• Ново
1pc К Тип Thermocouple Сонда Висок Индустриски Температурни Сензори со Терминал Главата 9.5*100mm Сонда -100-1250C Нарачана ОЕМ

1pc К Тип Thermocouple Сонда Висок Индустриски Температурни Сензори со Терминал Главата 9.5*100mm Сонда -100-1250C Нарачана ОЕМ

Оценка на клиентот:
DEN 336.00

Износ
Залиха


Ние сме фабрика!
Ние обезбеди сопствени-направи услуга за различни видови thermocouples!
Ве молиме да ми кажете на големина и моделот што треба како на следнава слика и ние може да се направи thermocouple според вашите барања!
Опис на Температурата на работа -100 - 1250 C (-200 - 2500 F) Сонда Должина 100mm (4 ") Сонда Дијаметар 9.5 mm (3/8") Теми Големина 1/2 "NPT Сонда Материјал од не' Рѓосувачки Челик Терминал Главата Материјал Алуминиум
Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите наши температура контролори. Овозможува формирање и свиткување на thermocouple без ризик на напукнување Цитати на различни должини на олово жици се достапни по барање. Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција. Веледрогериите се добредојдени. Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Карактеристики

Бренд Име:
EARUELETRIC
Стил:
Рачни
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
полнач
Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
K
Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар

Производи во категоријата

Скара СКАРА Скара Термометар Temp Мерач на Надворешна Кампување се Готви Храна Алатка

98.88 -6 % DEN 93.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Тоа е од не' рѓосувачки челик и многу лесно да го инсталирате, како што само вметнување на матични низ дупката на вашиот пдд / пушач / скара и потоа се закачите на орев, кој е вклучен Овој термометар се движи од 100 степени да се 700 степени Фаренхајтови ( 50° до 350°) во готвење температура Прецизна, лесна за употреба Спецификации : Кол...

Дигитални Автомобил LCD Часовник Voltmeter Термометар Батеријата Напон Temprerature Следи DC 12V-24V Замрзнување Сигнализација

474.72 -16 % DEN 399.00

Карактеристики : Време / Датум екран, 12 / 24 часа систем за конверзија.Snooze функција, snooze time : 5 минути.Способен за префрлување температура на екранот единица целзиусови степени / Целзиусови степен.Пиедестал 180 степени врти.Кога часовникот е напојува со автомобил цигара полесни, нема да има осветлување кога е напојува од страна на резервни батерии.Автомобил батеријата voltmeter.Напојува со автомобил запалка приклучок за полнач или 2 x LR44 батерии (НЕ се вклучени).Екранот точни температура читања во и надвор од автомобилот.Ве извести за вашиот автомобил батеријата напон и нејзините аларм сензор ве известува за прекумерна или под нормален напон операции.LED осветлување дизајн ви овозможува точно да го прочитате цифри во темница.Едноставен за инсталација и употреба, совршен додаток за вашиот автомобил.Исто така, има функција на замрзнување сигнализација.Кога тоа се поврзува со автомобил, нејзината светлина е светлината нагоре и сите содржини (вклучувајќи го времето, температурата и напон) ќе бидат прикажани на LCD екранот.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : Црна+Зелена Рамка+Зелени Осветлување / Црна+Сина Рамка+Сино ОсветлувањеРаботен Напон : DC 1224 VМоќност : 0.6 WНапојување : Buildво 2 x LR44 Копчето Батерии(Не се Вклучени)База Дијаметар : 4.5 cm / 1.77"Панел Големина : 9x5cm / 3.54x1.97"Должина На Кабелот За Напојување : Прибл...

Мини Дигитален LCD Затворен Погодно Сензор на Температура Влажност Метар Термометар Hygrometer Мерач Сосема Нов

110.40 -21 % DEN 87.00

Карактеристики : Температурата Опсег : 40°c ~ 70°cМерење на Влажност Опсег : 10% RH ~ 95% RHВлажност На Точноста : 5%Влажност Резолуција на Екранот : 1% RHТемпература На Точноста : 1°CОперативен Напон : 1.5 v, или LR44 батерии(Вклучуваат)Спецификација : Земање Период : 10ТИДимензија : 48 x 28.5 x 15.2 mmLCD Димензии : 40 х 22.5 mmИнсталација димензии : 46 x x x x 27 x x x x 13.5 mmНето Тежина : 24g без жицаAnswer : ___________________________ NOTE : а.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот 's одговорностб.Ве молиме проверете со вашиот земјата 's царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купувањеПакет содржина : 1 x Дигитален Термометар Hygrometer2 x LR44 батерии(1 пар)

