• Ново
Мотоцикл накладките Пред+Задни За ЈАМАХА АТВ RAPTOR 250 R / YFM 250 Р 2008-2012

Мотоцикл накладките Пред+Задни За ЈАМАХА АТВ RAPTOR 250 R / YFM 250 Р 2008-2012

Оценка на клиентот:
DEN 2496.00
DEN 1822.00 -27 %

Износ
Залиха


Ако сте незадоволни со нашиот предмет или услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било повратни информации. Ние сме посветени да го решат сите прашања во пријателска и задоволителен начин. Ние секогаш одговарајте на пораки во рок од 24 часа (off-должност во викенд). Ако не се добие одговор од нас, тогаш ве молиме проверете го вашиот ѓубре или спам поштенско сандаче.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи или би сакале да разговараат за сопствена цел, ве молиме да бидат слободни да контакт. Ние сме во потрага напред за формирање на успешна бизнис односи со нови клиенти низ светот во блиска иднина,И ако цел во голема количина, ве молиме контактирајте со нас. Трговија на големо е добредојден. Голема Количина, Подобра Цена.

Карактеристики

Објектот Ширина:
5.78cm
Објектот Висина:
3cm
Објектот Дијаметар:
6cm
Бренд Име:
DTRAD
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Специјални Функции:
Кочница подлога
Материјал Тип:
бакар, алуминиум, калај, графит
Објектот Тежина:
0.5kg
Објектот Должина:
3.99cm

Производи во категоријата

За KTM 950 Авантура 02-06 950 Авантура S 03-06 950 Supermoto 05-07 950 Р Superenduro 06-08 Мотоцикл накладките Задните

408.00 -13 % DEN 355.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : APRILIA ПРВИТЕ 1000 Futura 20012004CAGIVA E 750 Elefant 19931995ФАБРИКАТА ГОД 250 2003ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН XG 500 Улица 2016 година XG 700 Улица 2016 годинаKTM SC 620 Supercompetition 19962000 950 Авантура 20022006 950 Авантура S 20032006 950 Supermoto 20052007 950 Р Superenduro 20062008 990 Авантура 20062008 990 Авантура Р 20092012 990 Т (СМT) 20092013 990 Supermoto R (СМР) 20082013 1050 Авантура 2015 1190 Adventure 20132015 1190 Adventure Р 20132014 1290 Супер Авантура 2015MOTO GUZZI 850 Breva односно 20062007 850 Griso 20062007 940 Bellagio 20072013 Breva V1100 2005 Breva 1100 (ABS) 2007 Breva 1100 20052006 1100 Breva (Спи / ABS Модели) 20052007 Квота 1100 ES 19992001 1100 Griso 4 V (1064 CC) 20052008 година 1100 Griso 20052008 Година 1100 Квота ES 19992001 Breva 1200 20082009 Norge 1200 20062009 1200 Norge GT 8 V (ABS) 20082015 1200 Griso 8 V специјално Издание (1151cc / Зборуваше Тркала / Радијална Caliper) 20092015 1200 Griso 8 V (Спи Наѓ тркала / радијална caliper) 20072012 1200 Griso 8v (1151cc / Фрлија Тркала / Радијална Caliper) 20092011 1200 Спорт 20062007 1200 Спорт (2 V) 20062009 1200 Спорт 4 Вентил 20082012 1200 Stelvio 20082011 1200 Stelvio 8 V (ABS) план за 20112015 1200 Stelvio NTX ABS 20092010 1200 Stelvio 8 V NTX (ABS) план за 20112015 1100 Breva 20052012 Griso 1100 20052008 Година 1100 Griso 1064cc Стандард Планината Caliper 20052012 1200 Griso SE 8v Радијална caliper 1151cc 20092015 Griso 1200 8 V 1151cc 20092012 Norge 1200 GT / 2 V 20062012 Norge 1200 GT / 8 V 20102015 Stelvio 1200 NTX 8 V ABS 20092015МОТО MORINI Granpasso 1200 20082013 Скремблер 1200 20102013VECTRIX XV3 Li+ (3 вилер модел) 20122013ЈАМАХА XC 300 Versity 2006DUCATI Multistrada 1200 S 20152017 Multistrada 1200 S D / ер 20162017ХАРЛИ ДЕЈВИДСОН XG 500 Улица 300мм Дискови 20162017 XG 750 Улица 300мм Дискови 20162017KTM XC / EXC 20042008 950 Supermoto 20052008 Година 950 Авантура / S 20042006 950 Р Супер Enduro 20072008 990 Авантура S Не ABS 20062008 990 Авантура ABS Модел 20072012 990 Авантура Baja Издание ABS 20132014 990 Авантура Р 20092012 990 СМТ 20102014 1190 Adventure 20132016 1190 Adventure Р 20132016 1290 Супер Авантура 20132016GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

