• Ново
XENCN H11 Teleeye Интензивна Светлина Автомобил Светилки Замени Надградба 12V 70W Магла Халоген Светилка за Сатурн Џип Кадилак GMC Buick

XENCN H11 Teleeye Интензивна Светлина Автомобил Светилки Замени Надградба 12V 70W Магла Халоген Светилка за Сатурн Џип Кадилак GMC Buick

Оценка на клиентот:
DEN 1242.72
DEN 895.00 -28 %

Износ
Залиха


ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ
Напојување : 12 V 70 W TELEEYE ИНТЕНЗИВНО ОСВЕТЛУВАЊЕ Модел : H11 Сертификација : EMARK, ISO-9001. Производителот : 100% Автентични XENCN Производи. Цената Вклучува : Еден пар (2 парчиња) светилки. Состојба : Нова. Користете Позиција : Предни Светла За Магла На Возилото, Светлата На Автомобилот.
КАРАКТЕРИСТИКИ УВ Филтер , Златен Совет Дизајн, мода и полн со атрактивен изглед. Сплит слој технологија, подобрување на видливиот спектар и времето на реакција. До 35 M Перформанси. До 5000 K xenon се погледне До 90% Повеќе Светлина. Посветла. Едноставен за користење, нема потреба за промена на светилка линија и лесна инсталација(plug in & замени акции светилки). Гаранција : квалитетот е ист како и првата линија на брендот, ниска цена добиете висок квалитет на количка сијалица. Сите производи се донесат светилки од меѓународниот првите брендови, овие светилки преку вториот длабока обработка. Купувачот треба да ја потврди неговиот автомобил, ако тоа може да се инсталира H11 светилки или не .

Карактеристики

Тип Socket:
H11
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
70W
Температура На Боја:
5000K
Напон:
12V
Бренд Име:
Xencn
Автомобил Марка:
СИТЕ H11 КОРИСТИ
Извор На Светлина:
халоген
Автомобил модел:
СИТЕ МОДЕЛ H11 КОРИСТИ

Производи во категоријата

XENCN Супер Светла Бела Магла Халоген сијалица надворешен извор на Светлина Автомобил стил 12V H3 H4 H7 H1 9003 УВ Xenon авто Светилка

DEN 619.20

*Други Надградба Автомобил Светлина Споредуваат со Стандардна СијалицаОсветленоста + 20% Осветленост + 100% Растојание + 40 M Светлината + 80%Растојание + 35 M 5300 K Супер Бела 3800 K 2300 K Супер ЖолтаОПИС на ПРОИЗВОДОТ Напојување : 12 V 100 W Xenon Бела...

Бесплатен Превозот H4 100W Халоген со Пакување Кутија Ниска Зрак Светлина Авто Светлата Светилки Светилка 6000K 12V за Ford Автомобил Паркинг Стил

349.92 -11 % DEN 312.00

Торба содржи 2 парчиња H4 100 W халоген светилкиМодел : H4Боја : Супер бела6000 K Боја температураГлава Светилка Зрак : Ниска ЗракWattage : 100 WНапојување : 12 V Цртање на текстProngs : 3(ве Молиме проверете со вашиот сијалица приклучок пред да го купите)Лесен за Инсталација : Plug и да го Замени Акции СветилкиПакет содржи : 1 кеса X H4 100 W LED СВЕТЛО (2 парчиња H4 Светилка)

10PCS 3157-А 3157-Б LED Сијалицата Моќност 8W Грешка Слободни Canbus Canceler Адаптер Декодер Магла Пак Кочница Сигнал Анти-Хипер Трепка Трепка

2399.52 -5 % DEN 2280.00

LED Светилки Висока Моќност 8 W Грешка Слободни CanbCanceler Адаптер Декодер Магла Пак Кочница Сигнал АнтиХипер Трепка ТрепкачкиLED предупредување canceller 100% нов Поправки брзо трепка кога LED индикатори се опремени Спецификации : Тип : 1156 1157 3156 3157 7440 7443Агол : 135 °Влезен напон : 916 VНоминална напон : 12 V DCМоќност : 8 WДолг животен векНето тежина : околу 77g Plug and Play Боја, а повеќе детали се прикажани во сликиПостои иста цена за Сите Достапни LED светилки Штекер(покажа подолу) се вклучени 1156 1157 3156А 3156Б 3157А 3157Б 7440 7443.Ве молиме да ни остават порака на која точно сијалица контактот што треба откако ќе го постави цел...

