• Ново
Нова високо квалитетни зелени СТЕЛТ Генерација 2.0 ПОСТАВИТЕ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина Лагер&Shader тетоважа пиштол GXJ

Нова високо квалитетни зелени СТЕЛТ Генерација 2.0 ПОСТАВИТЕ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина Лагер&Shader тетоважа пиштол GXJ

Оценка на клиентот:
DEN 1492.80
DEN 1418.00 -5 %

Износ
Залиха


Ви благодариме за Повлекува Од Купите повеќе Телото Уметност Продавница
Нова високо квалитетни зелени СТЕЛТ Генерација 2.0 ПОСТАВИТЕ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина Лагер&Shader тетоважа пиштол GXJ Опис на Производот :
.Материјал : Воздух Занает Алуминиум
.Започнете Напон : 3 V
.Работен Напон : 6-8 V
.Водење на ветер : 28000-30000 R/минута
.Функција : да работи непречено и силна
.Моторот Конфигурација : Тајван Мотор
.Боја : Зелена/Сина/Виолетова/Црвена/Црна/Портокал/Сребрена
.Количина : 1ot=1pc Пакет се Вклучени : 1 Ротари Тетоважа Машина Функција : 1.Помалку тежина, Стелт Машина сама по себе тоа 3.5-оз и е супер мала тежина. 2. 2 Тип на Врска : Клипот Кабелот & РКА 3.Стабилен мотор,никогаш не текот на топлина по долго време работи .започнете wroking на 3 V, работи непречено на 6 V-8 V. Слика Шоу

Карактеристики

Тип:
Тетоважа Пиштол
Бренд Име:
EZ
Број На Модел На:
EZ-088-3GR
Материјал:
Алуминиум
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Пиштол Тип:
Електричен
Име:
СТЕЛТ G2 Ротари Тетоважа Машина
Пиштол Тип:
Ротари тетоважа mahcine
Материјал:
Алуминиум
Функција:
Shader & Лагер
Пакет:
1 Машина
боја:
Зелена
Место на Потекло:
Кина
Состојба:
Бренд Нови
Фреквенција:
6000-8000rpm
Тежина:
110g(3.5OZ)

Производи во категоријата

Нов висок квалитет на црна СТЕЛТ Генерација 2.0 ПОСТАВИТЕ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина Лагер&Shader тетоважа пиштол GXJ

1492.80 -5 % DEN 1418.00

Ви благодариме за Повлекува Од Купите повеќе Телото Уметност ПродавницаНов висок квалитет на црна СТЕЛТ Генерација 2.0 ПОСТАВИТЕ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина Лагер&Shader тетоважа пиштол GXJ Опис на Производот : .Материјал : Воздух Занает Алуминиум.Започнете Напон : 3 V.Работен Напон : 68 V.Водење на ветер : 2800030000 R / минута.Функција : да работи непречено и силна.Моторот Конфигурација : Тајван Мотор.Боја : Зелена / Сина / Виолетова / Црвена / Црна / Портокал / Сребрена.Количина : 1ot=1pc Пакет се Вклучени : 1 Ротари Тетоважа Машина Функција : 1.Помалку тежина, Стелт Машина сама по себе тоа 3.5оз и е супер мала тежина...

Расположливиот sterilized пакет со владетел на кожата маркер за трајна шминка тело Тетоважа, Пирсинг Писарот кожата маркер пенкало

720.00 -49 % DEN 367.00

Расположливиот sterilized пакет со владетел Медицински Хирургија трајна шминка тело Тетоважа, Пирсинг Писарот кожата маркер пенкало

Стилски Без Бучава Тетоважа Машински Алуминиумски Легури Лесни Тетоважа Моторни Аудио Интерфејс Шминка Машина За Тело Веѓа Нови

