS Зголеми Цвет Чоколадо Свадба Торта Cupcake Украсување Алатка DIY Печење Фондан Чипка Граница Силиконски Калап

248.16 -0 % DEN 248.00

Тип : Торта АлаткиТорта Алатки Тип : Силиконски КалапФункција : Екопријателски ,ПорибеноЕкориснички : ДаMetarial : СиликонКоличина : 1 PCSБоја : АвтоматскиКако да го добиете вашиот пакет побрзо и безбедно1.Ако сте од НАС&RU и повеќе од 5 долари за еден износ ,ние ќе испрати пакет со Epack (Можете да следење на информации и ќе го добијат во врска со 725 дена ).2.Ако не сте од сад, Русија ,единствена износ во нашата продавница во текот 5 долари , ние ќе ги искористиме Aliexpress Стандард Превозот или следење логистика информации Кина Пост Воздух Mail.3.Доколку купите повеќе од 100 долари во нашата продавница ,ние ќе испрати пакет со DHL / EMS и така натаму .На прашањето на стоки не доби и оштетена стокаАко добиете стоката е скршена или да не се дојде во рамките на одредено време,не грижете се,ве молиме контактирајте со нас на прво време ,ние ќе се врати парите или испраќање сте нов објект !Ако сте задоволни со нашата serices и производи,ве молиме да даде добар повратни информации ! Што може да ни се јавите пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе ви помогнат да се реши.ВниманиеОбично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина...

2017 силикони Вафли Палачинка печење мувла јајце мувла Торта мувла

239.52 -15 % DEN 204.00

Драг Пријател, ако сте russion клиент, ве молиме оставете ни го вашето име и презиме откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела побрзо, ви благодариме однапред !

Зелена Добар Квалитет Храна Одделение Силиконски Торта Мувла/Чоколадо Мувла/Кифла Cupcake Пан Нова Љубов Мувла

422.40 -10 % DEN 380.00

Карактеристики На Производот : *Силикон*Обновливи*Микробранова безбедно*Комора за безбедно*Машина за миење садови безбедно*фурна безбедно да65 F на +400 F (40c на +230c)*Материјал не ќе го задржи мириси или вкусови*Флексибилен за лесно отстранување на печива*Лесен за користење и брзо да се исчисти*Усогласеност со FDA / SGS*Погоден за торта мувла / желе мувла / сапун мувла*Бои : случајни*Големина(cm) : 30*17.5*0.8 cm(прибл.)*Пакување : 1pcs / opp* ние ќе брод по случаен избор на боја од спектаротопределба : *имаме сопствена фабрика;*Врвен квалитет ; *Конкурентна цена ; *Брза испорака; *Капка во Комбинација цел превозот на располагање; *Најдобри и Навремена Услуга; *100% Задоволство ;1.Можете да трговија на големо нив за препродажба, јас може да превозот надвор од нив за да ги именува адреса.2.За било какви прашања, ве молиме да се Чувствуваат Слободни да ме контактирате за Навремено, јас ќе одговори во рок од 12 часа.3.Имав неколку трговци, тие се продаде производ на e Bay, и обезбедуваат од нас, јас сум среќен да го направите мојот најдобар за вас најдобар квалитет и најдобра порции.4.Dropshipping и комбинираат превозот се двете достапни...

Нови пристигнување 3D ирваси Божиќ форма фондан мувла, торта мувла, чоколадо торта декорирање алатки, кујнски прибор SQ16238

301.44 -20 % DEN 241.00

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина : 70mm*75mm*35mmУпотреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

Топ Продажба Цвет Форма Фондан CupCake Embosser Машина Мувла Шлаг Втиснување Шеќер, Бисквит Торта Занает

DEN 47.52

Висок квалитет на храна одделение силиконски.Лесен за употреба и чиста.Таа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож.Предмет тип : Фондан КалапиФункција : Екопријателски,Еднократно,НестапОблик : Осум petal цветМатеријал : СиликонБоја : РозеваГолемина на : 12.5*7*0.7 CMТежина : 30gРејтинг на температура : 40 centigrade на +230 centigradeПакет содржи : 1*Фондан КалапиAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да биде малку поинаков од вистинската боја на објектот...

