• Ново
3 еез RTD PT1000 Температурни Сензори Елементи (Тенок Филм Тип)

3 еез RTD PT1000 Температурни Сензори Елементи (Тенок Филм Тип)

Оценка на клиентот:
DEN 264.00

Износ
Залиха

RTD PT1000 Температурни Сензори Елементи (Тенок Филм Тип)
Опис на Бренд Heraeus Тип на Сензор на RTD PT1000 Тенок Филм Температура Спектар -70 - 500 C Толеранција Класа Класа Лемење Врска Ag Pd Води Време на Одговор од 0.25 секунди Спецификации DIN EN 60751
Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите температура контролори. Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање. Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција. Веледрогериите се добредојдени. Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Карактеристики

Бренд Име:
EARUELETRIC
Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар

Производи во категоријата

J Тип M6 Навој Сонда Thermocouple Сензор на Температура со Кабел 2M за Индустриски Температура Контролер

DEN 95.04

Ве молиме Имајте во предвид Пред Шопинг : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и 4 PX Сингапур Пост НП Pro : Тоа го има само на превозот информации во Кина...

50:1GM1651Digital Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура LCD Не-Контактирајте со Пиштол Тестер Спектар -30~1650 Степен со USB Интерфејс

6480.00 -8 % DEN 5962.00

50 : 1 GM1651 LCD НеКонтакт Дигитални Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар 30~1650 Степен со USB ИнтерфејсПрофесионален дигитален инфраред thermometeris сигурен уред кој се користи за мерење на температура на објектот е површината, која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Со 3 сензори 8 Канал Температура Голем LCD Дисплеј Max Min Вредност Аларм Метар

4175.52 -39 % DEN 2547.00

Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Со 3 сензори 8 Канал Температура Голем LCD Дисплеј Max Min Вредност Аларм Метар 060 C / F Безжична Отворено Предавателот Температура МетарОпис : Едноставна за читање, едноставен за користење, и прифатлива, вклучува затворен термоhygrometer внатрешноста на конзола, и три далечински термометарhygrometer сензори, кои се прикажани во исто време.Екранот конзола од далечина може да го прочитате и ажурирање до осум далечински термоhygrometer сензори.Конзола вклучува коишто се слушаат и визуелни аларми кога температурата и влажноста на воздухот надмине вашите предсет минимум и максимум прилагодувањата за аларм.Дополнителни Карактеристики : 1...

Нови Дигитални Затворен LCD Hygrometer Влажност Температура Термометар Метар Часовникот се Измери Пад Брод

276.00 -17 % DEN 229.00

Мали и исклучителен изглед, LCD екранот Мултифункционален дизајн, тоа може да прикаже температура, влажност и време, истовремено...

АЗ-8803 Рачни Двојна К Термометар Thermocouple

DEN 3744.00

АЗ8803 Рачни Двојна К Термометар Thermocouple Моден дизајн и најпопуларните & брзо К тип thermocouple мерење на метар Hold функција да се замрзне сегашната читање Единица C / F е switchable Не sleep mode функција на располагање Супер големи LCD за лесно читање LCD ажурирања на секој еден sencond8811 карактеристики : max / min / назад светлина / релативна темп. / еден К текст / Водоотпорен(IP66)8801 карактеристики : max...

Топла 1PC Храна течно Млеко Шише Термометар Вода Метар Температурата на Маслото Мерач

89.28 -17 % DEN 74.00

Покажувачот термометар, погодно да се носат, убави и издржливи Температура дијапазон : 10 110 c меур млеко / млеко меур температура од околу 60 ~ 65 c ;бебето млеко температура од околу 40 степени...

Bside BTH01 Преносни Дигитални 2 Каналот Влажност Температура USB Data Logger Рекордер 0~ RH LCD Дисплеј Точка Софтвер

DEN 2414.40

Bside BTH01 Преносни Дигитални 2 Каналот Влажност и Температура USB Data Logger Рекордер 0~100% RH LCD Дисплеј Точка СофтверВовед : Оваа data logger мерки и продавници до 32,000 влажност(од 0 до 100% RH) и температура(35 да 80 C(31~176 F)) читања...

