• Ново
DYL064U 24.6 mm Коњ Силиконски Калап - Животинско Мувла Фондан, Торта Декорација, Sugarcraft, Бонбони, Чоколадо, Шлаг, Смола, Храна Безбедно

DYL064U 24.6 mm Коњ Силиконски Калап - Животинско Мувла Фондан, Торта Декорација, Sugarcraft, Бонбони, Чоколадо, Шлаг, Смола, Храна Безбедно

Оценка на клиентот:
DEN 66.24
DEN 61.00 -8 %

Износ
Залиха


Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.
Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.
Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.
Мувла боја : од Страна на Случаен избор.
Мувла Материјал : Храна Безбедно Силикони
Нема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.
Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..
Љубезно Ве Потсетам :
Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.
Мувла clean-up е лесно со топла вода & сапун.

Карактеристики

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Број На Модел На:
DYL064U
Бренд Име:
UIE
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,

Производи во категоријата

Кралски Дијамант Силиконски Калап Фондан Чоколадо Силиконски Калап Cookie Силиконски Калап за Печење H755

167.04 -5 % DEN 159.00

Големина : 80*85*23mmМувла тежина : 9 0gМатеријал : храна одделение силиконскиБоја : испрати по случаен изборКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

SHENHONG 3x3 Сфери Геометриски Десерти Торта Мувла Силиконски Калап Уметност 3D Мус DIY Печење Колачиња Мувла Пекарница Пусти Домашна

516.00 -45 % DEN 284.00

SHENHONG 3x3 Сфери Геометриски Десерти Уметност 3 D Торта Мувла Силиконски Калап Мус DIY Печење Колачиња Мувла Пекарница Пусти Домашнаопис : Материјал : храна безбедно силикониБоја : Бела бојаПакетот вклучува : 1 Piece МувлаНова мувла 3*3 сфери од серијата Геометриски десерти и малина торта внатре.Обликот изгледа многу кул, и сакате да се чувствува исклучен еден од топки...

Часовник Види Силикони Фондан Мувла Чоколадо Колачињата Калап Сапун, Садови За Кујна Печење Мувла Bakeware Торта Оркестарот

DEN 47.52

Здраво!Добредојдовте на Нашата Продавница!Се надевам дека ќе се забавуваат тука, додека во шопинг!Ние и ветуваме да ви даде нашата најдобра услуга!Опис : 100% сосема нов и висок квалитетПогоден за правење на cupcake / Желе / Чоколадно / Свеќа / БонбониНа мувла се добри за Фондан Колачи, Шеќер Паста, DIY готвење или занает глини.Карактеристики На Производот : 1...

Зелена Добар Квалитет Храна Одделение Силиконски Торта Мувла/Чоколадо Мувла/Кифла Cupcake Пан Нова Љубов Мувла

422.40 -10 % DEN 380.00

Карактеристики На Производот : *Силикон*Обновливи*Микробранова безбедно*Комора за безбедно*Машина за миење садови безбедно*фурна безбедно да65 F на +400 F (40c на +230c)*Материјал не ќе го задржи мириси или вкусови*Флексибилен за лесно отстранување на печива*Лесен за користење и брзо да се исчисти*Усогласеност со FDA / SGS*Погоден за торта мувла / желе мувла / сапун мувла*Бои : случајни*Големина(cm) : 30*17.5*0.8 cm(прибл.)*Пакување : 1pcs / opp* ние ќе брод по случаен избор на боја од спектаротопределба : *имаме сопствена фабрика;*Врвен квалитет ; *Конкурентна цена ; *Брза испорака; *Капка во Комбинација цел превозот на располагање; *Најдобри и Навремена Услуга; *100% Задоволство ;1.Можете да трговија на големо нив за препродажба, јас може да превозот надвор од нив за да ги именува адреса.2.За било какви прашања, ве молиме да се Чувствуваат Слободни да ме контактирате за Навремено, јас ќе одговори во рок од 12 часа.3.Имав неколку трговци, тие се продаде производ на e Bay, и обезбедуваат од нас, јас сум среќен да го направите мојот најдобар за вас најдобар квалитет и најдобра порции.4.Dropshipping и комбинираат превозот се двете достапни...

BJ008 голема големина 3D цвет peony декорација силиконски калап сапун торта декорирање moule печење алатки за колачи

1824.00 -10 % DEN 1642.00

Опис : Точка БР : BJ008Материјал : висок квалитет со силиконскаМувла боја : автоматскиКонтрола на квалитет : SGS.ФДУКалапи Тежина (g) : околу 1071Сапун Тежина (g) : околу 420Мувла спецификација (cm) : за 16*16*6.8Заврши спецификација (cm) : за 13.8*13.8*5Карактеристики : Висока издржливост и флексибилност.Таа ќе се одржи форма за години.Еднократно, нестап.Лесен за употреба и чиста.Рејтинг на температура : 50°c до +250°cПред да ја купите било производи од нашата продавница, ве молиме проверете ја ГОЛЕМИНАТА внимателно, благодарам многу.