ARASHI Одговара KAWASAKI ZX9R НИНЏА Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI NINJA ZX-9R 2000-2001 ZX 9R ZX 900

11999.04 -20 % DEN 9599.00

Карактеристики: Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 не ' рѓосувачки челик, со 6061T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина...

Органски Kevlar накладките За MALAGUTI Медисон S 200 2004 R 125 Медисон 2003-2007 Година Задните ОЕМ Нов Висок Квалитет

861.12 -26 % DEN 637.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : APRILIA BENELLI БЕТА BERI ГЕНЕРИЧКИ ITALJET AMLAGUTI SCARABEO TGBЕквивалентно на EBC # FA298Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

ARASHI Z750 Z750S Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI Z750 2004-2006 Z 750 2005 04 05 06 Z750S 2005 2006 Z1000

11999.04 -20 % DEN 9599.00

Карактеристики: Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 не ' рѓосувачки челик, со 6061T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина...

За ХОНДА TRX 700 TRX700 XX8/XX9/XXB 2008-2011 TRX 700 TRX700 XX 2008-2011 Мотоцикл накладките Задните

408.00 -13 % DEN 355.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : ХОНДА TRX 700 XX8 / XX9 / XXB 20082011 TRX 700 XX 20082011GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

Мотоцикл Задна Кочница Челик Диск За Јамаха WR YZ DT HRD 125 200 250 400 600 TT 250 600 Р TT250R TT600R

1160.16 -5 % DEN 1102.00

Функција : Состојба : НоваБоја : Како на сликата покажува.Завртки : 6Материјал : Високо квалитетен не ' рѓосувачки челикСпецификации : Надворешниот Дијаметар : 220 mm / 8.7"Внатре Дијаметар : 115 mm / 4.5"Топ Трки Дијаметар : 133 mm / 5.2"Топ Дупка со Дијаметар : 8mm / 0.3"Диск Дебелина : 5 mm / 0.2"Fitment : Ве Молиме Да Се Осигурате Овој Дел Одговара За Вашиот Мотор Пред Наддавање .Одговара За Јамаха : Modle ГодинаWR 125 19891997YZ 125 19881997ДТ 200 R 19891991ДТ 200 WR 3 XP 19911995WR 200 19921997ДТ 230 Lanza 4 TP1 / 2 19971998ТТ 250 Р Рација 4 MR2 , 4 GY 19931997TTР 250 LV, LCVC,W 19932007WR 250 Z ZBZG 19911995WR 250 Acier 19901997YZ 250 Задното рамо тип БХ 1988YZ 250 Задното рамо тип БХ A , 1 , Б , Б 1 U 19901991YZ 250 E,Е1,F,Ф1,G1,H1,J1 19931997YZ 250 W R W A 19891990YZ 400 К 1998YZ 400 F F / К CH02 / EBE 1998WR 500 Z ZD, ZE 19921993HRD видете исто Hartfort ГШ 97 125cc 1997HRD видете исто Hartfort ГШMC 125 19941996HRD видете исто Hartfort ГШ 97 250cc 1997HRD видете исто Hartfort ГШMC 250 19941996ТМ ГШMC 125 19901992ТТ 250 Р произведено во Италија, 1997ТТ 600 Р 4 GV2 / EBE 19931995ТТ 600 Р Belgarda Австралија 1995YZFR6 L,M,N, RJ02 / K265 19992002YZFR1 1000 RN09 / e13 / 0054 20022003Пакет Се Вклучени : 1x Задни Диск Сопирачки.Најчесто поставувани ПРАШАЊАДали оваа точка одговара на мојот Мотоцикл?Ние ќе листа на правото модели во опис на производот пред купување, ве молиме потврдете Додатоци се одговара за вашиот Мотор.Ако сè уште не се сигурни за тоа, може да се разгледа консалтинг техничар пред да нарачате за да бидете сигурни на вклопуваат.Тоа може да биде предаден на мојата земја?Ние можеме да брод ставки 98% земји во светот...

