• Ново
1pcs 27W 4.4 Инчен LED Работа Светлина За SUV АТВ Место Поплава Автомобил Камион со Приколка Чамец Риболов Лов за Магла Водоотпорен IP67

1pcs 27W 4.4 Инчен LED Работа Светлина За SUV АТВ Место Поплава Автомобил Камион со Приколка Чамец Риболов Лов за Магла Водоотпорен IP67

Оценка на клиентот:
DEN 1119.84

Износ
Залиха


Интересно Поврзани Производи
Можете да ја користите светлината за Теренски Возила, Камиони, Трактори, ЏИП, АТВ, мотоцикл, Кранови, Forklifts ,оган мотори, спасување и возила за комуникации возила, воена команда возила, возови, резервоари и др.
Име на производ : LED Работи Светлина
ОПИС : 1. LED Моќ : 27 W (3 Wx9 Leds=27 W) 2. Напон : DC 10 V-30 V ( погоден за 12v , 24 V, итн..) 3. Светла боја : Бела 4. Место Светло 5. Рамка : Alluminum Легура. Светло Лице материјал : ПММА 6. Кабел должина : Околу 15cm 7. Големина : ве Молиме проверете на сликата подолу за детали. 8. Високо Водоотпорен. Водоотпорен Ниво : IP67
1pcs светлина

Карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
MICOCHE
Извор На Светлина:
LED
За Автомобил Светилка:
Работа Светла
Температура На Боја:
7500K
Автомобил Марка:
за повеќето автомобили
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла
Автомобил модел:
За SUV ATV теренски камион трактор,рударство камиони, forklifts итн.
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Wattage:
27w
Led Чип Производител:
Epistar
боја на светлина:
Бела
Моќност:
10V-30V (погоден за 12V , 24V, итн.)
Водоотпорен Ниво:
IP67
Нето тежина:
0.52 KG

Производи во категоријата

FStuning S1 H7 Led Светлата за Benz E класа со H7 led адаптер приклучок држачот за Benz B класа 8000LM CSP led светлата светилки

1104.00 -8 % DEN 1016.00

FStuning S1 H7 Led Светлата за Benz E класа со H7 led адаптер приклучок држачот за Benz B класа 8000 LM CSP led светлата светилкиОпис на С1 CSP h7 led headlamp фаровиТочка име : S1 CSP H7 led фаровиПредмет тип : LED конверзија комплетИП Стапка : IP65Зрак Агол : 360 СтепениОперативен Живот : > 50.000 ЧасаТемпература на бојата : 6000 K БелатаМатеријал : Авијација Алуминиум 6063Моќност : 50 W / Set (Hi / 25 W, Lo / 25 W)Прозрачна Флукс : 8000lm / Set (4000lm / сијалица)Оперативен Напон : DC 932 V (одговара 12 V / 24 V возило)Оперативен Температура : 40~+80 степен целзиусови степениОпис на H7 led адаптер : Точка име : H7 led светлата светилки адаптери sockets носители прскалки светилка базаПредмет тип : H7 сијалица носителот адаптер приклучок retainer конвертор клиповиКомпатибилен Светилки : H7 автомобил led светлата светилкиМатеријал : Металвисоко отпорни на топлинаИнсталација : Директни Plug and PlayСе користи за : H7 LED светилки HeadlampПакет : 1set =2 парчиња S1 CSP H7 LED светилки со 2pcs H7 сијалица носители на едно мало полеFittment на led H7 сијалица адаптер : За Benz E класа / ML350 / Б Класа / ML Класаза "Фолксваген" Touareза "Опел"Фотографии од S2 КОЧАН h7 led фарови и сијалица адаптерПрофил на компанијата : Ние прифаќаме Т / T, WESTERN UNION, PAYPAL , итн.Ние одберете Express, нормално 25 до 35 дена да пристигнат.Увоз доход и должност се одговорни од страна на купувачот.Сите предмети носат 12 месеци гаранција .Ние сме професионални производител за автомобили, осветлување, се КРИЕШЕ, LED, Ангел очи, се КРИЕШЕ додатоци, ПРЕДВОДЕНА додатоци.

Бесплатен Превозот 2 парчиња 80W Јапонски H16 Адаптер Epistar Led Магла Сијалица Автомобил Возење светилки drl Светилка Бела 12V 24V

1497.60 -20 % DEN 1198.00

Бесплатен Превозот 2 парчиња 80 W Јапонски H16 Адаптер Epistar Led Магла Сијалица Автомобил Возење светилки drl Светилка Xenon Бела 12 V 24 VКарактеристики : Гаранција : Да...

