• Ново
2x H15 Халоген Светилка 15/55W 12V Светла за Магла/Висока Зрачна Headlig светилки 4300K-5000K чисто Стакло Автомобил Извор на Светлина

2x H15 Халоген Светилка 15/55W 12V Светла за Магла/Висока Зрачна Headlig светилки 4300K-5000K чисто Стакло Автомобил Извор на Светлина

Оценка на клиентот:
DEN 310.56
DEN 295.00 -5 %

Износ
Залиха


2x H15 Халоген Светилка 15/55 W 12 V Светла за Магла/Висока Зрачна Headlig светилки 4300 K-5000 K чисто Стакло Автомобил Извор на Светлина
Спецификација :
Светлата 4300-5000 K Халоген светилки H15 Xenon Headlamp Висока Зрачна / светилки drl за Ауди за BMW за Мерцедес Бенц за "Фолксваген" Jetta за Голф за Tiguan Сијалица, Големина : H15 64176 PGJ23 T-1 Wattage : 15/55 W 12 V Слика : Јасно Емитуваат светлина : Жолта Боја Температура : 3800 K Материјал на база на : Нерѓосувачки челик/Пластика
Fittment :
Одговара на следните халоген светла на вратите САМО : За Ауди 2010-2012 Година А5/S5 За Ауди 2009-up A6/S6 За Ауди 2010-up Q7 За BMW 2014-до 2 Серија За Мерцедес Benz CLA-Class 2013-up За Мерцедес Benz CLA-Class 2013-up За Мерцедес Benz CLA-Class 2014-up За "Фолксваген" Jetta 2013-2014 година (дел од Jetta користи H15 светилки за светилки drl), За Фолксваген Голф/GTi 2010-2013 За "Фолксваген" Tiguan 2012-up
Пакетот Вклучува : 2 × H15 15/55 W халоген сијалица.

Карактеристики

Емитуваат Боја:
4300K Бела Жолта
Тип Socket:
H15
Тип На Објект:
Извори На Светло
Автомобил Марка:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Wattage:
15/55W
Автомобил модел:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Температура На Боја:
4300K
Напон:
12V
Извор На Светлина:
халоген
Бренд Име:
NEWM
Wattage:
15/55W
Температура На Боја:
4300K
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови

Производи во категоријата

7 Инчен LED Daymaker Светла + 4.5 Инчен Додавање Помошни Светла за Магла со Планината Заградата Прстен за Харли Дејвидсон Мотор

DEN 6192.00

7 Инчен LED Daymaker Светла + 4.5 Инчен Додавање Помошни Светла за Магла со Планината Заградата Прстен за Харли Дејвидсон МоторСпецификација : 7inch СветлатаГолемина : 7inch(178*178*100mm)Моќност : 30 WОперативен Напон : 1030 V DCLumens : 2600 LM на високо зрак, 1300 LM на ниски зракТемпература на бојата : 6000 KДомување Материјал : Diecast алуминиум домувањеЛеќи на камерата : PCВодоотпорен Стапка : IP67Векот на траење : До 50.000 ЧасаБоја : Црна4.5 инчен Светла за Магла Големина : 4.5 инчен(115*115*60mm) Моќност : 30 W / сијалица Напон : 9 V32 V DC LED Чип : Висока лумен LED чипови Прозрачна Флукс : 1440 LM Боја Температура : 6500 K7000 K (Бела) Домување Материјал : Diecast Алуминиумски Домување Водоотпорен стапка : IP67 животниот век : 50.000 часови Боја : Црна 7inch Монтажа Заградата за Светлата Надворешен Прстен Дијаметар : 8.2 инчен(212mm) Внатрешен Прстен Дијаметар : 7inch(180mm) Точка Ширина : 2.5 инчен(60mm) Боја : Црна Лесни, помогне да се поправи LED светлата цврсто на обтекател или nacelle Изграден во изворите за ублажување на возење вибрации Fitment : Направен специјално за Харли Дејвидсон модели...

