• Ново
За Јамаха FZ6 Fazer Половина Обтекател/Не ABS/2 Клипот Caliper 5VX/5VXL 2004 2005 2006 2007 Мотоцикл накладките Пред Задните FL+FR+R

За Јамаха FZ6 Fazer Половина Обтекател/Не ABS/2 Клипот Caliper 5VX/5VXL 2004 2005 2006 2007 Мотоцикл накладките Пред Задните FL+FR+R

Оценка на клиентот:
DEN 600.00
DEN 522.00 -13 %

Износ
Залиха


Опис : -
* Полу-метални соединенија работи и во сите услови.
* Има висока отпорност на топлина и други елементи.
* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.
* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.
Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.
Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена/наплата на гаранција.
Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!
За : Јамаха FZ6 2004-2006 FR
FZ6 R 2009-2014 FR
FZ6 Гол/Не ABS 2 Клипот Caliper (1 B3/1 B3 D) од 2004 до 2007 година FR
FZ6-НС Гол/Не ABS / 2 Клипот Caliper 2005 -2006 FR
FZ6 Fazer (Половина Обтекател / Не ABS / 2 Клипот Caliper )(5 VX/5 VXL) од 2004 до 2007 година FR
FZ6 Fazer (ABS / Половина Обтекател / 2 Клипот Caliper (4 P5) 2006-2007 FR
GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!
Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови. Топли или ладни, влажни или суви, висока или ниска брзина, тие го даде истиот постојано сопирање перформанси престануваат по запре.
Препорака : GFY накладките е повеќе погоден за повеќе од 400cc зафатнина мотоцикл
Високи Перформанси Накладките Caracteristics : * Максимална Кочница Запирање На Моќ.
* Надмине ОЕМ Спецификации.
* Мазна кочница "чувство".
* Безбедност rider ориентирани.
* Предност на подолг сопирање живот.
* Повисока отпорност на Топлина стабилност.
* Целосно Азбест Слободни.
* Идеален за брзо велосипедисти.
* Дизајн во КИНА.
За GFY
Шенжен GFY Електронски Бизнис Компанија Ограничен има повеќе од десет години искуство во мотоцикл делови производство и продажба. Ние сме посветени на обезбедување на вас со подобар производ искуство и по-продажбата на услугата. Без оглед на вашите потреби или предлози,можете да не контактирате преку нашата online услуги на клиентите или e-mail. Ние ќе ви обезбедиме со задоволителна услуга, како е можно поскоро.
• Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ние ќе го одбележи како Подарок или Примерок и ниска вредност.
• Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање ying.
• Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
• Обично, објектот ќе се испрати во рамките на 2 - 5working дена од Меѓународниот Воздушен Mail по плаќање бришат, а понекогаш тоа може да има мало доцнење, како што се Царинските провери пакети строго.
• За превозот безбедно, ве молиме оставете ќе ја објавите кодот за заклучување и вашиот телефонски број во цел.

Карактеристики

Име На Модел:
За EBC 199/199/174
Објектот Должина:
9.38cm
Објектот Тежина:
0.25kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Година:
2004 2005 2006 2007
Motobike Направи:
Јамаха
Објектот Висина:
0.98cm
Објектот Ширина:
4.03cm
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Објектот Дијаметар:
9.38cm
Бренд Име:
GFYSHIP
Материјал Тип:
висок квалитет на Метал & Месинг Легури
Специјални Функции:
Директна замена на оригинални делови
Позиција:
пред задните
ОЕМ Кодот:
GFY - FA199(Пред)+FA174(Задниот)
Количина:
3 Пара
Дали трговија на големо:
Да , ве Молиме контактирајте ме ако е потребно
Пред FA199 Модел:
93.8*40.3*9.8 мм
Задните FA174 Модел:
86.3*41.4*10.2 мм
Модел:
FZ6 Fazer (Половина Обтекател / Не ABS / 2 Клипот Caliper )(5VX/5VXL) 2004
модел 01:
FZ6 Fazer (ABS / Половина Обтекател / 2 Клипот Caliper (4P5) 2006-2007
модел 02:
FZ6 Гол/Не ABS 2 Клипот Caliper (1B3/1B3D) од 2004 до 2007 година
модел 03:
FZ6-НС Гол/Не ABS / 2 Клипот Caliper 2005 -2006