55W Брзо Светла HID Xenon Конверзија Комплет H1,H7,H3,HB3,HB4 Еден зрак xenon комплет,H4,H13,9007 Bi-xenon зрак КРИЕШЕ комплет за во автомобил headlamp

1866.24 -5 % DEN 1773.00

Се КРИЕШЕ Конверзија Комплет XenonНашите КРИЕШЕ Конверзија Колекции се наменети да ги надмине вашите очекувања! Надградите вашиот возило со брилијантен КРИЕШЕ осветлување дека супериорна вашиот досадна халоген светилки...

Urbanroad 2 парчиња/многу H3 Светилки 3000K Халоген Xenon H3 12V 55W Златно Жолта Магла Фабрика Цена Автомобил Стил Паркинг

95.04 -10 % DEN 86.00

Urbanroad 2 парчиња / многу H3 Светилки 3000 K Халоген Xenon H3 12 V 55 W Златно Жолта Магла Фабрика Цена Автомобил Стил ПаркингПриклучок : H3 Wattage : 55 W Напојување : DC 12 V Количина : 2 ПАРЧИЊА Белешки : ве Молиме проверете со вашиот сијалица приклучок пред да го купите Лесен за Инсталација : го Замени оригиналниот светилки и приклучок во Пакет Вклучува : 2 buc x H3 55 W Халоген

H11 55W Халоген со Пакување Кутија Магла Светлина Висока Моќност Авто Светилки 6000K 12V Светлата за Ford Автомобил Паркинг Стил

383.52 -21 % DEN 303.00

Торба содржи 2 парчиња H11 55 W халоген светилки 100% Сосема Нов во Оригинална Кутија! УВНАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита!! 100% водоотпорни и 100% dustproof...

2017 Универзална Висока Моќност Бел Автомобил Авто Флексибилни LED Дневни Работи Светлина Автомобили КОЧАН Ден Мека светилки drl Магла Светлина DC12V

398.40 -20 % DEN 319.00

Ние сме customer serviceoriented, ако имате какви било прашања или проблеми во врска со оваа точка, ве молиме контактирајте со нас без двоумење, ние ќе одговориме на вашите прашања во рок од 24 часа...

2 парчиња/Многу H8 H11 H16 80W 6000K Белата Магла Светлина Возење LED Светилка Со bulit Во IC Контрола Canbus Без Грешка

1440.00 -20 % DEN 1152.00

2 парчиња 80 W Ултра Светла Бела H8 H11 ЛЕР Светилки Сијалица, Дење Работи Магла Светлина За Chevrolet Captiva Equinox Траверс Тахо Avalanch Опис на ПроизводотСпецификации : • Состојба : 100% Сосема Нов• Пакетот вклучува : 2x Бела КРИ LED Дневни Работи Магла Сијалица• Должина на : 5.5 cm (2.2")• Светла боја : 7000 K Xenon бела• Lumens : 1200lm• Напон : 12 V24 V• Wattage : 80 W (16 КРИ SMD 5 W / SMD )• Материјал : КРИ SMD• Тежина : 40gФункција : • Директно го замени акции H8 H9 H11 светилки, се КРИЕШЕ изглед без да плаќаат цената за КРИЕШЕ Конверзија Комплет.• Совршен додаток не само за надградба на вашиот автомобил, но, исто така, се зголеми безбедноста на возење во текот на денот и на ноќното• Супер светла за осветлување излез со помали сијалица.• Ниска потрошувачка LED светла со 50.000 работни часови на траење на живот.• Неверојатно супер светла за осветлување излез• Лесен за инсталација : Plug & PlayFitment : • Се применува за Повеќето Авто Автомобил Возило Автомобилот со H8 / H9 / H11 Штекер.• Ве молиме проверете fitment и мерење на вашиот приклучок за да бидете сигурни дека ќе го добиете вистинскиот објект.Испорака : 1>.Воздухот mail : Генерално, 715 работни денови на светот.2>.Експрес : Генерално 38 работни дена до 90% земји3>...

Бесплатен Превозот H4 100W Халоген со Пакување Кутија Ниска Зрак Светлина Авто Светлата Светилки Светилка 6000K 12V за Ford Автомобил Паркинг Стил

349.92 -11 % DEN 312.00

Торба содржи 2 парчиња H4 100 W халоген светилкиМодел : H4Боја : Супер бела6000 K Боја температураГлава Светилка Зрак : Ниска ЗракWattage : 100 WНапојување : 12 V Цртање на текстProngs : 3(ве Молиме проверете со вашиот сијалица приклучок пред да го купите)Лесен за Инсталација : Plug и да го Замени Акции СветилкиПакет содржи : 1 кеса X H4 100 W LED СВЕТЛО (2 парчиња H4 Светилка)

6-Pack Бели LED Светло Muchkey Автомобил Внатрешни работи За Златица W5W Мапата Купола Учтивост Табличка Табла Страна Маркер Светлина

