• Ново
Бесплатен Превозот 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Моторни возачот 57 моторни NEMA23 Stepper Motor2.8A ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

Бесплатен Превозот 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Моторни возачот 57 моторни NEMA23 Stepper Motor2.8A ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

Оценка на клиентот:
DEN 1727.52

Износ
Залиха

Пакетот вклучува
1pc X 23 HS7628 Stepper мотор
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања. Црвено : А+ Сина : A - Зелена : B+ Црна : Б-
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.
Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се

Карактеристики

Вратило Дијаметар:
6.35 mm, 8mm
сертификација:
ISO,CE,CCC,ROHS,УЛ
Тековната / Фаза:
2.8 на
Фаза:
2
Чекор Агол(степени):
1.8
Одржување На Вртежен Момент:
18.9 КГ.cm
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
23HS7628

Производи во категоријата

Nema 34 3phase 2.2 Н. м 311ozf.во stepper Моторни 86mm рамка 12mm вратило 86J1270-650 JMC

2208.00 -5 % DEN 2098.00

Nema 34 3phase 2.2 Н м 311ozf.во stepper Моторни 86mm рамка 12mm вратило 86 J1270650 JMCНиско Ниво На БучаваНиски ВибрацииНепречено ФункционирањеВисок Вртежен МоментВисокото Забрзување СпособностПодобро ПрецизностПодобро Забрзување Перформанси3 Фаза NEMA 34 stepper МоторТипични апликации3 D Печатач,Ласерски машина за сечењеМоделЧекор Агол(сте)Одржување на Моторот(Н...

Нова 2 Фаза 86 Хибрид со Отворен Циклус Моторни 86BYG250-156 32-Битна DSP Дигитални Вози HB860 12.5 Н. м 6A 86mm Stepper Моторни 156mm

12041.28 -32 % DEN 8188.00

Нова 2 Фаза 86 Хибрид со Отворен Циклус Моторни 86 BYG250156 32Битна DSP Дигитални Вози HB860 12.5 Н м 6 A 86mm Stepper Моторни 156mm пакет 1.1 компјутери 86 BYG25056 моторни 2.1 компјутери HB860 вози опис на производот Моторни детали Видови : Хибрид со отворен циклус stepper моторни модел : 86 BYG250156 Номинална брзина : 600rpm Максимална брзина : 1200rpm Моторни копчето сила : 12.5 Н...

4А-Nema 24 Stepper Моторот 4-Доведе 2 Фаза 1.8 степен Мотори 76mm 2.2 NM/ 314oz.во Моторните за CNC Машина

1056.00 -5 % DEN 1003.00

4АNema 24 Stepper Моторот 4Доведе 2 Фаза 1.8 степен Мотори 76mm 2.2 NM / 314oz.во Моторните за CNC МашинаПолитика За Испорака1 Објектот ќе биде предаден во рамките на 25 работни дена од DHL, Fed Ex, UPSот, EMS и други превозот метод можете да изберете ПОБРЗО...

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 57HS22 57HS22-2-Фаза NEMA23 Stepper Мотор 1.5 Н. м 4.0 должина 81mm вратило 8 mm

2822.40 -7 % DEN 2625.00

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine Чекор моторни 57 HS22 (Leadshine 57 HS22А)Напомена : A : Овој линк за 57 HS22средство, на 4Аструја.Б : Овој производ има само 8мм вратило.На 57 HS22 е 2фаза NEMA 23 хибрид stepper мотор од Leadshine со одржување на вртежен момент од 312.00 озво (2.2 Nm)...

Бесплатен превозот 1pcs 17HS3401S и Квалитет на 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 1.3 A CE ROSH ISO CNC за 3D печатач

DEN 408.00

Детали За Производот Чекор Агол : 1.8 Моторни Leghth : 40 Оценет Curren : 1.7 Фаза Отпор : 1.5 Фаза Inductance : 2.8 Држи Вртежен Момент : 45 Аретир Вртежен Момент : 2.65 Роторот Инерција : 65 Доведе Жица : 4Производ Сликаплаќање 1,ние ги поддржуваме сите следниве метод на Плаќање,како што се visa,Boleto,Mastercard,Запад унија,webmoney и така натаму...

