• Ново
7 Led Светлата Сијалица Конверзија Комплет 9012 80W 8000Lm 6500K Кул Бело Led Автомобил Светла Светилки 12V Замени за HalogenHID Светилки

7 Led Светлата Сијалица Конверзија Комплет 9012 80W 8000Lm 6500K Кул Бело Led Автомобил Светла Светилки 12V Замени за HalogenHID Светилки

Оценка на клиентот:
DEN 3456.00
DEN 2765.00 -20 %

Износ
Залиха

Опис на производот Боја : 7 HL-9012
Спецификација за производ : Прозрачна : 8000 LM/set(секој еден 4000 LM)
Напон : DC12 V-24 V
Внесување на струјата : H : 1.8 А+-0.2 A(DC12 V)
LED Количина : 8 PCS (Секоја сијалица)
Зрак Агол : 360 степени
Моќност : 80 W/set(секој еден 40 W)
ИП Стапка : IP65
Извор на светлина Модел : LUXEON ZES
Температура на бојата : 6500k
Топлина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум 6063
Оперативен Живот : >30000hrs
Материјал Предност :
-Извор на светлина вовед : посебни LED извор на светлина за автомобилската.Супер осветленост led чип со врвот технологија извор на светлина бренд.
-6063 авиони одделение алуминиум : применета чист алуминиум ingot,чиста магнезиум,мешање со алуминиум и силициум метал,лесно сечење, во добра отпорност на корозија, супер дисипација на топлина и притисок отпор. исклучителна површината оксидација третман.
Вози Предност :
1, Integrally моделирани моќ inductors, 7000-10000 часа долг живот кондензатори,Голем капацитет керамички кондензатори, сад IR моќ MOS. осветлување на минус 45 степен е нормално, На тест е нормално кога осветлување на 80 степени за 90 последователни дена
2, EMC стандарди : Според Меѓународната Организација за Стандардизација да се развие ISO7637-2 : 2004 и GB / T21437-2008 стандарди,се усвојува супериорен EMC.Анти-притискање коло дизајн кој не е електронски пречки и не влијае на оригиналната автомобил радио и друга електронска опрема.
Лесен за инсталација : За повеќето возила, само Plug-N-Игра, автомобил инсталација рачно вклучени.Сепак, за некои Европски возила или најновата верзија, вашите возила може да бара да се инсталира на оптоварување отпорник или декодер за да се избегне грешка coder или трепка-оф прашања. Ова се случува поради led светилки привлече многу помалку струја од акции светилка.
Пакетот Вклучува :
* 2 x LED Светла
* 2 x Возачи
* 1 x Упатство
Испорака :
1>.Воздухот mail : Генерално, 7-15 работни денови на светот.
2>.Експрес : Генерално 3-8 работни дена до 90% земји
3>. Ако не примате нарачка во рок од 30 дена,Pls контактирајте со нас за да им помогне да ги пратите вашата нарачка со курир.
Pls се разбере таму е малку подолго време поради лошите временски услови одложен од сопствени грешки.
Гаранција&Враќање :
1>.Ние снабдување со 2 години гаранција за сите наши објекти.
1>.Купувачи се одговорни за враќање превозот цена, под никакви околности,превозот и ракувањето со
пријави се неповратни во секој случај.
Повратна информација(Тоа е многу важно за нашиот углед!) :
1>.Pls се потврди приемот и оставете 5 Ѕвезди на вашиот Ali Express Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги,
2>.Pls НЕ остави Негативен или Неутрален повратни информации доколку не сте го добиле објектот без да се бара од нас за помош!
Pls ни даде можност да се expain или решавање на проблеми за вас со 48 часа,Tks и Уживаат во Шопинг!
Нашата фабрика е професионална производител на led осветлување кое се наоѓа во провинцијата Guang Dong.Имаме стотици предмети доведоа автомобил светла.Ако ви треба нашиот каталог,ве молиме контактирајте ме.Многу благодарам!