50:1GM1651Digital Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура LCD Не-Контактирајте со Пиштол Тестер Спектар -30~1650 Степен со USB Интерфејс

6480.00 -8 % DEN 5962.00

50 : 1 GM1651 LCD НеКонтакт Дигитални Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар 30~1650 Степен со USB ИнтерфејсПрофесионален дигитален инфраред thermometeris сигурен уред кој се користи за мерење на температура на објектот е површината, која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

50:1LCD GM1650 Пиштол Термометар Не-Контакт IR Инфраред Дигитални Температура Прецизни 200~1650C (0~3002F) Emissivity: 0.1~1.00

5520.00 -8 % DEN 5078.00

50 : 1 LCD GM1650 НеКонтакт IR Инфраред Дигитални Температура Прецизни Пиштол Термометар 200~1650 C (0~3002 F) Emissivity : 0.1~1.00Оваа инфрацрвен термометар се користи за мерење на температура на објектот е површината,која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

Висока Прецизност AM2302 DHT22 Влажност осетливи Capacitance Дигитални Температура и Влажност, Сензор Модул За Arduino УНО Р3 ЕДЕН

DEN 153.60

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140AM2302 влажност осетливи capacitance дигитални температура и влажност модул еа веќе се калибрира дигитални композитни сигнал за излезот на температура и влажност, сензор.Тоа посветен дигитален модул за стекнување на технологијата и на температура и влажност, сензорот технологија,се обезбеди дека производот е многу висока сигурност и одлични долгорочна стабилност.Вклучува осетлив на влага сензор елемент и висока прецизност температура мерење елемент,и поврзан со високи перформанси 8битни микроконтролор.Така, производот има одличен квалитет, супер брз одговор, силни антимешање способност, исклучително високи перформансицена сооднос.Секој сензор во екстремно прецизен влажност лабораторија за калибрација калибрација.Калибрација коефициент во форма на програмата се чуваат во микроконтролор, сензори внатре во процесот на откривање на процесирање на сигналот да се повика на калибрација коефициент.Стандард еден автобус интерфејс, направи систем за интеграција станува едноставен и брз.Супер мал волумен, ниска потрошувачка на енергија, сигнал за пренос на растојание од 20 метри,што го прави сите видови на примена на најдобар избор за дури и на најсложените апликации.Производи за осигурувачи 3 (еден автобус интерфејс) конекција е погодно.Специјални пакување формат може да бидат обезбедени според корисничките барања.Спецификации : Големина : прибл...

Ѕид Водоотпорен Температура Термометар Рекордер CENTER340

9120.00 -6 % DEN 8573.00

CENTER340 Ѕид Водоотпорен Температура Термометар Рекордер ЦЕНТАР 340 е температура dataloggers Иако овие единици се насочени кон собирање на податоци, ние ставени LCD да се покаже на операторот на сајт за информации...

Дигитален LED Температура Контролер 10A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда Temperatural Инструменти 2017

263.52 -24 % DEN 200.00

220 V Дигитален LED Температура Контролер 10 A Термостат за Контрола на Вклучите Сонда Temperatural Инструменти 2017 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Опис Температура мерен опсег : 50 ~ 110 контрола на Температурата опсег : 50 ~ 110 Температура мерење на точноста : плус или минус 0.2 степени Температура, контролата на точноста : плус или минус 0,1 степени Текст мерење : NTC10 K сонда L = 1 метар водоотпорен влезна моќност : според класификацијата на избор Излезна моќност : според класификацијата на избор Изглед, големина : 60 * 45 * 31 мм Прес up да се покаже започнете со температура копчето Долго притиснете Го НАГОРЕ копчето на температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или НАДОЛУ копче за Поставување на почетокот на температура вредност Притиснете Надолу на екранот копчето за да се запре температура Долго притиснете го Надолу копче за температура на екранот Трепка, притиснете го НАГОРЕ или Надолу копчето Постави за да го запрете температура вредност Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

1pcs Висок Квалитет Дијаметар 20mm Пластични Круг Мини Термометар мини дух Кружни Thermograph целзиусови степени хидро thermograph