Органски Kevlar накладките За УЛИЦА FJR 1300 AV/AW/СЕКИРА/AZ/AA/AB 2006-2012 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

1319.52 -26 % DEN 976.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : ЈАМАХА ТРИУМФЕквивалентно на EBC # FA423Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

Чевли накладките Одговара ATV Quad Нечистотија Јама Велосипед Оди Kart Dune Кабриолет 50cc 70cc 110cc

DEN 185.76

Одговара : Кинески увоз Пдд / Кал велосипеди & Квадрицепси.Пакет Содржи : 1 Пар НакладкитеТежина : 100gЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме споредете стоката изглед, форма, големина со твоите оригиналната стока пред да нарачате,ви Благодарам многу.

Cyleto Мотоцикл Задна Кочница Влошки за BMW К 1200 S K 1200S 05-08 K1200R ( Спорт ) 2005-2008 година K1300GT 09-11 K1300R Динамичен 11-13

DEN 431.52

Cyleto Директни Продавница ДАДЕ БЕЗБЕДНО ПАТУВАЊЕ!!! Опис На ПроизводотКарактеристики : Се користи напредни материјали за да се намали бучавата и вибрациите за тоа му се даде на возачот удобно патување. Обезбеди исклучително запирање на моќ и со голема издржливост под сите јава состојба(нечистотии, прашина, вода и остатоци). Произведени од страна на водечките производителот, да обезбеди безбедно запирање и накладките наменета за диск сопирачки за да се намали носат.Компатибилност : BMW К 1200 S (K40) 20052008 годинаBMW К 1200 R (Урбани) 20052008 годинаBMW К 1200 Р Спорт 20072008BMW К 1200 R (K27 / 0378) Tokico Caliper 20062011BMW К 1300 GT 20092011BMW К 1300 GT ЕЕ 20102011BMW К 1300 GT SE 20102011BMW К 1300 Р 20092012BMW К 1300 Р Динамичен 20112013Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.Било какви прашања ве Молиме Кликнете Тука за даПроизвод СликаСлика како примерокКупувачот ЧитањеИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест(освен Бесплатен превозот)...

296MM Мотоцикл Пред Брановидна Летачкиот Диск Кочница Роторот За ХОНДА CBR600F CROSSRUNNER800 VFR800 CBR900F CBR900RR XL1000 GL F6C

