• Ново
Фабриката За Промет На Големо Со Висока Температура Thermocouple К Сонда (Терминал Главата)

Фабриката За Промет На Големо Со Висока Температура Thermocouple К Сонда (Терминал Главата)

Оценка на клиентот:
DEN 599.52

Износ
Залиха

Висока Температура Thermocouple К Сонда (Терминал Главата)
Опис на Температурата на работа -100 - 1250 C (-200 - 2500 F) Сонда Должина 100mm (4 ") Сонда Дијаметар 9.5 mm (3/8") Теми Големина 1/2 "NPT Сонда Материјал од не' Рѓосувачки Челик Терминал Главата Материјал Алуминиум
Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите наши температура контролори. Овозможува формирање и свиткување на thermocouple без ризик на напукнување Цитати на различни должини на олово жици се достапни по барање. Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција. Веледрогериите се добредојдени. Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Карактеристики

Бренд Име:
EARUELETRIC
Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар

Производи во категоријата

S500-ET-GSM USB GSM Температура Data Logger Datalogger со 0.5 C Точноста 6,5000 Рекорд Капацитет 3 метри кабел надворешен Сензор

13992.00 -10 % DEN 12593.00

Вовед S500 GSM data logger е дизајниран за следење на температура со способност да испрати лоша порака до телефонски броеви што се утврдени од страна на клиентите кога температурата на податоци се надвор од преdefinded граници; и ќе ги испрати добри вести порака кога податоците се врати назад во преддефинирани граници...

Внатрешна/Надворешна Метеоролошка Станица Дигитални LCD Термометар Hygrometer Електронски Температура Влажност Метар Тестер за Аларм HTC-1

217.92 -13 % DEN 190.00

Затворен LCD Електронски Температура Влажност Метар Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Аларм HTC1Карактеристики : Голем карактер LCD дисплеј;Мултифункција;Ниска потрошувачка на енергија;Висока стабилност & точност.Карактеристики : Приказ на температурата, влажноста на воздухот и време истовремено;Меморијата на MAX & МИН мерење вредност;12 час / 24 часа прикажување на системот на избор;℃ / ℉ единица избор;Часовникот & Календар функција (месец и датум)Desktop ставање или Ѕид Виси.Спецификации : Мерење на Температура дијапазон : 10°C~+70°C (14°F~+158°F)Мерење на Влажност опсег : 10%~90% RHНа Точноста : Температура ±1°C (1.8°F)Влажност ± 5% RHРезолуција : Температура 0.1°C (0.2°F)Влажност 1% RHИзвор на енергија : 1*AAA (1.5 V) батерија (Не се вклучени)Материјал : ABSБоја : Сина, Жолта, ЗеленаОбјектот големина : Прибл...

Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Со 3 сензори 8 Канал Температура Голем LCD Дисплеј Max Min Вредност Аларм Метар

4175.52 -39 % DEN 2547.00

Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Со 3 сензори 8 Канал Температура Голем LCD Дисплеј Max Min Вредност Аларм Метар 060 C / F Безжична Отворено Предавателот Температура МетарОпис : Едноставна за читање, едноставен за користење, и прифатлива, вклучува затворен термоhygrometer внатрешноста на конзола, и три далечински термометарhygrometer сензори, кои се прикажани во исто време.Екранот конзола од далечина може да го прочитате и ажурирање до осум далечински термоhygrometer сензори.Конзола вклучува коишто се слушаат и визуелни аларми кога температурата и влажноста на воздухот надмине вашите предсет минимум и максимум прилагодувањата за аларм.Дополнителни Карактеристики : 1...

АЗ-8809 Висока Прецизност Индустриски Влажност Температура Data Logger со Голем LED Дисплеј

8208.00 -6 % DEN 7716.00

АЗ8809 Висока Прецизност Индустриски Влажност Температура Data Logger со Голем LED Дисплеј* Ѕид mountable супер голем екран за лесна за читање и да зачувате простор* Воздухот темп., точка темп.& RH% екранот* Tripod mountable receptacle за долго време се користи* Монтажни standers да се трансформира како десктоп* Снимање темп...