Производи во категоријата

Мотоцикл Задни Диск Сопирачки Роторот За ХОНДА CBR250RR 90-99 CB250F CBR250R FES250 NSS250 VTR250 CBR RR Р БЛАГАЈНИЧКИТЕ F FES NSS VTR 250

1536.00 -10 % DEN 1382.00

100% Сосема Нов.Цена за парче на Задните сопирачки дискови како слика , без одредување на завртки .Боја : како на сликата.Материјал : не ' рѓосувачки челик.Погодни за : Заден ДискХОНДАCBR 250 RR MC22 19901999CB 250 С Hornet 19962001CBR 250 Р MC17 19871988FES 250 Предвидливост 19982005NSS 250 Forza 20002004NSS 250 Forza S 20002003NSS 250 Forza X 2006NSS 250 Џез 20012004NSS 250 Џез ESABS 20012004NSS 250 Рефлекс 20012007NSS 250 Рефлекс ABS 20012007NSS 250 Рефлекс Спорт од 2004 до 2007 годинаNSS 250 Рефлекс Спорт ABS 2004 до 2007 годинаVTR 250 19982007CB 400 N 19821988CBR 400 RR Gull Рака NC29 19901994CB 600 Hornet 19982006CBR 600 С PC25 / F648 19911994CBR 600 С PC31 / H002 19951998CBR 600 С PC35 / K294 19992000CBR 600 С PC35 / K294 20012007CBR 600 С Суперспорт PC25 / F648 19911994CBR 600 F3 Суперспорт PC31 / H002 19951998CBR 600 F4 Суперспорт 19992000CBR 600 F4 Суперспорт PC35 / K294 20012006CBR 600 F4i Спорт PC35 / K294 20012007CBR 600 R CABS 2009CBR 600 RR PC37 / e4 / 0190 20032004CBR 600 RR Рад.Кал.RR5,RR6 20052006CBR 600 RR Рад.Кал...

Органски Kevlar накладките За К 1600 GTL 2011-2014 2012 2013 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

1031.04 -26 % DEN 763.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : BMWЕквивалентно на EBC # FA613Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

ARASHI За YAMAHA YZF R1 2007-2011 CNC Пред Задна Кочница Rotors Диск Кочница YZF-R1 2007 2008 2009 2010 2011 YZF-R6 2005-2015 R6 R1

11999.04 -20 % DEN 9599.00

Карактеристики: Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 не ' рѓосувачки челик, со 6061T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина...

Органски Kevlar накладките се Вклопува YP 250 R X-Max Sport 2011-2012 YP 250 DX/A Височество 1998-2003 Задните ОЕМ Нов Висок Квалитет

911.04 -26 % DEN 674.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : ЈАМАХА LINHAI MBK ITALJETЕквивалентно на EBC # FA275Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

Чевли накладките Одговара ATV Quad Нечистотија Јама Велосипед Оди Kart Dune Кабриолет 50cc 70cc 110cc

DEN 185.76

Одговара : Кинески увоз Пдд / Кал велосипеди & Квадрицепси.Пакет Содржи : 1 Пар НакладкитеТежина : 100gЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме споредете стоката изглед, форма, големина со твоите оригиналната стока пред да нарачате,ви Благодарам многу.

За KTM 950 Авантура 02-06 950 Авантура S 03-06 950 Supermoto 05-07 950 Р Superenduro 06-08 Мотоцикл накладките Задните