FILBAKE Круг Ридот Пагоди во Облик на Бели Силикони Торта Чоколадни Десерти сладолед Калап за Печење Алатки Bakeware Тесто

335.52 -19 % DEN 272.00

Материјал : Храна безбедно силикониБоја : БелаГОЛЕМИНА20*20*5.5 cm / 7.87*7.87*2.16"Пакетот вклучува : 1* Силикони Торта МувлаТемпературата се движи од 40 до +230 °C...

3d Замокот Bundt Колачи Пан Леб Чоколадо Bakeware Силиконски Калап E164

287.52 -5 % DEN 273.00

3d Замокот Bundt Колачи Пан Леб Чоколадо Bakeware Силиконски Калап E164Карактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB, SGS стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПроизводот N амеСиликонски М стариПроизвод M odelE164Производ Големина22.5*20.5*10.3 CMПроизвод тежина≈207 gПроизвод МатеријалХрана одделение СиликонскиПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

FILBAKE 6 Шуплини Пиштол Пиштол во Облик на Силиконски Калап за Печење Габи, За Чоколадо Мраз бикарбоната и Кифла Торта Калапи Мраз Мувла

147.84 -19 % DEN 120.00

опис : Материјал : Храна безбедно силикониБоја : Боја случаен изборГОЛЕМИНА18*13.7*1.3 cm / 7*5.3*0.5"Пакетот вклучува : 1* 6 Шуплини Пиштол Во Облик На Пиштол Со Силиконска Торта Мувла6 Шуплини Пиштол Пиштол во Облик на Силиконски Калап Чоколадо Мраз бикарбоната и Кифла Калапи DIY Партија Пијат АлаткиМека, безбедни и здрави, лесен за чистење и одржување.Флексибилни силикони ice cube коцки се совршени за правење партијатематските коцки мраз, чоколади, gelatins, и повеќе.Коцки мраз излезе непроменети не се оштетени или разбиена.За да ги добиете надвор, притисни секоја коцка од дното со вашиот прст, за најбрз и најлесен резултати, почекајте 5 минути по земањето на послужавник надвор од замрзнувачот.На овој начин, коцки мраз ќе popправо надвор...

Yueyue Sugarcraft Силикони чипка мат фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо мувла

76.32 -20 % DEN 61.00

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови Безбедно Заврши големина : 15*1.1 cmКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware кујна

Силиконска Лента Поп Торта Стап Се Појавува Мувла Cupcake Печење Мувла Партија

10800.00 -20 % DEN 8640.00

Силиконска Лента Поп Торта Стап Се Појавува Мувла Cupcake Печење Мувла ПартијаПроизвод Карактеристики : Материјал : СиликонDemension : 22.5 x 18cm / 9 x 7.2 инченКруг со Дијаметар : 4cm ,Стап Должина : 7cm Пакет се вклучени : 2x Поп Мувла + 20 СтаповиПосветеност На КвалитетотНашата цел е да се направи долго бизнис со вас...

3D Морска Школка 6 Дупки Торта Габи, Јаглероден Челик Медлин Торта Габи за Печење Свадба Партија Кујна Торта Алатки

15120.00 -5 % DEN 14364.00

Материјал : Храна одделение Силиконски Температура : 40~+230 Степен Centigrade Големина : За 17.5 cm (Дијаметар) * 1,5 см (Дебелина) Дизајн / Боја : Како на сликатаУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BJ008 голема големина 3D цвет peony декорација силиконски калап сапун торта декорирање moule печење алатки за колачи

1824.00 -10 % DEN 1642.00

Опис : Точка БР : BJ008Материјал : висок квалитет со силиконскаМувла боја : автоматскиКонтрола на квалитет : SGS.ФДУКалапи Тежина (g) : околу 1071Сапун Тежина (g) : околу 420Мувла спецификација (cm) : за 16*16*6.8Заврши спецификација (cm) : за 13.8*13.8*5Карактеристики : Висока издржливост и флексибилност.Таа ќе се одржи форма за години.Еднократно, нестап.Лесен за употреба и чиста.Рејтинг на температура : 50°c до +250°cПред да ја купите било производи од нашата продавница, ве молиме проверете ја ГОЛЕМИНАТА внимателно, благодарам многу.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.