• Ново
2 ПАРЧИЊА Thermocouple Сензори за К-Тип Бајонет Планината 3m (10')

2 ПАРЧИЊА Thermocouple Сензори за К-Тип Бајонет Планината 3m (10')

Оценка на клиентот:
DEN 312.00

Износ
Залиха

Thermocouple Сензори за К-Тип Бајонет Планината 3m (10')
Опис на Температурата на работа 0 - 400 C Кабел Должина од 3 m Надворешен Заштитен од не ' Рѓосувачки Челик Плетење Внатрешна Изолација Fiberglass
Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите наши температура контролори. Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање. Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција. Веледрогериите се добредојдени.
само
Плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена или неплатени објект спор ќе биде отворена Бродови во рок од 2 работни дена (обично 1 w orking ден ) по r eceiving c leared стр ayment Брод пинг е од n ormal на irmail парцела ( Без Следење на Број ). W orking Дена : Пон - Саб Општи времето за испорака е 7 - 21 работни дена (САД, Канада, ВЕЛИКА британија, Австралија 7-14 дена) Превозот f ее е не се враќа во секој случај Ние не сме одговорни за било даноци и тарифи наплатена од царината во вашата земја. Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во вашата сметка , наместо вашиот превозот адреса на исходот
Ако сте незадоволни со нашиот предмет или услуга, тогаш ве молиме следете ги добра пракса да контактирате со нас пред да замине било повратни информации. Ние сме посветени да го решат сите прашања во пријателска и задоволителен начин. Ние секогаш одговарајте на пораки во рок од 2 работни дена (Ние сме надвор од должност во викенд). Ако не се добие одговор од нас, тогаш ве молиме проверете го вашиот ѓубре или спам поштенско сандаче. Ве молиме контактирајте со нас (во рок од 30 дена од вашата успешна понудата) за да се добие RMA број и, исто така, да се добие враќање адреса. Оригиналниот и да се врати превозот надомест нема да бидат вратени или надоместени под сите околности. Мора да се согласувате и прифаќате овој термин ако понудата за оваа точка. Затоа, ве молам да не се жали за морале да бродот назад на вашиот сопствен трошок. Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Карактеристики

Бренд Име:
EARUELETRIC
Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар

Производи во категоријата

50:1GM1651Digital Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура LCD Не-Контактирајте со Пиштол Тестер Спектар -30~1650 Степен со USB Интерфејс

6480.00 -8 % DEN 5962.00

50 : 1 GM1651 LCD НеКонтакт Дигитални Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар 30~1650 Степен со USB ИнтерфејсПрофесионален дигитален инфраред thermometeris сигурен уред кој се користи за мерење на температура на објектот е површината, која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

АЗ-8803 Рачни Двојна К Термометар Thermocouple

DEN 3744.00

АЗ8803 Рачни Двојна К Термометар Thermocouple Моден дизајн и најпопуларните & брзо К тип thermocouple мерење на метар Hold функција да се замрзне сегашната читање Единица C / F е switchable Не sleep mode функција на располагање Супер големи LCD за лесно читање LCD ажурирања на секој еден sencond8811 карактеристики : max / min / назад светлина / релативна темп. / еден К текст / Водоотпорен(IP66)8801 карактеристики : max...

Фабриката За Промет На Големо Со Висока Температура Thermocouple К Сонда (Терминал Главата)

DEN 599.52

Висока Температура Thermocouple К Сонда (Терминал Главата)Опис на Температурата на работа 100 1250 C (200 2500 F) Сонда Должина 100mm (4 ") Сонда Дијаметар 9.5 mm (3 / 8") Теми Големина 1 / 2 "NPT Сонда Материјал од не' Рѓосувачки Челик Терминал Главата Материјал АлуминиумКарактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите наши температура контролори...