1182.72 -17 % DEN 982.00

11942 Здравствена Заштита & Масажа За Релаксација7875Стилски Без Бучава Тетоважа Машински Алуминиумски Легури Лесни Тетоважа Моторни Аудио Интерфејс Шминка Машина За Тело ВеѓаКарактеристики : CNC machining алуминиумска рамка врежан,фино полирање,површината оксидација третман.2000 часа или повеќе просечен живот,можат да работат долги часови.Тетоважа игли и игла клун синхрони заменет во секое време да се прилагоди на игла длабочина.Игла должина може да се прилагоди слободно.Без шум и без топла вибрации на моторот машина аудио интерфејс.Погоден за tattooing веѓа и телото.Со стабилни перформанси,совршен за секоја тетоважа уметник.Спецификации : Материјал : алуминиум легураРаботен напон : 713 VИнтерфејс Тип : аудио интерфејсГолемина : 15*7*4cmБоја : синаПакет се вклучени : 1x Тетоважа Машина3x Кабел1x Кутија

Нови Професионални Тетоважа Машина 8 Warps Калеми Леано Железо Црна Тетоважа Пиштол За Почетник Shader Лагер Бесплатен Превозот

DEN 967.68

Нови Професионални Тетоважа Машина 8 Warps Калеми Леано Железо Црна Тетоважа Пиштол За Почетник Shader Лагер Бесплатен ПревозотМожеби како што се : Производ Describtion : Карактеристики : 1...

Трајна Шминка Пенкало Пиштол Машина Веѓа сочинуваат Усна Ротари Тетоважа Машина Швајцарската Моторни Пенкало Пиштол Бесплатен Превозот

1151.52 -10 % DEN 1036.00

Трајна Шминка Пенкало Пиштол Машина Веѓа сочинуваат Усна Ротари Тетоважа Машина Швајцарската Моторни Пенкало Пиштол Бесплатен ПревозотКарактеристики : AC dapcter : Влезен напон : 110240 V Излезен напон : 012 V Електрична енергија : 03.5 Удар должина : Медиум удар 03.5 mm опсег Вртежи во минута Бода / сек : 1200018000rpm / мин 200 300 / sec Сертификација : CCC Пакет се вклучуваат : 1 парче Швајцарската Моторни Nouveau Шминка Пенкало (ВНИМАНИЕ : Игла само игла, ако треба на машината, ве молиме изберете "машина" оваа опција) Опис : Нов дизајн, лесно да се контролира и соработка; ги Усвојува со чиста метална школка техника, простор сребрена боја, никогаш не се абразија; Голема брзина се постигнува, 1200018000r / m, со високи перформанси; Ротација стабилни, помалку вибрации, ниско ниво на бучава послаб; Погоден за веѓите, eyelids и усните, исто така, за мала тетоважа дизајн; Оперативен Игла должина од 03.5 mm; Сет со пенкало капа, безбедност и удобен; работниот живот е два пати подолго од обичните трајна шминка машини.

САД Biotouch Мозаик Тетоважа машина Колекции Трајна Шминка Ротари Машина Пенкало Убавина Опрема За Веѓа Eyeliner Усни Козметика

4800.00 -28 % DEN 3456.00

Карактеристики : Нов дизајн, лесно да се контролира Најпопуларниот тетоважа шминка машина Високи перформанси...

СТЕЛТ РОТАРИ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина во согласност Силна Моќ за Shader & Лагер

2216.64 -5 % DEN 2106.00

Ви благодариме за повлекува со Добра Продавница СТЕЛТ РОТАРИ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина во согласност Силна Моќ за Shader & Лагер Опис на Производот : Име на Производ : Стелт II Ротари МашинаПредмет БР...

Серпентина Тетоважа Машина Нови Пристигнување Тетоважа Машини 10 Заврши Калеми Tatoo Пиштол црна Челик Тетоважа Рамка За Shader Бесплатен превозот

335.52 -16 % DEN 282.00

Рачно Изработени Тетоважа Машина Пиштол Врвен КвалитетТежина : 250gПакување : 1pc / Кутијакалеми : 10 заврши КалемиФреквенција : 25000 HZЗапочнете Напон : AC 410 V* Голем за двете лагер и shader* Многу голема дизајн* Мала Тежина Рамка, компактен и лесен за користење* Одговара на Повеќето Тетоважа Расположливиот Цевки и СВ ЦевкиНашите Тетоважа Машина Пиштол Продажба На Поени : 1...

1set високо квалитетни усна дигитални Увоз на Моторни Ротари Тетоважа машина за Трајна Шминка Машина Пенкало Слобода тетоважа пенкало бесплатен превозот

3240.00 -26 % DEN 2398.00

1 Ниско ниво на бучава, помалку од 15 d B Брзината на највисоко до 8000 35000r / мин 2 Совршена контрола pin должина , точни се прилагоди на игла должина 3...