1pc Нови FZ-160 Упатство за Автоматско Рака Електронски Калеми Ликвидација Машина 220V Применливи жица со дијаметар 0.06-0.50 mm

8051.52 -5 % DEN 7649.00

1pc Нови FZ160 Упатство за Автоматско Рака Електронски КалемиЛиквидација Машина 220 V Применливи жица со дијаметар 0.060.50 mm​Напомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Карактеристики : Употреба : Оваа машина е погоден за телекомуникации,индустриското производство нисконапонски електрични трансформатори,автомобилската калеми за палење, ликвидација отпор метар стан делови и други различни серпентина ликвидација и треба подредени, кои модели функција електронското пребројување,точен, јасен приказ, користете погодностAnswer : ___________________________ Note : Ако имате било каков проблем во врска со оваа машина ,ве молиме контактирајте со насВи благодариме

Нови Дигитални Затворен LCD Hygrometer Влажност Температура Термометар Метар Часовникот се Измери Пад Брод

276.00 -17 % DEN 229.00

Мали и исклучителен изглед, LCD екранот Мултифункционален дизајн, тоа може да прикаже температура, влажност и време, истовремено...

A2000-ES Дигитален Термометар Hygrometer со 3 Метри Кабел Надворешен Сензор за температура влажност метар

6960.00 -10 % DEN 6264.00

Вовед A2000 серија алармантна термометар hygrometer мерки за температура и влажност, со различни нивоа на високо precisions и алармантна способност...

Запечатени Водоотпорен 6.5 ft 2m NTC 10K Сонда Сензор на Температура за Дигитален Термостат

148.80 -9 % DEN 135.00

ТОПЛО ПрепорачувамЗапечатени Водоотпорен 6.5 ft 2m NTC 10 K Сонда Сензор на Температура за Дигитален ТермостатСпецификации : Температурата на работа опсег : 40°C до +120°CДолжина на жица : 2 mДолжина на сондата : 2 cmОбјектот Вклучуваат : 1 x 2m NTC Сензор на Температура на Сонда за Температура КонтролерНие Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

Скара СКАРА Скара Термометар Temp Мерач на Надворешна Кампување се Готви Храна Алатка

98.88 -6 % DEN 93.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Тоа е од не' рѓосувачки челик и многу лесно да го инсталирате, како што само вметнување на матични низ дупката на вашиот пдд / пушач / скара и потоа се закачите на орев, кој е вклучен Овој термометар се движи од 100 степени да се 700 степени Фаренхајтови ( 50° до 350°) во готвење температура Прецизна, лесна за употреба Спецификации : Кол...

Десктоп Тип на Јаглерод Диоксид Метар Затворен Квалитетот на Воздухот се Следи Температура Влажност RH Аларм CO2 Сензор 2000ppm Часовник NDIR Тестер

6523.20 -25 % DEN 4893.00

Проверете за Повеќе Предмети Тука! КАРАКТЕРИСТИКИ : Мерка КО 2 ниво, температурата на воздухот и влажноста 15° навалите аголот ABC (Автоматски Кластерот за Калибрација) НеDispersive Инфраред (NDIR) Сензор 2 аларм граници Десктоп тип коишто се слушаат & визуелен аларм CE Означување Идеален за употреба во канцеларии, училници, фабрики, болници, хотели Комплетен сет вклучува : 1 x CO 2 Десктоп Монитор 1 x Универзални Моќ адаптер (со велика БРИТАНИЈА / САД / ЕУ / AU приклучоци) 1 x англиски Операција Прирачник КАРАКТЕРИСТИКИ : Мерен Опсег : CO 2 : 0~2000ppm, 2001~9999 (надвор од скала) Ер Темп...

Автомобилски Клима Уред Штекер Дигитални Електронски Инспекција Табела Термометар Температура Мерач На Нови

287.52 -9 % DEN 262.00

ОписТермометар Температура Мерач Дигитален ТермометарСпецификации : Температурата на мерење : 50 C~+300 C(58 F~+572 F)Температура на точноста : 1 C(2 F)Заштеда на енергија : автоматско исклучување по 10 минути без операција.Напојување : 1.5 V(LR44)x1 (не се вклучени во стандардната испорака)Карактеристики : 1...

