• Ново
Модерната едноставна tablecloth зелен венец од трње цвет полиестер - памук, маса крпа висок квалитет на текстилни заврши tablecloths

Модерната едноставна tablecloth зелен венец од трње цвет полиестер - памук, маса крпа висок квалитет на текстилни заврши tablecloths

Оценка на клиентот:
DEN 709.44
DEN 461.00 -35 %

Износ
Залиха


Материјал : памук и Полиестер
Ткаенина Состојки : Памук
Ткаенина главна компонента на содржината : 80
Ткаенина под-состав : Полиестер
Ткаенина subcomponent содржина : 20
Производот Категорија : Wallpaper
Стил : модерна
Облик : правоаголни
Применливи сцени : дома и така натаму
Карактеристики : Избрана високо-квалитетни лен ткаенини, обезбедување на квалитет, позадина мода убава, здрава и еколошки, топлина и нечистотија, влага и други дише Пријателски Совети : (1) големината се мери со раце, ве молиме овозможи 1-5cm грешка на мерењето. (1inch=2.54 см) (2) Ако вашата мерење лебди помеѓу две големини, совети за изборот на поголем големина. (3) Фото боја може да биде малку различен од вистинскиот производ поради боја приказ на различни monit.
Големина избор :
Нормално табела висина од околу 76cm, дисторзии 28cm е најсоодветно, па затоа е најдобро да го контролирате droop во околу 30cm. Обично маса крпа на маса, секоја страна доделување на 25 ~ 30cm подобро. Чај машина крпа препорачува доделување на површината 15 ~ 20cm.
1. Големината на tablecloth
Долго = должината на табелата + (50 ~ 60cm, што е, секоја страна на вертикална 25 ~ 30cm)
Width = ширина на табелата + (50 ~ 60cm, што е, секоја страна на вертикална 25 ~ 30cm)
2. Чај машина крпа големина
Долго = должината на табелата + (30 ~ 40cm, што е, секоја страна на вертикална 15 ~ 20cm)
Width = ширина на табелата + (30 ~ 40cm, што е, секоја страна на вертикална 15 ~ 20cm)
3. Должината на табелата знаме
Должината на табелата знаме = должината на табелата знаме + (50 ~ 60cm, што е, секоја страна на вертикална 25 ~ 30cm). Се користат за кафе на маса, тоа се препорачува доделување на 20 ~ 25cm, маса долго + (40 ~ 50cm)

Карактеристики

Спецификација:
70*70cm, 90*90cm, 140*140cm, 140*180cm, 140*200cm, 140*220cm, 120x160cm, 100*140cm, 140*250cm, 120*120cm
Стил:
Модерна
Употреба:
Свадба,На Отворено,Хотел,Банкет,Партија,Дома
Материјал:
Полиестер / Памук
Број На Модел На:
0170526011
Техника:
Ткаени
is_customized:
Yes
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
SHSEJA
Шема:
Печатени
Големина:
70*70cm 90*90cm 100*140cm 120*120cm ........
Функција:
прашина-доказ
Обликот:
правоаголник

Производи во категоријата

Моден Модерна едноставни модни маса крпа геометриски линии жолта правоаголна маса облека

835.20 -49 % DEN 426.00

Моден Модерна едноставни модни маса крпа геометриски линии жолта правоаголна маса облекаКако да се Изберете Големина?Tablecloth должина=табела должина+доделување на должината*2Tablecloth width=табела ширина+доделување на должината*2Забелешки : 1.Ве молиме контактирајте со нас, прво, ако сакате да се одржи голема цел, како што може да даде добар попуст.2.Ако сакате да се измеша нарачки,pls контактирајте со нас пред да заврши на плаќање, како ние може да ви даде некои попуст.3.Ако вашата земја не е во листата на Aliexpress за Кина Пост Воздухот,pls контактирајте со нас.Ќе треба да се одржи редот за други превозот начини,како што се ЕМС,DHL,UPSот,Fedex со freigh на ваш трошок.За нас1.Вашето задоволство,Нашата цел.2.Ние сме посветени да нудиме на нашите клиенти најбезбедно и најлесен купување искуство3.Ние ви нудиме најновите креации со широк спектар на стилови и бои за сите ваши eyewear потреби.Превозот : Ние ќе ја испратите вашата нарачка преку Chinapost воздухопловната, кој ќе чини 2040 за повеќето Азиските и Европските земји...

