• Ново
{YUHENG Фабрика Снабдување} Висок Квалитет на EMF ТКАЕНИНА со Пониска Цена

{YUHENG Фабрика Снабдување} Висок Квалитет на EMF ТКАЕНИНА со Пониска Цена

Оценка на клиентот:
DEN 6192.00

Износ
Залиха

{YUHENG Фабрика Снабдување} Висок Квалитет на EMF ТКАЕНИНА со Пониска Цена
Еден , преглед :
Овој производ ги користи тековната меѓународните најнапредните физички и хемиски процес, влакна, да се ionized обработка, има добра X-Y-Z три проводници и заштитен ефект, рефлексија, апсорпција на штетните електромагнетни бранови, врз човечкото тело без повреди, по тестирање на заштитен ефект на национална тест центар достигна 99.999999% (над 78d B).'Рѓа оксидација, боја униформа, отпорност на абење, времето отпор, asluggage кеси обвивка, мобилен телефон сигнал оклопна, лаптоп, надворешни пречки, со сигурен security protection. Конверзија на дб andshielding го оценувате стапка е : 3d B, 50%; 6d B, 75%; 9d B, 87.5%; 12d B, 93.75%;30d B, 99.9%; 70d B, 99.9999%; 80d B, 99.999999%;
Откривање метод : следните заеднички корисникот откривање метод :
А, мери со multimeter : спроводливост откривање има добра спроводливост,нема обични ткаенина;
Б, завиткани приемниот апарат, мобилен телефон сигнал исчезна, не игра во hotlines.
Два, карактеристики на производот :
1, анти електронски истекување информации :
Погоден за безбедност на информации кеси мобилен телефон, исто така, има "мобилен телефон остатокот торба" функција. На пример, мобилен телефон во безбедност на информации кеси обвивка, мобилен телефон ќе биде во строга заштитен статус. Мобилен телефон себе ќе биде "хибернација", контрола, кога на мобилен телефон не е предмет на било далечинскиот управувач. Другите повик на мобилен телефон, ќе добиете ", претплатникот ќе повикани е привремено надвор од услугата" совети.
2, анти degaussing :
Различни видови на чување картички, со медиум за складирање на електронски производи во безбедноста на информациите, оклопна торба чанта, која може да ги заштити зачувани податоци, информации, да се елиминираат статички електрицитет, намалување на theinterference на електромагнетно поле за содржината на мемориската ефект,да се спречи загуба на податоци. Ако банката картичка во безбедност на информации во торба,може да се спречи мобилен телефон сигнал, така што банката картичка degaussingdegaussing, да се избегне проблеми.
3, анти електромагнетно зрачење :
На мобилен телефон во сигурноста торба, поставени кога отворот може да спречи theelectromagnetic зрачење од мобилниот телефон, да се заштити здравјето на здравствена заштита функција.
Три, примената на толпата :
1, носат сите видови на мемориски картички и чување класа електронски productspeople.
2, сакате да учтиво го одби да се јавите на луѓето.
3, воените, полициските и пристап до државни тајни на вработените.
4, стручни или технички тајна контакт и да ги задржи луѓето, како што се : компанија лидери, инженери, државни службеници, обработка на информации personneletc.
5, бремени жени, болести на срцето со пејсмејкери од електромагнетна радијација закана луѓе.
Четири, опсегот на примена :
Применливи места на мобилен телефон и други комуникацијата терминал
1, на тајна седница, конференција, бизнис преговарање, наддавање место;
2, политички, наука и технологија, економски тајно место;
3, информации и комуникација центар, важно складирање : војната соба,информации оддел, доверливи соба, нафта и сл.

Карактеристики

Техника:
Ткаени
Бренд Име:
БЛОК EMF
Стил:
Twill
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Тип:
никел бакар ткаенина
Материјал:
никел бакар
Плетени Тип:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Ткаени
Број На Производ:
RFID67#R
боја:
Сребро сива боја
Ширина:
108cm-112cm
Тежина:
80g-90g/метар
Тип:
Rhombus
fuction:
RFID блокирање/EMI EMF RF блокирање
Технологија:
Ткаени
Оклопна Ефикасност:
72dB-94dB
Фреквенција:
30Mhz-1500Mhz
Материјал:
Никел Бакар обложени

Производи во категоријата

Полна боја 140cm широк 14mm свила лен 8 боја свила лен лето здолниште облека помеша ткаенина

1344.00 -12 % DEN 1183.00

modname=ckeditorНашата продавница трговија на големо и на мало со дигитални печатени свила ткаенини, со висок квалитет, цена концесии, различни заврши!Производ предност : 1, дом на свила, со висок квалитет!2, го прифати одобрението за промет на големо и обичај, цената на преференцијален beneНие добредојдовте на големо и обичај,ако цел повеќе од 5meters, ве молиме контактирајте со нас прилагодување на цената.Answer : ___________________________ Note : Прво : примање на време = производство и обработка на време (36days) + доби пакет за време на испорака (во зависност од начинот на кој ќе се изрази).Второ : за боја разлика, ние се обидуваме се потрудиме да се покаже вистинска ткаенина боја, бојата може да биде предизвикана од многу причини, како што се светло, боја на позадината, слики, итн...