Карактеристики

Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
yobuyyowin
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
80W
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Напон:
12V
Автомобил Марка:
За Сите автомобили
Напон:
12-30V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови
Тип Socket:
9012
Led Чип Производител:
Кри

Производи во категоријата

KELIMI Метал H7 55W Ксенон HID Комплет 4300K 6000K 8000K Висок Интензитет на Испуштање на светилки

950.40 -10 % DEN 855.00

HID xenon светилка 12 V 55 W Метал H7 4300 K 6000 K 8000 K криеше сијалица еден зрак криеше сијалицаФункција : *100% Сосема Нов!50% заштеда на енергија!*Оваа КРИЕШЕ комплет содржи 2x H...

Бесплатен Превозот IPHCAR Универзална Bi-xenon Проектор Леќа Покровот Издржи Високите Температури LED Светло Водич Прстен Проектор Покровот

DEN 1919.52

Напомена : Емитуваат Боја значи Ангелот Очи во Боја.Бесплатен Превозот IPHCAR Универзална Bixenon Проектор Леќа Покровот Издржи Високите Температури LED Светло Водич Прстен Проектор ПокровотСпецификација : 1.Светлината водич LED ангел очи проектор покровот 3.0".2...

2x 30W H8/H11 Кри Led Чип со Леќа Автомобил Магла Светлина Авто Предводена од Обратна Паркинг Опашка Автомобил Извор на Светлина Бело/Црвено/Жолта

854.40 -30 % DEN 598.00

2x 30 W Кри Led Чип со Леќа Автомобил Магла Светлина Авто Предводена од Обратна Паркинг Опашка Автомобил Извор на Светлина Бело / Црвено / Жолта Карактеристики : LED : КРИ Чип Led Моќ : 5 W / 1pc LedLed Количина : 30 W : 6pcs Lumens : Бела : 760 LM ±50m A Црвена / Жолта : 520 LM ±50m AНапон : DC928 VБоја : 6000 K Белата / Red / ЖолтаУпотреба : Светло За МаглаЗабелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер / грешка трепка или дефект проблем...

Совршен Без Грешка За BMW 120W Вкупно Бела КРИ Чип Ореол Ангел Очи H8 Прстен LED Светилки E70 E71 E87 E93 x2

2640.00 -20 % DEN 2112.00

Совршен Без Грешка За BMW 120 W Вкупно Бела КРИ Чип Ореол Ангел Очи H8 Прстен LED Светилки E70 E71 E87 E93 x2Количина : 2 PC Висока излезна сооднос...

1Set Пред Магла Светлина Со Магла Светилка Опфаќа колекции Замена За TOYOTA Land CRUISER PRADO FJ150 2010-2014

3839.52 -9 % DEN 3494.00

1 Set Пред Магла Светлина Со Магла Светилка Опфаќа колекции Замена За TOYOTA Land CRUISER PRADO FJ150 20102014Способен ДА : TOYOTA Land CRUISER PRADO FJ150 20102014Пакет : 2 парчиња за Магла(без светилки)+2 парчиња магла светилка маскаБез светилки!Пред да нарачате, ве молиме љубезно ве молиме да го проверите делови број и автомобил модел внимателно.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

2-Pack Бела PW24W PWY24W 6*5W Кри Чипови 30W Led Магла Светлина Автомобил Замена Светилки Дење Работи Светла

1296.00 -20 % DEN 1037.00

2Pack Бела PW24 W 6*5 W Кри Чипови 30 W Led Магла Светлина Автомобил Замена Светилки Дење Работи СветлаОва ново надградба дизајн директно ќе го замени акции PWY24 W PW24 W халоген крушка, едноставно plug and play.КарактеристикиКсенон Бела бојаЗаменете PWY24 W или PW24 W халоген светилкиДвапати побрзо да реагира време од акцииClean & Clear пред крајот, без да гледаат на килибар "пржени јајца"Заврши без грешки и неполарните дизајнНаправени со 30 W (6 парчиња 5 W) КРИ LED ЧиповиМногу посветла од акции сијалица1.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас...