1.2 Степен 110mm 3phase затвори-јамка stepper мотор со кочница YK3110EC220C1-S 20Nm(2857oz-во) бунари со дијаметар 19mm со возачот MS-L3

DEN 21504.00

1.2 Степен 110mm 3phase затворијамка stepper мотор со кочница YK3110 EC220 C1S 20 Nm(2857ozво) бунари со дијаметар 19mm со возачот MSL3Оваа ставка вклучува : 1 КОМПЈУТЕР 110mm 3phase затворена јамка stepper мотор со кочница 20 Nm(2857ozво) YK3110 EC220 C1S бунари со дијаметар 19mm1 КОМПЈУТЕР затворена јамка stepper моторни возачот MSL31...

5pcs/многу 3D Печатач -- Nema17 за 12VDC, 2800g.см, 34mm должина, 4-Олово,17HS3430 Stepper Мотор

DEN 2687.52

Пакетот вклучува5pcs X 17 HS3430 Stepper моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноПревозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

30:1 до 50:1 Планетарен NEMA 17 Насочена Stepper Моторни Должина 40mm

DEN 2284.80

30 : 1 до 50 : 1 Планетарен NEMA 17 Насочена Stepper Моторни Должина 40mmве молиме оставете порака за cid ви треба.Исто така, со cid 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 100 : 1 за клиентите треба, контактирајте со нас или проверете ги во нашата продавница.Собрани со nema 17 stepper мотор : Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!Функција Опис на планетарните менувачот stepper моторни nema 17 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен моментСпецификација на Планетарната Насочена Stepper Моторни nema 17 : Спецификација листа на nema17 Планетарниот Менувачот(Cid 30 : 1~50 : 1, Должина=51mm : )На Спецификации...

Нови Leadshine stepper моторни 2-фаза Biaxial NEMA 23 Може да надвор 2.2 NM 8 жици две модел се поврзете и да може да се инсталира Кочница

2432.64 -8 % DEN 2238.00

Нови Leadshine stepper моторни 2фаза Biaxial NEMA 23 Може да надвор 2.2 NM 8 жици две модел се поврзете и да може да се инсталира Кочница ,Boday Должина 81mmвратило 8мм ,Должина 21mm ,нашата продавница има многу видови на движење контрола на производи, вклучувајќи CNC производи, доколку сте заинтересирани, ве молиме да ни кажете што ви треба, ние ќе се најде тоа за вас , се Додека не сте задоволни ...

Ratio1:10 NEMA34 6A 6.5 NM 929oz-во L 98mm Опрема редуктор Stepper Моторни Пакување Машини Нови Во Кутија

DEN 4272.00

Appliaction : Инјектираат принтери, Текстил Опрема, Везови Машина, Прецизност Телескоп Позиционирање Системи, гравирање машина, пакување, машини, ЦПУ бројноконтролирани машински алатки и пренос.Моторни Опис На Производот : Чекор Агол Точност : ±5%(full чекор, без оптоварување)Отпор Точност : ±10%Inductance Точност : ±20%Температурата Се Зголеми : 80 Целзиусови Степени Max.(номинална струја,2 фаза на)Амбиентална Температура : 20°C+50°CИзолација Отпор : 100 MΩ Мин.500 V DCDielectric Сила : 500 V AC за една минутаПостојат повеќе избор за 86 BYG серија насочена мотор...

Ratio1:20 NEMA34 6A 6.5 NM 929oz-во L 98mm Опрема редуктор Stepper Моторни Пакување Машини Нови Во Кутија

DEN 4560.00

Appliaction : Инјектираат принтери, Текстил Опрема, Везови Машина, Прецизност Телескоп Позиционирање Системи, гравирање машина, пакување, машини, ЦПУ бројноконтролирани машински алатки и пренос.Моторни Опис На Производот : Чекор Агол Точност : ±5%(full чекор, без оптоварување)Отпор Точност : ±10%Inductance Точност : ±20%Температурата Се Зголеми : 80 Целзиусови Степени Max.(номинална струја,2 фаза на)Амбиентална Температура : 20°C+50°CИзолација Отпор : 100 MΩ Мин.500 V DCDielectric Сила : 500 V AC за една минутаПостојат повеќе избор за 86 BYG серија насочена мотор...

