• Ново
Индискиот Племе Главен Биста Скулптура Апстракт Polyresin Ловец Статуа Подарок Занает Украс за Домот и Декорација на Уметност Предмети

Индискиот Племе Главен Биста Скулптура Апстракт Polyresin Ловец Статуа Подарок Занает Украс за Домот и Декорација на Уметност Предмети

Оценка на клиентот:
DEN 3600.00
DEN 3060.00 -15 %

Износ
Залиха


1. Опис : Индискиот Племе Главен Биста Скулптура Апстракт Polyresin Ловец Статуа Подарок Занает Украс за Домот и Декорација на Уметнички Предмети .
2. Материјали : заштита на Животната средина смола.
3. Боја : Бронзени .
4. Големина(cm) : Околу 28(Висина)*11( Ширина)*22( Должина).
5. N.W. : Околу 1.3 кг.
6. Изработка : рачно изработени резба, се насликани и сепија ефект .
7. Примена : Декорација, уметничка колекција, благодарност, подарок, birthday (роденден), сувенири и на фестивалот, слави итн.
8. Место на Потекло : Кина.
Сликите Ги Покажуваат :
За повеќе статуи и скулптури, те молам !
За пакување :
Опкружен со стиропор и меур кеса во тетрапак што е завиткан со селотејп.
За превозот :
Ако имате било какви прашања и/или барања на превозот и/или превозот дефиниција, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас без било двоумете се.
За замена или враќање на објектот :
Ве молиме проверете го објектот што е можно поскоро по добивањето на пакетот. Ако објектот е скршен, ве молиме ги споделите со нас и го испрати на слика во рок од 48 часа( бидејќи сте знак на приемникот копија од express). Ние ќе го замени за вас без да се двоуми. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
Како за враќање на објектот. Како што знаете, таму е imaging разлика во различни монитори, па боја на објектот можеби отстапува малку. И, исто така, светлината отстапува кога преземање на фотографии можеби отстапува бојата на објектот. На тој начин, ние треба да одбие да ја прифати вашата враќање на предметот ако rerurning причина е два услови што е наведено погоре или со еден од нив.
P. S. : Враќање причина што ние не прифаќаме исто така вклучува и дека објектот е различна од очекувањата слика во вашиот ум, пред да се добијат точка.
Белешки : што не се споменати погоре ќе се решаваат пријателски преку пријателски преговори! Без разлика кои прашања или тешкотии сте се сретнале пред продажба, во продажба или по продажба на, ве молиме слободно да контакт. Нашиот бизнис принцип е присутна ќе претставува прекрасно шопинг искуство.
Како што знаеме дека не е ништо совршен во светот. Ова дело не е совршен, има можеби неколку точки и точки на нерамна боја се шири, но ова е само гламур на рачно изработени занаетчиски и секој рачно изработени занаетчиски е единствен во светот. Но, јас сум сигурен дека тоа ќе биде совршена за вас во вашиот почитување на очите!

Карактеристики

Големина:
M
Бренд Име:
ZHENGHAN
Регионален Функција:
Европа
Материјал:
Смола
Тема:
Луѓе
Големина:
About 22cm*11cm*28cm
N.W.:
Околу 1.3 кг
Боја:
бронза
Изработка:
Рачно изработени Резба, се Насликани и Сепија Ефект
Функција:
Украс, Подарок, Уметнички Предмети и Сувенири и сл.
Апликацијата Место:
Дом, Канцеларија, Кафуле, Паб, Хотел, Продавница Прозорецот и Ресторан итн.
Апликацијата Позиција :
Tabletop
кориснички:
Yes

Производи во категоријата

Стариот 18C Сребро Статуа/ Скулптури---Вози камили жена, Убав Резба,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот

5856.00 -18 % DEN 4802.00

ако вистински се допаѓа колекција Кинески антички, ве молиме да не го пропушти најдобрата шанса, тоа го направи на висок квалитет Сребро бакарни легури...