Висока прецизност Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран Инструмент

24432.00 -12 % DEN 21500.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Висока прецизност / Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран ИнструментКарактеристики : Инфрацрвен термичка imager дека може да се вклопуваат на видлива и инфрацрвени слики.Резолуција на инфраред image / видливо на сликата : 3600 пиксели / 0.3 мега пиксели.Оваа infrared imaging уред е професионално, прецизно и ефикасно.За автомобил, мотор ремонт, трансформатор соба линија одржување, клима уред на поправка, итн.Нашите инфрацрвен термичка imager може да се претвори термална слика во visional слика, брзо да дознаете проблемот област.Спецификации : Дисплеј : 2.4 инчен full агол на гледање висока резолуција на екран во бојаРезолуција : 60 * 60Резолуција на видлива слика : 0.3 мега пиксели.Вкупно Пиксели : 3600FOV / Најкус Фокусна Должина : 20× 20 / 0.5 mТермички Чувствителност : за 0,5 степениМерење На Владата : ThermopileТемпературата Опсег : 20 степени на 300 степени (4 Целзиусови за да 572 Фаренхајтови)Мерење на Точност : ±2% или ±2 степени (±4 Fahrenheit )Бранова должина Опсег : 814μmEmissivity : 0.11.0 ПрилагодливиСлика Фреквенција : 6 HZРежим На Фокус : FixedПалета : Железо црвена,божилак,виножито висок контраст,сива скала(бел сјај) и сива скала(црн сјај)Визија Опција : 5 видови на целосна инфраред до целосниот визуелен, мешање на видлива и инфрацрвени.Сликата Складирање : SD картичка(4 G)Формат на датотека : bmpПоставување Контрола : Единица на Вредноста / Language / Датум Time Format / автоматски се затвориБатерија Тип : 4 * 1.5 V AA батерија (Не се Вклучени)На Животниот Век На Батеријата : 6 ЧасаАвто Моќисклучување Time : 12 МинутиПотврдување : CE, Ro HSТемпературата на работа : 5 степени до 40 степени (23 Целзиусови до 104 Фаренхајтови )Температура на чување : 20 степени до 50 степени (4 Целзиусови до 122 Фаренхајтови )Релативна Влажност : 10%RH до 80%RHОбјектот Големина на : 21.2 * 9 * 6.2 cm / 8.3 * 3.5 * 2.4 воОбјектот Тежина : 231.2 g / 8.2 озПакет Големина : 27 * 19 * 11cm / 10.6 * 7.5 * 4.3 воПакет Тежина : 927g / 32.7 озdianxiaobao_3dianxiaobao_4

J Тип M6 Навој Сонда Thermocouple Сензор на Температура со Кабел 2M за Индустриски Температура Контролер

DEN 95.04

Ве молиме Имајте во предвид Пред Шопинг : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и 4 PX Сингапур Пост НП Pro : Тоа го има само на превозот информации во Кина...

5mm Дупка за Миење Заптивка Тип на Сонда Thermocouple К Сензор на Температура на 2M Кабел за Индустриски Температура Контролер

DEN 103.20

Ве молиме Имајте во предвид Пред Шопинг : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и 4 PX Сингапур Пост НП Pro : Тоа го има само на превозот информации во Кина...

Мини Дигитален LCD Затворен Погодно Сензор на Температура Влажност Метар Термометар Hygrometer Мерач Сосема Нов

110.40 -21 % DEN 87.00

Карактеристики : Температурата Опсег : 40°c ~ 70°cМерење на Влажност Опсег : 10% RH ~ 95% RHВлажност На Точноста : 5%Влажност Резолуција на Екранот : 1% RHТемпература На Точноста : 1°CОперативен Напон : 1.5 v, или LR44 батерии(Вклучуваат)Спецификација : Земање Период : 10ТИДимензија : 48 x 28.5 x 15.2 mmLCD Димензии : 40 х 22.5 mmИнсталација димензии : 46 x x x x 27 x x x x 13.5 mmНето Тежина : 24g без жицаAnswer : ___________________________ NOTE : а.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот 's одговорностб.Ве молиме проверете со вашиот земјата 's царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купувањеПакет содржина : 1 x Дигитален Термометар Hygrometer2 x LR44 батерии(1 пар)

Bside BTH01 Преносни Дигитални 2 Каналот Влажност Температура USB Data Logger Рекордер 0~ RH LCD Дисплеј Точка Софтвер

DEN 2414.40

Bside BTH01 Преносни Дигитални 2 Каналот Влажност и Температура USB Data Logger Рекордер 0~100% RH LCD Дисплеј Точка СофтверВовед : Оваа data logger мерки и продавници до 32,000 влажност(од 0 до 100% RH) и температура(35 да 80 C(31~176 F)) читања...