Бесплатен Превозот 2 парчиња Висока Моќност Бела H11 H8 КРИ Чип LED Светилки За во Автомобил Светла за Магла Нема Грешка во Кодот Порака Со H11 Оптоварување Отпорник

1728.00 -20 % DEN 1382.00

Бесплатен Превозот 2 парчиња Висока Моќност КРИЕШЕ Бела H11 H8 КРИ Чипови LED Светилки За во Автомобил Светла за Магла Нема Грешка во Кодот Порака Со H11 Оптоварување ОтпорникНие ќе испрати еден пар на Високо квалитетни H11 грешка слободни Оптоварување Отпорник ***Plug and play***H11 LED светилки drl Магла Светлина Canb W 6 Ohm Оптоварување Отпорник Жици Canceller ДекодерОперативниот тековната можат да стигнат до 2.5,па тоа ќе не нема порака за грешка за сите автомобили,може да ги собере сите автомобили!S pecifications Име на Производ : 80 W H11 LED Магла Светлина (1224 V DC)...

Wotefusi За Kawasaki ZX-9R ZX9R ZX 9R ZX9 1998 98 Пред Главата светлина Headlamp Собрание [DD74]

11999.52 -8 % DEN 11040.00

Опис : Материјал : ABS Вбризгување на Мувла Одговара : За Kawasaki ZX9 R 1998 Пакет, Вклучувајќи : 1 X Светла ( без светилки ) Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

FEELDO 30pcs BAU15S 1156 S25 12V 21W Автомобил чисто Стакло Светилка Пак Опашка Сијалица Авто Индикатор Халоген Светилка AM4297

847.20 -16 % DEN 712.00

Опис : Модел : 1156 S25 12 V21 W BAU15 S Пак Светлина Категорија : Блескавоминијатурни светилки База : BAU15 S Стакло : S25 светла боја : Жолто Напон : 12 V Моќност : 21 W Филамент : C6 / C6 Fil.оие...

бесплатен превозот 2x 9006 3200lm 32W MTG2 Led Светла Бела Глава Магла Светлина Светилка Светилки за Полнење

4795.20 -5 % DEN 4556.00

2x 9006 3200lm 32 W КриMTG2 Led Светла Бела Глава Магла Светлина Светилка Светилки Комплет Директно замени 9006 халоген или КРИЕШЕ светлата сијалица за заштеда на Енергија,со над напон,фаннеуспех setup заштита 115 степен сферични леќи на камерата се концентрира светлина за високи Оптички ефикасноста(до 100lm / W) Водоотпорен возачот со внатрешно постојан струја ПРОЦЕСОРОТ Иновативни двонасочна топлина дисипација канал за забрзување на перформанси Директен plugNигра за инсталација,без дополнителни инсталации потребните Технички Спецификации Приклучок Тип : 9006 Моќ : 64 W / set(32 W / сијалица) Работен Напон : DC12 V~24 V LED Кол(секоја сијалица) : 2*висока моќност Кри МТG2 Прозрачна Флукс(секоја сијалица) : 3200lm Текст на струјата : 2.6±0.2 Осветлување Агол : 180 степен светла боја : кул Бело 6500 K се Применуваат За : светлата,магла светлина Заверена од CE & Ro Hs,Околу 50000 часа живот време Пакет се Вклучени : 2x 9006 Кри LED светлата светилки,2x постојана возачи Спакувани во црна подарок кутија

2 парчиња/Многу H8 H11 H16 80W 6000K Белата Магла Светлина Возење LED Светилка Со bulit Во IC Контрола Canbus Без Грешка