Нови Пристигне 4 бои Гроздобер Кабинет Копчиња и Рачки Шкафот Вратата на Кабинетот Фиока Мебел Антички Школка Рачка

9744.00 -20 % DEN 7795.00

4 бои Гроздобер Кабинет Копчиња и Рачки Шкафот Вратата на Кабинетот Фиока Мебел Антички Школка РачкаМатеријал : Железо Боја : Bronz, Бакар,Црна, Сребрена ...

FILBAKE Силикони Торта Калап за Печење Десерти Пан Чоколадо Мус Bakeware Геометриски Цвет Форма Украсување Торти Алатки

420.96 -19 % DEN 341.00

Материјал : Безбедно На Силиконски КалапБоја : БелаГолемина : 17cm*3.7 cm*17cmПакетот вклучува : 1* Печење Мувлаоваа силиконски калап употреба Hight квалитет безбедно нестап храна одделение силиконски направениТоплина Отпорни на Температура 40 до +230 Centigrade (40 да 446 F)оваа силиконски калап Безбедно да се користи во рерна, фрижидер, ладилник, микробранова печка, steamer и машина за миење садовиоваа силиконски калап за домашна cupcakes, muffins, пусти, колачиња, cheesecakes, quiches, леб, чоколади,бонбони, курви, butters, ореви, коцки мраз, бебешка храна, желатин, сладоледи итнПрактично нераскинливо : силиконски калапи за печење може да биде свиткана, укината, и flexed без било какви загриженост за напукнување,creasing, или губење на оригинални формаМалку или без маснотии е потребно, дури и за леплива foo dЛесно да се чисти и одржува.Машина за миење садови безбедноАко имате било какви се збуни за производот,ве молиме пишете ни.ние ќе ги обезбеди најдобрите производи и услуги.Тоа е убав подарок за бебето или пријатели!

FILBAKE Силикони Пан Торта Калап за Печење Габи, За Косата Цвет Форма Колачи Габи, DIY Чоколадо Тави Украсување Десерти Алатки

486.24 -19 % DEN 394.00

Материјал : Храна Безбедно Силиконски КалапБоја : БелаГолемина : 16.5 CM*4.5 CM*16.5 CMПакет Содржи : 1*Силиконски КалапБез мирис, нетоксичен, антипрашина, трајни, impermeable, лесен за чистење.Одлично за остварување Фондан Десерт Колачи Косата и повеќе.Едноставно истурете вашиот омилен рецепт во калапот, подготви и кул целосно.Потоа свртете го наопаку овој флексибилен силиконски калап нуди нестап површинатоа им овозможува на печива да pop право надвор со малку притисок од дното.Лесно да се исчисти и практично да ги продавница.Нестап површина ракување ќе го објави храна без борба.Посебно им помогнам на дизајн може да се намали шансата spillsи слатки форми ќе донесе повеќе забава на вашето семејство.

Кујна Cupcakes Палачинки Cookie Торта Muffins Печење Waffles Тесто Фармацевт Крем Speratator Вентил За Мерење На Купот

604.32 -25 % DEN 453.00

Карактеристики : Екстраширок отвор, се доволно големи за да се прелива тесто во голем сад за мешање.Со мерење на знаци, ви кажува точни дел.Капацитетот е до 900ml.Трајни производи за долго време се користи.Лесен за употреба и чиста.Погоден за печење cupcakes, muffins, палачинки, doughnuts, итн.Спецификации : Боја : Виолетова & транспарентен(со мерење на знаци)Материјал : ПластикаКапацитет : 900ml / 3 CПроизвод големина : Прибл.17 * 11 * 18.5 cm / 6.7 * 4.3 * 7.3 воНето тежина : 292gПакетот Вклучува : 1x Палачинка Тесто ФармацевтAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење.2.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и монитор е brightness / contrast settings итн, на тон на боја на вебсајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков.а

SHENHONG Круша 3D Уметност Торта Мувла Поп Силикони Декорација Мувла Мус Silikonowe Moule Formy Печење Колачи

