• Ново
Yilong 6'x9 црвено hereke свила килим персиската свила рачно изработени тепих (SL890A6x9)

Yilong 6'x9 црвено hereke свила килим персиската свила рачно изработени тепих (SL890A6x9)

Оценка на клиентот:
DEN 362880.00
DEN 254016.00 -30 %

Износ
Залиха

Yilong 6'x9 " црвено hereke свила килим персиската свила рачно изработени тепих (SL890 A6x9)
Килим Бр. SL890 A6x9
Занаети Рака заврзана
Материјал S ilk
Големина 6ft x 9ft (183cm x 274cm)
Превозот Бесплатен превозот+врата до Врата услуга
Плаќање Онлајн плаќање или Т/T, Western Union, Paypal, итн.
Квалитетот 230 линии; 367 kpsi (570,000 јазли/м 2 )
* Рачно Изработени Свила Тепих Фотографии *
Овој тепих е 100% handknotted. Производство на време : Околу. 9 месеци. Овој тепих е направен од казна свила. Големина : 6ft x 9ft (183cm x 274cm) ве Молиме да го видите прекрасниот дизајн и живописни бои. Ве молиме погледнете го убаво класичен дизајн. Ве молиме погледнете го густа назад на овој тепих.
~ Ние сме фабрика!
~150 години историја; 9000 ткајачки ~
~ Ова тепих прикажана тука е во парк!
~ Ние можеме да брод за вас денес!
* Како ги Направи овие Прекрасни Свила Тепих *
100% Направени од страна на Страна, Јазол од Јазолот Трпеливо
* Клиентот посети Yilong *
Yilong има продаваат рачно изработени свила теписи на над 60 земји во светот.
* Пакување и Испорака *
Валани за мали димензии тепих, Укината за големи димензии тепих; Бесплатен превозот
- FAQ / Ние сме секогаш во вашата УСЛУГА -
1.Плаќање Корисниците може да направи плаќање преку Aliexpress онлајн. Исто така, ја прифати Т/T) или Western Union.
2. Превозот Обично ќе брод на килим од DHL/UPS/Федекс/ТНТ експрес со бесплатен превозот, ова е врата до врата брза испорака услуга, пристигнуваат од целиот свет во рок од 5 - 9 дена.
3. Царина Царинска фактура ќе биде напишан со мала вредност, поголемиот дел од времето нема царина потребно. Ако имате посебни барање за царински проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно.
4. Враќање Врати се прифати, ако постои било кој квалитет на проблемот на нашето килими. Ве молиме контактирајте со нас однапред, пред да започнеш враќање, ви благодариме!

Карактеристики

Големина:
183cm x 274cm
Материјал:
100% Свила
Употреба:
Спалната Соба,Комерцијални,Молитва,Декоративни,Хотел,Дома
Обликот:
правоаголник
Начини на Продажба:
област тепих
Место:
Салон
Декорација Стил:
Југоисточна Азија, Американски Стил, Европски Стил
Број На Модел На:
SL890A6x9
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
YILONG
дизајн:
Персискиот
Стил:
Класичен
Измијте Стил:
Рака Мие
Техника:
рака заврзана
тепих квалитет:
230 линии; 367kpsi (570,000 јазли/m2)
Големина:
6ft x 9ft (183cm x 274cm)
Инвентар:
Од 20.000 компјутери персискиот тепих
Карактеристично:
Перат рака заврзана тепих
Услуга:
Прилагодено Дизајн И Големина Килим Прифатливо

Производи во категоријата

Дебела Круг Сомот Тепих Шатори Подлога Ратан Мат Подлога Кошница подлога Јога Подлога Doormats Подот За дневна Соба Kilim Aera Килими Деца Килими

DEN 248.64

start Isv Module Wrap12015end Isv Module Wrap12015Дебела Круг Сомот Тепих Шатори Подлога Ратан Мат Подлога Кошница подлога Јога Подлога Doormats Подот За дневна Соба Kilim Aera Килими Деца КилимиВнимание : Бидејќи на воздушниот транспорт стандард, може да не превоз повеќе од 60 CM објекти, па ние ќе се свитка тепих, ве молиме да се разбере, ако умот, ве молиме внимателно да ги купи, ви благодариме!100% сосема нов и висок квалитет Погодна за спалната соба и дневна соба, итн...