Оригинални Дигитални Инфрацрвен термометар GM300 -50~380C(-58~716F) IR LCD display non контакт инфрацрвен термометар

1080.00 -45 % DEN 594.00

Оригинални Дигитални Инфрацрвен термометар GM300 50~380 C(58~716 F) IR LCD display non контакт инфрацрвен термометарВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Батеријата не се вклучени (бидејќи не convinient за превозот).2.Со англискиот јазик прирачник за корисникот1...

Мини Дигитален LCD Затворен Погодно Сензор на Температура Влажност Метар Термометар Hygrometer Мерач Сосема Нов

110.40 -21 % DEN 87.00

Карактеристики : Температурата Опсег : 40°c ~ 70°cМерење на Влажност Опсег : 10% RH ~ 95% RHВлажност На Точноста : 5%Влажност Резолуција на Екранот : 1% RHТемпература На Точноста : 1°CОперативен Напон : 1.5 v, или LR44 батерии(Вклучуваат)Спецификација : Земање Период : 10ТИДимензија : 48 x 28.5 x 15.2 mmLCD Димензии : 40 х 22.5 mmИнсталација димензии : 46 x x x x 27 x x x x 13.5 mmНето Тежина : 24g без жицаAnswer : ___________________________ NOTE : а.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот 's одговорностб.Ве молиме проверете со вашиот земјата 's царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купувањеПакет содржина : 1 x Дигитален Термометар Hygrometer2 x LR44 батерии(1 пар)

LCD Дигитален Електронски Затворен Отворено Десктоп Термометар со Hygrometer Температура Влажност Метар Надворешни Сонда Сензор Кабел

DEN 469.44

LCD Дигитален Електронски Затворен Отворено Десктоп Термометар со Hygrometer Температура Влажност Метар Надворешни Сонда Сензор КабелСпецификации : Мерење на Температура опсег : Внатрешна 0°C~+50°C (32°F~+122°F) Отворено 40°C~+70°C (58°F~+158°F) Мерење на Влажност опсег : 10%~99% RH Точност : Температура ±1°C (1.8°F) Влажност ± 5% RH Резолуција : Температура 0.1°C (0.2°F) Влажност 1% RH Моќ извор : 1*AAA (1.5 V) батеријата Надворешен сензор кабел должина : 1.5 м Материјал : АБС Боја : Бела Димензии : 150x88x25mm LCD гледање големина : 61x92mm Тежина : 218gПакетот вклучува : 1x Температура & Влажност Метар TA298 ( Не вклучувајќи Батерија ) 1x УпатствоИмајте на ум : НЕМА вклучени Батеријата...

АЗ-8878 Инфрацрвен Термометар за Мерење спектар -20 ~ 320C

DEN 3840.00

АЗ8878 Инфрацрвен Термометар за Мерење спектар 20 ~ 320 C На повеќето цена ефективен стап тип ir метар Брз и прецизен одговор 500msВграденво ласерски зрак (670nm) за насочување(8879) Температура единица C / F е factory default само Лесно да се замени? батеријата Производот е во согласност со ФДУ стандард class II Ергономски рака зафат Придвижуван од 9 volt батеријата1...

A2000-ES Дигитален Термометар Hygrometer со 3 Метри Кабел Надворешен Сензор за температура влажност метар

6960.00 -10 % DEN 6264.00

Вовед A2000 серија алармантна термометар hygrometer мерки за температура и влажност, со различни нивоа на високо precisions и алармантна способност...

S500-ET-GSM USB GSM Температура Data Logger Datalogger со 0.5 C Точноста 6,5000 Рекорд Капацитет 3 метри кабел надворешен Сензор

13992.00 -10 % DEN 12593.00

Вовед S500 GSM data logger е дизајниран за следење на температура со способност да испрати лоша порака до телефонски броеви што се утврдени од страна на клиентите кога температурата на податоци се надвор од преdefinded граници; и ќе ги испрати добри вести порака кога податоците се врати назад во преддефинирани граници...