2-Pack Бела PW24W PWY24W 6*5W Кри Чипови 30W Led Магла Светлина Автомобил Замена Светилки Дење Работи Светла

1296.00 -20 % DEN 1037.00

2Pack Бела PW24 W 6*5 W Кри Чипови 30 W Led Магла Светлина Автомобил Замена Светилки Дење Работи СветлаОва ново надградба дизајн директно ќе го замени акции PWY24 W PW24 W халоген крушка, едноставно plug and play.КарактеристикиКсенон Бела бојаЗаменете PWY24 W или PW24 W халоген светилкиДвапати побрзо да реагира време од акцииClean & Clear пред крајот, без да гледаат на килибар "пржени јајца"Заврши без грешки и неполарните дизајнНаправени со 30 W (6 парчиња 5 W) КРИ LED ЧиповиМногу посветла од акции сијалица1.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас...

Вечера Светлината H9 H4 2 ПАРЧИЊА КОЧАН C6 7600LM 6000K белата магла светлина светилка водоотпорен LED комплет За Тојота За ФОЛКСВАГЕН За Audi За BMW

DEN 1151.52

Вечера Светлината H9 H4 2 ПАРЧИЊА КОЧАН C6 3800 LM 6000 K белата магла светлина светилка водоотпорен LED комплет За Тојота За "ФОЛКСВАГЕН" За Audi За BMWспецификација за производC6 светлата светилки, со авион одделение за Воздухопловство 6063 алуминиум и најновите КОЧАН чип (САД) извор на светлина,фрли супер светлина на патот еднакво на ригорозни агол, без темни дамки / магла светлина...

FEELDO 30pcs BAU15S 1156 S25 12V 21W Автомобил чисто Стакло Светилка Пак Опашка Сијалица Авто Индикатор Халоген Светилка AM4297

847.20 -16 % DEN 712.00

Опис : Модел : 1156 S25 12 V21 W BAU15 S Пак Светлина Категорија : Блескавоминијатурни светилки База : BAU15 S Стакло : S25 светла боја : Жолто Напон : 12 V Моќност : 21 W Филамент : C6 / C6 Fil.оие...

6-Pack Бели LED Светло Muchkey Автомобил Внатрешни работи За Златица W5W Мапата Купола Учтивост Табличка Табла Страна Маркер Светлина

789.60 -10 % DEN 711.00

Опис : 1.Боја : Бела2.2.Осветлување на Аголот : 180360 степенLED Предности : 1.100% Сосема Нов, Подготвени Да Брод.2.Ниска Потрошувачка на Енергија, заштедите на вашата енергија и пари.3.3.Ние се специјализираат во LED светилки, нашите производи се со висок квалитет со доживотна гаранција.4.Функционална и издржливи LED сијалицата, ќе ви се љубовта.Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил е под овој модел пред да го купите.Ако може да не се сигурни и не знаат како да се провери Компатибилноста ,pls контактирајте со нас на прво место.2.2.Бидејќи LED светилки имаат помала потрошувачка на енергија, Европски бренд име на автомобили може да треба да го допрете на Оптоварување Отпорници за да сеотстранување на грешка во кодот на табла.3.Ако ПРЕДВОДЕНА не светне, едноставно флип тоа 180 степени (јават на поларитетот),ако светилки има треперење,ве молиме контактирајте со нас да се решивашиот проблем.4.4...

Топла 2x H11 Автомобил Магла Светлина, Крушка Светилка Супер Бела 12V 55W 6000K Халоген Xenon Автомобил Стил Светлата за форд фокус 2

350.40 -31 % DEN 242.00

100% Сосема Нов во Оригинална Кутија! УВНАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита!! 100% водоотпорни и 100% dustproof...

H11 55W Халоген со Пакување Кутија Магла Светлина Висока Моќност Авто Светилки 6000K 12V Светлата за Ford Автомобил Паркинг Стил

383.52 -21 % DEN 303.00

Торба содржи 2 парчиња H11 55 W халоген светилки 100% Сосема Нов во Оригинална Кутија! УВНАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита!! 100% водоотпорни и 100% dustproof...

2018 Нови Пристигнување Продажба 60V E10 Индикатор Светлината Led T4w Автомобил Светилки Ba9s 48v 3014 12 Smd Sourse AMYWNTER

665.76 -10 % DEN 599.00

amywnter Специјалност дизајн Автомобилската LED светилки Фабриката за директна продажба платформа ODM & OEM наредби се добредојдени...

360 H8 H11 H9 60W 4400LM Автомобил КОЧАН LED Светлата Комплет Зрак Светилки 6000K БЕЛАТА ОСВЕТЛУВАЊЕ

859.20 -20 % DEN 687.00

Ние сме customer serviceoriented, ако имате какви било прашања или проблеми во врска со оваа точка, ве молиме контактирајте со нас без двоумење, ние ќе одговориме на вашите прашања во рок од 24 часа...