3D Tablecloth Сонце Велосипед Модел Среќен Божиќ Перат Крпа Згусне Правоаголни и Тркалезни Маса Крпа за Свадба

336.00 -40 % DEN 202.00

Забелешка : Ако нашата големина не е добро, ние го прифати вашиот било големина! (Можеме да ги испечатите вашите слики)>>Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Едноставна платно tartan маса крпа Ресторан Дома Хотел состанок маса крпа покрие крпа

157.92 -5 % DEN 150.00

Материјал : платноМали димензии одговара : микробранови печки фрижидер кревет кабинетот ТВ компјутер покрива троседот потпирач и backrest крпаПогоден за големи димензии : маса, маса, компјутер биро, конференциска маса, троседот ткаенина

10PCS Полиестер Жакард Цврста Маса Лен Плоштад Црвена Бело Злато Табела Облека Хотел Банкет Свадба Маса Покрие Круг Tablecloth

5759.52 -5 % DEN 5472.00

• Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви посебни барање и ние ќе ви одговориме во прв пат.• Голем број на позитивно! Контактирајте со нас пред да се поднесе цел.• Ние го прифаќаме Alipay и Кредитна Картичка.• Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.• Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена.• Ние ќе брод пратката во рок од 3 дена по уплатата проверка од страна на Aliexpress...

Нови Квалификувани Круг Плажа, Базен Дома Туш Крпа Ќебе Маса Крпа Јога Мат Levert Dropship dig6711

352.32 -25 % DEN 264.00

Круг На Плажа, Базен Дома Туш Крпа Ќебе Маса Крпа Јога МатФункција : 100% Нов и висок квалитетМатеријал : ChiffonГо прави голем ѕид виси, tablecloth, плажа cover up, ученичкиот дом, каучот маска или прозорец завеса другиДома Декор целиДијаметар : 150cm / 59.0"Сложена ДизајнПакет Содржина : 1 КОМПЈУТЕР Круг Плажа, Базен Дома Туш Крпа Ќебе Маса Крпа Јога Мат

Мека Божиќ Маса Крпа Табела Покрие Снешко Божиќ Дрво Печатени Tablecloth Водоотпорен Материјал Партија Нова Година Дома Декор

DEN 401.76

modname=ckeditorКуршум точка : Име : Квалитет лен tableclothМатеријал : Памук и ленСтил : СелоТехнологија : животната средина печатење и боењеКарактеристики : Одберете висок квалитет на памук и лен ткаенини, таписерии изработка, обезбедување на квалитет, ова село стил да се пробие на повеќе традиционални елементи за да јакората жито шема за креативни, уникатен стил на игра, убава мода, се сече картичка заштита на животната средина, се Носат, влага пропустливост и други карактеристики.Опис : Пакет се вклучени : 1 BUC Маса КрпаЗа Превозот 1.Нарачки обработуваат во рамките 15 дена по плаќањето се врши и проверка.2.Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус е без меѓународно следење на број, кој не може да се следи кога пратката остава Кина.3.За побрзо и Побезбедно доставување, ние ви препорачуваме да одберете превозот преку Кина Пост Регистрирани Воздух Mail, e Packet или Ali Express Стандард за Испорака4.Ние ќе го организира превозот според адресата која купувачот дава, па ве молиме да се потврди и да се провери адресата детали ќе се полни на Aliexpress.5.Ако не го добиете вашиот објект во рок од 60 дена, ве молиме контактирајте со нас...