Бесплатен превозот 3'X3'Aubusson Tapestry ,Aubusson волнени tapestry, рачно изработени tapestry

DEN 23952.00

100% Волнени Aubusson Tapestry Дома декорација тепих 100% рачно ткаениРачно Изработени Волнени TapestryБрза испорака преку DHL 35 Дена пристигнување до дестинацијатаГолемина : 3 'X3' (91x91cm)Европски СтилМногу висок стандард и висок квалитетОбјектот СликаРачно Ткаени Vs Машина Ткаени Таписерии На рачно ткаени таписерии се исткаени од страна на квалификувани занаетчии едно по едно време...

1PC Бања Производи Мемориска Пена, Матс Хоризонтални Ленти Килим Не се лизга Дома Бања Спалната соба Тепих Мат ОУ 101

DEN 223.68

Опис : Член име : ТепихМатеријал : Корални РуноC olor : како прилогГолемина : 40 X60 CMW осум : прибл 135 G / PCПакет се вклучени : 1 XCarpetAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни rence монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Бесплатен Превозот Чиста Бела-Евтини Свадба Aisle VIP Тепих Тркач За Црквата Фаза Сала Свадба Тепих Aisle Тркач Душеци Многу Боја

863.04 -5 % DEN 820.00

БЕЛЕШКИ : 80см Х 5 M не е во парк Ве молиме НЕ се КУПУВА!!!! Другите е avaliable!!!1 Ако треба да се купи свадба ставка и изберете го Изразат испорака, ве молиме да се обиде најдобро да се направи цел 2 недели однапред да го фати партија датум;Ако времето е итна, ве молиме потврдете го со нас пред да ја направи нарачката, ви благодариме.2...

1PC 40X60CM Тепих Област Килим За Спалната соба Livingroom Тепих Кујна Вани Мат Вратата Мат Против Пролизгување Дома Декорација ОУ 106

DEN 239.52

Опис : Член име : ТепихМатеријал : Корални РуноC olor : како прилогГолемина : 40 X60 CMW осум : прибл 135 G / PCПакет се вклучени : 1 XCarpetAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни rence монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

бесплатен превозот 4.5 cm дебелина 40*60см Мода Живеење Јадење Спалната соба Автомобил Flokati Бушава слонова коска Килим Анти-пропадна Тепих Seatmat

DEN 451.20

ГОЛЕМИНА : 400*600mm 44.5 cm питаБоја : (а) (кафе ) (бела)(жолт)( Сребрена сива боја) ( овошје) (зелено)(каки) ве молиме оставете порака за боја ...

Голема големина флорални пастирски ноќни тепих,едноставен стил правоаголник земјата мат , класични дома декорација тепих

6042.72 -10 % DEN 5438.00

Име : персиски тепихМатеријал : жанила ткаениниГолемина : 140cm*200cm 160cm*230cm 200cm*250cmБоја : како на сликатаНа купувачотВи благодариме за посетата на нашата онлајн продавница.Драги Пријатели, добредојдовте на нашата продавница, pls се однесуваат на големината прво кога ќе се купуваат, бидејќи кина големина е различна со Европа големина...

MUZZI faux крзно Овча Стол Покрие Седиште Подлога Мек Тепих Влакнести Обична Кожа, Крзно Килими Спалната соба тепих Мат 4colors 001

DEN 1008.00

рунда материјал : не, навистина овча, тоа е faux крзно Со цел да се заштити животни, ние треба да се поддржи faux крзно.За губење на косата : тој производ себе не губење на косата, но бидејќи сечење, тоа ќе губење лебдечки на косата, ако не е варијабилна коса, ве молиме да се тресат ќебиња.