408.00 -13 % DEN 355.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : APRILIA ПРВИТЕ 1000 Futura 20012004CAGIVA E 750 Elefant 19931995ФАБРИКАТА ГОД 250 2003ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН XG 500 Улица 2016 година XG 700 Улица 2016 годинаKTM SC 620 Supercompetition 19962000 950 Авантура 20022006 950 Авантура S 20032006 950 Supermoto 20052007 950 Р Superenduro 20062008 990 Авантура 20062008 990 Авантура Р 20092012 990 Т (СМT) 20092013 990 Supermoto R (СМР) 20082013 1050 Авантура 2015 1190 Adventure 20132015 1190 Adventure Р 20132014 1290 Супер Авантура 2015MOTO GUZZI 850 Breva односно 20062007 850 Griso 20062007 940 Bellagio 20072013 Breva V1100 2005 Breva 1100 (ABS) 2007 Breva 1100 20052006 1100 Breva (Спи / ABS Модели) 20052007 Квота 1100 ES 19992001 1100 Griso 4 V (1064 CC) 20052008 година 1100 Griso 20052008 Година 1100 Квота ES 19992001 Breva 1200 20082009 Norge 1200 20062009 1200 Norge GT 8 V (ABS) 20082015 1200 Griso 8 V специјално Издание (1151cc / Зборуваше Тркала / Радијална Caliper) 20092015 1200 Griso 8 V (Спи Наѓ тркала / радијална caliper) 20072012 1200 Griso 8v (1151cc / Фрлија Тркала / Радијална Caliper) 20092011 1200 Спорт 20062007 1200 Спорт (2 V) 20062009 1200 Спорт 4 Вентил 20082012 1200 Stelvio 20082011 1200 Stelvio 8 V (ABS) план за 20112015 1200 Stelvio NTX ABS 20092010 1200 Stelvio 8 V NTX (ABS) план за 20112015 1100 Breva 20052012 Griso 1100 20052008 Година 1100 Griso 1064cc Стандард Планината Caliper 20052012 1200 Griso SE 8v Радијална caliper 1151cc 20092015 Griso 1200 8 V 1151cc 20092012 Norge 1200 GT / 2 V 20062012 Norge 1200 GT / 8 V 20102015 Stelvio 1200 NTX 8 V ABS 20092015МОТО MORINI Granpasso 1200 20082013 Скремблер 1200 20102013VECTRIX XV3 Li+ (3 вилер модел) 20122013ЈАМАХА XC 300 Versity 2006DUCATI Multistrada 1200 S 20152017 Multistrada 1200 S D / ер 20162017ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН XG 500 Улица 300мм Дискови 20162017 XG 750 Улица 300мм Дискови 20162017KTM XC / EXC 20042008 950 Supermoto 20052008 Година 950 Авантура / S 20042006 950 Р Супер Enduro 20072008 990 Авантура S Не ABS 20062008 990 Авантура ABS Модел 20072012 990 Авантура Baja Издание ABS 20132014 990 Авантура Р 20092012 990 СМТ 20102014 1190 Adventure 20132016 1190 Adventure Р 20132016 1290 Супер Авантура 20132016GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

296MM Мотоцикл Пред Брановидна Летачкиот Диск Кочница Роторот За ХОНДА CBR600F CROSSRUNNER800 VFR800 CBR900F CBR900RR XL1000 GL F6C

5760.00 -14 % DEN 4954.00

296 MM Пред Брановидна Диск Сопирачки100% СОСЕМА НОВ ,Никогаш не се Монтирани, Многу Нови СтилМатеријал : Не ' Рѓосувачки Челик И 7050T6 АлуминиумЦена за 1 парОдговара За ХОНДА : CBR F (PC35 / K294) FX,FY PC35 K294 600 CC модел година 19992000CBR600 F4 (НИ) Суперспорт F4 19992000CROSSRUNNER 800 20112014VFR VТЕЦ 800 19982010CBR F 900 2003CBR600 F (ВЕЛИКА БРИТАНИЈА) 19992000CBR RR (SC28 / G034) 900 CC Fireblade N,P модел 19921993 годинаXL 1000 V Varaderoапарат vx,VY V1 V2 поврзани сопирачки систем (SD01 SC02 SD02 / e4 / 0009) 1000 CC 19992002XL 1000 V Varadero V3V6 поврзани сопирачки систем V7V9,A B,C(SD02 SD03 / e9 e4 / 0059) 1000 CC 20032012XL 1000 V Varadero ABS VA4VA9,АА AB,AC (SD02 SD03 / e9 e4 / 0059) 20042012GL F6 C VALKYRIE / GL 1500 Valkyrie C (SC34 / H582) 1500 CC година модел 19972003GL 1500 Valkyrie C / CD / СП (SC34 / H582) 20002003GL 1500 Valkyrie Меѓудржавни CI (SC34 / H582) 20002003GL 1500 Valkyrie Tourer КТ SC34 H582 1997 1999 годинаGL 1500 Valkyrie Tourer КТ SC34 H582 20002003GL ЗЛАТО КРИЛО 19,A,B,C,D,E поврзани сопирачки систем 1800 20012014VFR 800 F / Fi Пресретнувачи Fi W,Поправи RC46 K011 1998 1999 919 864VFR 800 Fi Пресретнувачи Fi1Fi2 RC46 e13*0132 2000 2001 919 864VFR 800 Fi Пресретнувачи Fi3Fi5 RC46 e13*0132 2002 2005 919 ZP913VFR 800 Fi Пресретнувачи Fi6Fi9 RC46 e13*0132 2006 2009 919 ZP913VFR 800 Fi Пресретнувачи ABS А2А5 RC46 e13*0132 2002 2005 919 ZP913VFR 800 Fi Пресретнувачи ABS A6A9 RC46 e13*0132 2006 2013 919 ZP9131.Не го купите, ако не ги потврди можете да ги користите, само прашајте нè за подетални цртање за да проверите ако тие се вклопуваат...