1440.00 -20 % DEN 1152.00

2 парчиња 80 W Ултра Светла Бела H8 H11 ЛЕР Светилки Сијалица, Дење Работи Магла Светлина За Chevrolet Captiva Equinox Траверс Тахо Avalanch Опис на ПроизводотСпецификации : • Состојба : 100% Сосема Нов• Пакетот вклучува : 2x Бела КРИ LED Дневни Работи Магла Сијалица• Должина на : 5.5 cm (2.2")• Светла боја : 7000 K Xenon бела• Lumens : 1200lm• Напон : 12 V24 V• Wattage : 80 W (16 КРИ SMD 5 W / SMD )• Материјал : КРИ SMD• Тежина : 40gФункција : • Директно го замени акции H8 H9 H11 светилки, се КРИЕШЕ изглед без да плаќаат цената за КРИЕШЕ Конверзија Комплет.• Совршен додаток не само за надградба на вашиот автомобил, но, исто така, се зголеми безбедноста на возење во текот на денот и на ноќното• Супер светла за осветлување излез со помали сијалица.• Ниска потрошувачка LED светла со 50.000 работни часови на траење на живот.• Неверојатно супер светла за осветлување излез• Лесен за инсталација : Plug & PlayFitment : • Се применува за Повеќето Авто Автомобил Возило Автомобилот со H8 / H9 / H11 Штекер.• Ве молиме проверете fitment и мерење на вашиот приклучок за да бидете сигурни дека ќе го добиете вистинскиот објект.Испорака : 1>.Воздухот mail : Генерално, 715 работни денови на светот.2>.Експрес : Генерално 38 работни дена до 90% земји3>...

FStuning S1 H7 Led Светлата за Benz E класа со H7 led адаптер приклучок држачот за Benz B класа 8000LM CSP led светлата светилки

1104.00 -8 % DEN 1016.00

FStuning S1 H7 Led Светлата за Benz E класа со H7 led адаптер приклучок држачот за Benz B класа 8000 LM CSP led светлата светилкиОпис на С1 CSP h7 led headlamp фаровиТочка име : S1 CSP H7 led фаровиПредмет тип : LED конверзија комплетИП Стапка : IP65Зрак Агол : 360 СтепениОперативен Живот : > 50.000 ЧасаТемпература на бојата : 6000 K БелатаМатеријал : Авијација Алуминиум 6063Моќност : 50 W / Set (Hi / 25 W, Lo / 25 W)Прозрачна Флукс : 8000lm / Set (4000lm / сијалица)Оперативен Напон : DC 932 V (одговара 12 V / 24 V возило)Оперативен Температура : 40~+80 степен целзиусови степениОпис на H7 led адаптер : Точка име : H7 led светлата светилки адаптери sockets носители прскалки светилка базаПредмет тип : H7 сијалица носителот адаптер приклучок retainer конвертор клиповиКомпатибилен Светилки : H7 автомобил led светлата светилкиМатеријал : Металвисоко отпорни на топлинаИнсталација : Директни Plug and PlayСе користи за : H7 LED светилки HeadlampПакет : 1set =2 парчиња S1 CSP H7 LED светилки со 2pcs H7 сијалица носители на едно мало полеFittment на led H7 сијалица адаптер : За Benz E класа / ML350 / Б Класа / ML Класаза "Фолксваген" Touareза "Опел"Фотографии од S2 КОЧАН h7 led фарови и сијалица адаптерПрофил на компанијата : Ние прифаќаме Т / T, WESTERN UNION, PAYPAL , итн.Ние одберете Express, нормално 25 до 35 дена да пристигнат.Увоз доход и должност се одговорни од страна на купувачот.Сите предмети носат 12 месеци гаранција .Ние сме професионални производител за автомобили, осветлување, се КРИЕШЕ, LED, Ангел очи, се КРИЕШЕ додатоци, ПРЕДВОДЕНА додатоци.