47.24*78.74 инчен Механички миење бренд теписи и килими анти лизга дома тепих килим мат Бесплатен Превозот

3180.48 -30 % DEN 2226.00

Опис На ПроизводотМатеријал : Хемиски влакна полиестерголемина на : 120*200*4.5 cm / 47.28*78.8*1.77 инчБоја : црвенаОблик : правоаголникДруги големини може да се прилагодиanswer : ___________________________ note : whats App : +86 15167976322Превозот и испоракание обезбедуваме бесплатен превозот од кина пост воздух mail,тоа обично трае 10~30 работни дена.Понекогаш за царинска или времето проблем,тоа ќе биде одложен неколку дена...

HUGSIDEA Обичај Пеперутка Дизајнер Против пролизгување 59x40cm Правоаголник Кат Теписи за Дневна Соба и Бања Мат Килим за Дома Декор

959.52 -45 % DEN 528.00

Трговија на големо и пад на превозот се добредојдени.За пад на превозот,ние ќе им понуди бесплатни изразат испорака кои само потрае околу 512days пристигнат.За пад на превозот,ние може да се испрати на стоките на вашиот клиент директно и нема да ја напушти фактура ицена ако не ви се допаѓа.Плаќање : 1.Најдобар начин е директно онлајн плаќање можете да изберете за себе.Ако сакате други услови за плаќање ве молиме да ги споделите со нас пред да кога ќе ги нарачате.2.Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7days по поставување на вашата нарачка или нарачката ќе бидат невалидни или укинат од страна на системот.3.Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот информации.Превозот : 1.Ние бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail дофат.Бесплатен превозот од Epacket на Русија и на САД ,поголемиот дел од земјите во 1455 работни дена.2.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 2 до 5 работни дена по уплатата е потврден,ако плаќањето не е достапна,вашата цел ќе биде автоматски затворена.3.Купувачот се одговорни за било каква осигурување,проблеми и оштетувања кои се предизвикани од превозот услуга за таквите несреќи,одложувања или други прашања.Покрај купувачот треба да бидат одговорни за било каква такса и должност chanrged од нивната земја и стоки ќе бидат Означени како "подарок", или "пример"за вашиот лесно царинење и помалку трошоци.(ако сакате да ја декларираат стоката како друг објект името,или да се определи некоја вредност за обичај,ве молиме да не информирате кога се прави нарачката.)Се врати и Гаранција : 1.Сите добра се проверени, пред пратката,па ако не сте задоволни со купите,можете да разменувате предмети во една недела и ќе каша cantact нас во рок од 24 часа од приемот на вашето купување.2.Превозот и предавање на полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите на чело на враќање и reshipping.3.Сите се врати ставки мора да биде во оригинална услови,вклучувајќи кутија и додатоци,Мажите направени дефекти не се гарантира,како што се скршени,рбет и така натаму.4.Foy било предмети,ве молиме испратете со ЕМС или на вашата локална пост, кога испрати назад.Повратни информации : 1.Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.2.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој,срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации 4 / 5star за нас доколку не сте задоволни со нашите производи и servece.Тоа само ќе се земе вашата 2 минута, но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.3.ве молиме контактирајте со нас пред спорови или напуштање на било какви негативни или неутрални повратни информации.Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.ПРАШАЊА и одговори;П : Ако јас цел тоа,кога ќе брод мојата цел?О : Мојот пријател,ние ќе ја испратите вашата нарачка во рок од 25 работни дена.П : дали постои следење на број за мојот објект?Како да ги пратите на информации?A : Да,ние брод секоја цел withe следење на број,и можете да го видите на пратката статус на соодветниот вебсајт.

Голема Тепих Килими Плоштадот Кат Тепих Мека Дневна Соба Јапонски Стил Модерна Луксузна Големи Килими Мат Дома Спалната Соба Тепих

DEN 4272.00

Две Превозот Начин ДостапенПревозот Начин Превозот дена Кина Пост 1030 дена ЕМС 510daysЗабелешка : 1 Превозот начин на Кина Пост Ер / Кина Пост ШАЛ, тоа може да биде следење на повеќето Земјата,како што се САД, Канада, Европски Држави, Бразил, Австралија, Нов Зеланд, и Многу Азиска Земја2...