Smart Метеоролошка Станица Безжични Дигитални апарати за Домаќинство LCD Термометар Hygrometer одложите (Snooze) Алармот, Далечински Сензор временска Прогноза

1583.52 -15 % DEN 1346.00

Smart Метеоролошка Станица Безжични Дигитални апарати за Домаќинство LCD Термометар Hygrometer одложите (Snooze) Алармот, Далечински Сензор временска Прогноза Опис : Објектот е Боја LED Мултифункционални метеоролошка станица.RF емитува фрекфенција, можете да знаете надворешна температура и влажност, со затворен приемник.Со оваа точка, можете да знаете надворешна температура и влажноста на воздухот од затворен приемник лесно.Тоа може да се прикаже на време и да се измери внатрешна и надворешна температура и влажност во исто време.Карактеристики : 1...

Bside BTH02 Водоотпорен Две Канал Температура Влажност Точка Data Logger Со USB Интерфејс

DEN 2467.20

Bside BTH02 Водоотпорен Две Канал Температура Влажност Точка Data Logger Со USB Интерфејс Спецификации : Температура мерен опсег : 35~80°C(31~176°F) Точност : ±0.3°C(±0.5°F) Резолуција : 0.1°C / 0.2°F Влажност палета / точност / резолуција : 0100% RH / ±3%RH / 0.1%RH типично Оперативен Опсег : 0 да 100% RH 35 до 80°C(31 да 176°F) Случај Материјал : ABS, TPU, PC Пакет големина : 17 * 11 * 5cm / 6.8 * 4.4 * 2.0 во Пакет тежина : 155g / 5.5 оз 1 / 2 AA 3.6 V 1200m Ah Литиум Батерија ( не се вклучуваат ) Пакет се вклучуваат : 1 * BSIDE BTH02 Преносни USB Температура Data Logger Рекордер 1 * CD 1 * Завртки Дел 1 * УпатствоПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

Не-Контактирајте со Дигитални Инфрацрвен Термометар 50:1 LCD Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар -30~1650 Степен Со USB Интерфејс

6480.00 -9 % DEN 5897.00

50 : 1 GM1651 LCD НеКонтакт Дигитални Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар 30~1650 Степен со USB ИнтерфејсВовед : Професионален дигитален инфраред thermometeris сигурен уред кој се користи за мерење на температура на објектот е површината, која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

1pcs Висок Квалитет Дијаметар 20mm Пластични Круг Мини Термометар мини дух Кружни Thermograph целзиусови степени хидро thermograph

DEN 28.32

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.Спецификација : 1、Тип : Аналогни hygrometer2、Мерен опсег : 20 ° 50 ° (℃)3、Структура тип : Радијална4、Површина дијаметар : 20mm (mm)5、класа на Точност : + 1 ° Големина 20 * 7.8 mmПакетот Вклучува : 1 x Термометар

Дигитални Автомобил LCD Часовник Voltmeter Термометар Батеријата Напон Temprerature Следи DC 12V-24V Замрзнување Сигнализација

474.72 -16 % DEN 399.00

Карактеристики : Време / Датум екран, 12 / 24 часа систем за конверзија.Snooze функција, snooze time : 5 минути.Способен за префрлување температура на екранот единица целзиусови степени / Целзиусови степен.Пиедестал 180 степени врти.Кога часовникот е напојува со автомобил цигара полесни, нема да има осветлување кога е напојува од страна на резервни батерии.Автомобил батеријата voltmeter.Напојува со автомобил запалка приклучок за полнач или 2 x LR44 батерии (НЕ се вклучени).Екранот точни температура читања во и надвор од автомобилот.Ве извести за вашиот автомобил батеријата напон и нејзините аларм сензор ве известува за прекумерна или под нормален напон операции.LED осветлување дизајн ви овозможува точно да го прочитате цифри во темница.Едноставен за инсталација и употреба, совршен додаток за вашиот автомобил.Исто така, има функција на замрзнување сигнализација.Кога тоа се поврзува со автомобил, нејзината светлина е светлината нагоре и сите содржини (вклучувајќи го времето, температурата и напон) ќе бидат прикажани на LCD екранот.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : Црна+Зелена Рамка+Зелени Осветлување / Црна+Сина Рамка+Сино ОсветлувањеРаботен Напон : DC 1224 VМоќност : 0.6 WНапојување : Buildво 2 x LR44 Копчето Батерии(Не се Вклучени)База Дијаметар : 4.5 cm / 1.77"Панел Големина : 9x5cm / 3.54x1.97"Должина На Кабелот За Напојување : Прибл...