2 x чисто Стакло Супер Светло Жолта 3000K HB4 9006 Халоген Светилки 12V 55W P22d Автомобил Главата Светилка 12V сијалица

223.68 -5 % DEN 213.00

2 x чисто Стакло Супер Светло Жолта 4300 K HB4 9006 Халоген Светилки 12 V 55 W P22d Автомобил Главата Светилка Светлината led сијалица 12 VСпецификација : На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гасисполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата...

Совршен Без Грешка За BMW 120W Вкупно Бела КРИ Чип Ореол Ангел Очи H8 Прстен LED Светилки E70 E71 E87 E93 x2

2640.00 -20 % DEN 2112.00

Совршен Без Грешка За BMW 120 W Вкупно Бела КРИ Чип Ореол Ангел Очи H8 Прстен LED Светилки E70 E71 E87 E93 x2Количина : 2 PC Висока излезна сооднос...

1Set Пред Магла Светлина Со Магла Светилка Опфаќа колекции Замена За TOYOTA Land CRUISER PRADO FJ150 2010-2014

3839.52 -9 % DEN 3494.00

1 Set Пред Магла Светлина Со Магла Светилка Опфаќа колекции Замена За TOYOTA Land CRUISER PRADO FJ150 20102014Способен ДА : TOYOTA Land CRUISER PRADO FJ150 20102014Пакет : 2 парчиња за Магла(без светилки)+2 парчиња магла светилка маскаБез светилки!Пред да нарачате, ве молиме љубезно ве молиме да го проверите делови број и автомобил модел внимателно.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

1Pair Јасно Предниот Браник Светла за Магла Светла w/Светилки За Hyundai Tucson 2005-2009

2399.52 -9 % DEN 2184.00

1 Pair Јасно Предниот Браник Светла за Магла Светла w / Светилки За Hyundai Tucson 2005200 9ОДГОВАРА за Hyundai Tucson 2005200 9Пакет : 1 Pair светла за маглаОЕМ ЗАМЕНА ЗА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ!Ве молиме проверете ја вашата објект од иста како и нашата слика се прикажува пред купување!!!Начин На Плаќање : Ќе имаат 24 часа да ги уплатата за вашата нарачка...

CARLITS H4 H7 ДОВЕДОА Автомобил Светла H1 H3 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9008 HB5 HB3 HB4 Светилка За Авто Магла 12V Сијалица 50W 6500K 2 парчиња

1973.76 -49 % DEN 1007.00

Карактеристики и Спецификации : Plug Тип : H13 : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9007 : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9004(HB1) : HiLo Зрак( 50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) 9003 / H4(HB2) : HiLo Зрак(50 W / висока зрак,50 W / низок зрак) H11 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H7 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H1 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H3 : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) H27(880) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) 9006(HB4) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) 9005(HB3) : еден Зрак(50 W / set,25 W / сијалица) Опис на Производот : двонасочна топлина дисипација канал 1.Ситевоедно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи 2.Висока брзина на исклучување на вентилаторот (12000 R / Мин),висок проток на Воздух за побрзо ладење стапка Основна Спецификација : Прозрачна Флукс : 8000lm / set(4000lm / сијалица) Моќност : 50 W / Set Оперативен Напон : DC 916 V Боја Температура : Чиста Бела 6500 K IP65 оценет вода и прашина печат,360 степени зрак агол Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил Температурата на работа : 4080 степен целзиусови степени Над 30000hrs живот Употреба : светлата,магла light Пакет се Вклучени : 2 парчиња Авто светилки+ 1 Кутија ЗАБЕЛЕШКА : Не Suitebale за 24 V Возило Производот мора да биде професионална инсталација персонал за инсталација...

2x 9005/9006 HB3 HB4 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Кри Чипови Проектор Магла Возење светилки drl Светилки Бела

1440.00 -20 % DEN 1152.00

2x 9005 / 9006 HB3 HB4 100 W ДОВЕДЕ 20СМД Кри Чипови Проектор Магла Возење светилки drl Светилки БелаSpecifictions : Сосема нов Напон : 12 V Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%. За замена на Сигнал, Пак, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl светла за Магла, итн.Домување Материјал : Алуминиум Легура , Го Прави Сијалица Работа Под Ниска Топлина Леќа Дизајн : Речиси Нераскинливо ПММА Леќа , Со Функцијата На Фокусирање Светла LED Моќ : 100 W(една светлина)= 20pcs x 5 W КРИ Chip The Работи Wattage : 15 W Осветлување Боја : 6000 K Чиста White LED Тип : 20СМД КРИ XBD чипови LEDLumen : 1800 LM По Light Light Ангел : 360 степени Оперативен Напон : DC 12 V24 V Животен век : >50,000 часаAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Оваа сијалица може да не биде доволно светол настан за светлата.Пакетот Вклучува : 2 x 9005 / 9006 100 W Автомобил LED СијалицаИспорака : 1>.Воздухот mail : Генерално, 715 работни денови на светот.2>.Експрес : Генерално 38 работни дена до 90% земји3>...