Wotefusi Задни Диск Сопирачки Роторот Одговара За ЈАМАХА XJ600 92-97 FZ 600 87-88 FZR 600 89 89 90 91 91 92 93 [MT200]

2015.52 -8 % DEN 1854.00

Спецификација : Внатрешен дијаметар : 11.5 cmНадворешен дијаметар : 24.5 cmДебелина : 0.5 cmПогодни За : ЈАМАХА XJ600 9297За FZ 600 8788За FZR 600 8993За FZR 600 R 9495За FZS 600 Fazer 9803Пакетот вклучува : Едно Парче Диск СопирачкиAnswer : ___________________________ Note : 2 Видови на диск сопирачки се испраќаат по случаен избор.Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

270MM Брановидна Пред Лебди Сопирачки Дискови За ХОНДА CR125R CR250R CR500R CRF250X CRF250R CRF450X CRF450R CRF 250X 250R 450X 450R

2880.00 -10 % DEN 2592.00

270 MM Предни Диск СопирачкиСОСТОЈБА : 100% СОСЕМА НОВ Цена за 1 buc 270 MM Кочница диск Адаптер без игла, може да се качи со акции pin.вклопуваат со оригинални caliper , вилушка...

Мотоцикл накладките Пред+Задни За ТРИУМФ Speedtriple 955cc 02-04 Спринт РС 03-04 Спринт ST 99-04 Спринт GT 2010-2011

816.00 -9 % DEN 743.00

ЗАТРИУМФSpeedtriple 955cc (5 гром предни дискови)(20022004)Спринт RS (20032004) Спринт ST (19992004)Спринт GT (1050cc / ABS) (20102011)Ако сте незадоволни со нашиот предмет или услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било повратни информации...

Органски Kevlar накладките За УЛИЦА FJR 1300 A (1MC) (ABS/Manua G/shift) 2013 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

1318.08 -26 % DEN 975.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеЕквивалентно на EBC # FA423Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

Органски Kevlar накладките За SYM GT 500 2004 RV 250 (LM 250 W) 2007-2012 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

856.32 -26 % DEN 634.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеЕквивалентно на EBC # SFA283Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

Нерѓосувачки Челик Пред Задните Брановидна Диск Кочница Роторот во Собата За SUZUKI RMZ250 07-15 RMZ450 05-15 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15

2112.00 -14 % DEN 1816.00

Сопирачки Дискови Сет100% СОСЕМА НОВ,Никогаш не се Монтирани, Многу Нови СтилЦената за поставување на диск сопирачки(предните и задните)ФУНКЦИЈА : 1...

За ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН FLHX Стрит Глајд 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2017 Мотоцикл накладките Предни Задни

408.00 -13 % DEN 355.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : VRSCA / VRSCB VПатот 2006 VRSCD најт Род Фрлија Тркала 20062008 VRSCDX најт Род Посебна Екипа Тркала 20072015 VRSCX Vrod 2007FLHR / FLHRCI FLHR Роуд Кинг 20082012ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН VRSCR Стрит Род 20062007 VRSCA VРод 2006 VRSCD најт Род 20062008 VRSCDX најт Род Посебни 20072017 VRSCAW VРод 20082011 VRSCF VРод 20092017 VRSC најт Род Посебни 2012 VRSC 10Годишнината VРод 2012 FLHR Роуд Кинг Зборуваше Тркала Тип 20082016 FLHR Роуд Кинг Фрлија Тркала Тип 20152017 FLHRC Роуд Кинг Класичен 20082017 FLHX Стрит Глајд 20082017 FLHXS Стрит Глајд Посебни 20152017 FLTR Роуд Глајд 20082009 FLTRX Роуд Глајд Кастом 20102012 година FLTRX Роуд Глајд 20152017 FLTRXS Роуд Глајд Посебни 20152017 FLHT Електра Глајд Стандард 20082010 FLHTC Електра Глајд Класичен 20082012 FLHTCU Електра Глајд Ултра Класик 20082017 FLHTCUL Електра Глајд Ултра Класик НИСКА 20152016 FLHTK Електра Глајд Ултра Доо 20102013 FLHTK Ултра ДОО 20152017 FLHTKL Ултра ДОО НИСКА 20152017 FLTRU Роуд Глајд Ултра 1112 / 1617GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