220V 1500W Дигитален LED Температура Контролер Max 10A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда 50-100 Степен М12 dropship

229.44 -15 % DEN 195.00

Материјал : Електрични компонентиТемпературата мерен опсег : 50 ~ 110За контрола на температурата опсег : 50 ~ 110Температурата мерење на точноста : плус или минус 0.2 степениЗа контрола на температурата на точноста : плус или минус 0,1 степениТекст мерење : NTC10 K сонда L = 1 метар водоотпоренВлезна моќност : според класификацијата на изборИзлезна моќност : според класификацијата на изборИзглед, големина : 60 * 45 * 31 ммПрес up да се покаже почнете да те mperature копчетоДолго притиснете Го НАГОРЕ копчето на температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или НАДОЛУ копче за Поставување на почетокот на температура вредностПритиснете Надолу на екранот копчето за да се запре температураДолго притиснете го Надолу копче за температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или Надолу копчето Постави за да го запрете температура вредностЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Дигитален LED Температура Контролер 10A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда Temperatural Инструменти 2017

263.52 -24 % DEN 200.00

220 V Дигитален LED Температура Контролер 10 A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда Temperatural Инструменти 2017 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Опис Температура мерен опсег : 50 ~ 110 контрола на Температурата опсег : 50 ~ 110 Температура мерење на точноста : плус или минус 0.2 степени Температура, контролата на точноста : плус или минус 0,1 степени Текст мерење : NTC10 K сонда L = 1 метар водоотпорен влезна моќност : според класификацијата на избор Излезна моќност : според класификацијата на избор Изглед, големина : 60 * 45 * 31 мм Прес up да се покаже започнете со температура копчето Долго притиснете Го НАГОРЕ копчето на температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или НАДОЛУ копче за Поставување на почетокот на температура вредност Притиснете Надолу на екранот копчето за да се запре температура Долго притиснете го Надолу копче за температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или Надолу копчето Постави за да го запрете температура вредност Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

HTC-2 Дигитални LCD Термометар Hygrometer Електронски Температура Влажност Метар Метеоролошка Станица Затворен Отворено Тестер за Аларм

DEN 424.32

.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиум"}.тпроизвод.обратна {flexнасока : редобратна}.тпроизвод .слика {position : relative;flex : 4;textalign : право}.тпроизвод.обратно .слика {textalign : left}.тпроизвод .image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .инфо {flex : 5;кутијаголемината : границаbox); дисплеј : flex;flexнасока : колона;оправдасодржина : центар}.тпроизвод .информации .наслов {fontsize : 28px;lineheight : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.тпроизвод .информации .содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (maxширина : 750px) {.тпроизвод {баласт : 0;flexнасока : колона !важно}.тпроизвод .слика {textalign : center !важно}.тпроизвод .image img {ширина : 95.73%}.тпроизвод .информации .наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.7 "фолксваген"; lineheight : 5.3 "фолксваген"}.тпроизвод .информации .содржина {textalign : center;fontsize : 3.2 "фолксваген"; lineheight : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиум"}.тпроизвод.обратна {flexнасока : редобратна}.тпроизвод .слика {position : relative;flex : 4;textalign : право}.тпроизвод.обратно .слика {textalign : left}.тпроизвод .image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .инфо {flex : 5;кутијаголемината : границаbox); дисплеј : flex;flexнасока : колона;оправдасодржина : центар}.тпроизвод .информации .наслов {fontsize : 28px;lineheight : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.тпроизвод .информации .содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (maxширина : 750px) {.тпроизвод {баласт : 0;flexнасока : колона !важно}.тпроизвод .слика {textalign : center !важно}.тпроизвод .image img {ширина : 95.73%}.тпроизвод .информации .наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.7 "фолксваген"; lineheight : 5.3 "фолксваген"}.тпроизвод .информации .содржина {textalign : center;fontsize : 3.2 "фолксваген"; lineheight : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}LCD дигитален термометарhygrometerчасовник комбоСо OUTESTКарактеристики и спецификации : Answer : ___________________________ Note : Батерии не се вклучени.Спецификација на производот : Внатрешна и надворешна температура опсег : 50~+70 C(58 F~+158 F) Температура на мерење прецизност : + / 1 C(1.8 F) Влажност мерен опсег : 10%~99%RH Влажност на мерење прецизност : + / 5% RH Влажност резолуција : 1% Батерии : ААА 1.5 V (не се вклучени) Складирање temperatrue : 10 C~50 C (20~80%RH) Должина на сонда : 1.4 1.5 MПроизвод функции : Мерки за температура, влажност и време Вграден часовник за аларм и календар функцииПроизводот за трофеиПроизвод сликиМултифункционалнаКомбинација термометар, hygrometer и часовник со вградениот будилник, календар, и меѓусебно се прикажува.Производ дијаграм1...

