• Ново
PINNY Нови Пристигнување Керамика Јапонски Стил Чај Тенџере Гроздобер Кунг Фу Чај Поставите Абонос Дрвена Рачка Teapots Чај Литургија Еко-Пријателски

PINNY Нови Пристигнување Керамика Јапонски Стил Чај Тенџере Гроздобер Кунг Фу Чај Поставите Абонос Дрвена Рачка Teapots Чај Литургија Еко-Пријателски

Оценка на клиентот:
DEN 1428.00
DEN 1142.00 -20 %

Износ
Залиха


започнете
крајот
Име : Јапонски Стил Чај Тенџере
Материјал : Керамички
Големина на : 19*11.5*9.2 см(L*W*H)
Teapot Капацитет : 280ml
Процесот Тип : Рачно Изработени
Потекло : Dehua Кина
Пакетот вклучува : 1x Teapot
Користете Опсег : применливи за чај, зелен чај, црн чај, миризливи чај, занает чај, овошје, чај пиење пиво и се препорачува од дома чај секојдневна или професионална употреба.
Карактеристики : Лесен за користење, лесен.Одличен избор за домашна употреба, патување и kinki.
Апликацијата Област : Дневна Соба,Службеници,Чај Соба
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Карактеристики

Капацитет:
201-300ml
Бренд Име:
PINNY
Материјал:
порцелански
Апликацијата Област:
Дневна Соба,Службеници
Потекло:
Dehua Кина
Teapot Капацитет:
280ML
Пакетот вклучува:
1xTeapot
Пакет:
безбедност пакет
Карактеристики:
Користете Range1:
Се Применува За Чај, Зелен Чај, Црн Чај, Миризливи Чај, Занает, Чај,
Користете Range2:
Овошен Чај Пиење Пиво И Се Препорачува Од Дома Чај Дневно Или Professi

Производи во категоријата

Античкиот керамички teapot Јапонски еден котел труба Кунг Фу чај креативни чај листа 220ML

1728.00 -35 % DEN 1123.00

Античкиот керамички teapot Јапонски еден котел труба Кунг Фу чај креативни чај листа 220 ML Испорака : 1.Во принцип, ние ќе се користи Кина пост , може да биде потребно долго време,но цена е поевтина, треба вашата љубезно трпение...

Рачно Изработени Qin Право Тенџере Пурпурна Глина Teapot Чај Поставите Teapots Автор Чен Веи 230ml

17568.00 -29 % DEN 12473.00

описРачно изработени Qin право тенџере пурпурна глина teapot Чај поставите teapots Автор Чен веи 230 MLАвтор : Чен веиКапацитет : 230mlДолжина : 13.2 cmМаксимална : 7cmБоксер : виолетова глина[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаYixing Чај тенџере АвторотTeapot Подарок кутија

На старо железо тенџере здравје леано железо teapot старо тенџере high-end подарок тенџере 1.2 L лет на змеј

DEN 13440.00

Дали понудата на патент : никојУпотребата на железо тенџере бенефицииA : хлорид јон адсорпција на железо тенџереВторо : железо лонец варено вода ќе го објави обоени железо (Fe2 +), човекот не може директно да ја апсорбира метал железо, железо во храната е генерално постои во облик на железен железо, divalent железо апсорпциона стапка од 15%, железо, железен апсорпциона стапка е само 38%, обоени железо е најкорисен на сите членки на железо...

240cc Автентични Yixing Teapot Двојна Линија Бамбус Тапан Тенџере Кина Здравје Пурпурна Глина Чај Тенџере Господар рачно изработени Zisha Чај поставите Teaware

7708.32 -35 % DEN 5010.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Dahongpao Кал Име Yixing Teapot Двојна Линија Бамбус Тапан Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

360cc Автентични Yixing Teapot Среќен Лав Тава Чај Тава Чај сет Чај Создателот Кинески Здраво Виолетова Глина Змеј Крв Песок, Кал

14135.52 -35 % DEN 9188.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Змеј Крв Песок, Кал Име Yixing Teapot Среќен Лав Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

200ML Кинески чај поставите yixing teapot Пурпурна кал XI ШИ puer чај тенџере Филтер Teapots

1195.20 -20 % DEN 956.00

Материјал : виолетова песок руда Капацитет : 200ml Занает : рачно изработениСовети : Купи било чаша чај или чај додатоци во нашата продавница Ние ќе бидат комплементарни Tieguanyin чај 1 пакети како подарок...