Изборот Дома Украсени Занаетчиски 1 Пар Кинески рачно производство Месинг Голема Врата Knocker стил

3359.52 -20 % DEN 2688.00

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

Воскресна Месинг Змеј Тибетански Tingsha Ѕвона Manjira балансот на своите намалени 6.5 см

1040.64 -20 % DEN 832.00

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

fINEOld 18C Тибетската Будизмот Сребро talisman/ ритуал апарати ,најдобри собирање и украс, бесплатен превозот

2400.00 -18 % DEN 1968.00

ако вистински се допаѓа колекција Кинески антички, ве молиме да не го пропушти најдобрата шанса, можете да видите на сликата , чудовиште се направени од рачно производство, изработка е многу префинетост...

542g Природни црвен песок врежан змеј коски на реики третман

DEN 2255.52

Објектот Се Објасни ИмеМатеријалприродни КВАРЦЕН КРИСТАЛ Тежина 542g Должина 128mm Ширина 64mm Hight 49mm Плаќање* Плаќањето е должно во рок од 7 дена по завршувањето на наддавање...

8 инчен Maneki Neko Керамички Среќа Мачка Пари Кутија Семеен Портрет Среќа Мачка Порцелански Статуа Свинче Банка

2534.40 -25 % DEN 1901.00

1 PC 8 инчен Maneki Neko Пари Кутија Среќа Мачка СтатуаГолемина : Прибл 19x18x18cmМатеријал : Високо Квалитетни КерамичкиПримена : Бизнис Подарок, Дома Декор, Fengshui ЗанаетПакет се Вклучени : 1Среќа Мачка (со 1 перница)Најголемиот дел од објектите ќе бидат испратени во рок од 4 работни дена . Ние само брод да се потврди цел адреси...

Ретки Будистички бронзени скулптури цевка вртење круг рака чист бакар Nepalese рака стил

1295.52 -20 % DEN 1036.00

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

божиќ стариот кинески fengshui бронза Groundnut од кикирики пченка хороскопски мајмун среќни статуа ноќта на вештерките

6480.00 -15 % DEN 5508.00

Продавница со занаети основа Вклучува : метал занаети Керамички занаети Скапоцен камен занаети . Опис на проектот : Димензии : Висина 6.8 инч .Долго : 8 инчен...

Ретки Стар бакар Буда со ангел Статуа/ Скулптура,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот

5861.28 -18 % DEN 4806.00

вие како вистински колекција Кинески антички, ве молиме да не го пропушти најдобрата шанса, тоа го направи на висок квалитет на бакар ...

Исклучителна Јапонија резба Буда статуата на Буда статуа на Божица занает Guanyin Фенг шуи Декорација резби во дрво дома декорација

3609.60 -8 % DEN 3321.00

wyприклучокstartЖешка Стока$72.21$65.2$48.34$55.06$27.6$75.88$45.21$46.76wyприклучоккрај Драги пријатели,Добредојдовте на CC начин на Живот Продавница ! Кликнете за да дознаете повеќе...

Изборот Декорирани Рачно Производство На Бакар Зачукуваше Steed Статуа

3359.52 -11 % DEN 2990.00

добредојдовте во мојата продавница големина Големина на : (6.8x2.2x6.1) инчен Тежина : (587)g Одлуки : Вистински рачно изработени Материјал : бакар Возраст : Пост1940 Предмети се наоѓаат : Кина Внимание : Тибет Среброто не е чисто сребро, тоа е метал меша со сребро и бакар Драг пријател Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш...

Стариот 18C Тибет Сребро Работи Бул Статуа/ Скулптура,прекрасен дизајн,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот

4320.00 -18 % DEN 3542.00

ова е многу ретка гроздобер Тибет Сребро работи бул Работи бул симбол низ дебела и тенка, напред храбро се стреми кон успех и победа...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.