• Ново
Вентилација Цел Примена s заклучување машина за правење,воздушен канал машина за правење направени во Кина

Вентилација Цел Примена s заклучување машина за правење,воздушен канал машина за правење направени во Кина

Оценка на клиентот:
DEN 57600.00

Износ
Залиха


Вовед
1.Nips устата машина (имено windlass bone machine) е најопшта традиционалните правец на цевка
производство на машини.
2.клиентот може да според да треба да се промени мора да се тркалаат во текот на windlass, постигнат една машина
многу енергија.
3.многу видови на coordinations, компатибилност е многу широка. Оваа машина тежина светлина,
миграцијата е лесен, најмногу им одговара на сцена изградба.
Fetures
1.Боја : Било која боја е достапен
2.Користење на логото : Прилагодено Лого за Најдобро продаван притиснете на кочница
3.MOQ : Мали MOQ,1 СЕТ за Најдобро продаван притиснете на кочница
4.Време на испорака : (1) 15~25 дена –Ако сакате да го прилагодите вашето барање.
(2) за 10 дена – За нашиот Стандард.
5.OEM Прифатени : Да
6. Сертификација на располагање : Да
7.Рок на плаќање : L/C ,T/T,D/A,WESTERN UNION ,MONEY GRAM .
Питсбург машина е еден од современите дуктус производство на индустријата за опрема неопходна! Имаме SA-12, SA-12 HB, SA-12 HB, SA-15,SA-15 B, SA-15 HB и така натаму.
Сите овие видови сите имаат карактеристики на едноставна операција, висока ефикасност, удобен транспорт и така натаму. Со овие различни видови може во голема мера да ги задоволат вашите сите барања.
Ако работат заедно со нашата компанија е друга опрема : TDF страната машина за правење, пет линии втиснување и израмнување на машината,TDF виткање машина, рачно или Електрично shears и така натаму, може да се користи како едноставна дуктус производна линија за да се решат сите прашања со брзо расте,краток циклус, висока прецизност и заштеда на пари!
Пакување & Испорака
Пакување Детална : Дрво случај на извоз картон, меѓународниот пакет стандард
Испорака Детална : во рок од 15 работни дена
Нашите Услуги
Ние секогаш ја тестираме и машината, еден по еден, бидете сигурни дека работи добро пред остава нашата фабрика.
Било какви прашања, ние ќе ги обезбедат совети и headling метод кога ти треба помош.
Ние нудиме 1 година гаранција за нова машина, бидејќи тоа остава фабрика (во рамките на гаранција), ние нудиме бесплатно дел и го испрати до вас, само за плати се Изразуваат трошоците.
Ви благодариме за доаѓање. Ако имате било какви прашања или совети, ве молиме да бидат слободни да контакт. Ве очекуваме за вашето барање.

Карактеристики

Машина тип:
Се Тркалаат Формирање На Машина
Материјал / Метал Обработени:
Нерѓосувачки Челик
Дополнителни Услуги:
Крајот Формирање
Бренд Име:
Doctson
суровини:
Sheet / Plate Тркалање
Број На Модел На:
SA-12 Питсбург заклучување snap кодот за формирање на машина
сертификација:
ISO 9001
Автоматизација:
автоматски
моќност:
моќ-управувано
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Машина тип:
Beading Машина
сертификација:
ISO 9001
Моторни Моќ:
1.5 kw
Брзина:
9m/мин
По-продажбата на Услугата Обезбедени од:
Инженерите на располагање за да услуга машини странство
Напон:
220V/380V/415V/440V
Функција:
5 функции

Производи во категоријата

Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZB-L210 (моќни) виткање машина, Максимална свиткување ширина 210mm,дебелина 2mm

DEN 3129.60

Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZBL210 (моќни) виткање машина,Максимална свиткување ширина 210mm,дебелина 2mmЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Answer : ___________________________ Note : производ како целина нема да има големи промени, но производ ќе се заснова на потребата за технички надградби или мали промени, специфични структурни детали може да бидат малку различни, со опис , најновите промени се како што следува : На страна и подот на машината се сега една одбор искривен...

WC67K-100T/2500 Пати метален лист CNC Хидраулични Плоча притиснете на кочница машина

DEN 456000.00

Хидраулична преса виткање машина За Свиткување метален лист Главната Структура Карактер Заварени челик, рамката се состои од десно и лево на ѕид одбори, работна маса, масло кутија, слот за челик и др...

прирачник за виткање притиснете

DEN 69600.00

comman прирачник crimping машинаСпецификациилим прирачник за виткање машина1.професионални manufactuer2.прилагодена големиналим прирачник за виткање машинаЛим виткање машини може да се користи за обликување метални листови хартија, во кутии и тави во различни големини.Исто така се користи за вентилација,случаи,тави,кујна,мебел.Потрошувачите може да се избере машина според материјалот thinkness ,обработка ширина на метални листови.постои светлина тип,тежок тип,традиција тип(Американски тип или европски тип),Секој вид може да обезбеди различни ширина да бидат избрани.ние може да го направи било кој модел,нестандардни производи според корисниците посебни барања.1...

Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZB-L210 (моќни) виткање машина, Максимална свиткување ширина 210mm,дебелина 2mm

3129.60 -5 % DEN 2973.00

Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZBL210 (моќни) виткање машина,Максимална свиткување ширина 210mm,дебелина 2mmЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Answer : ___________________________ Note : производ како целина нема да има големи промени, но производ ќе се заснова на потребата за технички надградби или мали промени, специфични структурни детали може да бидат малку различни, со опис , најновите промени се како што следува : На страна и подот на машината се сега една одбор искривен...

челични лимови прирачник бендер

DEN 60000.00

comman прирачник crimping машинаСпецификациилим прирачник за виткање машина1.професионални manufactuer2.прилагодена големиналим прирачник за виткање машинаЛим виткање машини може да се користи за обликување метални листови хартија, во кутии и тави во различни големини.Исто така се користи за вентилација,случаи,тави,кујна,мебел.Потрошувачите може да се избере машина според материјалот thinkness ,обработка ширина на метални листови.постои светлина тип,тежок тип,традиција тип(Американски тип или европски тип),Секој вид може да обезбеди различни ширина да бидат избрани.ние може да го направи било кој модел,нестандардни производи според корисниците посебни барања.1...

Во акции на CNC Притиснете на Кочница 3m Хидраулични лист Притиснете на Кочница

DEN 999999.99

WE67 K серија на CNC hydralic притиснете виткање машина со DELEM Систем контролерСтандардна ОпремаST44 Цврсти моноблок Челична РамкаСинхронизирани Двојна Цилиндар3+1 автоматско оски : Y1+Y2+X+R оскиBoschRexroth Хидрауличниот СистемHEIDENHAIN Линеарен Систем за МерењеDelem DA 58 T Единица за КонтролаTelemacanique / Шнајдер ElectricsДвојно Водени X Оската Серво Назад МерачВрвот И Дното Алатка Прстиња(86°,R0.6mm)CNC Хидраулични Крунисување СистемЛизгачки & Висина Прилагодливи Пред ГрбHIWIN Топката завртки и Полиран прачка со 0,05 mm прецизност.Германија EMB Цевки конекториГерманија Сименс Главни Моторни Saftey EquipementПред прст Заштита(за Безбедност на светлината завеса)Безбедност реле со Следење на педалата вклучите и безбедноста заштитаНазад метал безбедна ограда со CE стандардиЈужна Кореја Kacon Нога Прекинувач(Ниво 4 на безбедноста)DA58 T кој Delem2 D графички екран на допир за програмирање15" висока резолуција боја TFTНаведнуваат секвенца пресметкаКрунисувањето контролаСерво и фреквенциски инвертор за контролаНапредни Yоската контрола алгоритми за затворенијамка, како и отворен јамка вентили.USB, периферни interfacingАко имате интерес, ве молиме контактирајте ме

6pcs Акрилик Цевка У Облик на Цевка Наведнуваат за Аквариум Со2 Систем/Diffuser

DEN 180.48

Мини криви цевкаМоже да се поврзете со CO2 опрема и пумпа цревоМоже да се сретне во внатрешноста дијаметар од 4 mm надворешен дијаметар 6 мм општи trachea / цевка за висок притисокМатеријал : АкриликДолжина (Прибл.) : 3.94 инчен / 10cmДијаметар (Прибл.) : 0.2 инчи / 5ммБоја : ТранспарентнаПакетот Вклучува : 6 x цевкаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Плоштад Метал Channel Писмо Бендер железо лист поцинкуван лим бесплатен превозот

955.20 -5 % DEN 908.00

Руски Пријатели ве Молиме да Ни Остават Име и презиме, Поради руската Политика,ви Благодариме!Плоштад Метал Channel Писмо БендерУпотреба : се наведнуваат железо лист и поцинкуван лим и други метални плоча за канал ltter одлукиТип : Плоштадот устата

2.5x1300mm Клупата тип Американски Тип Кутија и пан Сопирачки лим рака Папка

DEN 62400.00

лим прирачник за виткање машинаМашина За Апликација : Лим виткање машини може да се користи за обликување метални листови хартија, во кутии и тави во различни големини.Исто така се користи за вентилација,случаи,тави,кујна,мебел.Потрошувачите може да се избере машина според материјалот thinkness ,обработка ширина на метални листови.постои светлина тип,тежок тип,традиција тип(Американски тип или европски тип),Секој вид може да обезбеди различни ширина да бидат избрани.ние може да го направи било кој модел,нестандардни производи според корисниците посебни барања.Машина Карактеристики1...

WS-1.5*1300 прирачник лим свиткување виткање машина

DEN 62400.00

лим прирачник за виткање машинаМашина За Апликација : Лим виткање машини може да се користи за обликување метални листови хартија, во кутии и тави во различни големини.Исто така се користи за вентилација,случаи,тави,кујна,мебел.Потрошувачите може да се избере машина според материјалот thinkness ,обработка ширина на метални листови.постои светлина тип,тежок тип,традиција тип(Американски тип или европски тип),Секој вид може да обезбеди различни ширина да бидат избрани.ние може да го направи било кој модел,нестандардни производи според корисниците посебни барања.Машина Карактеристики1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.