Органски Kevlar накладките За УЛИЦА FJR 1300, КАКО (ABS-Електрични Shift) 2013 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

1318.56 -26 % DEN 976.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : ЈАМАХА ТРИУМФЕквивалентно на EBC # FA423Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

Мотоцикл Задните Caliper накладките За SILVERBLADE ПЛУВКА 125 350 DAYTONA 125 350 RAPTOR 125 250 SPYDER 125 13 14 АНА 50 151

527.52 -15 % DEN 448.00

100% Сосема Нов1 Керамика и метал & месинг легури диск кочница влошки2 Кочница диск влошки произведени од ОЕМ3 Загадувањето слободни добар квалитет диск кочница влошки•Функција : Висок коефициент на триење, стабилен сопирачкатаВисок квалитет за да бидете сигурни дека безбедностаНиска носат стапка и многу издржливиВлошки во суштина се органски влошки украсен со метални влакна за да им помогне ефикасно сопирањеЛесно да се контролира,удобно да се запреПогодни За : KEEWAYSILVERBLADE 1011 FRLEONARTПЛУВКА 125 1314 РDAYTONA 125 / 350 1314 РБИОЛОГОТ 125 / 250 1314 РSPYDER 125 1314 РПЛУВКА 350MOTOMАНА 50 0809 РАНА 151 0809 Р1.Не го купите, ако не ги потврди можете да ги користите, само прашајте нè за подетални цртање за да проверите ако тие се вклопуваат...

Мотоцикл Задна Кочница Челик Диск За Јамаха WR YZ DT HRD 125 200 250 400 600 TT 250 600 Р TT250R TT600R

1160.16 -5 % DEN 1102.00

Функција : Состојба : НоваБоја : Како на сликата покажува.Завртки : 6Материјал : Високо квалитетен не ' рѓосувачки челикСпецификации : Надворешниот Дијаметар : 220 mm / 8.7"Внатре Дијаметар : 115 mm / 4.5"Топ Трки Дијаметар : 133 mm / 5.2"Топ Дупка со Дијаметар : 8mm / 0.3"Диск Дебелина : 5 mm / 0.2"Fitment : Ве Молиме Да Се Осигурате Овој Дел Одговара За Вашиот Мотор Пред Наддавање .Одговара За Јамаха : Modle ГодинаWR 125 19891997YZ 125 19881997ДТ 200 R 19891991ДТ 200 WR 3 XP 19911995WR 200 19921997ДТ 230 Lanza 4 TP1 / 2 19971998ТТ 250 Р Рација 4 MR2 , 4 GY 19931997TTР 250 LV, LCVC,W 19932007WR 250 Z ZBZG 19911995WR 250 Acier 19901997YZ 250 Задното рамо тип БХ 1988YZ 250 Задното рамо тип БХ A , 1 , Б , Б 1 U 19901991YZ 250 E,Е1,F,Ф1,G1,H1,J1 19931997YZ 250 W R W A 19891990YZ 400 К 1998YZ 400 F F / К CH02 / EBE 1998WR 500 Z ZD, ZE 19921993HRD видете исто Hartfort ГШ 97 125cc 1997HRD видете исто Hartfort ГШMC 125 19941996HRD видете исто Hartfort ГШ 97 250cc 1997HRD видете исто Hartfort ГШMC 250 19941996ТМ ГШMC 125 19901992ТТ 250 Р произведено во Италија, 1997ТТ 600 Р 4 GV2 / EBE 19931995ТТ 600 Р Belgarda Австралија 1995YZFR6 L,M,N, RJ02 / K265 19992002YZFR1 1000 RN09 / e13 / 0054 20022003Пакет Се Вклучени : 1x Задни Диск Сопирачки.Најчесто поставувани ПРАШАЊАДали оваа точка одговара на мојот Мотоцикл?Ние ќе листа на правото модели во опис на производот пред купување, ве молиме потврдете Додатоци се одговара за вашиот Мотор.Ако сè уште не се сигурни за тоа, може да се разгледа консалтинг техничар пред да нарачате за да бидете сигурни на вклопуваат.Тоа може да биде предаден на мојата земја?Ние можеме да брод ставки 98% земји во светот...