Ѕид Водоотпорен Температура Термометар Рекордер CENTER340

9120.00 -6 % DEN 8573.00

CENTER340 Ѕид Водоотпорен Температура Термометар Рекордер ЦЕНТАР 340 е температура dataloggers Иако овие единици се насочени кон собирање на податоци, ние ставени LCD да се покаже на операторот на сајт за информации...

АЗ-9682 Дигитални Thermocouple Термометар Datalogger со Автоматски Рекорд до 4000 поени

14352.00 -6 % DEN 13491.00

АЗ9682 Дигитални Thermocouple Термометар Datalogger со Автоматски Рекорд до 4000 поени* Мерење &снимање двоен влез thermocouple темп.* 3 мерење начини : единствена точка мерењеmanual record до 99 поениавтоматски рекорд до 4000 поени* Температура единица C / F избор* Автоматско снимање е програмабилни* PC интерфејс w / софтвер им овозможат да се поврзат w / pc за податоци и преземање податоци и префрлување на предуредува заглавието од КОМПЈУТЕР на метар* Голема dot matrix LCM* T1, T2, T1T2 тројно LCM екранот* Автоматско исклучување време избор* Изграденаво tripod mountable receptacle* Светлото функција да се користи во темната област1...

Од fedex/dhl 50pcs/многу Електроника Мини LCD Внатрешна Температура Влажност Метар Термометар Hygrometer Мерач

4944.00 -5 % DEN 4697.00

Од fedex / dhl 50pcs / многу Електроника Мини LCD Внатрешна Температура Влажност Метар Термометар Hygrometer Мерачние ќе брод од страна на курирската служба DHL / ФЕДЕКС / ТНТ / USP по случаен, ако имате посебни барања, pls остави порака за нас, ако вашето место е оддалечена место, ќе треба да платат за екстра $30,ви благодариме за вашето разбирањеФункција : 100% сосема нов и висок квалитет.Количина : 1Мерење на влажност : 10%RH99%RHВлажност точност : ±5%Влажност резолуција на екранот : 1% RHМерење на температура опсег : 10 Celsius~50 CelsiusТемпературата точност : ±1 целзиусови степениТемпература на екранот резолуција : 0.1 целзиусови степениОперативен напон : 2 x 1.5 V копчето LR44 батерии (Не се вклучени)Димензија : 4.7x2.8x1.5cm(прибл.)LCD димензија : 3.6x1.7cm(прибл.)Кабел должина : 1.5 мСондата должина : 5.8 cmБоја : Црна,БелаAnswer : ___________________________ Note : 1...

50:1GM1651Digital Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура LCD Не-Контактирајте со Пиштол Тестер Спектар -30~1650 Степен со USB Интерфејс

6480.00 -8 % DEN 5962.00

50 : 1 GM1651 LCD НеКонтакт Дигитални Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар 30~1650 Степен со USB ИнтерфејсПрофесионален дигитален инфраред thermometeris сигурен уред кој се користи за мерење на температура на објектот е површината, која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

Бамбус Дрвени Биро часовници Боја LED Термометар Оригиналност Десктоп Аларм Часовниците Despertador Одложите Звукот за Контрола на Сетилните

911.52 -8 % DEN 839.00

Сосема Нова Боја LED Дрвени Аларм Десктоп Аларм Despertador Led Snooz / Акустична Контрола Сензори Со Термометар Со КутијаОвој будилник е ПРЕДВОДЕНА дигитални дрвен часовник...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.