• Ново
{Фабрика Снабдување} Висок Заштитен Ткаенина користење како кеси поставата за блокирање на RFID

{Фабрика Снабдување} Висок Заштитен Ткаенина користење како кеси поставата за блокирање на RFID

Оценка на клиентот:
DEN 6192.00

Износ
Залиха

{Фабрика Снабдување} Висок Заштитен Ткаенина користење како кеси поставата за блокирање на RFID
Еден , преглед :
Овој производ ги користи тековната меѓународните најнапредните физички и хемиски процес, влакна, да се ionized обработка, има добра X-Y-Z три проводници и заштитен ефект, рефлексија, апсорпција на штетните електромагнетни бранови, врз човечкото тело без повреди, по тестирање на заштитен ефект на национална тест центар достигна 99.999999% (над 78d B).'Рѓа оксидација, боја униформа, отпорност на абење, времето отпор, asluggage кеси обвивка, мобилен телефон сигнал оклопна, лаптоп, надворешни пречки, со сигурен security protection. Конверзија на дб andshielding го оценувате стапка е : 3d B, 50%; 6d B, 75%; 9d B, 87.5%; 12d B, 93.75%;30d B, 99.9%; 70d B, 99.9999%; 80d B, 99.999999%;
Откривање метод : следните заеднички корисникот откривање метод :
А, мери со multimeter : спроводливост откривање има добра спроводливост,нема обични ткаенина;
Б, завиткани приемниот апарат, мобилен телефон сигнал исчезна, не игра во hotlines.
Два, карактеристики на производот :
1, анти електронски истекување информации :
Погоден за безбедност на информации кеси мобилен телефон, исто така, има "мобилен телефон остатокот торба" функција. На пример, мобилен телефон во безбедност на информации кеси обвивка, мобилен телефон ќе биде во строга заштитен статус. Мобилен телефон себе ќе биде "хибернација", контрола, кога на мобилен телефон не е предмет на било далечинскиот управувач. Другите повик на мобилен телефон, ќе добиете ", претплатникот ќе повикани е привремено надвор од услугата" совети.
2, анти degaussing :
Различни видови на чување картички, со медиум за складирање на електронски производи во безбедноста на информациите, оклопна торба чанта, која може да ги заштити зачувани податоци, информации, да се елиминираат статички електрицитет, намалување на theinterference на електромагнетно поле за содржината на мемориската ефект,да се спречи загуба на податоци. Ако банката картичка во безбедност на информации во торба,може да се спречи мобилен телефон сигнал, така што банката картичка degaussingdegaussing, да се избегне проблеми.
3, анти електромагнетно зрачење :
На мобилен телефон во сигурноста торба, поставени кога отворот може да спречи theelectromagnetic зрачење од мобилниот телефон, да се заштити здравјето на здравствена заштита функција.
Три, примената на толпата :
1, носат сите видови на мемориски картички и чување класа електронски productspeople.
2, сакате да учтиво го одби да се јавите на луѓето.
3, воените, полициските и пристап до државни тајни на вработените.
4, стручни или технички тајна контакт и да ги задржи луѓето, како што се : компанија лидери, инженери, државни службеници, обработка на информации personneletc.
5, бремени жени, болести на срцето со пејсмејкери од електромагнетна радијација закана луѓе.
Четири, опсегот на примена :
Применливи места на мобилен телефон и други комуникацијата терминал
1, на тајна седница, конференција, бизнис преговарање, наддавање место;
2, политички, наука и технологија, економски тајно место;
3, информации и комуникација центар, важно складирање : војната соба,информации оддел, доверливи соба, нафта и сл.

Карактеристики

боја:
Сребро сива боја
Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Стил:
Twill
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Тип:
никел бакар ткаенина
Материјал:
никел бакар
Плетени Тип:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Ткаени
Број На Производ:
RFID67#R
боја:
Сребро сива боја
Ширина:
108cm-112cm
Тежина:
80g-90g/метар
Тип:
Rhombus
fuction:
RFID блокирање/EMI EMF RF блокирање
Технологија:
Ткаени
Оклопна Ефикасност:
72dB-94dB
Фреквенција:
30Mhz-1500Mhz
Материјал:
Никел Бакар обложени

Производи во категоријата

Бесплатен превозот! Бесплатен превозот! Врвот висока меки три-димензионални боја плоча линија кашмир волна ткаенини есенски и зимски капут ву

2160.00 -11 % DEN 1922.00

метар метар метар метар метар метар метар метарШирина : 145 CM; 460 g / MНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парцела=Обработка на време+време на Испорака...