Солидна Боја, Памук, Лен Tablecloths Јапонија Стил Пастирски Tablecloth Обична Табела Покритие За Биро Партија Трпезариска Маса Дома Декор

539.04 -33 % DEN 361.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Солидна Боја, Памук, Лен Tablecloths Јапонија Стил Пастирски Tablecloth Обична Табела Покритие За Биро Партија Трпезариска Маса Дома ДекорОпис : Состојба : 100% Сосема Нов Стил : Јапонски стил Материјал : Лен Боја : Беж сина, кафена и сива Функција : Класичен солидна боја Т во можност Крпа Големина : Приближно 6 0 CM*60СМ(За 24in*24in) / 90 CM*90 CM(За 36in*36in) / 90 CM*150 CM(За 36in*60in) / 100 CM*130 CM(За 40in*52in) / 120 CM*120 CM(За 48in*48in) / 120 CM*160 CM(About48in*64in) / 130 CM*130 CM(За 52in*52in) / 130 CM*180 CM(За 52in*72in) / 130 CM*200 CM(За 52in*80in) / 130 CM*220 CM(За 52in*88in) / 130 CM*250 CM(За 52in*100in)...

Сопствени 3D Tablecloth Слон Коњ Животинско Серија на Моделот Водоотпорен крпа Згусне Правоаголна Свадба маса крпа Домашен Текстил

408.00 -39 % DEN 249.00

1.Спецификации : Tablecloth Бренд : SenisaihonПроцес На Производство : Прилагодено Серија TableclothМатеријал : Задебелена ПолиестерБоја Шема : Разни моделиПечатење Процес : Дигитално ПечатењеМоделот Печатење : ЕденДвострано ПечатењеTablecloth Ефект : Водоотпорен OilproofЗа Големина : Прирачник за Мерење Намали Околу ± 3cm2...

Meijuner Топла Продажба 2018 Божиќ Украси Правоаголна Tablecloth Отпечатоци Креативни Божиќ Ресторан Tablecloths табела маска

816.00 -30 % DEN 571.00

Опис На ПроизводотMeijuner Топла Продажба 2018 Божиќ Украси Правоаголна Tablecloth Отпечатоци Креативни Божиќ Ресторан Tablecloths табела маскаВе молиме Осигура оваа големина одговара на вашиот demanМазна површина и трајни производи за било dinning маса амбиент дали неформални или формалниБрише се чистат со влажна крпа (се препорачува),* Материјал : Било која боја е достапен во боја шема* Shinny и Романтични.* Оваа свежи shinny sequin ткаенина е совршен за свадбена церемонија декорација, облека, завеса, дома декорација , Партија декорација, нови роден фото Итн...

Традиционална свадба маса тркач флорални среќен Партија кревет мат сатен табела покрие Црвено tablecloth дома декор

DEN 719.52

Материјал : Сатен Големина : 33x150cm(13"*59") 33x200cm(13"*79") 33x230cm(13"*90") 33x300cm(13"*118")Превозот : 1035 дена да НИ / ЕУ / AU, 2060days во други земји,3090 дена да Африка / Јужна Америка / Блискиот ИстокПревозот време може да се разликува големи за различни земји, во различни годишни времиња кои се надвор од нашата контрола, ве молиме овозможи можно одложување поради неочекувани превозот варијација факти на долго растојание на превозот...

Пастирски Памук & Лен Маса Крпа Правоаголна Маса Покрие Чипка Работ Tablecloth Сини и бели порцелански Печатени

201.60 -17 % DEN 168.00

Ирачката крпа unadornedТкаенини : Памучен материјалГолемина на : 60*60см 90*90cm 100*140cm 140*140cm 140*160cm 140*180cm 140*200cm 140*220cm 140*250cm(стандардна големина вклучувајќи чипка)максимална тежина на 600g / Мала големина е погоден за микробранови печка, фрижидер, ноќни кабинети, компјутер покривајте ТВ, софа потпирач и backrest крпаГолеми димензии за на маса, маса, компјутер биро, конференциска маса, троседот ткаенинаСтил : Сини и бели порцелански на класичен Кинески стил, свежи IKEA ткаенина, памук материјал, четири годишни времиња може да се користиПерење за одржување : може да се користат различни сапун и детергент за перење...