АЗ-8878 Инфрацрвен Термометар за Мерење спектар -20 ~ 320C

DEN 3840.00

АЗ8878 Инфрацрвен Термометар за Мерење спектар 20 ~ 320 C На повеќето цена ефективен стап тип ir метар Брз и прецизен одговор 500msВграденво ласерски зрак (670nm) за насочување(8879) Температура единица C / F е factory default само Лесно да се замени? батеријата Производот е во согласност со ФДУ стандард class II Ергономски рака зафат Придвижуван од 9 volt батеријата1...

Дигитален LED Температура Контролер 10A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда Temperatural Инструменти 2017

263.52 -24 % DEN 200.00

220 V Дигитален LED Температура Контролер 10 A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда Temperatural Инструменти 2017 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Опис Температура мерен опсег : 50 ~ 110 контрола на Температурата опсег : 50 ~ 110 Температура мерење на точноста : плус или минус 0.2 степени Температура, контролата на точноста : плус или минус 0,1 степени Текст мерење : NTC10 K сонда L = 1 метар водоотпорен влезна моќност : според класификацијата на избор Излезна моќност : според класификацијата на избор Изглед, големина : 60 * 45 * 31 мм Прес up да се покаже започнете со температура копчето Долго притиснете Го НАГОРЕ копчето на температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или НАДОЛУ копче за Поставување на почетокот на температура вредност Притиснете Надолу на екранот копчето за да се запре температура Долго притиснете го Надолу копче за температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или Надолу копчето Постави за да го запрете температура вредност Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

АЗ-8715 Пенкало Времето за Откривање на Метар Температура Влажност Барометар Тестер

DEN 4272.00

АЗ8715 Пенкало Времето за Откривање на Метар Температура Влажност Барометар Тестер Истовремено покажува температурата и влажноста на воздухот Лесензачитање двоен LCD дисплеј Ја проверува опасни топлина услови преку Топлина Индекс Programable опасната зона за предупредување цел Дизајнирани со capacitance тип на сензор на влажност да се добие точни и брзо читање Максимум / минимум и да го ресетирате функцијата Температура единица C / F избор Barometric единица избор (модел : 8750) Hold функција да се замрзне сегашната читање Индикатор за празна батерија Режим на спиење може да биде исклучен Пакет клип дизајн за лесно пренослив околу8750 карактеристики barometric притисок display & калибрација8715 карактеристики коишто се слушаат beeper функција1...

A2000-ES Дигитален Термометар Hygrometer со 3 Метри Кабел Надворешен Сензор за температура влажност метар

6960.00 -10 % DEN 6264.00

Вовед A2000 серија алармантна термометар hygrometer мерки за температура и влажност, со различни нивоа на високо precisions и алармантна способност...

S500-ET-GSM USB GSM Температура Data Logger Datalogger со 0.5 C Точноста 6,5000 Рекорд Капацитет 3 метри кабел надворешен Сензор

13992.00 -10 % DEN 12593.00

Вовед S500 GSM data logger е дизајниран за следење на температура со способност да испрати лоша порака до телефонски броеви што се утврдени од страна на клиентите кога температурата на податоци се надвор од преdefinded граници; и ќе ги испрати добри вести порака кога податоците се врати назад во преддефинирани граници...

Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Со 3 сензори 8 Канал Температура Голем LCD Дисплеј Max Min Вредност Аларм Метар

4175.52 -39 % DEN 2547.00

Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Со 3 сензори 8 Канал Температура Голем LCD Дисплеј Max Min Вредност Аларм Метар 060 C / F Безжична Отворено Предавателот Температура МетарОпис : Едноставна за читање, едноставен за користење, и прифатлива, вклучува затворен термоhygrometer внатрешноста на конзола, и три далечински термометарhygrometer сензори, кои се прикажани во исто време.Екранот конзола од далечина може да го прочитате и ажурирање до осум далечински термоhygrometer сензори.Конзола вклучува коишто се слушаат и визуелни аларми кога температурата и влажноста на воздухот надмине вашите предсет минимум и максимум прилагодувањата за аларм.Дополнителни Карактеристики : 1...