5760.00 -14 % DEN 4954.00

296 MM Пред Брановидна Диск Сопирачки100% СОСЕМА НОВ ,Никогаш не се Монтирани, Многу Нови СтилМатеријал : Не ' Рѓосувачки Челик И 7050T6 АлуминиумЦена за 1 парОдговара За ХОНДА : CBR F (PC35 / K294) FX,FY PC35 K294 600 CC модел година 19992000CBR600 F4 (НИ) Суперспорт F4 19992000CROSSRUNNER 800 20112014VFR VТЕЦ 800 19982010CBR F 900 2003CBR600 F (ВЕЛИКА БРИТАНИЈА) 19992000CBR RR (SC28 / G034) 900 CC Fireblade N,P модел 19921993 годинаXL 1000 V Varaderoапарат vx,VY V1 V2 поврзани сопирачки систем (SD01 SC02 SD02 / e4 / 0009) 1000 CC 19992002XL 1000 V Varadero V3V6 поврзани сопирачки систем V7V9,A B,C(SD02 SD03 / e9 e4 / 0059) 1000 CC 20032012XL 1000 V Varadero ABS VA4VA9,АА AB,AC (SD02 SD03 / e9 e4 / 0059) 20042012GL F6 C VALKYRIE / GL 1500 Valkyrie C (SC34 / H582) 1500 CC година модел 19972003GL 1500 Valkyrie C / CD / СП (SC34 / H582) 20002003GL 1500 Valkyrie Меѓудржавни CI (SC34 / H582) 20002003GL 1500 Valkyrie Tourer КТ SC34 H582 1997 1999 годинаGL 1500 Valkyrie Tourer КТ SC34 H582 20002003GL ЗЛАТО КРИЛО 19,A,B,C,D,E поврзани сопирачки систем 1800 20012014VFR 800 F / Fi Пресретнувачи Fi W,Поправи RC46 K011 1998 1999 919 864VFR 800 Fi Пресретнувачи Fi1Fi2 RC46 e13*0132 2000 2001 919 864VFR 800 Fi Пресретнувачи Fi3Fi5 RC46 e13*0132 2002 2005 919 ZP913VFR 800 Fi Пресретнувачи Fi6Fi9 RC46 e13*0132 2006 2009 919 ZP913VFR 800 Fi Пресретнувачи ABS А2А5 RC46 e13*0132 2002 2005 919 ZP913VFR 800 Fi Пресретнувачи ABS A6A9 RC46 e13*0132 2006 2013 919 ZP9131.Не го купите, ако не ги потврди можете да ги користите, само прашајте нè за подетални цртање за да проверите ако тие се вклопуваат...

270MM Брановидна Пред Лебди Сопирачки Дискови За ХОНДА CR125R CR250R CR500R CRF250X CRF250R CRF450X CRF450R CRF 250X 250R 450X 450R

2880.00 -10 % DEN 2592.00

270 MM Предни Диск СопирачкиСОСТОЈБА : 100% СОСЕМА НОВ Цена за 1 buc 270 MM Кочница диск Адаптер без игла, може да се качи со акции pin.вклопуваат со оригинални caliper , вилушка...

Wotefusi Задни Диск Сопирачки Роторот Одговара За ЈАМАХА XJ600 92-97 FZ 600 87-88 FZR 600 89 89 90 91 91 92 93 [MT200]

2015.52 -8 % DEN 1854.00

Спецификација : Внатрешен дијаметар : 11.5 cmНадворешен дијаметар : 24.5 cmДебелина : 0.5 cmПогодни За : ЈАМАХА XJ600 9297За FZ 600 8788За FZR 600 8993За FZR 600 R 9495За FZS 600 Fazer 9803Пакетот вклучува : Едно Парче Диск СопирачкиAnswer : ___________________________ Note : 2 Видови на диск сопирачки се испраќаат по случаен избор.Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Органски Kevlar накладките За К 1600 GTL 2011-2014 2012 2013 Пред ОЕМ Нов Висок Квалитет

1031.04 -26 % DEN 763.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАСосема Нов Висок Квалитет На Органски (Kevlar) НакладкитеКомпатибилност : BMWЕквивалентно на EBC # FA613Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F&R= Пред & ЗаднитеЕ вашиот нов извор на Мотоцикл и АТВ додатоци и делови...

Cyleto Мотоцикл Пред накладките за APRILIA RX125 RX 125 2000 2001 ГОДИНА 2008 2009 2010 2011 2012 MX 125 MX125 2004 2005 2006

DEN 431.52

Cyleto Директни Продавница ДАДЕ БЕЗБЕДНО ПАТУВАЊЕ!!! Опис На ПроизводотКарактеристики : Се користи напредни материјали за да се намали бучавата и вибрациите за тоа му се даде на возачот удобно патување. Обезбеди исклучително запирање на моќ и со голема издржливост под сите јава состојба(нечистотии, прашина, вода и остатоци). Произведени од страна на водечките производителот, да обезбеди безбедно запирање и накладките наменета за диск сопирачки за да се намали носат.Компатибилност : APRILIA RX 125 20002001APRILIA RX 125 20082012APRILIA MX 125 20042006APRILIA SX 125 20082013APRILIA SXV 4.5 Supermoto 2004APRILIA SRV 850 20122013Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.Било какви прашања ве Молиме Кликнете Тука за даПроизвод СликаСлика како примерокКупувачот ЧитањеИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест(освен Бесплатен превозот)...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.