Шарени Памук, Лен Ткаенини за Облека & Шиење & Завеса & Tablecloth , Нордиските Стил Црно и Бело Plaid Крпа Половина Метар

DEN 383.52

Ако треба 1 метар во должина pls купи 2 парчиња!!! Материјал : Памук, Лен Функција : Пропустливост е добро, во близина на кожата удобно, не исчезнат, отпорни на абразија валкани Користење : Сите видови на апарати за домаќинство крпа, DIY облека, занает, итн Ширина : apx 150cm Должина : купи повеќе нема да се намали!! Купи 1 парче ќе добиете 50cm должина x 150cm во ширина Купи 2 парчиња ќе добиете 100cm должина x 150cm во ширина Купи 3 парчиња ќе добиете 150cm во должина x 150cm во ширина Купи 4 парчиња ќе добиете 200cm во должина x 150cm во ширина итн

половина двор увоз памук, лен цртан филм симпатична куче печатење на ткаенина, рачно изработени DIY quilting облека устата злато пакет крпа CR-A304

403.20 -9 % DEN 367.00

Материјал : 100% памук, ленПакетот Вклучува : 1pc =половина двор = x 45cm 110cm / 17.5"X43"Ако купувате 2 парчиња или повеќе, ние ќе не го сечеме на ткаенина, ткаенина ќе биде континуирано.Дизајн : 4 бои да се избереТежина : 1 двор е околу 200gУпотреба : Тоа е погодна за рачно изработени DIY, апарати, облека, торба, устата пакет злато, итн.метар дворот дворПлаќање1...

CF236 1 Дворот на Црвениот Феникс Кинески Свила Жакард Ткаенина За Жените Свадба Фустан Ткаенина Античкиот Костим Фустан Декоративни Ткаенини

1615.20 -49 % DEN 824.00

[Материјал] : Brocade[Ширина] : 70cm [Спакувани вклучуваат] : 100*70cm(ако сте се купи повеќе од 2pieces ,ние ќе испратени до вас, без сечење.)[Примена] : Будизмот Ткаенина ,Кинески Cheongsam,На Кимоно, Троседот Перница,Декоративни ѕид виси,Рачни Торби,Постелнина,Декорација Крпа,Tablecloth,Перница,Qipao Облека,Танг Одговараат,Филм Фаза Декоративни,Занаетите...[Детали покажуваат] : ИзвестувањеЗа мирисот на чување торбаНие спакувани тоа откако ќе заврши,затоа што има некои мирис.Ве молам поставете го на отворено неколку часа.Тоа ќе биде без мирис тогаш...

2017 БЛОК EMF Топла продаваат производи Заштитен Материјал со лепило налепници

DEN 24720.00

2017 БЛОК EMF Топла продаваат производи Заштитен Материјал со лепило налепници Карактеристики : Име на производ : Заштитен Материјал со лепило налепнициПроизвод Бр...

половина двор увоз памук, лен ретро цртан филм куче печатење на ткаенина, рачно изработени DIY облека се облекуваат крпа CR-A310

408.96 -9 % DEN 372.00

Материјал : 100% памук, ленПакетот Вклучува : 1pc =половина двор = x 45cm 110cm / 17.5"X43"Ако купувате 2 парчиња или повеќе, ние ќе не го сечеме на ткаенина, ткаенина ќе биде континуирано.Дизајн : 5 бои да се избереТежина : 1 двор е околу 200gУпотреба : Тоа е погодна за рачно изработени DIY, апарати, облека, торба, устата пакет злато, итн.метар дворот дворПлаќање1...

БЛОК EMFRF Оклопна Ткаенина За Производство на Различни Производи Оклопна

DEN 417.60

БЛОК EMFRF Оклопна Ткаенина За Производство на Различни Производи ОклопнаПримена : 1 Обичен заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно : Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.2...