Во есента 2017 нов high-end луѓе исклучителна свила и памук помеша жакард мода ткаенина памучна јакна дебели на сребро.

1445.76 -18 % DEN 1186.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 140cmТежина : 300g / mСостојки : Rayon + Памуктежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

Доста Мека Божиќ Мрачно Точка Елени Дрво Печатени Nonwoven DIY Чувствува Ткаенина Ткаенина DIY рачно изработени Шиење Дома Декорација Шема

190.56 -6 % DEN 179.00

Доста Мека Божиќ Мрачно Точка Елени Дрво Печатени Nonwoven DIY Чувствува Ткаенина Ткаенина DIY рачно изработени Шиење Дома Декорација на Моделот Пакет Кукли Занаети Име на Производ : FF194 Доста Мека Божиќ Мрачно Точка Елени Дрво Печатени Nonwoven DIY Чувствува Ткаенина Материјал : 100% полиестер Дизајни и бои : 5 дизајни Големина : 1 парче=15cm*15cm или 30x30cm (намалување од рака, + / 1cm грешка), Дебелина – 1mm Употреба : нежно, совршен за крпеница,играчки,scrapbooking, и други заеднички DIY проекти...

половина двор увоз памук, лен цртан филм симпатична куче печатење на ткаенина, рачно изработени DIY quilting облека устата злато пакет крпа CR-A304

403.20 -9 % DEN 367.00

Материјал : 100% памук, ленПакетот Вклучува : 1pc =половина двор = x 45cm 110cm / 17.5"X43"Ако купувате 2 парчиња или повеќе, ние ќе не го сечеме на ткаенина, ткаенина ќе биде континуирано.Дизајн : 4 бои да се избереТежина : 1 двор е околу 200gУпотреба : Тоа е погодна за рачно изработени DIY, апарати, облека, торба, устата пакет злато, итн.метар дворот дворПлаќање1...

година нови судрат Младите Валцер поп правец на еластичен бран точка пати композитни мода крпа грб ткаенини

1453.44 -18 % DEN 1192.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 110cmТежина : 380g / mСостојки : Памук + хемиски влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

3 боја ленти имитира свила сатен ткаенина рака инструментално вратоврска cheongsam униформи/100cm*120cm

DEN 528.00

2747404679919513 ТОПЛА метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар120cm ширинаЕмулација свила, сатен ткаенина имаат свила сјај ...

HLQON жолта птица печати chiffon сатен ткаенини За мода венчаница,завеси кукли Постелнина Текстил,тапацир ткаенина од дворот

592.80 -25 % DEN 444.00

Добредојдовте на Радоста продавница,Слободни трговскиИме на производ : chiffon печати мода ткаенинаМатеријал : полиестер ( меки , удобни )Дизајн : како на сликата прикажаниГолемина : еден двор за едно парче(се намали со рака, грешка од ±2 cm)Ширина : 145cmУпотреба : совршен за венчаница, крпеница, торба,троседот,дома декорација,Постелнина , бебе облека и многу други шиење занаети, нормално DIY проекти.Како да се намали ткаенини : Ние не се намали кога нарачување повеќе од еден двор.Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1) се намали од страна, ве молиме овозможи 12cm грешка.2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати...

БЛОК EMF Микро Сребрени Влакна Ткаенина Може да се Направи Облека

DEN 1339.20

БЛОК EMF Микро Сребрени Влакна Ткаенина Може да се Направи ОблекаНа информација за производот : МоделYSILVER78#МатеријалБамбус 60% Сребрени влакна 40%Ширина162cmБренд ИмеБЛОК EMFТежина129g / метриБојасиваФункцијаЕлектромагнетни shield; Антибактериски;ПроводнициКористат заоблека; дома текстилИзбави5daysПроизвод ефикасност : 1 .антизрачење перформанси2.antistatic сопственост на antistatic3.АНТИМИРИС4.силни антибактериски5.сите природни6.сребрени влакна топлинска изолација својства7.сребрени влакна за здравствена заштита функција8...