50:1LCD GM1650 Пиштол Термометар Не-Контакт IR Инфраред Дигитални Температура Прецизни 200~1650C (0~3002F) Emissivity: 0.1~1.00

5520.00 -8 % DEN 5078.00

50 : 1 LCD GM1650 НеКонтакт IR Инфраред Дигитални Температура Прецизни Пиштол Термометар 200~1650 C (0~3002 F) Emissivity : 0.1~1.00Оваа инфрацрвен термометар се користи за мерење на температура на објектот е површината,која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

Bside BTH02 Водоотпорен Две Канал Температура Влажност Точка Data Logger Со USB Интерфејс

DEN 2467.20

Bside BTH02 Водоотпорен Две Канал Температура Влажност Точка Data Logger Со USB Интерфејс Спецификации : Температура мерен опсег : 35~80°C(31~176°F) Точност : ±0.3°C(±0.5°F) Резолуција : 0.1°C / 0.2°F Влажност палета / точност / резолуција : 0100% RH / ±3%RH / 0.1%RH типично Оперативен Опсег : 0 да 100% RH 35 до 80°C(31 да 176°F) Случај Материјал : ABS, TPU, PC Пакет големина : 17 * 11 * 5cm / 6.8 * 4.4 * 2.0 во Пакет тежина : 155g / 5.5 оз 1 / 2 AA 3.6 V 1200m Ah Литиум Батерија ( не се вклучуваат ) Пакет се вклучуваат : 1 * BSIDE BTH02 Преносни USB Температура Data Logger Рекордер 1 * CD 1 * Завртки Дел 1 * УпатствоПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

Запечатени Водоотпорен 6.5 ft 2m NTC 10K Сонда Сензор на Температура за Дигитален Термостат

148.80 -9 % DEN 135.00

ТОПЛО ПрепорачувамЗапечатени Водоотпорен 6.5 ft 2m NTC 10 K Сонда Сензор на Температура за Дигитален ТермостатСпецификации : Температурата на работа опсег : 40°C до +120°CДолжина на жица : 2 mДолжина на сондата : 2 cmОбјектот Вклучуваат : 1 x 2m NTC Сензор на Температура на Сонда за Температура КонтролерНие Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

Висока Прецизност AM2302 DHT22 Влажност осетливи Capacitance Дигитални Температура и Влажност, Сензор Модул За Arduino УНО Р3 ЕДЕН

DEN 153.60

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140AM2302 влажност осетливи capacitance дигитални температура и влажност модул еа веќе се калибрира дигитални композитни сигнал за излезот на температура и влажност, сензор.Тоа посветен дигитален модул за стекнување на технологијата и на температура и влажност, сензорот технологија,се обезбеди дека производот е многу висока сигурност и одлични долгорочна стабилност.Вклучува осетлив на влага сензор елемент и висока прецизност температура мерење елемент,и поврзан со високи перформанси 8битни микроконтролор.Така, производот има одличен квалитет, супер брз одговор, силни антимешање способност, исклучително високи перформансицена сооднос.Секој сензор во екстремно прецизен влажност лабораторија за калибрација калибрација.Калибрација коефициент во форма на програмата се чуваат во микроконтролор, сензори внатре во процесот на откривање на процесирање на сигналот да се повика на калибрација коефициент.Стандард еден автобус интерфејс, направи систем за интеграција станува едноставен и брз.Супер мал волумен, ниска потрошувачка на енергија, сигнал за пренос на растојание од 20 метри,што го прави сите видови на примена на најдобар избор за дури и на најсложените апликации.Производи за осигурувачи 3 (еден автобус интерфејс) конекција е погодно.Специјални пакување формат може да бидат обезбедени според корисничките барања.Спецификации : Големина : прибл...

220V 1500W Дигитален LED Температура Контролер Max 10A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда 50-100 Степен М12 dropship

229.44 -15 % DEN 195.00

Материјал : Електрични компонентиТемпературата мерен опсег : 50 ~ 110За контрола на температурата опсег : 50 ~ 110Температурата мерење на точноста : плус или минус 0.2 степениЗа контрола на температурата на точноста : плус или минус 0,1 степениТекст мерење : NTC10 K сонда L = 1 метар водоотпоренВлезна моќност : според класификацијата на изборИзлезна моќност : според класификацијата на изборИзглед, големина : 60 * 45 * 31 ммПрес up да се покаже почнете да те mperature копчетоДолго притиснете Го НАГОРЕ копчето на температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или НАДОЛУ копче за Поставување на почетокот на температура вредностПритиснете Надолу на екранот копчето за да се запре температураДолго притиснете го Надолу копче за температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или Надолу копчето Постави за да го запрете температура вредностЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

5mm Дупка за Миење Заптивка Тип на Сонда Thermocouple К Сензор на Температура на 2M Кабел за Индустриски Температура Контролер

DEN 103.20

Ве молиме Имајте во предвид Пред Шопинг : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и 4 PX Сингапур Пост НП Pro : Тоа го има само на превозот информации во Кина...