DEN 28.32

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.Спецификација : 1、Тип : Аналогни hygrometer2、Мерен опсег : 20 ° 50 ° (℃)3、Структура тип : Радијална4、Површина дијаметар : 20mm (mm)5、класа на Точност : + 1 ° Големина 20 * 7.8 mmПакетот Вклучува : 1 x Термометар

NKTECH MS6508+ Дигитални Температура Влажност Метар Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Барометар Точка Влажни Сијалица Амбиентниот

3857.28 -49 % DEN 1967.00

Карактеристики : Data Hold : Yes.Екранот Врати Светлината : Да.МАКСИМАЛНА / МИНИМАЛНА : Yes.Податоци за Најавување до 100 групи : Yes.Индикација за слаба батерија : Yes.Широко Апликации : Употреба во кои живеат и канцелариски простор, машината соба, податоци магацин, сообраќајот на животната средина, навремено знаејќи ја температурата и влажноста на воздухот, игра важна улога во градењето на здрав живот.Се користи за проверка на растенија кои живеат состојба, кога садењето цвеќиња и дрвја.Се користи да ги пратите на лошо moister на звук опрема што може да наштети на електроника.Се користи за да се провери ефикасноста на системи за греење и климатизација опрема за прецизно со изградба инженер.Се користи за да се задржи внимателно следење на влажноста во винарска визба.HVAC мора да имаат добро за superheats, брзо се точни читања.Прекрасен метар за ghost hunters или паранормални истражувач.Влажни Сијалица и точка Температура Мерка.Спецификации : Температурата на околината : 20 до 0 целзиусови степени (4 32 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±1.5 целзиусови степени).0 45 целзиусови степени (32 на 113 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±0.5 целзиусови степени).45 до 60 целзиусови степени (113 140 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±1.5 целзиусови степени).Релативна Влажност : 0%20% 0.1% (±4.0%).20%80% 0.1% (±3.0%).80%100% 0.1% (±4.0%).Влажни Сијалица температура : 20 до 0 целзиусови степени (4 32 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±1.5 целзиусови степени).0 45 целзиусови степени (32 на 113 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±0.5 целзиусови степени).45 до 60 целзиусови степени (113 140 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±1.5 целзиусови степени).Точка температура : 50 до 0 целзиусови степени (58 32 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±1.5 целзиусови степени).0 45 целзиусови степени (32 на 113 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±0.5 целзиусови степени).45 до 60 целзиусови степени (113 140 Фаренхајтови) 0.1 целзиусови степени / Фаренхајтови (±1.5 целзиусови степени).Напојување : 4x 1.5 V AAA Батерија (Не се Вклучени).Големина : 184mm x 60mm x 29mm (7.2 x 4 x 1.1 инчи).Тежина : 190g (0.41 lb).Боја : Портокал.Безбедност оценка : CE МАЧКА.III 300 V Ro HS.Пакет се вклучени : 1 x NKTECH MS6508+ Температура / Влажност Dew Метар.1 x NKTECH TL1 Шрафцигер.1 x англиски Упатството за Корисникот.1 x Носи Торба.

АЗ-9882 Рачни Двоен Влез Индустриски Thermocouple Рекордер со Печатач

14976.00 -6 % DEN 14077.00

АЗ9882 Рачни Двоен Влез Индустриски Thermocouple Рекордер со Печатач* Мерење & снимање двоен влез thermocouple темп.* 3 мерење начини : единствена точка мерењеmanual record до 99 поениавтоматски рекорд до 4000 поени* Вграден печатач за да печатите во секое време, насекаде* Температура единица C / F избор* Автоматско снимање е програмабилни* PC интерфејс w / софтвер им овозможат да се поврзат w / pc за даунлоадирање на податоци или префрлување на предуредува заглавието од КОМПЈУТЕР на метар* Голема dot matrix LCM* T1, T2, T1T2 тројно LCM екранот* Автоматско исклучување време избор* Изграденаво tripod mountable receptacle* Светлото функција да се користи во темната област1...

АЗ-8878 Инфрацрвен Термометар за Мерење спектар -20 ~ 320C

DEN 3840.00

АЗ8878 Инфрацрвен Термометар за Мерење спектар 20 ~ 320 C На повеќето цена ефективен стап тип ir метар Брз и прецизен одговор 500msВграденво ласерски зрак (670nm) за насочување(8879) Температура единица C / F е factory default само Лесно да се замени? батеријата Производот е во согласност со ФДУ стандард class II Ергономски рака зафат Придвижуван од 9 volt батеријата1...