Молња Испорака XL ВО ПАРК HT02D Професионален Рачен Термичка обработка на Слика од Камерата Преносни Infrared Imaging Уред ХТ-02D

DEN 7999.68

Опис На ПроизводотМолња Испорака XL ВО ПАРК HT02 D Професионален Рачен Термичка обработка на Слика од Камерата Преносни Infrared Imaging Уред ХТ02 DЗабелешка : имаме доволно акции за тоа recenlty,pls не грижете се aobut времето за испорака,ние сме во состојба да организира пратка wihtin 1 ден откако ја добиете вашата confirmaion на плаќање,благодарам,и ние сме само тука waitting за вас.Примечание : Мы имеем достаточный запас для его recenlty, pls не тревожим aobut срок поставки, мы можем аранжировать пересылку wihtin 1 день как только получите ваше подтверждение оплаты, спасибо, и мы как раз здесь waitting для вас.Она што е Деталите од нашите Рачни Термичка обработка на Слика од Камерата ХТ02 D?100% сосема нов и висок квалитет.Спецификации : Температурата Опсег : 20 C до 300 C(4 F да 572 F)Боја : ЖолтаДисплеј : 2.4 инчен full агол на гледање висока резолуција на екран во бојаРезолуција : 32 * 32Резолуција на видлива слика : 0.3 мега пиксели.Вкупно Пиксели : 1024FOV / Најкус Фокусна Должина : 20× 20 / 0.5 mТермички Чувствителност : 0.5 Целзиусови СтепениМерење На Владата : ThermopileМерење на Точност : + / 2% или + / 2 целзиусови Степени (+ / 4 Целзиусови )Бранова должина Опсег : 814µmEmissivity : 0.11.0 ПрилагодливиСлика Фреквенција : 6 HZРежим На Фокус : FixedПалета : Железо црвена,божилак,виножито висок контраст,сива скала(бел сјај) и сива скала(црн сјај)Визија Опција : 5 видови на целосна инфраред до целосниот визуелен, мешање на видлива и инфрацрвени.Сликата Складирање : Secure Digital Мемориска Картичка(4 G)Формат на датотека : bmpПоставување Контрола : Единица на Вредноста / Language / Датум Time Format / автоматски се затвориБатерија Тип : 4 * 1.5 V AA батерија (Не се Вклучени)На Животниот Век На Батеријата : 6 ЧасаАвто Моќисклучување Time : 12 МинутиПотврдување : CE, Ro HSТемпературата на работа : 5 Степени целзиусови степени околу 40 целзиусови Степени (23 Целзиусови до 104 Фаренхајтови )Температура на чување : 20 целзиусови Степени до 50 целзиусови Степени (4 Целзиусови до 122 Фаренхајтови )Релативна Влажност : 10%RH до 80%RHОбјектот Големина на : 21.2 * 9 * 6.2 cmПакет Големина : 27 * 19 * 11cmПакетот Вклучува : 1 * Инфраред Термо Imager1 * SD Картичка(4 G)1 * Упатство1 * Капка Отпор Јаже1 * Заштита торба Производ СликиОна што е Производ Карактеристики на Рачни Термичка обработка на Слика од Камерата ХТ02 D...

Висока прецизност Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран Инструмент