736.80 -51 % DEN 361.00

SHENHONG Круша 3 D Уметност Торта Мувла Поп Силикони Декорација Мувла Мус Silikonowe Moule Formy Печење КолачиБоја : БелаДимензии : Прикажи СликиПакетот вклучува : 1* Торта МувлаНа мувла се одликува со екстремната флексибилност, се погодни за употреба во рерна, во фрижидер и во експлозијата чилери отпор да температури кои се движат од 60 ° C до + 230 ° C.На elastictà и флексибилност на материјалот, згора на тоа, безбедно да се овозможи да се наведнуваат на мувла, па како да не заземаат премногу простор.Машина за миење садови и гарантира за честа употреба на производот мајсторски се комбинира погодност, дизајн и квалитет.Нашата компанија има 12 годишно искуство во производство на силиконски производи,главни производи : силикони торта мувла, мраз мувла, чоколадо мувла, калап сапун сите видови на храна одделение силиконски каучук мувла, и сите видови на силиконски прибор, дневни потреби.Нашиот дух на прв клиент, интегритет во центарот концепт, акумулацијата на голем број на домашни и странски клиенти за квалитет, производи се извезуваат во целиот свет.Чиста течност силика гел, нетоксични и невкусна, безбедни и хигиенски, својата добра топлинска спроводливост за да се обезбеди најдобар ефект на готвење и печење.Нестап силиконски калап за ослободување се особено лесен, лесен, мазна, речиси совршенПо печење, печење лист, кул за 10 минути и потоа отпуштете, подобар ефект.Силиконски калап користење на собна температура е 60 СТЕ C ~ : 230 СТЕ C може да се користи во микробранова печка, скара, топлински плоча, исто така, може да се замрзнат во фрижидер замрзнувачСе создаде фенси bundt торта да ја покажат на вашето семејство и пријатели со овој уникатен мувла...

Силиконски калап висока пета форма Кифла чаши случај Желе Бонбони Мраз торта силикони силикони пудинг мувла торта алатка чоколадо мувла D606

109.44 -5 % DEN 104.00

Силиконски калап висока пета форма Кифла чаши случај Желе Бонбони Мраз торта силикони силикони пудинг мувла торта алатка чоколадо мувла D606Карактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB, SGS стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПроизводот N аме Силикони F ondant М стариот Производ M odelD606 Производ Големина22*10.5*2 cm тежина на Производот≈65 g Производ МатеријалХрана одделение СиликонскиПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

БЕЈКЕР ДЕПО DIY Силиконски Калап за Чоколадо Желе Пудинг Силикони Торта Декорирање Мувла Двојно Срцето Дизајн CDSM-581

158.40 -40 % DEN 95.00

РУСКИТЕ КУПУВАЧИ : БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ЗА ВТОРИОТ ОБЈЕКТ (ВО ЕДЕН РЕД) ВО РУСИЈА КУПИ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ...

Зелена Добар Квалитет Храна Одделение Силиконски Торта Мувла/Кифла Cupcake Пан 4 парчиња/set Doughnuts Силиконски калап

1073.76 -10 % DEN 966.00

Карактеристики На Производот : *Силикон*Обновливи*Микробранова безбедно*Комора за безбедно*Машина за миење садови безбедно*фурна безбедно да65 F на +400 F (40c на +230c)*Материјал не ќе го задржи мириси или вкусови*Флексибилен за лесно отстранување на печива*Лесен за користење и брзо да се исчисти*Усогласеност со FDA / SGS*Погоден за торта мувла / желе мувла / сапун мувла*Бои : случајни*Големина(cm) : 4pcs / set=Нагоре и надолу : 21*5.5 CM,=Средината : 21*3 CM,=Декоративни Cakes Tool : 13*5.5*вкупна тежина : 353g*пакување : 4pcs / opp / кутија боја* ние ќе брод по случаен избор на боја од спектаротопределба : *имаме сопствена фабрика;*Врвен квалитет ; *Конкурентна цена ; *Брза испорака; *Капка во Комбинација цел превозот на располагање; *Најдобри и Навремена Услуга; *100% Задоволство ;1.Можете да трговија на големо нив за препродажба, јас може да превозот надвор од нив за да ги именува адреса.2.За било какви прашања, ве молиме да се Чувствуваат Слободни да ме контактирате за Навремено, јас ќе одговори во рок од 12 часа.3.Имав неколку трговци, тие се продаде производ на e Bay, и обезбедуваат од нас, јас сум среќен да го направите мојот најдобар за вас најдобар квалитет и најдобра порции.4.Dropshipping и комбинираат превозот се двете достапни...

3D Морска Школка 6 Дупки Торта Габи, Јаглероден Челик Медлин Торта Габи за Печење Свадба Партија Кујна Торта Алатки

15120.00 -5 % DEN 14364.00

Материјал : Храна одделение Силиконски Температура : 40~+230 Степен Centigrade Големина : За 17.5 cm (Дијаметар) * 1,5 см (Дебелина) Дизајн / Боја : Како на сликатаУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

c988 Божиќ apple мус торта мувла торта декорација мувла

DEN 480.00

Опис на Силиконски калапи Боја : Случајни Направени во Кина машина за миење Садови безбедно,Лесен за користење и брзо да се исчисти Заврши Сапун Големина : 2.5" x 2" x 0.8"(6.5cmx5cmx2.2cm) Заврши Сапун тежина : околу 70gПревозотНие брод на сите стоки во рамките 72hours по приемот на плаќање (освен за одмор и за викенд).ЗемјаДојде времеПревозот МетодПревозот Надоместсветот2045 денаМеѓународниот Воздушен MailБесплатен Превозот во светотНие брод од страна на Меѓународниот Воздушен mail од Кина од страна на Кина пост, Обично можете да добиете пакет брзо во рок од 25 дена, но понекогаш тоа може да трае околу 45 дена да пристигнат...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.