• Ново
декорација МЕСИНГ фабрика Чиста Месинг Античкиот 36 Кинески МЕСИНГ Овци, Коза Фу Статуа Среќа Патерици Одење држи трска Стапче

декорација МЕСИНГ фабрика Чиста Месинг Античкиот 36 Кинески МЕСИНГ Овци, Коза Фу Статуа Среќа Патерици Одење држи трска Стапче

Оценка на клиентот:
DEN 3264.00
DEN 2220.00 -32 %

Износ
Залиха


Опис :
Ова е 36" Кинески Бронза Овци, Коза Фу Статуа Среќа Патерици Одење стап Стапче трска .Тоа е во добра состојба, и беше создадена од страна на квалификувани занаетчии во традиционален стил со парична казна handcrafts. Ова е голем дел од вредни за собирање, вредни лични измени или многу добар присутни. Не пропуштите оваа шанса за да добиете оваа статуа и носи добра среќа да ви!
Материјал : Бронзени
Димензии : Висина : 90 . Долго : 5 . широчината : 4 (cm).
Димензии : Висина : 36 . Долго : 2 . широчината : 1.6 (инчен).
Тежина : 1.4 КГвклучени тежината на материјали за пакување
Материјал : Бакар бакарни
Состојба : Многу Добро.
Добредојдовте во мојата продавница
Бакар Производ Листа бронза Буда статуа на урбани скулптури слика скулптура на животните скулптура бакар Тибетската Будизмот украсен со златни статуи од бронза бел Tongding бакар censer bronzes бронза занаети ковано бакар бронзени скулптури Вести
Идентификација на обредот
Бронза натписи
Вие сте тука : бронзени _ бронза бронзени скулптури занаети _ бронза бронзени статуи произведени _ _ бронзени фабрика цена - Tangxian Буда работ бронза занаети фабрика >> Производи >> bronzes
Bronzes - Bronzes главно се однесуваат на Qin Династија артефакти изработени од бакар-калај легури, бронза ware "bronzes". Вклучувајќи готвење, јадење, пиење садови, вода, музички инструменти, кои патуваат украси, бронза огледала, кука, оружје, алатки и мерни инструменти. Навистина е направен од бронзени боја е многу убава, златен каки, само малку по малку станува зелена рѓа закопан во земјата. Bronzes е целосно рачно изработени така што нема две се исти, секој од нив е уникатен, единствен во светот. Познатиот бронза кастинг производители Tangxian Будизмот во бронза занаетите фабрика специјализирана во производство : бронза, антички бронза, бронзени скулптури и други Бронза Занает, да се вид на мапата обичај преработка, за да ви овозможи со најниски цени на bronzes, добредојдени да се купи!
Бронзени Занает вовед.
Бронза. Мулти-се однесува на древните Кинески bronzes, популарна во Неолитскиот доцна за да на Qin и Хан династии, да повеќето исклучителна Shang и Zhou артефакти,. Првично се појави мали алатки или додатоци. На почетокот на Xia Династија бронзени садови и оружје. Услуги средината на bronzes сорти имаат многу богата, и појавата на натписи и парична казна и сл. Услуги крајот кон почетокот на Западен Zhou bronzes најславни е разновидна, енергични, достоинствени, натписи постепено се издолжени неповолен Богатите шема. Потоа, bronzes на carcass почна чистење, декорација постепено поедноставен. Меѓу доцна Пролет и Есен и Завојуваните Држави, да го промовира користењето на железо, бакар алатки се помалку и помалку. Пуштена Хан период, со порцелан и лак во секојдневниот живот, намалена бакар сад сорти, едноставна декорација, пред се обични, потенок carcass. Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките податоци од тековната точка на гледање, појавата на Кинески bronzes, подоцна од некои други места во светот, но на скалата на употребата на бронза, лиење процес пластични уметности и сорти, bronzes немаат место во светот може да се спореди со древниот Кинески bronzes.