Автентични Пурпурна Глина Ремек-Дело На Сите Рачно Изработени Бамбус Teapot Yixing Здравје Керамички Кунг Фу Чај Поставено Забрана Yue Жу Јун Тенџере Литургија

4079.52 -36 % DEN 2611.00

Производ Параметри Име : Забрана Yue Жу Јун тенџере Кал : Huanglongshan рудникот Duan калта на Формирање : сите рачно изработени Вода : 7 дупка Капацитет на вода : 100ml Пакување : 1*Teapot (подароци кутија за пакување)

Господар рачно изработени Бутик 325cc Автентични Yixing Teapot Кинески Здраво Виолетова Глина Ganoderma Gongchun Тава Чај Поставите Teapot Литургија

40281.12 -35 % DEN 26183.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Duan Кал Име Yixing Teapot Ganoderma Gongchun Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

180ml Автентични стари пурпурна глина тенџере Кинески Прирачник сопствен чај тава поставете Гуштер керамика бамбус дел трупецот zisha teapot Подарок

5280.00 -12 % DEN 4646.00

180ml Автентични стари пурпурна глина тенџере Кинески Прирачник сопствен чај тава поставете Гуштер керамика бамбус дел трупецот zisha teapot ПодарокПРЕВОЗОТ : Ние Брод на светот Бесплатен Превозот од e Packet или Кина Пост Воздух mail .Ние брод на вашиот Aliexpress плаќање адреса САМО...

220cc Автентични Yixing Teapot Кинески Господар рачно изработени Насликани Ракчиња Сенка Лажичка Тенџере Здравје Пурпурна Глина Чај Поставите Литургија Teaware

26629.92 -34 % DEN 17576.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Зелена Кал Име Yixing Teapot Ракчиња Насликани Сенка Лажичка Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

Висок Степен на 14pcs/set Висока Температура Отпорни Стакло Teapot Поставите 1pc 800ml Teapot 1pc Потоплите 6pc Чаши 6pc Чинии J1051

DEN 1535.52

Опис : Член име : 8pcs / set Стакло Teapot Сет(1pc teapot+1pc потоплите+6pcs чаши+6pcs чинии)Материјал : Високо отпорни temerpatureБоја : јасноКапацитет : teapot 800ml,чаша чај 80mlЕдиница тежина : околу 1000g / setAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

ONEICE Рачно Изработени Мали Убавина Тенџере Жу Кал Чај Чај Поставите Teapots Автор Hu Yuerong 180ml

4536.00 -29 % DEN 3221.00

описРачно изработени Мали убавина тенџере жу кал чај Чај поставите teapots Автор Hu yuerong 180 MLАвтор : Hu yuerongКапацитет : 180mlДолжина : 11cmМаксимална : 6.5 смБоксер : жу кал[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаYixing Чај тенџере АвторотTeapot Подарок кутија

Керамички Кунг фу чај сет 1 Teapot Со 3 Teacups и Чај Фах Кинески Исклучителен Дизајн За Чај Услуги Или Подароци Teaware B003

3080.64 -49 % DEN 1571.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА JUSEN ЧАЈ ПОСТАВИ ПРОДАВНИЦАВнимание За Руски Пријатели : 1 Ве молиме пополнете ги твоето полно име, вклучувајќи го вашето име, средно име и презиме при донесувањето на плаќање.2...

Кинески Yixing Чај Тенџере Kungfu Целосно Рачно Изработени Xishi Teapots Жу ni Кал Автор Shan Fang 170ml

15926.40 -89 % DEN 1752.00

описКинески Yixing Чај Тенџере Kungfu Целосно Рачно изработени Xishi Teapots Кинг Цемент Кал Автор Shan Fang 170mlКапацитет : 170mlДолжина : 11.5 cmМаксимална : 6cmБоксер : жу кал[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаYixing Чај тенџере АвторотTeapot Подарок кутија

Транспарентен Teapot Отпорни на Топлина Стакло Teapot Со Кинески Infuser Кафе Цвет Чај Лист Билни Мешавина 250ml Трајни Литургија Подарок

DEN 239.52

Транспарентен Teapot Отпорни на Топлина Стакло Teapot Со Кинески Infuser Кафе Цвет Чај Лист Билни Мешавина 250ml Трајни Литургија Подарок Карактеристики : Направен од стакло за супериорен добра цврстина...

PINDEFANG Домот Кристал Teapot Филтрирање отпорни на Топлина Borosilcate Стакло teapot свадба декорација подарок здравје цвет hearbal

1473.12 -9 % DEN 1341.00

PINDEFANG носи стилски teaware производи што ви овозможува да создадете здрави и здрав живот.Она што е Borocilicate стакло ?Borosilicate стакло е еден вид на стакло со силициум и бор trioxide како главен стаклоформирање на гласачите...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.