Висока прецизност Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран Инструмент

24432.00 -12 % DEN 21500.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Висока прецизност / Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран ИнструментКарактеристики : Инфрацрвен термичка imager дека може да се вклопуваат на видлива и инфрацрвени слики.Резолуција на инфраред image / видливо на сликата : 3600 пиксели / 0.3 мега пиксели.Оваа infrared imaging уред е професионално, прецизно и ефикасно.За автомобил, мотор ремонт, трансформатор соба линија одржување, клима уред на поправка, итн.Нашите инфрацрвен термичка imager може да се претвори термална слика во visional слика, брзо да дознаете проблемот област.Спецификации : Дисплеј : 2.4 инчен full агол на гледање висока резолуција на екран во бојаРезолуција : 60 * 60Резолуција на видлива слика : 0.3 мега пиксели.Вкупно Пиксели : 3600FOV / Најкус Фокусна Должина : 20× 20 / 0.5 mТермички Чувствителност : за 0,5 степениМерење На Владата : ThermopileТемпературата Опсег : 20 степени на 300 степени (4 Целзиусови за да 572 Фаренхајтови)Мерење на Точност : ±2% или ±2 степени (±4 Fahrenheit )Бранова должина Опсег : 814μmEmissivity : 0.11.0 ПрилагодливиСлика Фреквенција : 6 HZРежим На Фокус : FixedПалета : Железо црвена,божилак,виножито висок контраст,сива скала(бел сјај) и сива скала(црн сјај)Визија Опција : 5 видови на целосна инфраред до целосниот визуелен, мешање на видлива и инфрацрвени.Сликата Складирање : SD картичка(4 G)Формат на датотека : bmpПоставување Контрола : Единица на Вредноста / Language / Датум Time Format / автоматски се затвориБатерија Тип : 4 * 1.5 V AA батерија (Не се Вклучени)На Животниот Век На Батеријата : 6 ЧасаАвто Моќисклучување Time : 12 МинутиПотврдување : CE, Ro HSТемпературата на работа : 5 степени до 40 степени (23 Целзиусови до 104 Фаренхајтови )Температура на чување : 20 степени до 50 степени (4 Целзиусови до 122 Фаренхајтови )Релативна Влажност : 10%RH до 80%RHОбјектот Големина на : 21.2 * 9 * 6.2 cm / 8.3 * 3.5 * 2.4 воОбјектот Тежина : 231.2 g / 8.2 озПакет Големина : 27 * 19 * 11cm / 10.6 * 7.5 * 4.3 воПакет Тежина : 927g / 32.7 озdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Десктоп Тип на Јаглерод Диоксид Метар Затворен Квалитетот на Воздухот се Следи Температура Влажност RH Аларм CO2 Сензор 2000ppm Часовник NDIR Тестер

6523.20 -25 % DEN 4893.00

Проверете за Повеќе Предмети Тука! КАРАКТЕРИСТИКИ : Мерка КО 2 ниво, температурата на воздухот и влажноста 15° навалите аголот ABC (Автоматски Кластерот за Калибрација) НеDispersive Инфраред (NDIR) Сензор 2 аларм граници Десктоп тип коишто се слушаат & визуелен аларм CE Означување Идеален за употреба во канцеларии, училници, фабрики, болници, хотели Комплетен сет вклучува : 1 x CO 2 Десктоп Монитор 1 x Универзални Моќ адаптер (со велика БРИТАНИЈА / САД / ЕУ / AU приклучоци) 1 x англиски Операција Прирачник КАРАКТЕРИСТИКИ : Мерен Опсег : CO 2 : 0~2000ppm, 2001~9999 (надвор од скала) Ер Темп...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.