Единбург памук plaid tablecloth маса крпа салфетки трговија на големо серија покрие крпи фабрика за директна продажба

DEN 201.60

Ткаенини : чиста памучен материјалГолемина на : 60*60см 90*90cm 100*140cm 140*140cm 140*160cm 140*180cm 140*200cm 140*220cm 140*250cm(стандардна големина вклучувајќи чипка)Табела тежина (140*250cm тежина општо во 0.6 кг)Перница тежина (40*40*2cm дебелина во општата тежина на 230g)Перница опфаќа (45*45см во општиот тежина на 150g)Табела Тркач (30*200cm тежина за 350g / подарок без уво главата о, потребите на клиентите може да го контактирате овластениот сервисОброк подлога (32*45см за 100g / )Перформанси : мали димензии погодни за микробранова печка, фрижидер, ноќни кабинети, компјутер покривајте ТВ, софа потпирач и backrest крпаГолеми димензии за на маса, маса, компјутер биро, конференциска маса, троседот ткаенинаСтил : Домот Европски стил, боја, дизајн, дома и во странство се многу популарни елементи, иновативен дизајн, немаат шарм

Зелени Тропски Лист Tablecloths Европски Стил Пикник Партија Полиестер Табела Покрие Водоотпорен Правоаголна Дома Декор Табела Облека

581.76 -33 % DEN 390.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Зелени Тропски Лист Tablecloths Европски Стил Пикник Партија Полиестер Табела Покрие Водоотпорен Правоаголна Дома Декор Табела ОблекаОпис : Состојба : 100% Сосема Нов Стил : Европската Материјал : Полиестер / Памук Функција : Дома Декорација,Водоотпорен Шема : Остава Т во можност Крпа Големина : Приближно 6 0 CM*60СМ(За 24in*24in) / 90 CM*90 CM(За 36in*36in) / 100 CM*140 CM(За 40in*56in) / 140 CM*140 CM(За 56in*56in) / 140 CM*160 CM(За 56in*64in) / 140 CM*180 CM(За 56in*72in) / 140 CM*200 CM(За 56in*80in) / 140 CM*220 CM(За 56in*88in) / 140 CM*250 CM(За 56in*100in)...

Убава црвена роза 3D Tablecloth полиестер Вечера Маса Крпа Ресни Декорација Табела Маска

1008.00 -10 % DEN 907.00

Точка Име : Маса Крпа Пакување листа : 1* Маса Крпа Материјал : Полиестер влакна Намалување стапка : 5% Шема : градба Големина : 60cmx60cm, 90cmx90cm, 100cmx140cm, 140cmx140cm, 140cmx160cm,140cmx180cm, 140cmx200cm, 140cmx220cm, 140cmx250cm Пакет : 1 Компјутер / PVC Кеса Bedding Outlet Потсетување : 1) Тоа ќ биде подобро да се droop на tablecloth во 2530cm...

25*25CM Бренд Памук Хеклани Табела Мат Луксузни рачно изработени Место душеци Маса Крпа За Свадба Кујна Додатоци Оркестарот 2 ПАРЧИЊА/многу

DEN 306.24

Употреба : оброк подлога, декоративни душеци, камера реквизити, и така било каде што сакате да се стави на место Процес : рака капчиња кука цвет, тоа е колекција на Бутик Функција Сосема нов и висок квалитет...

Senisaihon 3D Tablecloth Пурпурна Јоргованот Цвеќиња Шема Полиестер Dustproof Маса крпа Божиќна Вечера Декорација Табела Маска

408.00 -40 % DEN 245.00

1.Спецификации : Tablecloth Бренд : SenisaihonПроцес На Производство : Прилагодено Серија TableclothМатеријал : Задебелена ПолиестерБоја Шема : Разни моделиПечатење Процес : Дигитално ПечатењеМоделот Печатење : ЕденДвострано ПечатењеTablecloth Ефект : Водоотпорен OilproofЗа Големина : Прирачник за Мерење Намали Околу ± 3cm2...