FEELDO 30pcs BAU15S 1156 S25 12V 21W Автомобил чисто Стакло Светилка Пак Опашка Сијалица Авто Индикатор Халоген Светилка AM4297

847.20 -16 % DEN 712.00

Опис : Модел : 1156 S25 12 V21 W BAU15 S Пак Светлина Категорија : Блескавоминијатурни светилки База : BAU15 S Стакло : S25 светла боја : Жолто Напон : 12 V Моќност : 21 W Филамент : C6 / C6 Fil.оие...

СКАРА@FUKA висок/низок зрак Мотор LED Светлата Headlamp поведе со Загради LED Агол на Окото Скара Страна Монтирање Капак Заградата 6.5

2538.72 -5 % DEN 2412.00

Состојба : 100% Сосема нов Никогаш не се користат воМатеријал : МенталнаБоја : ЦрнаГолемина : 35mm43mmФункција : Високи перформанси висок / низок зракВисоко пренос,точно криви објектив за подобро прозрачна ефикасностОбезбеди добра поле на гледање додека возите лошата видливостНема хардвер монтажа,без инсталација настава се вклучени1 ПРЕДВОДЕНА за слаб зрак,2 LED за висок зрак,5 W за секоја ПРЕДВОДЕНА3 W за Ореол прстенРаботен Напон : 12 VОдговара на повеќето Мотоцикли / Метрички велосипеди / Круизери / Choppers / Кафе тркачи или било кој друг обичај апликација итнПакет се вклучени : 1pcs Светлата ЗаградатаСе обрне Внимание : Кина Пост Обичен Мал Пакет нема да се ажурира на следење на информации По извршување од Кина, а понекогаш и други начини на превозот е веројатно да се земе околу 30 дена да се ажурира и покрај тоа што пристигна земјата на дестинација,некои од нашите клиенти се уште може да се добие нивната пакет по 60 дена, па ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори спорот,ние ќе definitly реши проблемот за вас.1.Повеќето предмети ПОД 2 KG се промовираат со БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ(избрани земји) од Кина пост или Сингапур Пост, Ако ви треба производ итно, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро со оставајќи ни порака, ние би работат надвор побрза испорака за вас!2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

10x T5 Пресврт Заклучување Штекер Оптоварување База 3/8 Табла Инструмент-Таблата Кластер Приклучок за Цртичка Сијалица 37 74 73

95.52 -15 % DEN 81.00

T5 пресвртво инструменттаблата сијалица приклучоци за да ги собере многу автомобили 1990up.Ќе се купуваат на помали приклучок до T5 Оптоварување сијалица( НЕ T10 СИЈАЛИЦА ).Ве молиме проверете ја вашата оригинална контактот големина пред купување.Ова е помал мини оптоварување светилка приклучок кој Одговара 3 / 8" или 9mm дијаметар дупка.За Оптоварување Светилки T5 17 18 27 37 58 70 73 74 79 85 86 206 207 286 306 307 308 406 407 2721НЕ се Збуни овие приклучоци со поголеми T10 194 оптоварување приклучок кој одговара 1 / 2" дупка.Изградена на строга контрола на квалитетот стандардиПакетот вклучува : 10x T5 пресврт сијалица приклучоци (не вклучуваат сијалица)

Бесплатен Превозот IPHCAR Универзална Bi-xenon Проектор Леќа Покровот Издржи Високите Температури LED Светло Водич Прстен Проектор Покровот

DEN 1919.52

Напомена : Емитуваат Боја значи Ангелот Очи во Боја.Бесплатен Превозот IPHCAR Универзална Bixenon Проектор Леќа Покровот Издржи Високите Температури LED Светло Водич Прстен Проектор ПокровотСпецификација : 1.Светлината водич LED ангел очи проектор покровот 3.0".2...