Карактеристики

Тема:
Маскота
Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
Материјал:
Бакар
Регионален Функција:
Кина
Материјал:
бронза

Производи во категоријата

Исклучителна Јапонија резба Буда статуата на Буда статуа на Божица занает Guanyin Фенг шуи Декорација резби во дрво дома декорација

3609.60 -8 % DEN 3321.00

wyприклучокstartЖешка Стока$72.21$65.2$48.34$55.06$27.6$75.88$45.21$46.76wyприклучоккрај Драги пријатели,Добредојдовте на CC начин на Живот Продавница ! Кликнете за да дознаете повеќе...

Трговија на големо Будистички материјали -efficacious Talisman Тибетската на 37-мо место На осум среќен Manja Mandala диск gilding статуа+скапоцен камен

7440.00 -5 % DEN 7068.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите големина : 26.5 ЦМ ВИСОК (18 CM во најголемиот дијаметар) материјал : месинг+ gilding + Cloisonne Испорака метод : 1 : ние ќе ги провери и пакет внимателно и да ги испратите вашата нарачка за пост станица во текот на 2 дена по примање на уплатата .2 : ве Молиме да се разбере дека International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација.Воздухот mail пост : во Австралија , САД , велика БРИТАНИЈА : 1520 дена .друга земја треба повеќе од 30 дена .3 : ако сеуште не сте го добиле вашиот пакет по 30 дена...

Изборот Дома Украсени Занаетчиски 1 Пар Кинески рачно производство Месинг Голема Врата Knocker стил

3359.52 -20 % DEN 2688.00

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

Изборот Декорирани Рачно Производство На Бакар Зачукуваше Steed Статуа

3359.52 -11 % DEN 2990.00

добредојдовте во мојата продавница големина Големина на : (6.8x2.2x6.1) инчен Тежина : (587)g Одлуки : Вистински рачно изработени Материјал : бакар Возраст : Пост1940 Предмети се наоѓаат : Кина Внимание : Тибет Среброто не е чисто сребро, тоа е метал меша со сребро и бакар Драг пријател Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш...

WBY---611+++Кина Fengshui Месинг Yuanbao Пари Монета Богатство Хороскопски Глувчето Животинско Статуа

3402.72 -40 % DEN 2041.00

Опис : Материјал : Бакар bronzДимензии : Висина : 6 Долго : 8 широчината : 6 (cm)0.2 кг вклучени тежината на пакување материјалПревозот : кина, воздухот пост Нормално, однесете 1548 работни дена пристигнеАко сакате да користите други express, ве молиме оставете порака или разговор со нас онлајн,ние ќе ви даде најдобра цена, UPSот, DHL, FEDEX, EMS, Кина Пост Воздух се на сите достапни.и pls биде внимателно : на локација за подигнување на превозот надомест е не вклучително и во руралните области...

Кина Природни jades Рака врежан Кинески шах на поставува одличен Скулптура На класичен Кинески игра шах

1919.52 -31 % DEN 1324.00

Слика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Кина Природни jades Рака врежан Кинески шах на поставува одличен Скулптура На класичен Кинески игра шахПроизвод Димензии : Тежина прибл : 670 грамаШирина ; 13 cm(5.1 инчи)Висина;3 cm (1.18 инчи)Слика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.За нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Сталин статуа дома декорација месинг ракотворби половина тело портрет месинг накит

4368.00 -40 % DEN 2621.00

Сталин статуа дома декорација месинг ракотворби половина тело портрет месинг накит[Бебе име] Сталин статуа【Бебе Големина】 13 * 5.5 * 17cm [Бебе тежина] за 0.65 kg ШОПИНГ СОВЕТИВРЕМЕ НА ИСПОРАКАНарачки ќе бидат обработени во рамките на 1248 часа на плаќање за верификација,освен викенд и празник...

9.3 Стариот Тибет Тибетската Сребро Buddhas Слон Пагоди Stupa Статуа

7679.52 -20 % DEN 6144.00

Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.