22mm/0.87 Заштитник Handlebar Мотоцикл Кочница Спојки Лост Заштитник Рака Guard Алуминиум& Пластични Нови

521.76 -6 % DEN 491.00

[relateproductdetail / ]Карактеристики : Алуминиумски мотор кочница спојки лост заштитник;Заштита и декорација на вашиот мотор;Спецификации : Име на производ : 22mm / 0.87 инчен Мотоцикл Кочница Спојки Лост Заштитник Заштита Рака GuardМатеријал : алуминиум легура + пластикаБоја : црна, црна и црвена, црна и златна, црна и синаПроизвод големина : 160 X 56 X 30мм / 6.30 X 2.20 X 1.18"Бруто тежина : околу 265gПрименлив модел : универзална за 22mm / 0.87" мотоцикл handlebar1 X Пар на Мотоцикл Рака Стражари2 X Пластични Рака Guard Делови1 X Внатрешни Хексагонална Клуч (Големи)1 X Внатрешни Хексагонална Клуч (Мал)1...

За ТМ EN 450 F-ES 4T 04-08 EN 530 F-ES 4T 04-08 VERTEMATI 495 99-02 C 450/500/570 MX 03-04 Мотоцикл накладките Пред

408.00 -13 % DEN 355.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : KTM SX 125 19942016 SX 150 20082016 XC 150 20102015 XCW 200 20062016 XC 200 20062008 SX 250 2 T 19942016 SXF 250 4 T 20062016 SXF 250 Фабрика Издание 2015 XC / EXC 250 19942007 XC / EXCF 250 20062007 XCF 250 20062016 XCFW 250 20062016 XCFW 250 Шест Дена 2011 XC 250 2 T 20062016 XCW 250 20062016 EGS 300 Стандард Предници 19941998 EXC 300 Стандард Предници 19941998 EXC 300 2004 до 2007 година EXC 300 наопаку предници 19992005 MXC 300 Стандард Предници 19941998 MXC 300 наопаку предници 19992006 SX 300 19942006 XC 300 2 T 20062016 XCW 300 20062016 XCW 300 Шест Дена 20142016 EXC 350 LC4 19941995 EXCF 350 2012 EXCР 530 2008 EXC 350 / SX 350 19961997 SXF 350 20112016 XCF 350 20112016 XCFW 350 20122016 XCFW 350 Страна Дена 20142016 EXC 380 / SX 380 19982003 EGS 400 / EGSE / ЗАКОН 19961999 ГОДИНА EXC / EGS 400 20002002 EXC 400 Трки 2000 LC4E 400 Enduro 20002001 SC 400 Supercompetition LC4 19961999 ГОДИНА SX 400 20002002 XC / EXC 400 2004 до 2007 година XCW 400 20082009 XCW 400 20102011 EXC 440 19941995 SX 440 19941995 EXC 450 / SX 450 20032007 ГОДИНА EXC 450 4 T 20092010 EXC 450 20102016 SXF 450 20032016 EXCР 450 2008 XCR450 W 2008 XCF 450 20082016 450 XCW 4 T Шест Дена / Шампион Издание 2010 XC450 W Шест Дена 20102011 XC450 W 20082009 XC450 W Шампион Издание 2010 XC450 W 20122016 EXC 500 20122016 EXC 500 Шест Дена 2016 година MX 500 19921995 XCW 500 20122016 XCС 505 2008 EXC 520 / SX 520 20012003 EXC 525 20032007 ГОДИНА MXC 525 20032004 SX 525 20032005 XC 525 Пустината Трки 2007 EXC 530 4 T 20092011 EXC 530 20102011 XCR530 W 2008 XC530 W Шест Дена 20102011 XCW 530 4 T Шест Дена 2010 MXC 550 1996 EGS 620 Enduro / EGSOE / ЗАКОН 19961999 ГОДИНА SX 620 EXC / EGS 1994 SX EXC / EGS 620 1995 SX 620 19961999 ГОДИНА LC4 625 SC Supermoto / Supercompitition 2002 SXC 625 20032006 LC4E 640 Enduro / Supermoto 20002004 LC4 640 Авантура 20012003 LC4 Авантура 20042005 LCР 640 Авантура R 2000 690 Enduro 2008 SXС 505 2007 990 СМР 20092011 MAICO / MЅВЕЗДА Диск модели 19971999 ROYAL ENFIELD Куршум 500 EFI Brembo caliper Предните и Задните 20162017 Класичен 500 Brembo caliper Предните и Задните 20162017 Класичен 500 Хром Brembo caliper Предните и Задните 20162017 SHERCO НЕЧИСТОТИЈА 2.5 јас Enduro 20052012 4.5 јас Enduro 20052012 4.5 Supermoto од 2004 до 2007 година 5.1 јас Enduro 20052012 TM MX Модели 85 / 100 20022008 MX Модели 125 / 250 / 300 20022008 MX 144 2 T 20072008 MX 450 F 20042008 MX 530 F 4 T 20042008 EN 125 2 T 20012008 EN 250 2 T 20012008 EN 250 FES 4 T 20012008 EN 300 2 T 20012008 EN 450 FES 4 T 20042008 EN 530 FES 4 T 20042008 VERTEMATI 495 19992002 C 450 / 500 / 570 MX 20032004 E 450 / 501 / 570 Enduro 20032004 VOR MX 450 / 530 2004 EN / ENE 450 / 530 2004 ЈАМАХА YBA 125 Enticer 3 P41 2005 YBA 125 Enticer 16 C1 / 3 P42 / 3 20072012 FZ16 160cc IES1 / 2 / 3 20102013 FZ16 S 160cc IES4 20122013 FZ16 STFazer IKS2 / 3 20112013 НУЛА ЕЛЕКТРИЧНИ ВЕЛОСИПЕДИ FX ZF2.8 / ZF5.7 2015 PIAGGIO X9 500 20052009GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