10PCS 3157-А 3157-Б LED Сијалицата Моќност 8W Грешка Слободни Canbus Canceler Адаптер Декодер Магла Пак Кочница Сигнал Анти-Хипер Трепка Трепка

2399.52 -5 % DEN 2280.00

LED Светилки Висока Моќност 8 W Грешка Слободни CanbCanceler Адаптер Декодер Магла Пак Кочница Сигнал АнтиХипер Трепка ТрепкачкиLED предупредување canceller 100% нов Поправки брзо трепка кога LED индикатори се опремени Спецификации : Тип : 1156 1157 3156 3157 7440 7443Агол : 135 °Влезен напон : 916 VНоминална напон : 12 V DCМоќност : 8 WДолг животен векНето тежина : околу 77g Plug and Play Боја, а повеќе детали се прикажани во сликиПостои иста цена за Сите Достапни LED светилки Штекер(покажа подолу) се вклучени 1156 1157 3156А 3156Б 3157А 3157Б 7440 7443.Ве молиме да ни остават порака на која точно сијалица контактот што треба откако ќе го постави цел...

Tcart 55W HID xenon комплет 12V 55W canbus Тенок Баласт +35W H4 Hi/Lo комплет КРИЕШЕ светлата H13 9004 9007 КРИЕШЕ hi/lo xenon комплет

2943.84 -5 % DEN 2796.00

(Pls ни остави порака за модел и боја температура на вашиот светилки кога ќе заврши цел)Боја Температура Thoise : 3,000 К 4,300 К 6,000 К 8,000 К 10,000 К 12,000 К 15,000 К 20,000 К 30,000 К Функција : 1) Моќност : 35 W2) животниот век : 3000hours3) Влезен Напон : 12 V4) Боја температура : 3,000 К30,000 к( Pls ни остави порака за модел и боја температура на вашиот светилки кога ќе заврши цел )5) Прозрачна : 4500lm~ 5, 500lm6) Работна температура : 40°C~ + 105°C7) Опфаќа : Кристално стакло цевка за УВМАЧКА антиултравиолетови8) Luminescence начин : се Произведува прозрачна од страна на гасови судир9) инсталации : Висока температураотпорни, висок напонотпорен наТемпература на бојаСветлината боиксенон светилки : Златна светлина,сончева светлина, боја,небо сина,светло сина,темно сина,Розова,Виолетова,Зелена,бела,златен 3,000 КЗЛАТНА 4,300 КЖОЛТО БЕЛА 6,000 КСВЕТЛА БЕЛА 8,000 ККЕМБРИЏ СИНА 10,000 КСИНА 12,000 КТЕМНО СИНА 15,000 К ОДЛИЧНО СИНА 20,000 КРОЗОВА 30,000 КВИОЛЕТОВА.Карактеристики на HID xenon светилкиДолг животЗаштеда на енергијаСупер осветленостДобра боја температураЛесна инсталацијаБезбедностПакетот Вклучува : 2 x H4 HI / LO сијалица2x 55w тенок баласт1x wire кабел1 x наставаПроизводот Се Покажебаласт шоуИнсталација ЕфектБоја како следи : Инсталација начин

Wotefusi За Kawasaki Ninja 250 2008 2009 08 09 Пред Главата светлина Headlamp Собрание [DD70]

11039.52 -8 % DEN 10156.00

Опис : Материјал : ABS Вбризгување на Мувла Одговара : За Kawasaki Ninja250 20082009 Пакет, Вклучувајќи : 1 X Светла (без светилки) Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

360 H8 H11 H9 60W 4400LM Автомобил КОЧАН LED Светлата Комплет Зрак Светилки 6000K БЕЛАТА ОСВЕТЛУВАЊЕ

859.20 -20 % DEN 687.00

Ние сме customer serviceoriented, ако имате какви било прашања или проблеми во врска со оваа точка, ве молиме контактирајте со нас без двоумење, ние ќе одговориме на вашите прашања во рок од 24 часа...

55W Брзо Светла HID Xenon Конверзија Комплет H1,H7,H3,HB3,HB4 Еден зрак xenon комплет,H4,H13,9007 Bi-xenon зрак КРИЕШЕ комплет за во автомобил headlamp

1866.24 -5 % DEN 1773.00

Се КРИЕШЕ Конверзија Комплет XenonНашите КРИЕШЕ Конверзија Колекции се наменети да ги надмине вашите очекувања! Надградите вашиот возило со брилијантен КРИЕШЕ осветлување дека супериорна вашиот досадна халоген светилки...

