• Ново
Водениот бран тај - обоена alpaca волна ткаенини есен и зима волна палто облека волна ткаенини трговија на големо со висок квалитет волна платно

Водениот бран тај - обоена alpaca волна ткаенини есен и зима волна палто облека волна ткаенини трговија на големо со висок квалитет волна платно

Оценка на клиентот:
DEN 4128.00
DEN 3715.00 -10 %

Износ
Залиха


Карактеристики

Техника:
Ткаени
Ширина:
150 cm
Шема:
Обоена
Тип На Производ:
Органски Материјал
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Alpaca / волна / најлон
Тежина:
621 g / m

Производи во категоријата

Сребрени влакна анти зрачење antistatic ткаенина

DEN 907.20

Сребрени влакна полиестер ткаениниПроизвод Бр : YSILVER1#Состав : 54%сребро fiber46%полиестерШирина : 150 CMБоја : сребро сиваФункција : заштита од РадијацијаСе користи за : заштита од Радијација платноНАПОМЕНА : се продаде објектот е метри,а не од страна на метар,1 метри е за 66 cm долги,на ткаенина ширина е 150 см.

Во есента 2017 нов high-end луѓе исклучителна свила и памук помеша жакард мода ткаенина памучна јакна дебели на сребро.

1445.76 -18 % DEN 1186.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 140cmТежина : 300g / mСостојки : Rayon + Памуктежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

Teramila Печатени Златна Фолија Згодна Цвет Памук, Лен Ткаенини Volet Шиење Материјал Ткиво Дома Текстил Перница Торба Завеса CM

252.96 -45 % DEN 139.00

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

БЛОК EMF Twill Оклопна Сребро Ткаенина за Да се Направи Вашиот Сигнал Одат Надолу Или Исчезне

DEN 902.40

БЛОК EMF Twill Оклопна Сребро Ткаенина за Да се Направи Вашиот Сигнал Одат Надолу Или ИсчезнеПроизвод ефикасност : МоделYSILVER32#МатеријалСРЕБРЕНИ ВЛАКНА 100% Тежина33g / метар квадратенШирина150 CMПредиво count30 DБренд ИмеБЛОК EMFПрименаЗа Комарец Нето / Оклопна надстрешницаБојаСребро сиваФункцијаОклопна / ПроводнициКористат заhometextile / торби / Комарец нето / завесаПрименливи индустрии : Комарец нето, Торба, Дома текстилни производи, на екранот на Допир, ракавици】 Внимание : бидејќи овој производ направен од страна на окцето ткаенина,па не може да shield сите singal,само може да го блокира делови на singalпроизвод слика :

Полна боја 140cm широк 14mm свила лен 8 боја свила лен лето здолниште облека помеша ткаенина

1344.00 -12 % DEN 1183.00

modname=ckeditorНашата продавница трговија на големо и на мало со дигитални печатени свила ткаенини, со висок квалитет, цена концесии, различни заврши!Производ предност : 1, дом на свила, со висок квалитет!2, го прифати одобрението за промет на големо и обичај, цената на преференцијален beneНие добредојдовте на големо и обичај,ако цел повеќе од 5meters, ве молиме контактирајте со нас прилагодување на цената.Answer : ___________________________ Note : Прво : примање на време = производство и обработка на време (36days) + доби пакет за време на испорака (во зависност од начинот на кој ќе се изрази).Второ : за боја разлика, ние се обидуваме се потрудиме да се покаже вистинска ткаенина боја, бојата може да биде предизвикана од многу причини, како што се светло, боја на позадината, слики, итн...

Chainho,Светло Кафеава Ѕвезди,Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца/Лист,Перница Материјал,Половина Метар

299.04 -20 % DEN 239.00

ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линкChainho,Светло Кафеава Ѕвезди,Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца / Лист,Перница Материјал,Половина Метар Забелешка : Големина на единица : 1 парче=50cmx160cm ( ширина е 160cm)Ако цел 1 парче, големината е 50cmx160cm, ако цел 2 парчиња, големината ќе биде 100cmx160cm...Сите ткаенини и филц се скрати со рака.Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување.Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Како ние се намали ткаенини : Техника : ТкаениТип На Производ : Печатени Twill Памук ТкаениниМодел : ПечатениФункција : Дише & ЕкоПријателскиСтил : TwillДизајн : 3 Дизајн На Светло Кафеава СеријаМатеријал : ПамукСтил : 3 Дизајн На Светло Кафеава Ѕвезди СеријаПредиво : 40титеТип : Памук ТкаениниГустина : 133x72Производ Големина : 1 Парче=50x160 cmНамалување : 35%Ткаенина Тежина : 1 Парче=50x160cm=90gПлетени Тип : НикојУпотреба : за Шиење DIY Комбинација QuiltingNonwoven Техника : НикојУпотреба : Бебе Кревет Листови,Sleepwear,Деца Фустан, Здолниште ИграчкиВелур Ткаенина Тип : НикојAnswer : ___________________________ Note : Мијат Со Ладна Вода, ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенинаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакетВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лентаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчетоВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделкаЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкПРОСТОР

MB8776, 50cm*150cm Polka Точка Серија памучна ткаенина, diy рачно изработени комбинација памучна ткаенина дома текстил Бесплатен превозот

201.60 -15 % DEN 171.00

започнетекрајот1 Материјал : 100% Памук 2 Димензии : ширина е 1.5 метри,едно парче должина 0,5 метар,ако понудата за еден дел, значи ќе добиете ткаенина која ширина од 1,5 метри и должина 0,5 метар...