42 stepper моторни 40mm должина 0.4 A 2.6 Кг.cm 6-води Nema17 моторни 42 мотор за 3D печатач и CNC X, Y, Z оската

DEN 662.88

42 stepper моторни 40mm должина 0.4 A 2.6 Кг.cm 6води Nema17 моторни 42 мотор за 3 D печатач и CNC X, Y, Z оскатаПакетот вклучува1pcs * Nema 17 42 HS400406 stepper моторПараметарТочка Име : NEMA17 stepper моторМоторни должина : 40mmОтпор : 30 ΩInductance : 30m HДржење Вртежен Момент : 2.6 Кг.cmВоди број : 6Аретир вртежен момент : 150g.cmРоторот инерција : 54Пратката Кога ќе се стави на ред, молам, изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест (освен бесплатен превозот)...

NEMA 34 Двојна Вратило Stepper Моторни 9.5 Н. м (1319 оз-во) 6A Тело Должина 126 mm CE, ROHS Nema 34 Stepper Мотор

DEN 2634.72

NEMA34 Двојна Вратило Stepper Моторни 6 A 9.5 Н м (1319ozво) Тело Должина 126mm CE, ROHS nema 34 Повлекува МоторПостојат 3 модели возачот на nema 23 за различни работни ситуации...

2 ПАРЧИЊА Бесплатен Превозот!!! Новиот Јапонски OKI Печатач Кружни 42mm Stepper Мотор Со Чекор Агол:7.5 и Голем вртежен момент

624.00 -5 % DEN 593.00

Stepper моторни дијаметар : 42 MMВисина : 16 MM (не вклучувајќи го поаѓајќи од ракав)Излез окно : 3 ММИзлез вратило должина : 11 MMТежина : 85 gАктуелни : 0.5 AЧекор агол : 7.5 степениМотор : 2 фази 4 линииОтпор : 2.5 OhmsВоди : ca...

RS380 DC 1.5-18V 30000RPM Микро Моторни 38x28mm за РК Модел Играчки DIY, Сребро.

DEN 108.00

Име на производ : DC Мотор Модел : RS380 Оценет Напон : DC 1.518 V Брзина : 30000 RPM Широко се користи за производство на електрична играчки DIY, замена за автомобил модел, хеликоптер модел, брод модел, итн.Име на производ : DC МоторМодел : RS380Номинална Напон : DC 1.518 VБрзина : 30000 RPMШироко се користи за производство на електрична играчки DIY, замена за автомобил модел, хеликоптер модел, брод модел, итн.Вратило Димензии : 13 x 2.3 mm / 0.5" x 0.08"(L*D)Моторни Големината на Телото : 38x 28mm / 1.5" x 1.1" (L*D)Главната Боја : Сребро На ЅвонењеГлавен Материјал : МеталТежина : 75gПакет : 1 x DC МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

2 парчиња/многу Висок вртежен момент NEMA 17 Планетарен Опрема Stepper Моторни 15 20 25 30 40 50 100 :1 Мотор Тело должина 48mm Вкупно 121.5 mm

DEN 4889.76

2 парчиња / многу Висок вртежен момент NEMA 17 Планетарен Насочена Stepper Моторни Cid 15 : 1 ~ 100 : 1 Вкупна Должина 121.5 mmСо cid 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 50 : 1, 100 : 1 за клиентите треба, ве молиме оставете порака за cid треба против цел.Собрани со stepper мотор : Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!Повеќе фотографии од NEMA 17 Рамка 42mm Планетарниот насочена stepper моторпреземени од страна на нашата заедничка камера : (Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па новиот mtoro изгледа подобро од фотографијата.)Пакување(слично како што е подолу)Функција Опис : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен моментДимензии на Планетарната Менувачот;(Cid 1 : 15 ~1 : 100 припаѓаат на 2фаза : L=51mm)Stepper Моторни Spec...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.