Топла 2x H11 Автомобил Магла Светлина, Крушка Светилка Супер Бела 12V 55W 6000K Халоген Xenon Автомобил Стил Светлата за форд фокус 2

350.40 -31 % DEN 242.00

100% Сосема Нов во Оригинална Кутија! УВНАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита!! 100% водоотпорни и 100% dustproof...

iPobooTech Новата Генерација на Сите Во Еден Помал Зрак Грешка Слободни H7 КРИЕШЕ Светла За Chevy Malibu

4127.52 -5 % DEN 3921.00

2 парчиња Висок Квалитет на Новата Генерација на Сите Во Еден Помал Зрак Грешка Слободни H7 КРИЕШЕ Светла + Придушници За Chevrolet MalibuБесплатен превозот во светот!Ние превозот пратката до НАС,АУ,велика БРИТАНИЈА,CA,RU,FR со ЕМС Пакет Воздухопловната ,тоа ќе потрае околу 712 дена превозот време.Бродот на парцела во други земји со Сингапур Регистрирани Воздухопловната ,превозот време ќе биде 1521 дена .Ако не може да се прифати долго превозот време,ве молиме да не го купите оваа точка и изберете локален трговец .Ви благодарам многу за вашето разбирање.Карактеристики : 1.Ожичување темперамент е направен од силика гел која е мека и со трајни карактеристики на антикорозија, антимешање, може да трае за околу 10 години.2.Оригиналниот водоотпорен и dustproof структура не ќе бидат погодени по Сите Во Еден комплет инсталиран...

CARLITS H4 H7 ДОВЕДОА Автомобил Светла H1 H3 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9008 HB5 HB3 HB4 Светилка За Авто Магла 12V Сијалица 50W 6500K 2 парчиња

1973.76 -49 % DEN 1007.00

Карактеристики и Спецификации : Plug Тип : H13 : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9007 : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9004(HB1) : HiLo Зрак( 50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9003 / H4(HB2) : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) H11 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H7 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H1 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H3 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H27(880) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) 9006(HB4) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) 9005(HB3) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) Опис на Производот : двонасочна топлина дисипација канал 1.Ситевоедно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи 2.Висока брзина на исклучување на вентилаторот (12000 R / Мин),висок проток на Воздух за побрзо ладење стапка Основна Спецификација : Прозрачна Флукс : 8000lm / set(4000lm / сијалица) Моќност : 50 W / Set Оперативен Напон : DC 916 V Боја Температура : Чиста Бела 6500 K IP65 оценет вода и прашина печат,360 степени зрак агол Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил Температурата на работа : 4080 степен целзиусови степени Над 30000hrs живот Употреба : светлата,магла light Пакет се Вклучени : 2 парчиња Авто светилки+ 1 Кутија ЗАБЕЛЕШКА : Не Suitebale за 24 V Возило Производот мора да биде професионална инсталација персонал за инсталација...

2X 7440 7443 33 SMD 5630 Автомобил Led Пак Магла Дење Работи Светлина 33SMD Авто Задните Обратна Светилки Бела Црвена Сина

470.40 -20 % DEN 376.00

Ние сме customer serviceoriented, ако имате какви било прашања или проблеми во врска со оваа точка, ве молиме контактирајте со нас без двоумење, ние ќе одговориме на вашите прашања во рок од 24 часа...

2-Pack Бела PW24W PWY24W 6*5W Кри Чипови 30W Led Магла Светлина Автомобил Замена Светилки Дење Работи Светла

1296.00 -20 % DEN 1037.00

2Pack Бела PW24 W 6*5 W Кри Чипови 30 W Led Магла Светлина Автомобил Замена Светилки Дење Работи СветлаОва ново надградба дизајн директно ќе го замени акции PWY24 W PW24 W халоген крушка, едноставно plug and play.КарактеристикиКсенон Бела бојаЗаменете PWY24 W или PW24 W халоген светилкиДвапати побрзо да реагира време од акцииClean & Clear пред крајот, без да гледаат на килибар "пржени јајца"Заврши без грешки и неполарните дизајнНаправени со 30 W (6 парчиња 5 W) КРИ LED ЧиповиМногу посветла од акции сијалица1.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.