531 камила 8x10 А+++ Дизајн Убава Камила Црвена Роза француски Земја Aubusson Килим gc8aubyg13

DEN 57600.00

>Традиционалните упатството процесот француски исклучителна модели комбинација од источна и западна традиционалната култура на уметнички дела како штСтавка Опис531 камила 8x10 А+++ Дизајн Убава Камила Црвена Роза француски Земја Aubusson Килим gc8aubyg13Француски Aubusson килимРачно ткаени токму онака како што тоа беше во Франција века100% Нов Зеланд ВолнаПамук фондацијатаВолната материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживањеСтанот куп...

Романтични сино море свадба тепих , луксузни волна содржина рачно изработени дневна соба земјата мат 200*300cm, дома декорација тепих

DEN 33552.00

Име : волна тепихМатеријал : волна мешаГолемина : 160cm*230cm 200*300cmБоја : На купувачотВи благодариме за посетата на нашата онлајн продавница.Драги Пријатели, добредојдовте на нашата продавница, pls се однесуваат на големината прво кога ќе се купуваат, бидејќи кина големина е различна со Европа големина...

30*30cm Комбинација патосници загатка тепих Еко-пријателски пена задебелување на кадифен подна мат

3519.36 -35 % DEN 2288.00

Опис На Производот1 Големина : 30cm*30cm , 24 парче2 Материјал : Кашмир ткаенини3 Дното : ЕВА4 Рака мие5 некои имаат лебди пената, ве молиме нежно пат, тоа ќе биде во ред.Превозот и испоракание обезбедуваме бесплатен превозот од кина пост воздух mail,тоа обично трае 10~30 работни дена.Понекогаш за царинска или времето проблем,тоа ќе биде одложен неколку дена...

90x300CM Биг мека есен зима memoryfoam бавниот раст се лизга отпорни на вода-апсорбирање на руно тепих и килим за дневна соба, мат

10080.00 -30 % DEN 7056.00

1 големина е 90 X300 CM, ТЕЖИНА APPRXO 3.7 КГ, па продавачот ќе брод со DHL ИЛИ КИНА ИЗРАЗАТ ЕМС.бидете сигурни дека вашата земја и адреса може да прифати DHL ИЛИ КИНА ИЗРАЗАТ ЕМС пратката, ако DHL ИЛИ КИНА ИЗРАЗАТ ЕМС може да не испорака до ваша адреса, ве молиме да не го купите, да се откажете од цел ве молиме.2...

HUGSIDEA Tapis Кул 3D Животинско Волкот Тигар Лав Отпечатоци Дома Кат Теписи Не се лизга Добредојдовте Влезот Doormat Килими за Дневна Соба

767.52 -30 % DEN 537.00

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.Во HUGSIDEA Дома Декор Продавница,може да се создаде модерна уметност дома.Било која слика сакате дека ние може да се печатат на нашите производи.Само сега. стануваат ВИП,се повеќе се изненади и попуст;,ќе добиете попуст информации во најрано време;Ве молиме имајте во предвид : Ние се предвидени капка превозот услуга,исто така може да испрати фотографија до вас за препродава; Ако одобрението за промет на големо,pls , ние ќе ви даде најдобра цена; Добредојдени да се прилагоди сопствена слика на нашата произведува.pls ; Ако го купите за заштита на времето истекува,pls и ние може да ви помогне да продолжи тоа.

Пастирски Овална Теписи За Дневна Соба Дома Спалната Соба Черги И Килими Кафе На Маса Област Килим Студија Соба Кат Мат Ресторан Тепих

6509.28 -14 % DEN 5598.00

САД$ 111.72 Тепих материјал : 50% Акрил + 40% Полиестер + 10% памук Тепих дебелина : средината на околу 6 MM, на работ од околу 11 MM...