789.60 -10 % DEN 711.00

Опис : 1.Боја : Бела2.2.Осветлување на Аголот : 180360 степенLED Предности : 1.100% Сосема Нов, Подготвени Да Брод.2.Ниска Потрошувачка на Енергија, заштедите на вашата енергија и пари.3.3.Ние се специјализираат во LED светилки, нашите производи се со висок квалитет со доживотна гаранција.4.Функционална и издржливи LED сијалицата, ќе ви се љубовта.Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил е под овој модел пред да го купите.Ако може да не се сигурни и не знаат како да се провери Компатибилноста ,pls контактирајте со нас на прво место.2.2.Бидејќи LED светилки имаат помала потрошувачка на енергија, Европски бренд име на автомобили може да треба да го допрете на Оптоварување Отпорници за да сеотстранување на грешка во кодот на табла.3.Ако ПРЕДВОДЕНА не светне, едноставно флип тоа 180 степени (јават на поларитетот),ако светилки има треперење,ве молиме контактирајте со нас да се решивашиот проблем.4.4...

CARLITS H4 H7 ДОВЕДОА Автомобил Светла H1 H3 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9008 HB5 HB3 HB4 Светилка За Авто Магла 12V Сијалица 50W 6500K 2 парчиња

1973.76 -49 % DEN 1007.00

Карактеристики и Спецификации : Plug Тип : H13 : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9007 : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9004(HB1) : HiLo Зрак( 50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9003 / H4(HB2) : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) H11 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H7 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H1 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H3 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H27(880) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) 9006(HB4) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) 9005(HB3) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) Опис на Производот : двонасочна топлина дисипација канал 1.Ситевоедно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи 2.Висока брзина на исклучување на вентилаторот (12000 R / Мин),висок проток на Воздух за побрзо ладење стапка Основна Спецификација : Прозрачна Флукс : 8000lm / set(4000lm / сијалица) Моќност : 50 W / Set Оперативен Напон : DC 916 V Боја Температура : Чиста Бела 6500 K IP65 оценет вода и прашина печат,360 степени зрак агол Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил Температурата на работа : 4080 степен целзиусови степени Над 30000hrs живот Употреба : светлата,магла light Пакет се Вклучени : 2 парчиња Авто светилки+ 1 Кутија ЗАБЕЛЕШКА : Не Suitebale за 24 V Возило Производот мора да биде професионална инсталација персонал за инсталација...

FEELDO 30pcs BAU15S 1156 S25 12V 21W Автомобил чисто Стакло Светилка Пак Опашка Сијалица Авто Индикатор Халоген Светилка AM4297

847.20 -16 % DEN 712.00

Опис : Модел : 1156 S25 12 V21 W BAU15 S Пак Светлина Категорија : Блескавоминијатурни светилки База : BAU15 S Стакло : S25 светла боја : Жолто Напон : 12 V Моќност : 21 W Филамент : C6 / C6 Fil.оие...

10X Светла за Магла Auto Автомобили Предводена H1 Светлата Крушка Светилка 12V 55W Супер 6000K Белата Халоген Автомобил Стајлинг за Форд

455.52 -21 % DEN 360.00

100% Сосема Нов!УВНАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита!!100% Водоотпорни и 100% dustproof Отпорност на топлина и стареење!!!Приклучок : H1 / P14.5 SБоја : белаНапон : 12vТемпература на бојата : 50006000 KWattage : 55 WНапојување : 12 V Цртање на текстЛесен за инсталација : го Замени оригиналниот светилки и приклучок во.Пакет Се Вклучени : 10 X H1 55 W LED СВЕТЛО1 Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Вечера Светлината H9 H4 2 ПАРЧИЊА КОЧАН C6 7600LM 6000K белата магла светлина светилка водоотпорен LED комплет За Тојота За ФОЛКСВАГЕН За Audi За BMW

DEN 1151.52

Вечера Светлината H9 H4 2 ПАРЧИЊА КОЧАН C6 3800 LM 6000 K белата магла светлина светилка водоотпорен LED комплет За Тојота За "ФОЛКСВАГЕН" За Audi За BMWспецификација за производC6 светлата светилки, со авион одделение за Воздухопловство 6063 алуминиум и најновите КОЧАН чип (САД) извор на светлина,фрли супер светлина на патот еднакво на ригорозни агол, без темни дамки / магла светлина...