5mm Дупка за Миење Заптивка Тип на Сонда Thermocouple К Сензор на Температура на 2M Кабел за Индустриски Температура Контролер

DEN 103.20

Ве молиме Имајте во предвид Пред Шопинг : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и 4 PX Сингапур Пост НП Pro : Тоа го има само на превозот информации во Кина...

Не-Контактирајте со Дигитални Инфрацрвен Термометар 50:1 LCD Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар -30~1650 Степен Со USB Интерфејс

6480.00 -9 % DEN 5897.00

50 : 1 GM1651 LCD НеКонтакт Дигитални Инфрацрвен Термометар Ласерски Температура Пиштол Тестер Спектар 30~1650 Степен со USB ИнтерфејсВовед : Професионален дигитален инфраред thermometeris сигурен уред кој се користи за мерење на температура на објектот е површината, која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо...

Дигитални Почвата Тестер Метар Температура Влажност Следење На Градина Тревник Фабрика Тенџере Мерка Алатки T12 се Откажат брод

DEN 291.36

Карактеристики : Прецизни мерења на сите почвата вредности Едноставен и лесен за користење, Едноставно вметнете сонда на метар во почвата, се префрлат на поставката што сакате да се измери и да ги читате скала Идеална алатка за двете затворен и градинарски растенија заштита ве Молиме чисти electrode по секоја употреба Спецификации : Температура Мерен опсег : 9°C110°C Влажност : 30%90%...

A2000-ES Дигитален Термометар Hygrometer со 3 Метри Кабел Надворешен Сензор за температура влажност метар

6960.00 -10 % DEN 6264.00

Вовед A2000 серија алармантна термометар hygrometer мерки за температура и влажност, со различни нивоа на високо precisions и алармантна способност...

Висока прецизност Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран Инструмент

24432.00 -12 % DEN 21500.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Висока прецизност / Чувствителни HT02 Рачни Термичка Камера Imager инфраред Imager Дигитални Ноќ Визија Шарени Екран ИнструментКарактеристики : Инфрацрвен термичка imager дека може да се вклопуваат на видлива и инфрацрвени слики.Резолуција на инфраред image / видливо на сликата : 3600 пиксели / 0.3 мега пиксели.Оваа infrared imaging уред е професионално, прецизно и ефикасно.За автомобил, мотор ремонт, трансформатор соба линија одржување, клима уред на поправка, итн.Нашите инфрацрвен термичка imager може да се претвори термална слика во visional слика, брзо да дознаете проблемот област.Спецификации : Дисплеј : 2.4 инчен full агол на гледање висока резолуција на екран во бојаРезолуција : 60 * 60Резолуција на видлива слика : 0.3 мега пиксели.Вкупно Пиксели : 3600FOV / Најкус Фокусна Должина : 20× 20 / 0.5 mТермички Чувствителност : за 0,5 степениМерење На Владата : ThermopileТемпературата Опсег : 20 степени на 300 степени (4 Целзиусови за да 572 Фаренхајтови)Мерење на Точност : ±2% или ±2 степени (±4 Fahrenheit )Бранова должина Опсег : 814μmEmissivity : 0.11.0 ПрилагодливиСлика Фреквенција : 6 HZРежим На Фокус : FixedПалета : Железо црвена,божилак,виножито висок контраст,сива скала(бел сјај) и сива скала(црн сјај)Визија Опција : 5 видови на целосна инфраред до целосниот визуелен, мешање на видлива и инфрацрвени.Сликата Складирање : SD картичка(4 G)Формат на датотека : bmpПоставување Контрола : Единица на Вредноста / Language / Датум Time Format / автоматски се затвориБатерија Тип : 4 * 1.5 V AA батерија (Не се Вклучени)На Животниот Век На Батеријата : 6 ЧасаАвто Моќисклучување Time : 12 МинутиПотврдување : CE, Ro HSТемпературата на работа : 5 степени до 40 степени (23 Целзиусови до 104 Фаренхајтови )Температура на чување : 20 степени до 50 степени (4 Целзиусови до 122 Фаренхајтови )Релативна Влажност : 10%RH до 80%RHОбјектот Големина на : 21.2 * 9 * 6.2 cm / 8.3 * 3.5 * 2.4 воОбјектот Тежина : 231.2 g / 8.2 озПакет Големина : 27 * 19 * 11cm / 10.6 * 7.5 * 4.3 воПакет Тежина : 927g / 32.7 озdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.