AHL Мотоцикл Пред & Задните накладките Дискови За Харли (Спортските Серија) XL 50 XL 883 1200 XL (2004-2014)

539.52 -20 % DEN 432.00

Спецификации1 ПолуОргански метал диск кочница влошки2 Кочница диск влошки произведени од ОЕМ3 Загадувањето слободни добар квалитет диск кочница влошкиКарактеристики : Материјал : ПолуОргански металБоја : Како На Сликата ПокажаГолемина Пред : 103 x 48 x 10.9 mmГолемина на Задните : 87 x 50 x 10.4 mmПозиција : Пред & Задните ( Погледнете накладките апликацијата подолу )Безбедност : Висок квалитет за да бидете сигурни дека безбедностаАпликација За Харли Дејвидсон XL 50 50Годишнината Sporster (2007) XL 883 Спортските Стандард (20042008) XL 883 C Спортските Обичај (20042010) XL 883 L 883 Ниска / Superlow (20042014) XL 883 ЖЕЛЕЗО (20092014) XL 1200 C Спортските Обичај (20042014) 1200 XL L Спортските Ниска (20072011) 1200 XL N Nightster (Зборуваше тркала) (20082012) 1200 XL V Седумдесет и Два (20122014) 1200 XL X Четириесет и Осум (20102014)Повеќе одлични производи кликнете тука ве молиме :

Органски Kevlar накладките За DAELIM SL 125 Otello Ф1 2007-2009 S1 125 (SL 125) 2007-2013 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

855.84 -26 % DEN 633.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : DAELIM KAWASAKI SUZUKI SYMЕквивалентно на EBC # SFA283Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

ARASHI Одговара KAWASAKI ZX9R НИНЏА Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI NINJA ZX-9R 2000-2001 ZX 9R ZX 900

11999.04 -20 % DEN 9599.00

Карактеристики: Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 не ' рѓосувачки челик, со 6061T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина...

За MOTO GUZZI 1100 Griso 4V (1064CC) 05-08 1100 Griso 05-08 1100 Квота ES 99-01 Breva 1200 08-09 Мотоцикл накладките Задните