PANYUE Супер светло 360 H1 H3 H4 H7 H8 H9 H11 H4 9005 9006 80W 8000LM Автомобил КОЧАН LED Светлата Комплет Зрак Светилки 6000K БЕЛАТА ОСВЕТЛУВАЊЕ

863.04 -15 % DEN 733.00

Оваа цена вклучува 2 ПАРЧИЊА LED фарови.Спецификација : Приклучок : H1,H3,H4(HB2,9003),H7,H11(H8,H9)9005(HB3,H10)9006(HB4)Температура на бојата : 6000kМоќност : 40 W / Сијалица 80 W / setЛумен : 4000 LM / Сијалица 8000 LM / SetНапон : DC1236 VLED Чипови : Супер светло Моќ КОЧАН ЧипЗрак Агол : 360 ЗракУпотреба : HeadhightЖивотниот век : Над 50000hrsЗаштеда На Енергија : 80% Заштеда НаМатеријал : Алуминиум Легура

2018 Нови Пристигнување Продажба 60V E10 Индикатор Светлината Led T4w Автомобил Светилки Ba9s 48v 3014 12 Smd Sourse AMYWNTER

665.76 -10 % DEN 599.00

amywnter Специјалност дизајн Автомобилската LED светилки Фабриката за директна продажба платформа ODM & OEM наредби се добредојдени...

55W Брзо Светла HID Xenon Конверзија Комплет H1,H7,H3,HB3,HB4 Еден зрак xenon комплет,H4,H13,9007 Bi-xenon зрак КРИЕШЕ комплет за во автомобил headlamp

1866.24 -5 % DEN 1773.00

Се КРИЕШЕ Конверзија Комплет XenonНашите КРИЕШЕ Конверзија Колекции се наменети да ги надмине вашите очекувања! Надградите вашиот возило со брилијантен КРИЕШЕ осветлување дека супериорна вашиот досадна халоген светилки...

Бесплатен Превозот H4 100W Халоген со Пакување Кутија Ниска Зрак Светлина Авто Светлата Светилки Светилка 6000K 12V за Ford Автомобил Паркинг Стил

349.92 -11 % DEN 312.00

Торба содржи 2 парчиња H4 100 W халоген светилкиМодел : H4Боја : Супер бела6000 K Боја температураГлава Светилка Зрак : Ниска ЗракWattage : 100 WНапојување : 12 V Цртање на текстProngs : 3(ве Молиме проверете со вашиот сијалица приклучок пред да го купите)Лесен за Инсталација : Plug и да го Замени Акции СветилкиПакет содржи : 1 кеса X H4 100 W LED СВЕТЛО (2 парчиња H4 Светилка)

СКАРА@FUKA висок/низок зрак Мотор LED Светлата Headlamp поведе со Загради LED Агол на Окото Скара Страна Монтирање Капак Заградата 6.5

2538.72 -5 % DEN 2412.00

Состојба : 100% Сосема нов Никогаш не се користат воМатеријал : МенталнаБоја : ЦрнаГолемина : 35mm43mmФункција : Високи перформанси висок / низок зракВисоко пренос,точно криви објектив за подобро прозрачна ефикасностОбезбеди добра поле на гледање додека возите лошата видливостНема хардвер монтажа,без инсталација настава се вклучени1 ПРЕДВОДЕНА за слаб зрак,2 LED за висок зрак,5 W за секоја ПРЕДВОДЕНА3 W за Ореол прстенРаботен Напон : 12 VОдговара на повеќето Мотоцикли / Метрички велосипеди / Круизери / Choppers / Кафе тркачи или било кој друг обичај апликација итнПакет се вклучени : 1pcs Светлата ЗаградатаСе обрне Внимание : Кина Пост Обичен Мал Пакет нема да се ажурира на следење на информации По извршување од Кина, а понекогаш и други начини на превозот е веројатно да се земе околу 30 дена да се ажурира и покрај тоа што пристигна земјата на дестинација,некои од нашите клиенти се уште може да се добие нивната пакет по 60 дена, па ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори спорот,ние ќе definitly реши проблемот за вас.1.Повеќето предмети ПОД 2 KG се промовираат со БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ(избрани земји) од Кина пост или Сингапур Пост, Ако ви треба производ итно, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро со оставајќи ни порака, ние би работат надвор побрза испорака за вас!2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.