10pcs розова постојан сочинуваат алатки tebori веѓа тетоважа microblading пенкало нерѓосувачки челик бесплатен превозот

DEN 1870.08

10 PCS Професионални 3d веѓа Прирачник Тетоважа Microblading Пенкало Машини За Веѓа Везови Трајна Шминка ОперацијаMicroblading Пенкало ;1) Не треба на сила да се направи тетоважа убавина операција 2) Користење со паста пигмент, тоа е главните алатки во веѓа операција 3) Лесно да се справи со не е лесно да се оштети 4) долготрајната употреба 5)материјал на пенкало е од нерѓосувачки челик и се со висок квалитет и добра за постојан сочинуваат Microblading Пенкало show (прикажи); Политика на Враќање; 1.ние гарантираме нула ризик купување искуство тука 2.ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на вашиот примање на нив, за било која причина...

Бесплатен Превозот Веѓа Microblading Прирачник Пенкало Трајна Шминка Машина Тетоважа со 4 pcd ножеви И Главата Може да Се Користи

DEN 474.24

Бесплатен Превозот Веѓа Microblading Прирачник Пенкало Трајна Шминка Машина Тетоважа со 4 pcd ножеви И Главата Може да Се Користи Функција : Најнов дизајн, целосна функции, професионални заклучувањеpin уред, главните алатки за веѓа операција, висок квалитет на гаранција; не треба на сила кога го прави тетоважа убавина работата, одговара за 7 до 17 pin на ножот; Употреба со паста пигмент, во различни бои; Работат повеќе лесно неограничена власт brushwork, долгорочна употреба, Главно за дама, лесно да се справи со не е лесно да се оштети; Спецификација : Материјал : Алуминиум Боја : Златна ИЛИ Виолетова Должина : Околу 120mm...

10pcs tebori Microblading Пенкало PCDMicroblade Игла Носителот веѓа Трајна Шминка Прирачник Тетоважа Пенкало со кутија/ножеви/пигменти

1232.64 -15 % DEN 1048.00

10pcs tebori Microblading Пенкало PCDMicroblade Игла Носителот веѓа Трајна Шминка Прирачник Тетоважа Пенкало со кутија / ножеви / пигментиКарактеристики на tebori Microblading пенкало : 1) не треба на сила кога го прави тетоважа убавина операција;2) ey ily неограничена власт brushwork;3) Фабриката за снабдување;4) Пакет / тежина : 13g;5) OEM / ODM се предвидени.6)должина : 14.7 cmИме на производ : sobrancelha тетоважа пенкало материјал : Акрил и алуминиум боја : Транспарентна пакување : 1piece пенкало / opp вреќа Должина : 14.6 cm тежина : само 11,6 g / парче игли : 721pin рамен нож се користи за : долго време се користи крстот : "+"кроссодржи : 10pieces pcd пенкало,100pieces pcd игла 12pin Станот,100pieces pcd 21pin У обликсодржи : 10pieces pcd пенкало,10pieces пластична кутијасодржи : 10pieces pcd пенкало,100pieces pcd игла 14pin Рамен(12pin,21pin игла изберете),5pieces pcd паста пигментНајчесто поставувани ПРАШАЊА : 1...

Професионален Рачен Тетоважа Трајна Шминка веѓа Пенкало Бесплатен превозот

8160.00 -49 % DEN 4162.00

1 Не треба на сила да се направи тетоважа убавина операција.2) Користење со паста пигмент, тоа е главните алатки во веѓа операција.3) Лесно да се справи со не е лесно да се оштети.4) долготрајната употреба.2...

СТЕЛТ РОТАРИ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина во согласност Силна Моќ за Shader & Лагер Црна еден

2270.40 -5 % DEN 2157.00

Ви благодариме за повлекува од Добро да се Купи Продавница СТЕЛТ РОТАРИ Алуминиум Ротари Тетоважа Машина во согласност Силна Моќ за Shader & Лагер Црна еден Опис на Производот : Име на Производ : Стелт II Ротари Машина Предмет БР...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.