408.00 -13 % DEN 355.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : APRILIA ПРВИТЕ 1000 Futura 20012004CAGIVA E 750 Elefant 19931995ФАБРИКАТА ГОД 250 2003ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН XG 500 Улица 2016 година XG 700 Улица 2016 годинаKTM SC 620 Supercompetition 19962000 950 Авантура 20022006 950 Авантура S 20032006 950 Supermoto 20052007 950 Р Superenduro 20062008 990 Авантура 20062008 990 Авантура Р 20092012 990 Т (СМT) 20092013 990 Supermoto R (СМР) 20082013 1050 Авантура 2015 1190 Adventure 20132015 1190 Adventure Р 20132014 1290 Супер Авантура 2015MOTO GUZZI 850 Breva односно 20062007 850 Griso 20062007 940 Bellagio 20072013 Breva V1100 2005 Breva 1100 (ABS) 2007 Breva 1100 20052006 1100 Breva (Спи / ABS Модели) 20052007 Квота 1100 ES 19992001 1100 Griso 4 V (1064 CC) 20052008 година 1100 Griso 20052008 Година 1100 Квота ES 19992001 Breva 1200 20082009 Norge 1200 20062009 1200 Norge GT 8 V (ABS) 20082015 1200 Griso 8 V специјално Издание (1151cc / Зборуваше Тркала / Радијална Caliper) 20092015 1200 Griso 8 V (Спи Наѓ тркала / радијална caliper) 20072012 1200 Griso 8v (1151cc / Фрлија Тркала / Радијална Caliper) 20092011 1200 Спорт 20062007 1200 Спорт (2 V) 20062009 1200 Спорт 4 Вентил 20082012 1200 Stelvio 20082011 1200 Stelvio 8 V (ABS) план за 20112015 1200 Stelvio NTX ABS 20092010 1200 Stelvio 8 V NTX (ABS) план за 20112015 1100 Breva 20052012 Griso 1100 20052008 Година 1100 Griso 1064cc Стандард Планината Caliper 20052012 1200 Griso SE 8v Радијална caliper 1151cc 20092015 Griso 1200 8 V 1151cc 20092012 Norge 1200 GT / 2 V 20062012 Norge 1200 GT / 8 V 20102015 Stelvio 1200 NTX 8 V ABS 20092015МОТО MORINI Granpasso 1200 20082013 Скремблер 1200 20102013VECTRIX XV3 Li+ (3 вилер модел) 20122013ЈАМАХА XC 300 Versity 2006DUCATI Multistrada 1200 S 20152017 Multistrada 1200 S D / ер 20162017ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН XG 500 Улица 300мм Дискови 20162017 XG 750 Улица 300мм Дискови 20162017KTM XC / EXC 20042008 950 Supermoto 20052008 Година 950 Авантура / S 20042006 950 Р Супер Enduro 20072008 990 Авантура S Не ABS 20062008 990 Авантура ABS Модел 20072012 990 Авантура Baja Издание ABS 20132014 990 Авантура Р 20092012 990 СМТ 20102014 1190 Adventure 20132016 1190 Adventure Р 20132016 1290 Супер Авантура 20132016GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

260MM Задни Диск Сопирачки Роторот за Suzuki GSX 1300 GSXR1300 Hayabusa 2008 2009 2010 2011 2012 2013 GSXR1300BK Б-Кралот 08-12

2063.52 -10 % DEN 1857.00

100% Сосема Нов, Никогаш Не Се Монтирани, Висок Квалитет.Боја : Како На Сликите.Материјал : 420 Нерѓосувачки Челик.Надворешниот Дијаметар : 260mm.Се продава Без одредување на завртки.може да се користи акции завртки.ПОГОДНИ ЗА : GSX 1300 RK8 / RK9 / RL0 / RL1 / RL2 / RL3 Hayabusa 0813GSX 1300 BKK8 / BKK9 / BKL0 / BKL1 БКралот 0812

Cyleto Мотоцикл Пред накладките за APRILIA RX125 RX 125 2000 2001 ГОДИНА 2008 2009 2010 2011 2012 MX 125 MX125 2004 2005 2006

DEN 431.52

Cyleto Директни Продавница ДАДЕ БЕЗБЕДНО ПАТУВАЊЕ!!! Опис На ПроизводотКарактеристики : Се користи напредни материјали за да се намали бучавата и вибрациите за тоа му се даде на возачот удобно патување. Обезбеди исклучително запирање на моќ и со голема издржливост под сите јава состојба(нечистотии, прашина, вода и остатоци). Произведени од страна на водечките производителот, да обезбеди безбедно запирање и накладките наменета за диск сопирачки за да се намали носат.Компатибилност : APRILIA RX 125 20002001APRILIA RX 125 20082012APRILIA MX 125 20042006APRILIA SX 125 20082013APRILIA SXV 4.5 Supermoto 2004APRILIA SRV 850 20122013Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.Било какви прашања ве Молиме Кликнете Тука за даПроизвод СликаСлика како примерокКупувачот ЧитањеИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест(освен Бесплатен превозот)...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.