2017 нов стил жолта вечер фустан модни темперамент дама крпа светлина точка жакард ткаенини

1332.00 -18 % DEN 1092.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 133cmТежина : 332 g / mСостојки : хемиски влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

Antiradiation Ткаенина

DEN 907.20

Сребрени влакна полиестер ткаениниПроизвод Бр : YSILVER1#Состав : 54%сребро fiber46%полиестерШирина : 150 CMБоја : сребро сиваФункција : заштита од РадијацијаСе користи за : заштита од Радијација платноСпецификацииЕМИ Заштитен МатеријалAntiradiation ТкаенинаСребрени Влакна ТкаениниПроводен ткаенинаТехнички податоци : Слабеењето : 10 M3 G Hz 4555d BПовршината спроводливост : Оклопна опсег : 10 MHz~3 GHzНега : Машина перат со студена вода(под 30 centiстепен)Не железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеНАПОМЕНА : се продаде објектот е метри,а не од страна на метар,1 метри е за 66 cm долги,на ткаенина ширина е 150 см.

Gagqeuywe дебелина 3мм 20 бои, Шарени Сендвич Три Слоеви Interlayer 3D Еластична Мрежа Ткаенина столче Покрива Троседот во Кревет

720.00 -5 % DEN 684.00

Повеќе производи, ве молиме одете на http : / / www.aliexpress.com / store / 1667181Објектот Спецификацијасендвич mesh ткаениниширок 150 CMзанает светлина netingбоја 20 бои како сликата шоуnotepls остави порака за боја ако не е брод од страна на случаен избор

2017 БЛОК EMF Топла продаваат производи Заштитен Материјал со лепило налепници

DEN 24720.00

2017 БЛОК EMF Топла продаваат производи Заштитен Материјал со лепило налепници Карактеристики : Име на производ : Заштитен Материјал со лепило налепнициПроизвод Бр...

Booksew Памук Twill 2 парчиња Ткаенина/многу 50x100cm Црно И Бело Класичен Шиење Крпа За Комбинација Постелнина Поставите Scrapbooking Занает

696.00 -49 % DEN 355.00

Бренд Ткаенини : BOOKSEWИме на производ : памучна ткаенина сечење пакет парчиња.Материјал : 100% памук...

бесплатен превозот црвено Polka Точка Серија памучна ткаенина MB8768, , diy рачно изработени комбинација памучна ткаенина дома текстил 50cm*150cm

201.60 -15 % DEN 171.00

започнетекрајот1 Материјал : 100% Памук 2 Димензии : ширина е 1.5 метри,едно парче должина 0,5 метар,ако понудата за еден дел, значи ќе добиете ткаенина која ширина од 1,5 метри и должина 0,5 метар...

половина двор увоз памук, лен цртан филм симпатична куче печатење на ткаенина, рачно изработени DIY quilting облека устата злато пакет крпа CR-A304

403.20 -9 % DEN 367.00

Материјал : 100% памук, ленПакетот Вклучува : 1pc =половина двор = x 45cm 110cm / 17.5"X43"Ако купувате 2 парчиња или повеќе, ние ќе не го сечеме на ткаенина, ткаенина ќе биде континуирано.Дизајн : 4 бои да се избереТежина : 1 двор е околу 200gУпотреба : Тоа е погодна за рачно изработени DIY, апарати, облека, торба, устата пакет злато, итн.метар дворот дворПлаќање1...

140cm широк 8мм печати свила chiffon ткаенина за фустан, кошула облека сива и црвена достапни E252

1248.00 -10 % DEN 1123.00

Ве молиме дозволете ни да знаете која боја сакате,или ние ќе ви испратиме ниту една од нив.Ткаенини описБидејќи речиси на нашите ткаенина е посебна за Европски и Американски врвот одделение пазар,па затоа е со висок квалитет и најновата мода.Цената на облека кои се направени од овие ткаенина е многу висока,но тука можете да го купите во разумна цена.Вие нема да се жалам за да го купат.Може да се направи облека се однесуваат на слика или само да го направи тоа со ќе.ИспоракаКога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест,но, превозот цената не вклучува никакви увозни даноци.Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашите производи е прегледан.Ве молиме имајте на ум дека вие сте одговорни за сите additonal царински давачки,брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.Според нарачката,ние имаме право да се промени на подобро превозот метод,како што се САД поголем од $300 или потешки од 2kg ќе промена на ПРОЗОРЦИ,руската Федерација потешки од 2kg ќе се промени за да ЕМС.Се враќаНие да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ако постои било кој квалитет на проблемот со објектот,ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објектот во рок од 7 дена од денот на вашиот прием на објектите.Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот,осветлување,припадност и сл.Повратни информацииЗа вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете posibive повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.