Американската пастирски памук и лен маса крпа dustproof мала тркалезна маса за правоаголна маса крпа

2687.04 -49 % DEN 1370.00

Американската pasto рал памук и лен маса крпа dustproof мала тркалезна маса за правоаголна маса крпаКако да се Изберете Големина?Tablecloth должина=табела должина+доделување на должината*2Tablecloth width=табела ширина+доделување на должината*2Забелешки : 1.Ве молиме контактирајте со нас, прво, ако сакате да се одржи голема цел, како што може да даде добар попуст.2.Ако сакате да се измеша нарачки,pls контактирајте со нас пред да заврши на плаќање, како ние може да ви даде некои попуст.3.Ако вашата земја не е во листата на Aliexpress за Кина Пост Воздухот,pls контактирајте со нас.Ќе треба да се одржи редот за други превозот начини,како што се ЕМС,DHL,UPSот,Fedex со freigh на ваш трошок.За нас1.Вашето задоволство,Нашата цел.2.Ние сме посветени да нудиме на нашите клиенти најбезбедно и најлесен купување искуство3.Ние ви нудиме најновите креации со широк спектар на стилови и бои за сите ваши eyewear потреби.Превозот : Ние ќе ја испратите вашата нарачка преку Chinapost воздухопловната, кој ќе чини 2040 за повеќето Азиските и Европските земји...

Топла Продажба Кристал Сакам Чипка везени tablecloths quilted стол покрие правоаголна домот дома партија свадба декорација

2203.20 -35 % DEN 1432.00

Топли бои со мека еластична чипка, едноставен и елегантен стил, етерични, висока цена, повеќе интимна атмосфера ресторан фустан На прв поглед тоа е во ред сатенски сјај и фина чипка привлече, По отворањето на севкупниот ефект повеќе од луксуз и атмосфера, Жакард ткаенина е многу густа, убава модел се доволно великодушни...

tablecloth toalha де меса дома декор табела стол покрие поставите toalhas де меса bordada плоштадот tablecloths свадби везени

DEN 892.80

tablecloth toalha де меса дома декорација на маса стол покрие поставите toalhas де меса bordada плоштадот tablecloths свадби везенинова година, Божиќ Дома Decoration Supplies arvore де натални enfeites де натални трпезарија Стол Покрие парчеtablecloth toalha де меса дома декор табела стол покрие сет (4pcs стол + 1 buc tablecloths) toalhas де меса bordada tablecloths

tablecloth toalha де меса дома декор табела стол покрие сет (4pcs стол + 1 buc tablecloths) toalhas де меса bordada tablecloths

DEN 2716.80

tablecloth toalha де меса дома декорација на маса стол покрие поставите toalhas де меса bordada плоштадот tablecloths свадби везени4pcs на стол маска + еден дел од табела облекамаса крпа големина : 90x90cm110x150cm130x180cmСтол покрие големина : 40x56cm, 42x46cmнова година, Божиќ Дома Decoration Supplies arvore де натални enfeites де натални трпезарија Стол Покрие парче

hotsale квалитет жакард полиестер ресторан, хотел тркалезна маса крпа за свадби партии хотели ресторан

1915.20 -0 % DEN 1915.00

Опис : жакард квалитет полиестер ресторан, хотел тркалезна маса крпаГолемина : 280 D cm(110inch)Големина на располагање(cm) : Круг 140 D cm; 160 D cm; 180 D cm; 200 D cm; 220 D cm;240 D cm; 260 D cm; 280 D cm; 300 D cm;315 D cm,320 D cm;340 D cm;360 D cmние може да се направи кориснички големина врз основа на барање,цената ќе биде преработил врз основа на големина и количина.ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид дека маса крпа ќе имаат споеви кога маса крпа е biger од 280 D cm.Дизајн : обична полиестер ткаениниДетални фотографии : биг цвет работ мал цвет работ тркалаат работ

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.