Бесплатен Превозот Божиќ Порибување Sock Needlepoint Дедо Мраз чорапи за Подароци Кучиња Дизајн 2 28X43CM

DEN 1872.00

Божиќ Порибување Sock Needlepoint Дедо Мраз Играчки Претставува Кучиња Design1Големина : 28 X43 CMОбјектот СликаБожиќ Порибување Sock Needlepoint Дедо Мраз Играчки Претставува Кучиња Дизајн ...

Бесплатен превозот 3x4meters Европската aubusson теписи за домашна декорација, француски abusson рака ткаат килим

DEN 127536.00

Бесплатен превозот 300x400mm француски Aubusson килими Беж medallian волнени aubusson теписи за домашна декорација bedrooom килимиСтавка Опис* Француски Aubusson килим* Точно мерење : 300x400cm)* Рачно ткаени токму онака како што тоа беше во Франција века* 100% Нов Зеланд Волна* Памук фондацијата* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање* Рамни куп...

Simanfei Влакнести Тепих Овча Стол Подлога Обична Кожа, Крзно Обичен Меки Спалната Соба Faux Мат Перат Вештачки Текстил Област Килими

1055.04 -41 % DEN 623.00

Повеќе Производи Карактеристики : Доколку купите 3 еез, ние ќе ви понуди 5% попуст Материјал : Вештачка Волна Боја : Бела, Црвена Роза, Сива, Виолетова Големина : 60*90cm 75*105cm 75*120cm 75*155cm 75*200cm 80*135cm 80*180cm Пакет се вклучени : 1 buc Овча Килим Карактеристики Сосема Нов и висок квалитет...

3 парче Црна Cowhide килим црна кравата печатени тепих за дома faux кожа, Имитација на Кожа Природната Форма Cowskin деца образование Мат

10464.00 -30 % DEN 7325.00

3 парче Црна Cowhide килим црна кравата печатени тепих за дома faux кожа, Имитација на Кожа Природната Форма Cowskin деца образование МатBelowings се други стил на животните тепих : Применливи погоден за место опсег : 1...

Бесплатен превозот 3'X5' 160 Линија персискиот тепих, Рака заврзана персискиот килим, волна и свила

DEN 34032.00

Бесплатен превозот 160 Line 3'X5' персискиот тепих волна и свила, рачно изработени, рака заврзана килим / тепих за домашна декорацијаСтавка ОписПрекрасни персискиот килим раказаврзана во Кина...

Античкиот Дрво Дрво Годишен Прстен Круг 3D Животната средина Тепих за Дневна Соба и Спалната соба Студија Соба Tapis Не се лизга Стол Килим

873.60 -5 % DEN 830.00

Материјал : Полиестер Дебелина : 1cmФункција : Висок квалитет на подот теписи, исто така, совршен за дома декор.Еколошки Бои, Веќе Се Мијат СтабилностМека и skidproof, лесен за чистење;Погоден за кревет, заливот прозорец, дневна соба, постелнина соба.

Бесплатен превозот 10'x14' Aubusson килими Флорални дизајн за современ дом декорација

DEN 122832.00

Бесплатен превозот 10'x14' Aubusson килими рачно изработени волнени теписи Стара Шик теписи за дневна соба bedrooom килими Висок КвалитетСтавка Опис* Француски Aubusson килим* Точно мерење : 10'x14' (304x426cm)* Рачно ткаени токму онака како што тоа беше во Франција века* 100% Нов Зеланд Волна* Памук фондацијата* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање* Рамни куп...

Бесплатен превозот 8'X8' Круг француски Aubusson Рози Волна Круг Aubusson килим за тркалезни маси

DEN 56688.00

Бесплатен превозот 8'X8' Круг француски Aubusson Рози Волна Нова Продавница Openning ГОЛЕМОПРОДАЖНИТЕ ЦЕНИСтавка Опис* Needlepoint килим* Точно мерење : 8'x8' (243x243cm)* Рачно ткаени токму онака како што тоа беше во Франција века* 100% Нов Зеланд Волна* Памук фондацијата* На волна материјал е одличен за дамка отпор и на цел живот на уживање* Рамни куп...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.