Antiradiation Ткаенина

DEN 907.20

Сребрени влакна полиестер ткаениниПроизвод Бр : YSILVER1#Состав : 54%сребро fiber46%полиестерШирина : 150 CMБоја : сребро сиваФункција : заштита од РадијацијаСе користи за : заштита од Радијација платноСпецификацииЕМИ Заштитен МатеријалAntiradiation ТкаенинаСребрени Влакна ТкаениниПроводен ткаенинаТехнички податоци : Слабеењето : 10 M3 G Hz 4555d BПовршината спроводливост : Оклопна опсег : 10 MHz~3 GHzНега : Машина перат со студена вода(под 30 centiстепен)Не железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеНАПОМЕНА : се продаде објектот е метри,а не од страна на метар,1 метри е за 66 cm долги,на ткаенина ширина е 150 см.

Злато боја француски нето чипка најновите 3D applique цвет чипка ткаенина со монистра и камења за свадба се облекуваат

4752.00 -16 % DEN 3992.00

Добредојдовте во мојата продавницаОпис На Производот1 Organza нето чипка ткаенина.2 Ширина : 5052".3 Должина : 5 метри по парче.4...

2017 нов стил жолта вечер фустан модни темперамент дама крпа светлина точка жакард ткаенини

1332.00 -18 % DEN 1092.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 133cmТежина : 332 g / mСостојки : хемиски влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

Лето монистра Крпа везови врвот луксузна Комбинација Bodycon Крпа Секојдневен Везови чипка фустан скапи плус големина дама Облека

13279.68 -49 % DEN 6773.00

Бесплатен Превозот африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина,француска чипка трговија на големо и на мало со нов стил 1 САД$ 68.00 / многу5 метри / многуБесплатен Превозот кадрава лак африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина, француска чипка на големо и мало лист цвет многу5 метри / многу Бесплатен Превозот од DHL Везови Африкански Чипка Ткаенина / Organza Чипка Ткаенина со sequins трговија на Големо & Мало свадба,швајцарската voile многу5 метри / многу Бесплатен Превозот 5 метри африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина, француска чипка на големо и мало лист цвет трговија на големо многу5 метри / многуНето shawl,Стилски shawl,Везови shawl,Везови пребивање долго шамија,Бренд свила шамија,Свила печатење шамија,lyc3004 многу5 метри / многу Бесплатен Превозот африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина,француска чипка цвет блескави нови 5meter многу5 метри / многу Бесплатен превозот 5meter / многу 135cm widthe трговија на големо цвет стапови златниот со вез НЕТО предиво чипка ткаенина парче специјална цена Луксузни Ткаенини Стил 4 материјал работи кожа фокс вистинско крзно евтини добар квалитет Облека, Текстилни додатоци за слободни брод парчедворот дворот дворот дворот 67.53 / дворот дворГолемина XS долго : 82 смрамо широчината : 34 cmбиста : 82 смполовината : 66 смдолжина на ракав : 31 cmS Size долго : 82 смрамо широчината : 35 смбиста : 84 смполовината : 68 cmдолжина на ракав : 32 смM Size долго : 83 cmрамо широчината : 36биста : 88половината : 72должина на ракав : 33L Size долго : 84 смрамо широчината : 37биста : 92половината : 76должина на ракав : 34XL Големинадолго : 85 cmрамо широчината : 38биста : 96половината : 80должина на ракав : 35XXL Големинадолго : 85 cmрамо широчината : 39биста : 98половината : 82должина на ракав : 36(Единица е CM...

Chainho,Светло Кафеава Ѕвезди,Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца/Лист,Перница Материјал,Половина Метар

299.04 -20 % DEN 239.00

ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линкChainho,Светло Кафеава Ѕвезди,Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца / Лист,Перница Материјал,Половина Метар Забелешка : Големина на единица : 1 парче=50cmx160cm ( ширина е 160cm)Ако цел 1 парче, големината е 50cmx160cm, ако цел 2 парчиња, големината ќе биде 100cmx160cm...Сите ткаенини и филц се скрати со рака.Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување.Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Како ние се намали ткаенини : Техника : ТкаениТип На Производ : Печатени Twill Памук ТкаениниМодел : ПечатениФункција : Дише & ЕкоПријателскиСтил : TwillДизајн : 3 Дизајн На Светло Кафеава СеријаМатеријал : ПамукСтил : 3 Дизајн На Светло Кафеава Ѕвезди СеријаПредиво : 40титеТип : Памук ТкаениниГустина : 133x72Производ Големина : 1 Парче=50x160 cmНамалување : 35%Ткаенина Тежина : 1 Парче=50x160cm=90gПлетени Тип : НикојУпотреба : за Шиење DIY Комбинација QuiltingNonwoven Техника : НикојУпотреба : Бебе Кревет Листови,Sleepwear,Деца Фустан, Здолниште ИграчкиВелур Ткаенина Тип : НикојAnswer : ___________________________ Note : Мијат Со Ладна Вода, ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенинаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакетВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лентаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчетоВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделкаЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкПРОСТОР

3 боја ленти имитира свила сатен ткаенина рака инструментално вратоврска cheongsam униформи/100cm*120cm

DEN 528.00

2747404679919513 ТОПЛА метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар120cm ширинаЕмулација свила, сатен ткаенина имаат свила сјај ...