СКАРА@FUKA висок/низок зрак Мотор LED Светлата Headlamp поведе со Загради LED Агол на Окото Скара Страна Монтирање Капак Заградата 6.5

2538.72 -5 % DEN 2412.00

Состојба : 100% Сосема нов Никогаш не се користат воМатеријал : МенталнаБоја : ЦрнаГолемина : 35mm43mmФункција : Високи перформанси висок / низок зракВисоко пренос,точно криви објектив за подобро прозрачна ефикасностОбезбеди добра поле на гледање додека возите лошата видливостНема хардвер монтажа,без инсталација настава се вклучени1 ПРЕДВОДЕНА за слаб зрак,2 LED за висок зрак,5 W за секоја ПРЕДВОДЕНА3 W за Ореол прстенРаботен Напон : 12 VОдговара на повеќето Мотоцикли / Метрички велосипеди / Круизери / Choppers / Кафе тркачи или било кој друг обичај апликација итнПакет се вклучени : 1pcs Светлата ЗаградатаСе обрне Внимание : Кина Пост Обичен Мал Пакет нема да се ажурира на следење на информации По извршување од Кина, а понекогаш и други начини на превозот е веројатно да се земе околу 30 дена да се ажурира и покрај тоа што пристигна земјата на дестинација,некои од нашите клиенти се уште може да се добие нивната пакет по 60 дена, па ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори спорот,ние ќе definitly реши проблемот за вас.1.Повеќето предмети ПОД 2 KG се промовираат со БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ(избрани земји) од Кина пост или Сингапур Пост, Ако ви треба производ итно, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро со оставајќи ни порака, ние би работат надвор побрза испорака за вас!2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

7 Led Светлата Сијалица Конверзија Комплет 9012 80W 8000Lm 6500K Кул Бело Led Автомобил Светла Светилки 12V Замени за HalogenHID Светилки

3456.00 -20 % DEN 2765.00

Опис на производот Боја : 7 HL9012Спецификација за производ : Прозрачна : 8000 LM / set(секој еден 4000 LM)Напон : DC12 V24 VВнесување на струјата : H : 1.8 А+0.2 A(DC12 V)LED Количина : 8 PCS (Секоја сијалица)Зрак Агол : 360 степениМоќност : 80 W / set(секој еден 40 W)ИП Стапка : IP65Извор на светлина Модел : LUXEON ZESТемпература на бојата : 6500kТоплина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум 6063Оперативен Живот : >30000hrsМатеријал Предност : Извор на светлина вовед : посебни LED извор на светлина за автомобилската.Супер осветленост led чип со врвот технологија извор на светлина бренд.6063 авиони одделение алуминиум : применета чист алуминиум ingot,чиста магнезиум,мешање со алуминиум и силициум метал,лесно сечење, во добра отпорност на корозија, супер дисипација на топлина и притисок отпор...

BOAOSI 2x H8 H11 Samsung ДОВЕДОА Автомобил Светла за Магла светилки drl Сијалица 10W Бели + Canbus Decoders Грешка Слободни За BMW E71 X6 M E70 Х5 E83 F25 x3

1152.00 -30 % DEN 806.00

Спецификација : Приклучок : H11 H8Боја : БелаЗрак Агол : 360 степениНапон : 12 V DCЖивот време : 65000 ЧасаГаранција : 1 годинаБрој на LED : 45 SMD 4014 ЧипОптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер ќе работат како предупредување canceller, декодер, capacitor, или blinker брза Флеш Еквалајзер за да се обезбеди нема порака за грешка за LED Светло или Ксенон HID Осветлување да се инсталира на Магла Светлина (високо / ниско зрак) со H11 H8 домување адаптерФункција : Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 38% до 90%Посветла светлина; Ниска потрошувачка на енергија; Ниска температураУбав изглед и ShockproofВграденво Тековната Ограничување ОтпорнициЗаштеда на енергија и заштита на животната срединаЛесна инсталација, само plug & playДиректна замена на старите светилки со вжарено (без жици)Долг живот, теоретските податоци е повеќе од 65 години, 000 часаБрзо активни, површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мераВе молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на редПакет вклучувајќи : 2 buc H11 H8 45 SMD 4014 висока моќност сијалица+ 2 парчиња Грешка Слободни Оптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.