2018 NQ558 Африкански Памук, Чипка Везови Tulle Фустани Ткаенина со монистра и камења Мулти-боја Chantilly Кабелот Чипка

4170.24 -15 % DEN 3545.00

2018 Нови Пристигнување NQ558 Африкански Tulle француска Чипка Монистра И Камења Везени Ткаенина Памучен Материјал Мултибоја За Дами Свадба и Партија Фустани ТкаенинаГолемина : 5yx1.3ywhatsapp : +8613711149316телефон : +8613760884713100% уплата, пред испорака,ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации,вклучувајќи име и презиме,адреса,пост код, телефонски број, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во ред,и "PO box"не е дозволено во адресата...

2017 Специјална Понуда На Обучувачи Продажба На Евтини Широк Ширина Свадба Декорација Organza Ткаенина

DEN 744.00

Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу : ​ЧПП ве Молиме да обрнете внимание пред да ред1.Зошто ткаенина боја добивме има малку разлика од компјутер или телефон екран?Почитувани, тоа е неизбежно, бидејќи нема камера може да донесе 100% реално боја колку што е сега.Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате.2.Можам да купите 1 метар, наместо на 1 многу?Тоа е во ред ако треба само 1 метар...

Лето монистра Крпа везови врвот луксузна Комбинација Bodycon Крпа Секојдневен Везови чипка фустан скапи плус големина дама Облека

13279.68 -49 % DEN 6773.00

Бесплатен Превозот африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина,француска чипка трговија на големо и на мало со нов стил 1 САД$ 68.00 / многу5 метри / многуБесплатен Превозот кадрава лак африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина, француска чипка на големо и мало лист цвет многу5 метри / многу Бесплатен Превозот од DHL Везови Африкански Чипка Ткаенина / Organza Чипка Ткаенина со sequins трговија на Големо & Мало свадба,швајцарската voile многу5 метри / многу Бесплатен Превозот 5 метри африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина, француска чипка на големо и мало лист цвет трговија на големо многу5 метри / многуНето shawl,Стилски shawl,Везови shawl,Везови пребивање долго шамија,Бренд свила шамија,Свила печатење шамија,lyc3004 многу5 метри / многу Бесплатен Превозот африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина,француска чипка цвет блескави нови 5meter многу5 метри / многу Бесплатен превозот 5meter / многу 135cm widthe трговија на големо цвет стапови златниот со вез НЕТО предиво чипка ткаенина парче специјална цена Луксузни Ткаенини Стил 4 материјал работи кожа фокс вистинско крзно евтини добар квалитет Облека, Текстилни додатоци за слободни брод парчедворот дворот дворот дворот 67.53 / дворот дворГолемина XS долго : 82 смрамо широчината : 34 cmбиста : 82 смполовината : 66 смдолжина на ракав : 31 cmS Size долго : 82 смрамо широчината : 35 смбиста : 84 смполовината : 68 cmдолжина на ракав : 32 смM Size долго : 83 cmрамо широчината : 36биста : 88половината : 72должина на ракав : 33L Size долго : 84 смрамо широчината : 37биста : 92половината : 76должина на ракав : 34XL Големинадолго : 85 cmрамо широчината : 38биста : 96половината : 80должина на ракав : 35XXL Големинадолго : 85 cmрамо широчината : 39биста : 98половината : 82должина на ракав : 36(Единица е CM...

Booksew Памук Twill 2 парчиња Ткаенина/многу 50x100cm Црно И Бело Класичен Шиење Крпа За Комбинација Постелнина Поставите Scrapbooking Занает

696.00 -49 % DEN 355.00

Бренд Ткаенини : BOOKSEWИме на производ : памучна ткаенина сечење пакет парчиња.Материјал : 100% памук...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.