2017 Топла Продаде Сребрени Влакна Памук Проводници за Земјата Pillowcase со 2 Метри Кабел

DEN 1344.00

2017 Топла Продаде Сребрени Влакна Памук Проводници за Земјата Pillowcase со 2 Метри КабелКарактеристики : Производ Модел CONDUCTIVE001# материјал сребрени влакна памучни ткаенини големина 50cm*75см бела боја се користи за ставете перница функција проводнициИме на производ : проводници за земјата конекција pillowcaseПерформанси : добро за вашето здравје !Пакување : Индивидуално пакет по парчеMOQ : едно парчеОЕМ : Да ги поздрави ред со вашето лого, но MOQ треба 100pcsПриклучен кабел боја : Бела бојаФункција : Проводен земјата конекција pillowcase добро за вашето здравје !Вклучувајќи : Еден дел од проводен земјата конекција перница случајсо мозок (приклучен кабел) 2 метриПакување : Поединечно спакувана / парчепакување слика : Нега : Машина перат со полковникот d вода(под 30 centiстепен)Не железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеако можете, исто така, треба проводници за земјата queen size кревет лист опремени место цел од овој линк

Заштита од радијација Ткаенина 4-начин водат ткаенина за облека крпа

DEN 2827.20

Опис на производот Заштита од Радијација Ткаенина 4начин водат ткаенина за облека крпаПосебен ефект на сребрени влакнаНа ionic сребрени влакна е направен од Sterling Silver,Без хемиски несакани ефекти。На сребрени јони ткаенина е мијат неколку пати,оклопна ефикасност не е намалена,Ова не е да се спореди со било кој друг анти зрачење ткаенина。 1.Анти електромагнетно зрачење 2.Антибактериски deodorant (без мирис) 3...

2017 Специјална Понуда На Обучувачи Продажба На Евтини Широк Ширина Свадба Декорација Organza Ткаенина

DEN 744.00

Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу : ​ЧПП ве Молиме да обрнете внимание пред да ред1.Зошто ткаенина боја добивме има малку разлика од компјутер или телефон екран?Почитувани, тоа е неизбежно, бидејќи нема камера може да донесе 100% реално боја колку што е сега.Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате.2.Можам да купите 1 метар, наместо на 1 многу?Тоа е во ред ако треба само 1 метар...

Teramila Печатени Златна Фолија Згодна Цвет Памук, Лен Ткаенини Volet Шиење Материјал Ткиво Дома Текстил Перница Торба Завеса CM

252.96 -45 % DEN 139.00

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

бесплатен превозот Печатење и боење DIY Платно ткаенини завеси троседот tablecloths Bay прозорец перници се одржи pillowcase ткаенина

666.24 -10 % DEN 600.00

ПРОИЗВОД СЦЕНАРИЈАширина : 150cmТежина : 400gЕлемент : 65% памук,35% полиестер.Примена : Завеси, tablecloths, перници, перничиња, софа поставува на маса тркачи, placemats, рака DIY итн.По миењето на ткаенина помек и ќе се намали за 5% .Answer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака...

Во есента 2017 нов high-end луѓе исклучителна свила и памук помеша жакард мода ткаенина памучна јакна дебели на сребро.

1445.76 -18 % DEN 1186.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 140cmТежина : 300g / mСостојки : Rayon + Памуктежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

година нови судрат Младите Валцер поп правец на еластичен бран точка пати композитни мода крпа грб ткаенини

1453.44 -18 % DEN 1192.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 110cmТежина : 380g / mСостојки : Памук + хемиски влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

MB8776, 50cm*150cm Polka Точка Серија памучна ткаенина, diy рачно изработени комбинација памучна ткаенина дома текстил Бесплатен превозот

201.60 -15 % DEN 171.00

започнетекрајот1 Материјал : 100% Памук 2 Димензии : ширина е 1.5 метри,едно парче должина 0,5 метар,ако понудата за еден дел, значи ќе добиете ткаенина која ширина од 1,5 метри и должина 0,5 метар...

Booksew Памук Twill 2 парчиња Ткаенина/многу 50x100cm Црно И Бело Класичен Шиење Крпа За Комбинација Постелнина Поставите Scrapbooking Занает

696.00 -49 % DEN 355.00

Бренд Ткаенини : BOOKSEWИме на производ : памучна ткаенина сечење пакет парчиња.Материјал : 100% памук густи и газирани...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.