24432.00 -12 % DEN 21500.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Висока прецизност / Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран ИнструментКарактеристики : Инфрацрвен термичка imager дека може да се вклопуваат на видлива и инфрацрвени слики.Резолуција на инфраред image / видливо на сликата : 3600 пиксели / 0.3 мега пиксели.Оваа infrared imaging уред е професионално, прецизно и ефикасно.За автомобил, мотор ремонт, трансформатор соба линија одржување, клима уред на поправка, итн.Нашите инфрацрвен термичка imager може да се претвори термална слика во visional слика, брзо да дознаете проблемот област.Спецификации : Дисплеј : 2.4 инчен full агол на гледање висока резолуција на екран во бојаРезолуција : 60 * 60Резолуција на видлива слика : 0.3 мега пиксели.Вкупно Пиксели : 3600FOV / Најкус Фокусна Должина : 20× 20 / 0.5 mТермички Чувствителност : за 0,5 степениМерење На Владата : ThermopileТемпературата Опсег : 20 степени на 300 степени (4 Целзиусови за да 572 Фаренхајтови)Мерење на Точност : ±2% или ±2 степени (±4 Fahrenheit )Бранова должина Опсег : 814μmEmissivity : 0.11.0 ПрилагодливиСлика Фреквенција : 6 HZРежим На Фокус : FixedПалета : Железо црвена,божилак,виножито висок контраст,сива скала(бел сјај) и сива скала(црн сјај)Визија Опција : 5 видови на целосна инфраред до целосниот визуелен, мешање на видлива и инфрацрвени.Сликата Складирање : SD картичка(4 G)Формат на датотека : bmpПоставување Контрола : Единица на Вредноста / Language / Датум Time Format / автоматски се затвориБатерија Тип : 4 * 1.5 V AA батерија (Не се Вклучени)На Животниот Век На Батеријата : 6 ЧасаАвто Моќисклучување Time : 12 МинутиПотврдување : CE, Ro HSТемпературата на работа : 5 степени до 40 степени (23 Целзиусови до 104 Фаренхајтови )Температура на чување : 20 степени до 50 степени (4 Целзиусови до 122 Фаренхајтови )Релативна Влажност : 10%RH до 80%RHОбјектот Големина на : 21.2 * 9 * 6.2 cm / 8.3 * 3.5 * 2.4 воОбјектот Тежина : 231.2 g / 8.2 озПакет Големина : 27 * 19 * 11cm / 10.6 * 7.5 * 4.3 воПакет Тежина : 927g / 32.7 озdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Скара СКАРА Скара Термометар Temp Мерач на Надворешна Кампување се Готви Храна Алатка

98.88 -6 % DEN 93.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Тоа е од не' рѓосувачки челик и многу лесно да го инсталирате, како што само вметнување на матични низ дупката на вашиот пдд / пушач / скара и потоа се закачите на орев, кој е вклучен Овој термометар се движи од 100 степени да се 700 степени Фаренхајтови ( 50° до 350°) во готвење температура Прецизна, лесна за употреба Спецификации : Кол...

Дигитални Автомобил LCD Часовник Voltmeter Термометар Батеријата Напон Temprerature Следи DC 12V-24V Замрзнување Сигнализација

474.72 -16 % DEN 399.00

Карактеристики : Време / Датум екран, 12 / 24 часа систем за конверзија.Snooze функција, snooze time : 5 минути.Способен за префрлување температура на екранот единица целзиусови степени / Целзиусови степен.Пиедестал 180 степени врти.Кога часовникот е напојува со автомобил цигара полесни, нема да има осветлување кога е напојува од страна на резервни батерии.Автомобил батеријата voltmeter.Напојува со автомобил запалка приклучок за полнач или 2 x LR44 батерии (НЕ се вклучени).Екранот точни температура читања во и надвор од автомобилот.Ве извести за вашиот автомобил батеријата напон и нејзините аларм сензор ве известува за прекумерна или под нормален напон операции.LED осветлување дизајн ви овозможува точно да го прочитате цифри во темница.Едноставен за инсталација и употреба, совршен додаток за вашиот автомобил.Исто така, има функција на замрзнување сигнализација.Кога тоа се поврзува со автомобил, нејзината светлина е светлината нагоре и сите содржини (вклучувајќи го времето, температурата и напон) ќе бидат прикажани на LCD екранот.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : Црна+Зелена Рамка+Зелени Осветлување / Црна+Сина Рамка+Сино ОсветлувањеРаботен Напон : DC 1224 VМоќност : 0.6 WНапојување : Buildво 2 x LR44 Копчето Батерии(Не се Вклучени)База Дијаметар : 4.5 cm / 1.77"Панел Големина : 9x5cm / 3.54x1.97"Должина На Кабелот За Напојување : Прибл...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.