бесплатен превозот 2x 9006 3200lm 32W MTG2 Led Светла Бела Глава Магла Светлина Светилка Светилки за Полнење

4795.20 -5 % DEN 4556.00

2x 9006 3200lm 32 W КриMTG2 Led Светла Бела Глава Магла Светлина Светилка Светилки Комплет Директно замени 9006 халоген или КРИЕШЕ светлата сијалица за заштеда на Енергија,со над напон,фаннеуспех setup заштита 115 степен сферични леќи на камерата се концентрира светлина за високи Оптички ефикасноста(до 100lm / W) Водоотпорен возачот со внатрешно постојан струја ПРОЦЕСОРОТ Иновативни двонасочна топлина дисипација канал за забрзување на перформанси Директен plugNигра за инсталација,без дополнителни инсталации потребните Технички Спецификации Приклучок Тип : 9006 Моќ : 64 W / set(32 W / сијалица) Работен Напон : DC12 V~24 V LED Кол(секоја сијалица) : 2*висока моќност Кри МТG2 Прозрачна Флукс(секоја сијалица) : 3200lm Текст на струјата : 2.6±0.2 Осветлување Агол : 180 степен светла боја : кул Бело 6500 K се Применуваат За : светлата,магла светлина Заверена од CE & Ro Hs,Околу 50000 часа живот време Пакет се Вклучени : 2x 9006 Кри LED светлата светилки,2x постојана возачи Спакувани во црна подарок кутија

2 парчиња Бела 140W 28 Чипови H11 ДОВЕДОА Автомобил Магла Возење Светлина светилки drl Работи бела проектор Светилки за Тојота Aurion 2008+ниска зрак

1612.80 -20 % DEN 1290.00

2 парчиња Бела 140 W 28 Чипови H11 ДОВЕДОА Автомобил Магла Возење Светлина светилки drl Работи бела проектор Светилки за Тојота Aurion 2008+ниска зракСупер бела LED H11 свет со проектор објектив за Тојота Aurion 2008+ниска зракЦелосна SMD LED чип наоколу со проектор објективот на врвот да се направи тоа трае долго и супер бела.Доаѓа како парНеполаризирана за лесна инсталација.Директно замени со една фабрика халоген свет без каква било грешка во кодот.Излезна моќност 80 W!12 месеци гаранцијаНаправете вашиот автомобил standout! Опис на производот Големина : H8 / H11 100% Сосема нов & висок квалитет.Долг животен век, до 50.000 часа.Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија(помалку од 10% од стандардната халоген светилки).Се применуваат за : светла за магла, дење работи светла, итн...

Hi/Низок Зрак 35/35W 1157 BA20D Сијалица Мотоцикл Светлата Халоген Blubs Мотоцикл Светлата Светилка DC12V

DEN 108.96

Спецификации : Модел : 1157 BA20 DМоќност : HI / слаба Светлина 35 / 35 WРаботен Напон : DC12 VАгол на гледање : Стандард одделни Висока Ниска зракЖивотниот век : 50000hrsПакет содржина : 1x Мотоцикл Светлина

KELIMI Метал H7 55W Ксенон HID Комплет 4300K 6000K 8000K Висок Интензитет на Испуштање на светилки

950.40 -10 % DEN 855.00

HID xenon светилка 12 V 55 W Метал H7 4300 K 6000 K 8000 K криеше сијалица еден зрак криеше сијалицаФункција : *100% Сосема Нов!50% заштеда на енергија!*Оваа КРИЕШЕ комплет содржи 2x H...

7 Инчен LED Daymaker Светла + 4.5 Инчен Додавање Помошни Светла за Магла со Планината Заградата Прстен за Харли Дејвидсон Мотор

DEN 6192.00

7 Инчен LED Daymaker Светла + 4.5 Инчен Додавање Помошни Светла за Магла со Планината Заградата Прстен за Харли Дејвидсон МоторСпецификација : 7inch СветлатаГолемина : 7inch(178*178*100mm)Моќност : 30 WОперативен Напон : 1030 V DCLumens : 2600 LM на високо зрак, 1300 LM на ниски зракТемпература на бојата : 6000 KДомување Материјал : Diecast алуминиум домувањеЛеќи на камерата : PCВодоотпорен Стапка : IP67Векот на траење : До 50.000 ЧасаБоја : Црна4.5 инчен Светла за Магла Големина : 4.5 инчен(115*115*60mm) Моќност : 30 W / сијалица Напон : 9 V32 V DC LED Чип : Висока лумен LED чипови Прозрачна Флукс : 1440 LM Боја Температура : 6500 K7000 K (Бела) Домување Материјал : Diecast Алуминиумски Домување Водоотпорен стапка : IP67 животниот век : 50.000 часови Боја : Црна 7inch Монтажа Заградата за Светлата Надворешен Прстен Дијаметар : 8.2 инчен(212mm) Внатрешен Прстен Дијаметар : 7inch(180mm) Точка Ширина : 2.5 инчен(60mm) Боја : Црна Лесни, помогне да се поправи LED светлата цврсто на обтекател или nacelle Изграден во изворите за ублажување на возење вибрации Fitment : Направен специјално за Харли Дејвидсон модели...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.